Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

hela36
22. feb 2009

ziadost som dala cca16.12.... papiere prisli hned po novom roku 1poj.bolo asi tak 07.01 tam sa nedostavil len ja a socialna a tam dal navrh sudca na to aby prisla k nam domov asi hned na druhy tyzden prisla aj sa dohodla na hodine nie sory to bolo po druhom poj.to tam uz bol aj on!!!tak takto ostatne plati len sa mi to nechcelo mazat !!!no ale pocuvaj!!!varit navari to vie ale vtedy bol doma a o 15:00 robil posuchy aby sa ukazal aky je vzorny!!!!!!!!!!!!socilna nakoniec deti nevypoc.nastastie dala posudok v moj prospech bla bla ...potom tie pojednavania boli tak v 2__3tyzdn.intervaloch 😒 aj tak to nezavazilo as tak tam to bolo take pomotane !!!!jasne mimosudne je to ine kafe ako cez sud to chce NERVY NERVY NERVY velmi ti budem drzat palec nech to rychlo doriesis

linda77
22. feb 2009

čaute, dievčatá vy ste aspoň tek silné, že ste tú žiadosť už podali, ja ju mám napísanú, ale neviem na čo čakám, asi som slaboch 😝. Akurát som sa s deťmi vrátila domov, boli sme polopárovať. Som uťahané ako kôň, od rána na nohách. Batika chcem nadviazať na to ako si písala, že sa pretvaruje a že je doma, že sa hrá na slušného, tak u nas je to tak každý víkend, okrem nejakých hádok, sa každý víkend pretvaruje. Keď sme sa pred obedom na niečom poškriepili znova mi povedal, že či som tak naivná, že si myslím, že deti pôjdu so mnou. Povedal, že už sa na tom pracuje, že on si to vybaví. Myslíte, že fakt môže, čo ja viem možno niekoho podplatiť hm, ☹ , ja sa snažím pri takýchto výstupoch pred deťmi, rozprávať kľudne, tak som mu povedala, že to predsa nechajme na tých ktorý o tom rozhodnúť majú (súd). Možno aj preto sa to bojím podať, neviem. K nemu už nič necítim, nemôžem ho ani výdieť. Inak, keď som mu povedala pred deťmi, že ešte sa neopýtal detí s kým by chceli zostať. Dcéra tá hneď povedala, že s maminou a syn po chvílke vlastne tiež. 🙂 .On je z toho všetkého dosť zmetený, nieje si tým istý. Ešte sa ozvem papa

alexandra
22. feb 2009

linda, takych, co si to ´vybavili´ uz bolo 😀

linda77
22. feb 2009

alexandra to dúfam, vieš, že grázlom sa prepečie často všetko, myslím pozitívne a viem, že to aj tak nedokáže, len sa vyhráža slaboch. papa

hela36
22. feb 2009

🙂 ahoj linda urcite nie si slaboch stale sa na nieco caka ako by sa mal stat zazrak .ak to myslis vazne s rozvodom tak to urcite spravis.urcite!!!!!!!! 😉 potom sa ti to bude zdat ze naco som cakala?????mozno potrebujes nejaku hranicnu situaciu !!!nemyslim zrovna fyz.nasilie!!!!to nie!!!ale nieco co ta riadne nakopne mozno niekoho kto ta podpori!!!!!co sa tyka deti tak na ne maju urcite narok obydvaja ale skoro vzdy ak tam nie su vazne dovody tak urcite prisudi deti matke!!!! 😉 treba pravnicku na ktoru sa spolahnes 😀 pakovia si myslia ked spravia bu bu bu tak sa po....me!!!musis byt silna a nebat sa ho!ak raz ukazes slabost strach tak to vyuzije 😠povedz mu aj ty nieco cim ho zrusis!!!!!!!!!nech ma nad cim rozmyslat ak ma cim!!!!!!!!!!!!!!

hela36
22. feb 2009

babenky 🙂 tento tyzden mam ranne takze vecerom som tu ako na koni ak niekto bude chciet pokecat 😀 😵 😉

batika
22. feb 2009

ahojte, linda aj som stále na žiadosti prepísovala dátumy a tlačila zakaždým nové, a potom to vždy skončilo v koši. Fakt asi potrebuješ niečo, po čom si povieš, že stačilo, vždy som mu vravela, že raz príde koniec, kedy mu už nebudem ochotná ustúpiť. U mňa to bolo to, že keď som jedného dňa sadla do auta, otvorila príručnú skrinku, a našla som tam zmluvy na pôžičky, o ktorých som nemala ani páru. Hneď som zašla na súd, deti ma čakali v aute, bola som riadne nas..tá, len som to odniesla na podateľňu a bolo! Keď som cestou domov zastala na križovatke, rovno pred nami si kráčal manžel s kamarátmi do krčmi, a to mal byť vraj v robote. Tak som mu zatrúbila aby nás videl. Hneď mi prišla sms, že čo trúbiš ty krava, tak som mu len odpísala, že aby zakýval deťom, keď ich už pár dni nevidel. Tiež bol prekvapený z toho, že som sa nakopla a podala, a keď sa na moju stranu postavila svokra, povedal mi, že už vie prečo som taká sebavedomá a nebojím sa ho rozviesť.
Hela ja neplánujem ani právničku, iba ak by on niečo na súde vyťahoval tak potom možno.

hela36
22. feb 2009

batika!!!!!!!BLBOST!!!!! bez pravnicky to nezvladnes a mozes byt silna ako chces!!!!ver mi!!!ja uz viem staci ak si tam nikdy nebola zbadas pilicajtov socialna cudzi ludia ,hrca v hrdle s nepipnes!!!!!!!fakt

batika
22. feb 2009

hela, som na materskej, a z toho si ju ťažko môžem dovoliť, ak by som na ňu mala, tak si ju nájdem.

hela36
22. feb 2009

asi to je o tom ze na koho natrasfis mam pravnicku a ked som dala ziadost je pravda ze mi cenu spravila dala to co sa musi a tak potom mi to poznizovala .ale keby to bolo len o tych prasivych prachoch tak sa nkto nerozvedie??????

aktak4
22. feb 2009

ahojte aj ja som tu! 🙂 ja mam pravnika,ale myslim,ze batika to moze zvladnut aj bez neho-ved sa na to dobre pripravuje a kedze sud ma casu,tak aj ona ho ma sa dobre pripravit.ale veru silna tam treba byt,ja idem opatovne v utorok,ale uz sa tak netrasiem ako ked sme mali prve pojednavanie,este ohladom rozdelenia bsm pocas trvania manzelstva..a este k tym socialnym pracovnickam,neviem ci vsetky,ale moja je ok a velmi prijemna,a tak ako so mnou sa snazila rozpravat aj s panom "manzelom" ,ale ten ju ignoroval a potom synovi rozpraval,ze je to krava a nech ju nepocuva-totiz ked tu bola u nas pozriet rozpravala sa aj s detmi.
hela36 aj mne to tak minule zmizlo,ked som uz mala cely text napisala,normalne ma to vyhodilo von z temy 😠 😠

hela36
22. feb 2009

batika chvalabohu mam zatial pracu aj plat ale keby som si povedala co bude o rok ako to zaplatim splatky atak ::::teraz sa ak nebude suhlasit budem sudit o majetok !!!!a co mam robit!!!!nemam na to tak to neham tak??!!s kazdeho problemu je riesenie !!!!ja viem neni to lahke ale to su same otazky na ktore sa da odpovedat za jazdy!!!!!

hela36
22. feb 2009

ahoj aktak4 😉 mozme jej a inym drzat palce ak to zvladne klobuk dole!!!!! 🙂 ja som mala dost!!!na 4krat dakujem neprosim uz nikdy

aktak4
22. feb 2009

inak aj ja mam ranne,tento tyzden 😉 😉

hela36
22. feb 2009

mozme vecerom pokecat

hela36
22. feb 2009

co sa tyka pravnika pri takychto veciach mam nazor moj osobny ze sa zide !!!niecim ta druha strana prekvapka si vkoncoch!!!oni tam uz boli vela krat vedia reagovat a inak sa bavi sud s nim ako s laikom !!!!mozno ze len ja som mala taku skusenost 😠 😠 😠 😠 nartafila som na toho naj......zakonplexovanejsieho sudcu ktoreho mimoch.okaslala zena

aktak4
22. feb 2009

ked sme mali pojednavanie k uprave prav apovinnosti voci detom a sebe-pretoze manzel mi od jula na deti ani na domacnost neprispieval-som to uz pisala,tak som zacala pri kontrole na sude pipat ako zlocinec 😀 samozrejme ,ze to bol opasok,ale ta kontrola od policajta stala zato,zeby si tam nahnevane manzelky nosili na pojednavanie ozbrojene predmety 😝 😀 tak to mi trosku odburalo stres,lebo aj policajt sa smial..ale skontroloval 😉

batika
22. feb 2009

hela teda si ma vystrašila ☹ až sa mi roztriasli nohy, fakt som si to celé nejak nepredstavila, sledovala som súdnu sieň a mala som pocit, že takto funguje
Tak ešte toho právnika zvážim. Fakt je, že u nás si súdy dávajú načas, už sú to tri mesiace a nič ☹
Jednoznačne rátam, že na prvý krát nás nerozvedú, on totiž stopro súhlasiť nebude, bude sľubovať ako sa polepší, s tým má skúsenosti 🙂 a je dobrý herec

hela36
22. feb 2009

kocky koncim 😒 idem sa prejst so psom a spat stavam o 04:15 tak zajtra kto bude chciet cav cav 😀 😀 😔

hela36
22. feb 2009

eate raz teda sudna sien??????FRASKA prepac ale nechcem ta strasit dame zajtra rec ale ak na prvom nebude suhlasit tak sa priprav na druhe ak nie tak na tretie........

aktak4
22. feb 2009

vsak ano zide,to netvrdim,ale zas uplne chapem batiku,ze proste peniaze na to nie u.. ☹ som este pred rokom a pol bola na materskej tak viem o com hovori..a teraz sice zarabam,ale keby nemam rodinu,tak som aj tak v minuse,furt treba nieco platit a potom aj jest treba.nastastie oblecenie dostavaju chlapci od manzelovej rodiny,to je fakt pomoc 🙂 ale sem tam sa aj mne podari nieco im kupit,najradsej v tescu ked je vypredaj.
batika -naozaj s tym radsej nerataj ,ze to bude na prvom pojednavani,fakt mate dve det,mozno bude tvrdit,ze sa chce polepsit,este aj Teba nakoniec poslu do poradne,ako nas..ale ako vies ja som nesla a myslim na 99% ze ani manzel nebol.
dobre nam to dnes vyslo,takyto vecerny pokec rozvadzajucich a rozvednych 😉

aktak4
22. feb 2009

aj mne sa zda po mojich skusenostiach sudna sien srandovna,teda nie tie pribehy,tie su naozaj realne a smutne,ale to obecenstvo a tak..u nas nebol nik ☹ 😀 😀 no to by este chybalo 😀 brrr

aktak4
22. feb 2009

aha tak som tu uz asi sama,tak dobru noc 😵

batika
23. feb 2009

ahojte baby, tak ja zás ťahám nočné 😀 pri tom mojom malom, budíme sa ešte min. 5x za noc 😀
ale už som začala zvažovať nad tým právnikom, s tým že nás na prvom nerozvedú počítam, veď ako som tu písala, on sa začal hrať na starostlivého,síce pije, ale v robote a po robote je doma, to mu asi poradil jeho právnik. Určite bude sľubovať že sa polepší, len aby mi to sťažil a predlžil. Ale čo už.

linda77
23. feb 2009

čau batika, ja som neroyumela, že čo za nočnú, ale asi tým maslíš dieťa. 😀, ja idem cez prazdniny k rodičom a porozprávam sa s nimi, že čo plánujem a tak. Dúfa,že oni mi odvahu dodajú. Ohľadne toho právnika, hela je na tom asi finančne celkom fajn, ale ja síce pracujem no tiež si to rozmyslím, nemám totiž na rozhadzovanie, takže ti moja verím, ke´d si na materskej a nemáš odkial na právnika, ja si ani neviem predstaviť koľko môže taký právnik chcieť peňazí. Bohužial známich právnikov nemám hihi 😀

batika
23. feb 2009

No veď to ani ja netuším, koľko môže chcieť za taký- predpokladám - komplikovaný rozvod aký bude ten náš. Môj muž mi občas dá nejaké peniaze, ale keď mu dôjde, že to s rozvodom myslím vážne, nedá mi už ani cent kým mu súd neurčí výšku. Je podnikateľ, takže si to môže znížiť na minimum, čo aj predpokladám že urobí, tak tiež veľmi zvažujem, či tie peniaze radšej nepoužiť na niečo iné. A čo som tu a na rôznych fórach čítala, tak ten právnik niekoho vyšiel na 3000 (čo zas nie je tak hrozné) a niekto tu písal že vraj 10 000. To už je pre mňa zas moc ☹ a na tom rozvode sa zas rieši len výška výživného, a návštevy detí, nejde o majetkové vyrovnanie, preto predpokladám že by som to mohla zvládnuť aj sama.
Ale hela mi dala chrobáka do hlavy ☹
Linda a rodičia už o niečom vedia? Alebo nie? Moji sa to dozvedeli od cudzích ☹ nechcela som im robiť starosti, mamka má teraz vážnu chorobu, tak som ich od toho chcela ušetriť

hela36
23. feb 2009

ahojte babebky!!!ani neviem ako zacat!!!sudna sien!!nemyslela som divaci obecenstvo ale samotny postup pravnikov sudcu a tie slova ani emocie by mi nepresli!peniaze!!!!to je kapitola sama o sebe 😀 dievky nechcela som posobit ze som pengovec!!!!!!!!!tak poviem cele tie roky som mala VELKE GULOVE!!!!!!!!!!!!!! 😒 kolkokrat som nemala ani na zakl.veci ked som si musela pozicat od svagr.ani nie od mamky!!!!!!peniaze mi nedaval skoro ziadne a potom este menej same dlhy exekutor na byt vyrovnalo sa !!!!!vsetko som musela tahat nebol to az taky horor urcite to inde bolo aj horsie ale vzdy som mala h......a musela som vinst ☹ plat predavacky ?????15 rokov????podpora 3400cca???a musela som dve deti???ja to vsetko berem!!!!teraz pri majetk. odhad.uver cca500000??????????????????a co mam robyit?????

hela36
23. feb 2009

mna za rozvod vysla pravnicka bez ostatnych vydavkov cca 1000sk pred rokom zas inabola na 3 poj.zo 4..lenze ona si to papierovo sravila tak ze dala si ako malu pravnu pomoc neotvarla spis to vsetko sa plati a este mi dala zlavu inac by to bolo ovela viac tak som to vyuzila ked pitala tak malo !!!!teraz hu budem platit znova a situacia je zas ina aj ona robi uz o rok viac ine veci pravne

hela36
23. feb 2009

baby neberte to v zlom ja som uplne normalna taka ako vy tiez nemam na rzhadzovanie tiez soma s tym vsetkym 😖 😀 😵

batika
23. feb 2009

Hela 🙂 asi tak ako každá rozvedená, alebo rozvádzajúca sa žena, jasne že som nemyslela že si nejaká milionárka. Stačí dôvod, pre ktorý sa tu všetky rozvádzame alebo rozviedli, alkohol, dlhy a gemblerstvo. A je jasné, že každá má hĺbšie do vrecka ako by sama chcela ☹ Ja sa určite s nejakou právničkou porozprávam, a určite približnú sumu za rozvod mi povie 🙂 A potom sa môžem rozhodnúť. Dnes asi bude u nás divoko, manžel mi totiž poslal z práce výhražnú sms, takže je už určite na mol ☹ obdobie pretvárky skončilo...