Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

puklica13
1. okt 2016

@palo88 mozes podat na sude navrh na predbezne opatrenie aby do vynesenia rozsudku zostali deti v mieste trvaleho bydliska..argumentovat mozes skolou a socialnymi vazbami....na UPSVAR ti poradia co a ako

palo88
1. okt 2016

Jednoduchšie to asi nepôjde že? Dúfam že poradia už aby to všetko skončilo ozaj to neprajem nikomu handrkovat sa o vlastné deti ako o kus nábytku

tina1512
27. dec 2016

Ahojte tiez by som potrebovala radu som na materskej mame dve deti uver na chalupu co mozem spravit preto aby som-neprisla o chalupu kedze som-na materskej nemozem si dovolit platit uver sama mozem navrhnut aby platil aspon polovicu a este aby platil na deti ?chcela by som ti chalupu len-kvoli syncekovy chodi tu do skolky a ma to tu rad nechcrla by som-mu sposobovat traumu este aj zo stahovanim stretli ste sa stym niektora?

zuzkaxx4
5. mar 2017

Ahojte vedeli by ste mi pomoct? Mame podanu ziadost na rozvod, dosli papiere ze dcera ma na cas po rozvode stanoveneho kolizneho opatrovnika a vyzva pre mna a koliz.opatrovnika aby sme v lehote 15 dni k navrhu na zacatie konania pisomne vyjadrili a oznacili dokazy na preukazanie skutkovych tvrdeni. Co to znamena? Ak nestihnem lehotu? Dakujem

majulka0509
5. mar 2017

@zuzkaxx4 Predpokladam, ze podaval manzel, takze ty sa mas vyjadrit k jeho navrhu. T.j. napisat vyjadrenie a poslat, alebo podat na podatelni na sude.

zuzkaxx4
5. mar 2017

@majulka0509 dakujem za odpoved. Nakolko manzel v navrhu na rozvod uviedol ze mala nema ziadne zdrav.problemy, zhanala som spravy od lekarov pretoze ma operovany 3komorovy hydrocefalus, epilepsiu, je sledovana vo viacerych specialnych ambulanciach som termin do 15 dni nestihla. Je problem podat aj neskor ked uz mam vsetky spravy? Sice sme sa dohodli na striedavke ale manzel chce po tyzdni a ja po dvoch s cim nesuhlasi pretoze je to prenho vela. Da sa este poziadat o zmenu alebo osobnu starostlivost? Dakujem

majulka0509
5. mar 2017

@zuzkaxx4 na tvojom mieste by som sa pisome vyjadrila, dolozila spravy od lekarov ktore mas, a do vyjadrenia by som napisala nieco v tom zmysle, ze kedze si nestihla dolozit vsetky spravy,donieses ich na pojednavanie..ale je dost mozne, ze budu cakat, a dostanes dalsi "pripis" kedy a ako mas dolozit zvysne spravy. A k tej zmene: ano da sa to,vsetko napis do toho vyjadrenia..napr.my sme sa dohodli na vyzivnom, aj mi to podpisal, no na sude to zmenil..a samozrejme, ze mi dali menej. Hned na zaciatku sa vas budu pytat, ci suhlasite s navrhom, alebo chcete nieco zmenit. Ale kedze ty uz teraz vies, ze chces zmenu, tak to napis do toho vyjadrenia. Proste sa vyjadri k vsetkemu, co je v navrhu. S cim suhlasis a aj s cim nesuhlasis, a samozrejme s odovodnenim.

denaha
16. máj 2017

Ahojte,je niekto teraz čerstvo po rozvode kto by mi poradil?

kristina14
17. aug 2017

Dobrý deň. Prosim poradili by ste aj mne. Muž podal žiadosť o rozvod. V utorok mi dosiel domov papier a tak sa pise že do 10 dni musím poslať pisomne vyjadrenie k dorucenemu navrhu. Ako to treba? Mám to ručne alebo musim ist ku advokatovi to napísať???? Vobec neviem.

tamtamka26
17. aug 2017

@kristina14 neviem, ale v komentoch vyššie sa bavia o tom. Zrejme to staci len napísať doma, v zmysle ci suhlasis, alebo nesuhlasis s navrhom.

kristina14
17. aug 2017

Trochu som to citala ale nemám na tp čas tak chcem jasnú odpoveď na to aby to bolo dobre.

tamtamka26
17. aug 2017

@kristina14 no ved chapem, chcela som ako-tak poradiť, ak by sa nikto neozval...

majulka0509
17. aug 2017

@kristina14 nie nemusis ist za pravnikom, ked ste dohodnuti s manzelom na rozvode. Staci, sa vyjadrit vlastnymi slovami k podanemu navrhu..

draik
17. aug 2017

@kristina14
Žiaľ, keď nemáte čas ani čítať základné veci, tak angažujte právnika.😉
Inak napísanie vyjadrenia nie je spravidla zložité. Prvú stranu okopírujete z podaného návrhu - údaje o súde, stranách konania (Vy a exmanžel), nezabudnite doplniť spisovú značku konania, dole "nadpis" o návrhu na rozvod - vyjadrenie.
V samotnom vyjadrení napíšete, že vtedy a vtedy Vás súd vyzval na vyjadrenie k podanému návrhu na rozvod a napíšete vlastné vyjadrenie, hoc i len, že s návrhom súhlasíte. Je vhodné sa vyjadriť aj k navrhovanému výživnému a úprave rodičovských práv/styku s neplnoletými deťmi, ak ich máte a ak neuzatvoríte dohodu, ktorú by schválil súd v rámci rozvodového konania.

kristina14
17. aug 2017

@draik ďakujem pekne

nikus88
11. dec 2017

@jankab2 ahoj,viem,ze tato tema je stara ,,ale robis na sude,,tak sa pytam,,,,co bude po tom ak manzel nebude suhlasit s rozvodom,,,,?je to financne narocne,,,,zarabam minimalnu mzdu.dik za odpoved

frenkyk
4. apr 2018

Ahojte..Budem sa s manželkou rozvádzať a dnes mi prišiel poštou spis zo súdu. Bol tam jej návrh, všetky papiere, poučenia atď. Ja sa mam do 10 dní vyjadriť k tomuto návrhu. Ale neviem ako sa mam vyjadriť, ako a co mam napísať. Jasne, viem ze písomne na súd, ale čo mám napísať a ako kam začať, ako to ma vyzerať? Poraďte, ďakujem.

kristina14
5. apr 2018

@frenkyk napíšeš svoje vyjadrenie k tomu, ak máš nejaké iné pripomienky, či suhlasis/ nesuhlasis so starostlivostou o deti ak mate, s vyzivnym. Ak/ tak nejaké dôkazy treba doložiť. Stručne všetko.

frenkyk
5. apr 2018

@kristina14 ahoj. Keď so všetkým súhlasím, ale ako to ma vyzerať? Na A4, musí to mat nejaký tvar, nie. Ja so všetkým súhlasím, my sme sa dohodli, len neviem ako to ma vyzerať.

ciusinka
5. apr 2018

@frenkyk Treba tam urcite uviest spisovu znacku, sud, na ktory to smerujes, napises hore Vec: Pisomne vyjadrenie k navrhu na rozvod a potom zacnes takym stylom, ze dna toho a toho ti bol doruceny navrh na rozvod, ktory bol podany vtedy a vtedy tou a tou osobou a k tomuto navrhu podavas taketo vyjadrenie: bla bla bla - tam sa vyjadris ku vsetkym skutocnostiam, ktore su uvedene v navrhu na rozvod, ak suhlasis s tym, co v navrhu je, tak len potvrd, ze suhlasis s dovodmi rozvratu manzelstva, trochu blizsie to popis, jasne napis, ze manzelstvo povazujes za trvalo rozvratene a uz nevidis nijaku sancu v obnove spoluzitia atd, ak mate deti, tak tam napis, ako si predstavujes fungovanie po rozvode, komu maju byt deti zverene, ako ma byt upraveny styk s detmi, ake vyzivne budes platit a tak..ja som to pisala v januari a prakticky som opisala veci z toho navrhu na rozvod a trochu to prepisala svojimi slovami, ale obsah bol ten isty, kedze sme tiez boli na vsetkom dohodnuti..Nezabudni napisat datum a miesto, kedy a kde to pises, plus samozrejme vlastnorucny podpis..Nas rozviedli teraz v utorok..

frenkyk
5. apr 2018

@ciusinka ďakujem

kristina14
5. apr 2018

@frenkyk tak ako píše ciusinka

elmar
5. apr 2018

@frenkyk Dobry den,skuste si to napisat sam,niekto si to dokaze pekne napisat sam,ako aj ja,ale dala som si to skontrolovat pravnicke,ktora mi nejake veci upravila,dokonca ma vedela upozornit na to co tam je vsetko napisane a co to v praxi znamena,aj ked som si myslela,ze tomu vsetkemu rozumiem.Napr.mi pomohla s vyskou vyzivneho,upravou styku s detmi,ja som tam mala upravene vsetky sviatky,prazdniny deti,tak aby to bolo vyhovujuce pre deti,chodenie na kruzky,casove odovzdavanie deti,setrenie a poistky deti,taketo veci nie su jednoducheani som si nemyslela,ake je dolezite aby tieto veci tam boli jasne napisane.Teraz to mame sudom dane,obaja sme spokojni a hlavne deti sa uz naucili na rezim,ktory sme si urcili.Vela stastia,hlavne,aby boli deti spokojne.Ak nemate deti,tak je to ovela lahsie.

nikus88
11. apr 2018

@frenkyk ahoj,,ja som sa rozvadzala pre 3tyzdnami,,mam manzelove vyjadrenie,ked chces posli mi tu mail a sfotene ti to poslem,,,,

frenkyk
11. apr 2018

@nikus88 dik, už to mám, ale ďakujem

jaja377
10. máj 2018
frenkyk
8. feb 2019

Ďakujem, už je to dávno na súde a už len čakám na termín pojednávania.

aelwen
11. jan 2020

Ahojte dievčatá,s manželom sa budeme v dohľadnej dobe rozvádzať, momentálne prebieha súd o úprave styku otca so synom a mediacne konanie,kt.som iniciovala ja. Žiadam v ňom aby už v rozvodovom konaní sme nemuseli znova absolvovať na novo celú torturu. Ďalej žiadam,keďže nemáme žiadny spoločný majetok,ani účty,že veci,kt.som si nakúpila zo svojich ostanú mne a čo kúpil on (odišiel od nás s 2kuframi 🤣) tak ostanú jemu.a že aby založil synovi sporenie.ziadost o rozvod by som chcela podať po úspešnej/neúspešnej mediacii.uz polrok nežijeme v jednej domácnosti a už rok predtým sa viac zdržiaval prácu,prespával u rodičov,chodil na týždňové služobné cesty....o cca 3mesiace sa mi črtá nové zamestnanie v na západe(teraz bývame na východe ale v iných mestách 90km od seba. partner súhlasí so zverejním do mojej starostlivosti(už aj papier prišiel) ale chce dosiahnuť prespavanie nášho syna u svokrovcov-to sa ešte dokazuje na základe psych.posudku.potrebujem od manžela/exmanžela povolenie/súhlas,že sa budem si synom sťahovať? Pred 2rokmi sme absolvovali vztahovu poradňu,má žel ale nesúhlasil s radami psychológa ....myslíte,žeby som mohla kontaktovať tu poradkyňu a vypýtať si nejaký posudok od nej? A doložiť k rozv.ziadosti? Ak sme nikdy nič spoločné nevlastnili musí automaticky prebehnúť konanie o majetku,či to by musel jeden z nás zavat-kedze by sme to chceli tou mediaciou vyriesit.dakujem za odpovede

Myslíte,žeby nás rozviedli? Máme 3r.syna a partner povedal,že sa rozviesť nechce,lebo nevidí v ničom problém 🤣