Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

sisaha
19. jan 2012

@blumchen ja by som tam sla, lebo sudca ta poslal. A treba jednoznacne psychologovi vysvetlit svoje dovody rozvodu a takisto, ze tymito sedeniami sa to bude iba natahovat. Sudcovi rozumiem, on vyuzil to, co mu zakon o rodine umoznuje. Ak bude vidiet, ze to nikam nevedie, tak urcite nebudes nutena zotrvavat v nefunkcnom manzelstve. Takze moja rada, chod tam a tam aj vsetko vysvetli a zdôvodni.

blumchen
19. jan 2012

@sisaha ano, raz musim ist, je to nariadenie sudu. Ale ked na poradni poviem, ze trvam na rozvode, musim prist na viac sedení? (ked odmietnem spolupracu na poradni)

sisaha
19. jan 2012

@blumchen uvidis ako sa to tam bude vyvijat...rozober to so psychologom, povedz, ze nemas zaujem tam chodit. Neviem preco vas inak poslal do poradne, lebo ak mate dospele dieta, tak nic nebrani v rozvode. Jedine, ze boli slabe dovody na rozvod..Ale o tom nejdem polemizovat. v kazdom pripade, tam sa vyjadri preco trvas a ze nic nezmeni tvoj nazor..on napise potom posudok pre sudcu a on rozhodne.

blumchen
19. jan 2012

@sisaha to neviem ani ja, preco nas nerozviedol hned, lebo dovody neboli slabe (co su silne dovody - len alkoholizmus a nevera?), podla mna dal poradnu preto, lebo muz tam robil divadlo, ako nesuhlasi s rozvodom, a ako ma miluje 😒 Mna porazi, ak na tie sedenia budem m u s i e t chodit, ked na prvom poviem, ze nechcem, dufam ze nebudem donutena.. mate s tym konkretne skusenosti aj ine baby?

janet2009
23. jan 2012

ahojte,,,,,mozem sa k vam pridat,,,,
mam kopec otazok????? som pevne rozhodnuta, ze sa chcem rozviest,,,,len neviem ako to urobit,,bývame u svokrovcov a nemam odvahu zobrat malu a jednoducho odísť,,,,

janet2009
24. jan 2012

ahah,,,,,už tu asi nikto nechodí čo,???

littlebaby
24. jan 2012

@janet2009 mas pravo oddist aj s dietatom a nasledne podat ziadost o rozvod

janet2009
24. jan 2012

lenze on je dost agresívny, a vyhráza sa mi, ze ,mi urobí zo zivota peklo, ze mi malu zoberie a ze zveria ju do opatery jemu a nie mne....a neviem si predstavit ako odist, ked tu mam aj ja aj mala kopec veci, aj osobných a neverím, ze mi potom dovolí aby som si prisla zobrat svoje vsetky veci,,,,,,

sisaha
25. jan 2012

@janet2009 ak mas kam odist, staci ked si so sebou vezmes nejakeho vysokeho a hrubokrkeho chlapa, ktory ti pomoze sa prestahovat. Ved si zacni vazit trocha samu seba. Jeho vyhrazky su iba vyhrazkami, malu ti nevezme a ani mu ju neprisudia pokial nie si narkoman, alkoholik. Na zaciatok si pobal najnutnejsie veci, ktore vies prestahovat jednou várkou (oblecenie, doklady, vysvedcenia, resp. vsetky dolezite dokumenty). Ostatne vezmes neskor, alebo naraz s niekym, kto ti pomoze, ak by zacal utocit.. Najlepsie by vsak bolo stahovat vtedy ked nie je doma

janet2009
25. jan 2012

to ano,,,,najlepsie by bolo odist takto ked nebude doma.....dakujem za radu,,,,dufam, ze sa mi to podarí a ze aj ja zacnem konecne znova zit

juraj11
29. jan 2012

ahojte prosim o surnu radu, setre sa manzel vyhraza, ze ju vyhodi z domu a vymeni zamky, co moze v takto pripade urobit? su obaja vlastnikmi nehnutelnosti, ktora este nie je skolaudovana

koncovka
5. feb 2012

Ahoj dievčatá,žijeme s manželom oddelene.Máme krásneho 6 ročného synčeka,a vliezla nám do nášho 13-ročného vzťahu jeho kolegyňa,kvôli ktorej sme sa rozišli.Doteraz nám vychádzal v ústrety,navštevoval syna atď...Ale poslednú dobu sa mi zdá,že ho jeho ,,nová" drží na krátkej uzde.Spomínal mi čosi o zmene pracoviska a tak,ale ja sa bojím ,že ho zláka niekde ďaleko( možno niekam do cudziny ,ona tam pár rokov bola ),to by nebol problém,(aspoň pre mňa,ale malého určite ),ale doteraz mi prispieval polovicou na všetky účty a pôžičky ,ktoré sme nadobudli počas manželstva.Nakoľko sme zamestnaní obaja u jedného zamestnávateľa,a sme prijatý na 4-hodinovú prac.dobu (samozrejme pracujeme oveľa viac ),väčšinu splátok ako aj pôžičku máme na mene mojich rodičov,lebo nám nič nechceli dať,nakoľko sme mali na ,,papieri " nízke platy....No a to je ten problém ,na ktorý sa chcem spýtať: ked´podáme na rozvod,berú sa na ohľad aj tieto výdavky,ktoré nie sú na našom mene ,ale predsa sú naše?Ak by predsa niekam odišiel a nebude mi prispievať na tieto výdavky,ja jednoducho so synčekom nevyžijem aj ked´bývam teraz u rodičov,lebo celý môj plat aj rod.prídavky by trebalo na pokrytie týchto výdavkov.Prosím ak má niektorá z Vás s niečím takým skúsenosti odpíšte vopred Vám ďakujem...

katmi
6. feb 2012

@koncovka ak je uver na meno tvojich rodicov, a ak ti prestane manzel prispievat, a ty to nebudes moct splacat, rodicia to budu musiet splacat za teba... nikto nebude prihliadat nato, ze ste si nemohli dovolit uver,ale predsa nejaky platite...

katmi
6. feb 2012

@juraj11 ak su obaja na LV, t.j. su obaja majitelmi nehnutelnosti, nema pravo ju odtial len tak vyhodit..

katmi
6. feb 2012

@janet2009 prepac,ale to je riesenie ako ti napisala sisaha? o tom chlapovi konkretne myslim.. ved ked ta nechce pustit z domu ako to nazyvas, tak podam navrh na rozvod aj ked tam byvam.. aky problem??? :-O

paula58
7. feb 2012

Ahojte prepacte necitala som vsetko ale potrebujem poradit chcem dat ziadost o rozvod budem nieco platit z manzelom sme na vsetkom dohodnuty ako to bude prebiehat dakujem prosim napiste mi do posty dakujem

vojtecka
13. feb 2012

Caute baby, ja som prave v rozvodovom konaní, nič príjemné, ale konecne som sa rozhodla. Odsťahovala som sa s 2 detmi s domu ktorý sme spoločne postavili do podnájmu a podala žiadosť, a aj ked sme na všetkom dohodnutý, milá Paula všetko musíš mať na papieri. Ja som podala žiadosť, ale manžel musel napísať vyjadrenie že súhlasí s rozvodom, aj so všetkým čo bolo uvedené v mojej žiadosti. a platiť budeš urcite 66 eur za kolok ktorý davaš spolu so žiadosťou a ak budeš mať právnika tak je to podľa jeho taxy. Držím palce

zuzulik
14. feb 2012

Babenky, vcera som dostala od sudu zasielku, ze mam uhradit poplatok 66 inak sa nasim pripadom nebudu zaoberat... v navrhu som napisala,.ze ziadam o oslobodenie nakolko som na materskej... co mam robit aby som neplatila??je na to nejake tlacivo, ktore mozem stiahnut na nete...nies om na SK ???? co im mam polsat..??? surne, dakujem

maggie59
14. feb 2012

@zuzulik Ja som to tiez tak uviedla v ziadosti a mne poslali take tlacivo, ktore bolo treba vyplnit a na zaklade toho oni rozhodnu ci ta oslobodia alebo nie

zuzulik
14. feb 2012

@maggie59
ale mne nic neposlali....a teraz neviem co mam robit... 😒

vojtecka
14. feb 2012

caute, tak pokiaľ viem ja, tak su oslobnodeny od platenia nezamestnany, a kamoska co sa rozvadzala tak len dokladala potvrdenie z UP a nic viac. ja som to vyriesila tak, ze este terajsi manzel mi po rozvode uhradi sudne trovy, trval na tom pravnik.

kaby
22. feb 2012

ak by niekto potreboval, tu je nové tlacivo oslobodenia od sudnych poplatkov + pokyny k vyplneniu...
https://portal.justice.sk/Formulare/Stranky/Osl...

zuzulik
23. feb 2012

@kaby
super kaby ,velmi napomocne....dakujem za vsetky babenky 😉

zexi
25. feb 2012

Napísala som žiadosť o rozvod. Potrebovala by som poradiť s niektorými detailami - žiadosť ide na súd podľa posledného bydliska manželov? A ďalej - uviedla som dôvody rozvodu, čo sa týka výživného na deti, mám jeho výšku aj zdôvodňovať resp. aj zdokladovať? /hypo, mesačné splátky atď./? Mám v žiadosti uvádzať, kde je manžel zamestnaný a aké má príjmy a aké mám príjmy ja? Manžel s rozvodom nesúhlasí, takže s ním o nejakej dohode nemôže byť ani reč.

tibinka22
25. feb 2012

@zexi ahoj, kedze manzel s rozvodom nesuhlasi, bude to mat asi dlhsie trvanie, nakolko mate deti, urcite Vas nerozvedu na prvom konani.... ja by som osobne tieto veci riesila s pravnikom..... Ale ak si trufas sa sama zastupovat, je to na Tebe....
Takze ziadost podavas na sud v mieste svojho trvaleho bydliska prislusnemu Okresnemu sudu, do ziadosti uvedies mena, datumy narodenia, trvale bydliska, zamestanie oboch ucastnikov konania, prilozis doklad o trvalom bydlisku, originaly Rodnych listov deti, Sobasneho listu... Do navrhu uvedies len kolko ziadas vyzivne na kazde dieta.... prijmy zatial nedokladujes....
Oni mu ten navrh poslu a on sa bude mat k nemu vyjadrit, ci suhlasi alebo nie... ak nie, zacne sa konanie.... no a v tom sa uz bude zistovat, ci to co ziadas je potrebne a tak....
Takze ja by som osobne to riesila cez pravnika.... Sama by som si netrufla...

zuzulik
25. feb 2012

@zexi
ano, posledne spolocne byslisko manzelov,ak take nebolo,tak na prislusny sud trvaleho bydliska odporcu tj. manzela

zexi
26. feb 2012

@tibinka22 @zuzulik ďakujem, právnika zatiaľ nezvažujem, neviem vlastne načo, je mi jasné, že keďže máme maloleté deti tak to nebude na prvý šup, navyše tie dôvody nie sú možno nijak závažné, ktovie, ako na to bude reagovať sudkyňa..

slniecko.15
26. feb 2012

Už vopred sa ospravedlnujem za otravovanie, ale už s neviem rady. Mám ročne dieťa a nefungujuce manžestvo, kde ma manžel byl,ponižoval, nespaval somnou s dôvodu že sa mu hnusím. Ja som to žial vyriešila tym najhorším možnym sposobom a podviedla som ho. On ma vyhodil z bytu a postval proti mne celu rodinu ktorá ma má teraz za kurvu. Pri rozvode chce bojovat o maleho a bojim sa aby mi ho nezobral. planujem sa vrátiť k nemu s dôvodu, že nemal pravo ma s dietatom vyhodit a ja v podstate nemám kam ist.a o maleho sa musi starat. Potrebujem poradit, co mozem urobit aby mi ho nevzala co by som určite robit nemala, som zufala a už nevladzem zdravo uvazovat.poradte mi prosim co najsko

krajinka
5. mar 2012

ahojte, nemam cas to tu cele luskat, preto sa spytam...ten kto podava ziadost o rozvod, navrhuje vysku vyzivneho ci ako to je? u nas to bude muz...a ako si mam vyratat, ake vyzivne od neho pytat? aby som to neprepiskla 😀

alexandra
5. mar 2012

@krajinka Ano, kedze s rozvodom je spojene aj konanie o uprave prav a povinnosti k spolocnemu dietatu.
Idealne by bolo keby si sa s ex dohodla a dohodu v pisomnom vyhotoveni by ste prilozili k navrhu na rozvod.
Vyska vyzivneho zavisi od nakladov na maleho a Vasich prijmov a pohybuje sa obvykle vo vyske 10-15percent z muzovho cisteho prijmu. Ak ma maly zdravotne problemy, mozes skusit ziadat 20percent. Vsetko zalezi od sudkyne a ochote ex.