Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

iqacko
9. aug 2010

@silvinka78
Prepac, ze to poviem tak vulgarne, ale si koza. Malej to lezie na city len preto ze ty a tvoj manzel ste padnuti na hlavu. Striedava vychova je spravna vec, len aj rodicia k tomu musia prispiet. A prevlacovanie knih???? To su uplne prkotiny, dolezite je aby dieta bolo rovnako dlhy cas aj s mamou aj s otcom, nech si samo urobi obraz, nie ze jeden rodic ho ma vacsinu casu a tym padom ho vlastne ovplyvnuje vo svoj prospech. Otcovia spomenuti na tomto fore su riadne padnuti na hlavu, ale to neznamena, ze vsetci su taki. Ja sa vzorne staram o svoje deti, travim s nimi vsetok svoj volny cas, stale im vymyslam nejaky program, vylety, navstevy muzei, atd. Ale teraz sa zena chce rozvadzat a moze sa stat ze deti uvidim kazdy druhy vikend len preto, lebo mam penis a nie vaginu. Je to snad spravodlive?

katrin21
10. aug 2010

@iqacko
necitam celu diskusiu...ale ako vies, ze malej moze vyhovovat striedava vychova???
nie vzdy je to tak.. minule som citala nazor psychologa, kt., povedal, ze to ma aj vyhody, ale na druhej strane moze to viest u dietata k tomu, ze nebude mat NIKDE pocit domova!!!
treba sa opytat dietata, ci by to chcelo.. my sme sa skusili spytat a dostali sme jasnu odpoved... ked dieta napr. nechce, tak naco to znasilnovat? pytal sa to jeden otec v nejakom casopise, mozno si to bol ty , neviem 😀
ja osobne nie som proti tomu, ale ked to dieta nechce, naco???
a mozno to fakt nie je dobre, mne by osobne vadilo byt dietatom, chodit hore dole...ano, aj knihy do skoly su problem.. to dieta je neustale ako na ceste - topanky , oblecenie... neda sa mat vsetko na 100% dvojmo... a da sa to aj tak urobit len v pripade, ze rodicia byvaju blizko seba..
ale to uz by som volila skor moznost ako to mame my.. dcera byva u mna,ale kedykolvek chce, aj cez tyzden, ide k otcovi spat a rano ide do skoly od neho... dovezie ju..... naco byt cely tyzden prec??

iqacko
10. aug 2010

@katrin21
Vacsina psychologov tvrdi, ze to ze je dieta s obidvoma rodicmi rovnako je dolezitejsie pre jeho psychicky vyvoj ako to neustale stahovanie a 2 domovy. A vsetky veci dvojmo? Ja s tym nemam problem, kludne nakupim vsetko oblecenie este raz, aby mali to iste aj u mna. A samozrejme rodicia musia byvat nie daleko od seba, ale to zavisi od nich kde kupia byvanie, ked jeden robi naprieky a chce byvat uplne inde, je jasne, ze to nebude fungovat. Deti musia mat rovnako daleko do skolky/skoly od obidvoch rodicov, teda byt aj blizko kamaratov z kazdeho domova.

katrin21
10. aug 2010

@iqacko no vidim, ze mas na to svoj nazor a hotovo....
ja nie som proti tomu,ale hovorim, ze je to invidualne.. my sme sa nasich deti pytali, ci by chceli a jednoznacne povedali NIE!! tak naco dalej uvazovat.,...
chapem, coho sa bojis, mam priatela, co ma dcerua navyse mu zije 50km od neho, lebo sa tam mama odstahovala , a aj jemu nie je prijemne ze vidi dceru menej, ale co sa da robit? tam by ani striedava vychova a stahovanie nepomohlo, lebo sme sa pytali, ked o tom bola reportaž v TV a jednoznacne povedala NIE ... 9 roc, dieta vie co chce.. takze nie je o com...
ty si sa deti uz pytal? podla mna TO treba urobit ako prve....

iqacko
10. aug 2010

@katrin21
Deti su este male a dost pod vplyvom mamy, ktora sa ako keby bala, ze ju prestanu mat radi, tak ich stale nezdravo rozmaznava a citovo vydiera. Ked su same so mnou, tak sa chovaju bezproblemovo a niesu taki precitliveli.

silvinka78
10. aug 2010

@iqacko no podla teba su padnuti na hlavu vsetci,ale inak rozumiem ti,co mi tym chces povedat.Ja keby som si nenasla mojho terajsieho partnera,kludne by som bola uz teraz v cvokarni.Moj ex by si nespomenul,ze sa chce starat o dieta az do vtedy,ked som mu oznamila,ze som podala o rozvod.Aj po jej narodeni slovne pochyboval o tom,ze ci je to vlastne jeho dieta.No co som neaka ...On si ju kupuje a a moze si to dovolit,ja nie.Aj detska psychologicka,co sme u nej boli,povedala,ze v ziadnom pripade to u nas nebude fugovat striedava star.pretoze mala vyslovene nechce.vzdy len placom povie a mami musim k tatovi ist na tyzden?poviem ti,poplacem si aj ja.My stale cakame na sud a poviem ti pravdu,ze ja nedovolim,aby sa dieta dalej takto trapilo.

iqacko
10. aug 2010

@silvinka78
Padnuti na hlavu vsetci? Nie, hovoril som o chlapoch spomenutych v tejto diskusii. Veci ako alkohol, nasilie, dlhy, nestaranie sa o deti, to prepac, ale to su pre mna pakovia. A to ja som myslel, ze som zly manzel, lebo mam problem hovorit o citoch, viem o tom, riesim to, aj ked je uz neskoro. Ale v porovnani s chlapmi tu spomenutymi som baranok, ale je mi to prd platne. Ja som nikdy nezatazoval zenu problemami v praci, na stavbe, atd. Vsetko som vybavoval sam, dom staval sam, platil sam, chcel som aby sa mohla venovat len detom a nemat ine starosti. Ale aj to vie vztah nastrbit, bohuzial.

silvinka78
11. aug 2010

@iqacko Zeny su vseliake,poznam par upindanych damiciek,ktorym nieje dobry nikto.A uvidis ako bude u vas,ale detom sa venovat urcite neprestavaj.To nezna mena kupovanie hraciek,oblecenia....najskor potrebuju priklad,ked im ho neda matka,alebo ty,tak kto.Potom je to samozrejme laska a vsetko im vysvetluj a nehovor,ze to su veci a starosti velkych,teda nas.Ja viem,ze deticky budu trpiet tak ci tak,ale treba im to neako zlahcit.

iqacko
11. aug 2010

@silvinka78
Dakujem. Ja si uvedomujem, ze pre deti je vzacnejsie stravit cas niekde na chate v lese a vecer pri ohni ako ked im kupim lego, preto sa im skor snazim robit program mimo domu, nech maju zazitky. Este som ale nedobojoval ani sa nerozviedol, tak uvidime ako to dopadne.

katrin21
16. aug 2010

@iqacko
ignacko, presne takto to bolo u mojho priatela, staral sa aby zarobil, stavali firmu, aby nemuseli platit drahe prenajmy a zena doma na MD mala pocit, ze zanedbava rodinu... dobre, co? co by som ja za to dala, keby sa moj EX bol snazil zarobit rodine nejake peniaze, namiesto flakania sa a stavkovania a mariaša... no, ale nie vsetky zeny si akosi uvedomuju, ze aj peniaze zarobit sa neda len tak a ze treba obcas byt v robote aj dlhsie....a to chodil aj cez obed hodicikedy domov a pod.... a hlavne, ona ho mohla kedykolvek ist pozriet, malá sa mohla hrat na piesku tam.ale to ona nie... vselijake sme, my zeny, bohuzial...
no ,ale k teme... aj ked su deti male, ak uz vedia rozpravat, vedia povedat, ci chcu alebo nie ist k tatovi na dhsie... male dieta je citovo na mamu naviazane... nic s tym nespravis.... naozaj pozor, aby si mu neublizil...

janka98
18. aug 2010

Nezvládla som to prečítať celé, ale z posledných stránok som pochopila, že som tu správne. Možno mi poviete, že som blbá, ale v rozvode vidím jedinú možnosť ako zachrániť svoj vzťah s manželom, či minimálne ako ho dostať do poradne a prinútiť pochopiť, kde robí chybu. Alebo kde ju robím ja. Pretože normálne ísť do poradne odmietol. Na prvý pohľad mám dobrého muža, jedného skoro dospelého syna a dcéru v začínajúcej puberte. Manžel pracuje, nepije, nebije ma, má rád deti. A ja ho milujem. Stačí to na manželstvo? Nestará sa o dom, v ktorom bývame, záhrada je v dezolátnom stave a ja už jednoducho nevládzem. Mám náročnú prácu, slušne zarábam (viacej ako on) a popritom robím práce, ktoré by podľa mňa mal robiť chlap. Nepomôže mi a ja som už tak strašne vyčerpaná. Je toho na mňa príliš. O všetkom rozhoduje, obchádza sa po špičkách, len aby sa nenahneval a nenafučal. Nikdy neviem, čo mu sadne na nos, o ničom nerozpráva, dokonca sa ani nemáme o čom baviť. Mňa to deptá, ale jemu pravdepodobne stačí dobrá kamarátka, ktorú má (vraj s ňou nespí, je to len kamarátka), chodia spolu na kávu, na výlety, kupujú si darčeky... veď to je normálne. Zažila som s ním úžasné chvíle, ale po každej ma zdeptal tak, že som preplakala celé hodiny. Až po desiatich rokoch sa mi podarilo vybojovať vlastný účet, ale aj k tomu má prístup a platí z neho všetko. Ešte aj úver. Kde mizne jeho výplata, netuším. Žiadne spoločné hospodárenie. Chcem sa dať rozviesť, aby sa určili jasné pravidlá, jeho výživné, príspevok na domácnosť, majetkové pomery. Nechcem, aby odišiel, ale už sa mi tým začína vyhrážať. Nikde nemôžem nájsť vhodnú formuláciu dôvodov pre návrh na rozvod. Že ma psychicky ničí, manipuje so mnou, nepomáha? Až časom, ako o tom čítam viac a viac, zisťujem, že naše manželstvo je okrem postele absolútne nefunkčné, a aj tu sa to zlepšilo až po mojej iniciatíve posledných pár rokov. Mladšia dcéra na ňom strašne visí, ale keď nastali problémy v puberte s tým starším, odignoroval ho. Všetko som riešila ja. Až teraz, keď je už „normálny“, tak sa s ním zase baví. Ako som mala v škole vysvetľovať, že môj syn vie, čo je psychická šikana a prečo je v tom taký dobrý? Že to má doma? Akonáhle budem nezávislá, budem sa môcť vzoprieť, budem pred týmto môcť ochrániť dcéru, aj keď ma za to asi bude nenávidieť. Sú toto správne dôvody na rozvod? Nechcem to do návrhu napísať príliš podrobne, všetko bude závisieť od toho, ako sa k tomu postaví on, tvrdí, že ma stále miluje, potrebujem skôr tie všeobecné veci, ktoré sa tam v takomto prípade píšu. Chyba môže byť aj na mojej strane, ale keď mi nič nepovie, proste neviem.

andzi
18. aug 2010

@janka98 napísala si to veľmi dobre - aj do návrhu na rozvod to napíš presne tak, ako píšeš sem...že spolu nehospodárite, že ťa manžel šikanuje, že celú domácnosť musíš zvládať sama, s ničím ti nepomôže, obmedzuje ťa a pod. V závere môžeš uviesť, že nevidíš nádej na obnovenie manželského spolužitia a že už si nevieš predstaviť ďalší život s odporcom. Ak som to správne pochopila, ten návrh na rozvod podávaš hlavne preto, aby si manžela prinútiť si sadnúť za jeden stôl a vysvetliť manželské problémy, prípadne ho prinútiť ísť k psychológovi. Ja nie som psychologička, nechcem ti brať ilúzie, ale myslím, že ti to nepomôže. Pokiaľ by ho však návrh na rozvod predsa len "nakopol" tak návrh môžeš vziať späť kedykoľvek a tiež v prípade, ak by už aj súd vytýčil pojednávanie a obaja na súd neprídete bez ospravedlnenia, tak sa konanie jednoducho prerušuje na dobu 1 roka a získavate čas na rozmyslenie. Držím palce.

janka98
18. aug 2010

Ďakujem za podporu. Pochopila si to správne. Keby som k nemu nič necítila, tak ho už dávno niekam kopnem... Ale stále sa snažím, stále ustupujem a už stačilo. Len musím nájsť silu dokončiť to, minimálne po ten návrh, pretože len teraz predvádza, čo je zač a ako mu na mne záleží. Nech si robím čo chcem, že mi brániť nebude, som proste vzduch. Ešte raz ďakujem.

martina2001
18. aug 2010

@janka98 ahoj, no v podstate čo som si prečítala tvoj príspevok som pochopila, že ty sa vlastne necheš ani tak rozviesť ako vysporiadať spoločné hospodárenie, v tom prípade podávaš na súd žiadosť o určenie príspevku na domácnosť t.j. výdavky spojené s prevádzkou nehnuteľností a samotným chodom domácnosti, a tiež určenie príspevku čiže výživného pre deti, pre teba ho neuznajú lebo ako píšeš máš vyšší príjem ako manžel. Ale na tvojom mieste s prístupom tvojho manžela by som sa rozviedla a zabudla na spoločný život s ním, lebo toto zmysel nemá akurát sa ty trápiš. Ja som šťastne rozvedená už pár rokov mali sme ten istý problém ja som zarabala, všetko platila, starala sa a jeho výplaty ako som potom neskor zistila išli pekne do herne. O malého mal záujem len keď to jemu vyhovovalo.

janka98
18. aug 2010

Ďakujem. Manžel nakoniec súhlasil s návštevou poradne, idem to hneď zajtra vybaviť. Jeho názor je, že v prípade rozvodu, končí všetko a on odíde. Čím utrpia hlavne deti. Ale tvrdí, že on už má takú povahu, že to sa nezmení. Minimálne som si založila vlastný účet a na spoločný (čiže môj starý) posielam určenú čiastku.

andzi
19. aug 2010

@janka98 držím palca, si veľmi rozumná a určite aj veľmi trpezlivá žena. Prajem ti, aby sa manžel "zbadal" a uvedomil si, že rozvodom stratí prakticky všetko dobré a získa len veľmi málo.

moni117
24. aug 2010

Ahojte, dievčatá. Ja som tu dnes prvýkrát. Možno je moja situácia trochu podobná ako u niektorých z Vás. Mám manžela, ktorý nás má akože rád, 2 deti spoločné + jedno z prvého manželstva jeho, ktoré nevidel 18 rokov a nemá záujem ani, manžel zarába, podniká. Že pije? Vraj je to normálne pri jeho práci, ináč by nič nevybavil. A vraj ho nemusia domov doniesť, tak čo chcem od neho? Že odíde, keď spíme a príde, keď spíme pripitý, to je normálne ... Jeho pracovná doba totiž končí u jeho slobodného kamaráta pri alkohole, kde sa vyhovorí, vypijú si a ide domov vyspať sa. Ja som doma už 15 rokov. Nedovolil mi zamestnať sa, takto mu to vyhovovalo, lebo som mu robila všetky papierovačky okolo firmy popri deťoch celých 15 rokov. Posledné 3 roky som zamestnaná oficiálne u neho, čiže doma. Vstanem, som v práci, zaspávam v práci, stránky prijímam v práci, čiže doma. Takto mu to vyhovuje. Nemám kamarátky, nemám kolegyne, nemám koníčky. Vraj by ma zdržiavali v práci. Čakám na jeho pokyny emailom a SMS, nekomunikujeme doma ináč ..."vykonaj a nemaj blbé komentáre". To je celé... Zatvárala som oči, keď išiel prvýkrát na týždeň na hotel na spoločnú izbu s hosteskou, potom s druhou, potom s treťou, to už bola jeho "kamarátka, potom štvrtýkrát ...Že si píše SMS a telefonuje so všetkými bývalými, začínam vnímať až teraz a tie jeho konkurzy na asistentky akože ... Celé to začalo byť neznesiteľné, keď som si sama dala darček k výročiu svojmu za peniažky z osobnej poistky ...kúpeľný pobyt na týždeň. Doma ma čakala facka, manžel od vtedy nič nerobí, len leží v posteli a pije ..tvrdé zapíja pivom celú noc, lebo som tam bola vraj s milencom. Vrcholom bolo jeho vyhlásenie, že som ho chcela otráviť. Teraz dal urobiť výpis hovorov z môjho mobilu, smiešne, veď mám firemný mobil, ale jeho, čiže má právo ako zamestnávateľ. Ja predsa tiež potrebujem komunikovať s okolím. Veď mi začína šibať. Ale ak pôjdem za psychológom alebo psychiatrom, zneužije to proti mne. Obvolal už všetky čísla, čo našiel v mobile, ďalšie nájde vo výpise....Robí mi hanbu a problémy iným. Necítim k nemu nič, neznášam jeho dotyky, akoby ma pichali nožom, keď sa ma dotýka... veď ináč ako pripitý to nerobí. Je to všetko v psychike a niektoré veci mu nemôžem zabudnúť jednoducho. Zabudla som, prepáčte, je medzi nami 11 ročný vekový rozdiel. Viem, bola to chyba, strašná chyba. Strašne sa bojím rozvodu, jeho psychického deptania. Nemám kam odísť s deťmi, nemám vlastný príjem nezávislý od neho, keďže je mojím zamestnávateľom. Deti nechcú o rozvode ani počuť, hlavne starší syn /12/, mladší to ešte tak nevníma /8/. Zaspávam a zobúdzam sa s myšlienkou na rozvod, ale bojím sa urobiť tento krok. Bude hľadať chybu len a len vo mne ... som mladšia, žiarli. Vraj si mám zbaliť tašku a vypadnúť. Keby som aspoň toho milenca, čo by mi bol oporou, mala. 😀 Viem, nie je to na smiech. Situácia doma je neznesiteľná, dusno, ticho, žiadna komunikácia, otec najčastejšie opitý v posteli, deti na PC, a ja sa dívam z okna ... v tom žijú deti, neboli sme na dovolenke, nikde, nevieme, že prešlo leto...Prácu si nenájdem a vychovávať deti bez príjmu ...

maminuska
24. aug 2010

No a čo tak sa pokusiť si tu prácu nájsť mimo neho. Veď toto musí byť pre teba horor takto žiť a najhoršie že tento model rodiny vidia aj deti a k tomu ešte aj chlapci , oni sa takto môžu správať k svojim ženám .
No mňa by už od neho odradilo to že sa nezaujima o svoje dieta z prvého manželstva, že ho v podstate vymazal zo života .Toto ti nevadilo ked si si ho brala ?
Choď za právnikom a preber všetky svoje možnosti s ním čo ti patrí a čo nie. Musíš si uvedomiť že o chvíľu máš chlapcov dospelých , budú mat svoje záujmy a čo potom ? Sama v dome s ožranom a hulvátom ?
Chlaci to po čase pochopia keď budú starší , len prebeha sa pohni .

moni117
24. aug 2010

@maminuska Ja viem, že moji synovia raz budú robiť presne to, čo vidia od svojho otca. Aj povahu má starší celkom po ňom. A o jeho prvom manželstve som vedela iba od jeho matky a od neho, takže určite iba ich názory. Navyše, jeho prvá manželka zomrela a on nešiel ani na pohreb, už len kvôli tomu synovi mal. Mňa to trápi, ani ho nepoznám. A naši synovia, ak sa dozvedia, že majú brata, o ktorého ich otec a jeho otec, nemá záujem, myslím, že tiež sa na neho budú hnevať. A nájsť si prácu? Je to ťažké. Som z východu, malého mesta, ťažko ...ale vezmem hocičo už.

martina2001
24. aug 2010

@moni117 ahoj, moja aj ja som z východu a tiež som prvému manželovi trpela jeho úlety 6rokov a bola od neho zavislá v dobu keď som bola na materskej ale pohar pretiekol a povedala som dosť. Podala som žiadosť o rozvod, vrátila sa do práce malý mal len 11mesiacov, poplatila exekútorov ex, a ešte aj jeho d..... som musela vyplatiť z bytu mačo som si musela zobrať hypotéku. A teraz som štastne rozvedená už pár rokov a malý so svojim otcom neudržiava žiaden styk, lebo nechce a ja ho nútiť nebudem. Nikdy není tak zle aby nebolo východisko, len sa nenič tým čo budeš robiť bez neho, bez jeho peňazí a podobne, lebo keď nato budeš kukať nikdy od neho neodídeš

maminuska
24. aug 2010

@moni117 vezmi na začiatok hocičo, len aby si nebola do poslednej mrte na nom závislí. Inak ak nemáte rozdelené BSM a firmu založil počas manželstva , tak ti polovička z nej patrí a musí ta vyplatiť.
Skus sa od neho citovo otrhnut , začni si žiť podla seba a po troche odkladat bokom a v vhodný čas od neho odísť.
Tvoj muž ta týra , hlavne psychicky.
jeho syn z prvého manželstva je vlastne sirota , mamu nemá a otec sa absolutne nezaujíma. To je smutné.
Pokus sa nájsť priatelky, ktoré by ti časom pomohli. Skús sa ešte raz porozprávať s deťmi, vysvetli im situáciu.Prečo starší syn vlastne nechce odist ?

kristinka28
25. aug 2010

ahoj chcem sa opytat oradu ,manzelovy sud zveril deti do opatery sud rozhodol styk z maloletyma detmi neomedzene.lenze ked pridem na slovensko manzel mi nechce ukazovat ,chcela som sa z nim dohodnut mimosudne lenze neslo to tak som ho dala na sud ,teraz mam ist 8.9 2010 lenze sa bojim ze deti nahovori ze aby povedali ze nechcu sa somnou stretavat .a este by som sa chcela opytat ci ma nieco bude stat ten sud.lebo pravnik mi vravel co sa tyka o upravu styku tak sa neplati.a este ked nedodrzaval tie pokyny ako rozhodol sud je trestnom onani abo nie mozem ho zazalovat dakujem prosim napiste mi skvor dakujem

kristinka28
25. aug 2010

@martina2001 ahoj mas pravdu ja som muza spoznala od 15 a 11 rokov sme boli spolu az neskvor zacal pit a aj mlatit a tak prisiel jeden den co som uz nevydrzala tak som odisla od neho ,a po mesiaci sa dozviem ze ma frajerky to bol premna sok ,neuveritelne som uz 2 roky rozvedena ale stale ma to boli co sa stalo lenze dalej to tak neslo ,ale najviac co mam boli ze som prisla o deti sud mu zveril preto ze ma dobre byvanie a pracu ja som vtedy nebola zamestnana takze som nemohla ako zabezpecit ,a to ma dodnes trapi a robim si vycitky a najhorsie je bolestive premna ked pridem zo zahranicia a pytam sa deti skym chcu byt a oni povedia ze radsej somnou a mna to boli ked tak mi povedia leebo nemozem nic urobit

sigsauer
26. aug 2010

kristinka 28, manžela zažalovať za nedodržiavanie podmienok styku s deťmi môžeš, ale poviem ti že je to na "dlhé lakte" je to zložité, v mnohých prípadoch čo sa týka dokazovania, že ti naozaj obmedzil styk s deťmi, a súdne trovy hradí strana, ktorá prehrá. teda v jednoduchosti, ak by si ho zažalovala že neddržiava podmienky styku, v našom súdnictve je dosť pravdepodobné, že ten spor vyhrá on lebo si vymyslí milión výhovoriek prečo ti vtedy deti nedal, keď mal. Môže tvrdiť hocičo, čo nie je dokázateľné a keď má dobrého právnika, tak ten to zvládne ľavou zadnou.
V tvojom prípade by bola najlepšia mi´mosúdna dohoda, ale ási to nei je možné, ako píšeš. ešte sa spýtam, máš právnika svojho, alebo ti ho pridelil štát z dôvodu hmotnej núdze?

kristinka28
26. aug 2010

a
@sigsauer ahoj no uz ani neviem ja som sa pytala na socialnom a on vravel ze mam ho dat na sud a ze neplati sa nic ohladom deti takze uz ani sama neviem ,mas pravdu bude mat vyhovorky ze mu nepasovalo to hej ale co mam robit ked mimo sudne sa znim jednat neda ako zistim ci to budem mat prideleneho pravnika abo nie a ci sa plati nevies kolko zhruba to stoji no uz mam strach co to bude ale na predvolanke je napisane ze detom bude pridelena koalizny opatrovnik nieco take ako zistim ci budem mat pravnika

kristinka28
26. aug 2010

@sigsauer AHOJ ESTE BY SOM SA CHCELA OPYTAT KED NEMAM DOST FINANVIE SOM V HMOTNEJ NUDZI MUSIM NAPISAT ZIADOST NA SUD ABY BY PRIDELILY PRAVNIKA PROSIM PORADTE MI TERMIN SA MI BLIZI DAKUJEM

martina2001
26. aug 2010

@kristinka28 u nas to bolo trochu iné, ja som bývanie mala aj prácu a vobec mi to neni ľúto, normálne deň rozvodu som sa cítila super opadol strach z toho čo ma kde ešte čaká. Posledného jeho exekútora, ktorý ešte mohol niečo odo mňa vymáhať som zaplatila minulý rok za exmanžela, normálne ma ubíjalo to čo ma čaká, lebo ani som netušila kde ma jake požičky. Konečne mám pokoj a podporu mojho manžela. Ex sa vobec nezaujíma o malého a ani výživné mi neplatí ale nech je tam kde je a dá nám pokoj.

martina2001
26. aug 2010

@kristinka28 v normálnom prípade nemáš právnika, musíš on poziadat, ale postup ti neviem povedať a čo sa týka poplatkov súdu nemáš žiadne jedná sa o maloleté deti. Kolízny opatrovník je niekto zo sociálky, može isť pozrieť v akom prostredí žijú a porozprávať sa s nimi, je to viacmenej prisediaci na súde, ktorému vacsinou dá sudca jednu, dve otázky.

kristinka28
26. aug 2010

@martina2001 ahoj ano anija nelutujem iba to ze som prisla o deti nic viac on zije svoj zivot ja svoj ale nepaci sa mi ze zapiera mi deti dala som ho na sud upravu styku maloletych lenze uz neviem ci sa nieco plati za sud lebo mi povedaly ze ohladom deti sa neplati nic ja uz neviem nemam dost financie aby som to zaplatila ,a bojim ze to prehram

martina2001
26. aug 2010

za detí sa neplatí nič čo sa ich týka, a teraz máš styk nejak upravený? myslím že si pisala neobmedzený. ked si vedela že sa s ním nedohodneš mala si to upraviť na začiatku napr. každý druhý vikend alebo podobne.