Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

slovenka350
25. nov 2009

andzi.mala si pravdu odrocilo sa to. ☹

elizabeth022
7. dec 2009

Ahoj. Chcem sa rozviesť a viem, že sa platí kolok, no neviete mi povedať či mi schvália odpustenie súdnych poplatkov, teda aj ten kolok ak mám dve maloleté deti a som na materskej dovolenke?

mamina31
7. dec 2009

elizabeth daj do ziadosti navrh na osobodenie od poplatkov aj ja som dala a oslobodili ma.

alysea
7. dec 2009

Ahojte, mám za sebou prvé rozvodové pojednávanie a stala sa nám vec s ktorou som absolútne nerátala- odročili nás na neurčito...máte s tým niekto skúsenosť? Pre popis situácie, obaja sme s rozvodom súhlasili, ale sudkyna sa dookola vypytovala mangela, že či má záujem zachrániť manželstvo (ja som podávala návrh na rozvod) on nakoniec povedal, že áno, tak on povedala, že budeme chodiť do poradne aj napriek tomu že som sa vyjadrila, že to odmietam a že nie jedenkrát ale že tam budeme chodiť niekoľko mesiacov ... takže som bez termína, mangel je na koni a ja som v tomto okamihu v nemom úžase a netuším čo sa s týmto dá robiť....

andzi
7. dec 2009

V tejto situácii nemáš veľa možností - jedine spolupracovať so súdom, urob to tak, že choď do poradne čím skôr, trvaj na rozvode, že v žiadnom prípade nemáš záujem manželstvo zachrániť a psychológ napíše správu. Potom urguj súd o skoré vytýčenie pojednávania, ak to nepomôže, urguj znovu, telefonuj na súd a ak ani to nie, tak sa sťažuj na prieťahy! To väčšinou pomôže vždy.

alysea
7. dec 2009

A akým sposobom má prebiehať to urgovanie súdu? Mám volať sudkyni? ☹ alebo kde to mám akým sposobom urgovať? proste vieš kebyže ma pošlú do poradne ale mám termín ani sa nad tým nevzruším, len toto odročenie je proste o tom, že sa to strašne zase predlži...do poradne pôjdem lebo mi to príde nariadené ale ja nechcem a nebudem žiť s ním ani keby som tam chodila trikrát za deň....chodím ku psychologičke už rok a aj s jej pomocou som konečne nabrala silu riešiť to v čom už tri roky len trpím....

tin007
8. dec 2009

alysea pokial uz dlhodobo navstevujes psychologicku, tak si od nej vyziadaj spravu a tu priloz k ziadosti o vytycenie pojednavania, aby vas co najskor rozviedli

alysea
8. dec 2009

tin007 no dnes ku nej idem tak sa jej na to opýtam a potom mám žiadosť podávať na súde pod naším číslom spisu? ja som uvažovala aj o zmene sudcu pre zaujatosť, len neviem či by som si tým ešte viac nepohoršila, či nedržia aj tak všetci spolu ☹

andzi
8. dec 2009

sudkyni sa nedovoláš, sudcovia s účastníkmi nekomunikujú, to by im volal každý...napíšeš písomnú žiadosť. A na námietku zaujatosti sudcu je už neskoro a aj tak by bola nedôvodná, lebo ak spočíva v postupe sudcu v prejednávanej veci tak nie je dôvodná.

alysea
8. dec 2009

Hm, ďakujem, tak skúsim tak. Ale vieš podľa mna sudkyna nemá právo povedať mi že som príliš mladá na to aby som rozhodovala o živote svojho dieťaťa...

andzi
8. dec 2009

Hmm, moralizovať by nemala, kto je na čo mladý, to uznávam, ale dôvod na zaujatosť to nie je.

g0909
9. dec 2009

ahojte chcela by som Vás poprosiť o radu.podala som žiadosť o rozvod,pretože manžel pije a psychicky ma týra a ponižuje.na prvé pojednávanie neprišiel-PN. budeme mať druhé pojednávania o týždeň.ako dlho to môže naťahovať?čo ak znovu nepríde?môžu nás rozviesť aj keď s rozvodom nesúhlasí?Ďakujem.neviem,či mám niečo robiť,lebo toto mi pripadá,že len čakám a čakám a aj tak neviem,ako to dopadne a on sa cíti "na koni!.

hope13
9. dec 2009

Ahojte,tiz by som vas chcela poprosit o radu,ja som v uk a moj mmanzel na sk,uz nas rozvadzaju takmer 2r,vraj je neschopna sudkyna,s manzelom sme sa dohodli a obaja s rozvodom suhlasime,jemu uz prisiel aj papier ze ak suhlasi tak to ma napisat a poslat spat na sud a tak aj spravila le nic sa dalej nedeje,je nejaka moznost napisat na sud ziadost o urychlenie rozvodu?za akukolvek odpoved dakujem

ariane
10. dec 2009

ak je sudca dlho necinny,nevytycuje pojednavanie,nate pravo podat navrh na presetrenie ,ci nedoslo k neopravnenym prietahom v konani.
neviem sice ,podla koho vyjadrenia,ze podla koho vyjadrenia je citujem´´sudkyna neschopna`´.
ale ak doslo u kompetentnych k takemuto vyroku,mali by coskoro nasledovat kroky k naprave.

andzi
10. dec 2009

Ja len doplním, že o prieťah v konaní ide podľa ustálenej judikatúry vtedy, ak súd vo veci po dobu 1 roku neurobil žiadny úkon. Možno sa vo veci nevytýčilo pojednávanie pre inú príčinu, napr. sudca čaká na nejakú dôležitú listinu, ktorú žiadal a bez ktorej nemôže pokračovať v konaní. Odporúčam nahliadnuť do spisu a zistiť, prečo sa nekoná.

kelila
10. dec 2009

hope13,

andzi má pravdu, treba nahliadnuť do spisu, skontaktovať sa so sudkyňou ( ľudsky) a keď je účastník konania v cudzine tak je najlepšie aj oznámiť kedy sa bude zdržiavať na území SR, aby sa mohol vytýčiť termín pojednávania, ktorý nebude napr. zmarený tým, že nebudete môcť prísť na Slovesnko. Dva roky je podľa mňa však dlhá doba, neviem však či máte deti alebo nie, ale ak obaja súhlasite s rozvodom, ak máte deti a ste schopní uzavrieť rodičovskú dohodu, tak je asi problém na strane sudkyne. Ak máte pochybnosti o plynulosti súdneho konania napíšte sťažnosť predsedovi súdu. Predseda súdu je na základe takejto sťažnosti povinný preveriť či došlo alebo nedošlo k prieťahom v konaní vo veci a písomne na sťažnosť účastníka konania odpovedať v lehote. Ak zistí prieťahy je povinný urobiť opatrenia na nápravu a uloží napr. sudkyni urýchlene konať.

adina237
16. dec 2009

Dobry den, chcem Vas poprosit o radu. Neviem,ci je este platne v zakone,ze zena,ktora je na materskej dovolenke a ziada o rozvod je oslobodena od poplatkov.Moze mi niekto poradit? A este by ma zaujimalo ako to je s neobmedzenym stykom. Manzel sa mi vyhraza,ze si o to zaziada,ale ja s tym nesuhlaim,nakolko mi s malym vobec nepomaha, varoval mi ho asi tak 5 krat za 17 mesiacov,ked som potrebovala nieco vybavit.Zda sa mi to nefer,aby si ho mohol brat kedy on chce, ked sa poriadne nestaral doteraz. Dakujem za radu

andzi
16. dec 2009

adina, nikdy to ani v zákone výslovne uvedené nebolo. Ak si na materskej D, neznamená automaticky, že si oslobodená od súdneho poplatku. Najskôr si o oslobodenie musíš požiadať a potom preukázať svoje osobné, majetkové a zárobkové pomery. Ak napr. vlastníš byt, auto a poberáš vysokú materskú, tak ti oslobodenie nepriznajú. Výška materského je rôzna, závisí od platu a ak poberáš materskú napr. 450 € tak je jasné, že ti oslobodenie nepriznajú, veď súdny poplatok za rozvod nie je až taká hrozná suma. Žiadosťou o oslobodenie od súdneho poplatku a celým papierovaním okolo toho sa konanie dosť značne predĺži.

Neobmedzený styk nemôže byť, lebo je to nevykonateľné. Pokiaľ sa s manželom nedohodneš, tak musia byť presne stanovené dni a čas od - do kedy sa otec smie s dieťaťom stýkať.

alexandra
16. dec 2009

adina inak povedane - ak budete mat rodicovsku dohodu, tam to byt moze, ale ak bude rohodovat sud, urci to presne.

monnito
6. jan 2010

ahojte som tu nova a nemam ziadne skusenosti s podanim ziadosti o rozvod. Mohli by ste mi niekto poslat nejake vzory ako sa to pise, budem vam moc vdacna. A este otazocka kolko teraz stoji kolok na ziadost? a plati sa aj nieco sudu?

hviezda25
18. jan 2010

Chcela som sa opytat.Ak som podala o rozvod a rozmyslela som si to.Dá sa to ešte zrušit?Je tam za zrusenie nejaky poplatok?

kitti0503
18. jan 2010

ahoj hviezda25
Možeš pravdaže zrušiť rozvod,máš na to 15 dní.Aj ja som to zrušila neplatíš nič,skor ty dostaneš naspať peniaze,že si to zrušila včas,to znamená že sa ešte s tým nezačali zaoberať a preto dostaneš naspať peniaze.ja som to dostala,ale musíš napísať papier že to zrušíš a napíš že prečo.Neplatíš nič,ale pozor !!!dobre si to rozmysli.či to chceš lebo ja som to podala aj druhý krát lebo mne sa to nezlepšilo,skor sa to zhoršovalo ,lebo zostala medzi nami už len hádka a vlastne som mu už neverila .To ale neznamená že aj ty tak pochodíš.želám ti aby si len dobre dopadla!!!!

kristina25
19. jan 2010

hviezda
nemusis rusit navrh. Na prvom pojednavani sa vyjadris, ze si si ti rozmyslela a na svojom navrhu netrvas. Sud pozastavi konanie, ak by sa to nezlepsilo a znova by si sa chcela rozviest tak mozem podat navrh na pokracovanie konania o tri mesiace az do jedneho roka. Za zrusenie sa neplati ziadny poplatok.
Ale dobre si to rozmysli. Ja som tiez pozastavila konanie. Manzel rok vydrzal a potom to bolo znovu to iste. Tak som podavala navrh odznova, lebo som nestihla tu lehotu jedneho roka.

lubka131
20. jan 2010

ahojte, viete mi povedat co nasleduje dalej: rozviedli nas v novembri minuleho roku, rozsudok mi bol doruceny v decembri, a dnes som zistila ze ex podal odvolanie, nesuhlasi s vyskou vyzivneho a s upravou styku s dietatom. dobre, postou mi este neprisiel, a ked pride, aka je lehota na reagovanie odvolania? a potom, za aku dlhu dobu nasleduje samotny sud, ci ako?bude ci nebude? trva to aj rok? neviete mi povedat? bo som z toho mimo. dakujem.

motiilik
21. jan 2010

ahoj,neviem,či to sem patrí a či to tu bolo spomenuté,ale chcem sa opýtať,že ak sa manželia rozvedu,prebehne sud..ok...a potom ide len o výživne,výživne zvýšia,ale druhá strana s ním nesuhlasí,prebere rozsudok a dá právnikovi vypracovať odvolanie,musí platiť to zvýšené výživne,alebo ešte stále to,čo platil doteraz...snad som to napísala dobe a viete čo myslím 😅 ...dakujem za odpovede... 🙂

mirecka232
22. jan 2010

ahojte kto ma ma skusenosti s rozvodom ,mmanžel podal 10.11.09 o rozvod a mne neprišla zatial žiadne predvolanie kedi by som ho mohla dostat,prave mi oznamil že zrušil živnost a šiel na podporu som zvedava čoho mi bude platit na 3 deti ,to nas rozvedu alebo su aj manželske poradne bojim sa toho čo ma čaka

lesi20
29. jan 2010

mirecka232
ahoj, ja som podala o rozvod pred dvomi rokmi v januári a manželovi to prišlo až koncom marca, pojednávanie sme mali v apríli a rozviedli nás na prvý šup, čomu som sa veľmi čudovala, lebo každý ma upozorňoval na dlhé opletačky so súdmi.., takže ono to hneď tak nepríde a aj záleží od súdu kde podal žiadosť, niekde totiž trvá aj pol roka, kým príde na váš prípad..., držím palce

slovenka350
30. jan 2010

ahojte.prosim o radu lebo som uz zufala.v septenbri som podala ziadost o rozvod 2x sme uz mali pojednavanie ale stale sa odrocilo koli dcere. chce ju manzel aj ja.nakoniec som suhlasila aby ostala dcera pri otcovi lenze on to chce natahovat a teraz chce aj syna lenze syn o tom nechce ani pocut a chce ostat somnou.manzel mi to robi naschval aby to cim viac natahoval.na znalecke posudky nemam financie.PROSIM PORADTE MI SOM UZ SO SILAMI NA KONCI.co mam robit?

mamicka8453
31. jan 2010

ahojte neviem co mam spravit po vcerajsku uz rozmyslam o rozvode ale mame 2 deti jedno 2 rocne a druhe 3mesacne uz som zo vsetkeho unavena. hladam na nete info o rozvode ale ako si som z toho mimo citala som aj vase prispevky. mohol by mi niekto poradit ako to mam spravit. dakujem

eva8
4. feb 2010

mamicka8453, mne pomohla znama. Na str 28 je priklad navrhu na rozvod. Napises svoje dovody. Ja som podala navrh na rozvod + 66 eur kolok osobne do podatelne na sude zaciatkom dec. A cakam

Prosim, mate niekto skusenosti so stiahnutim navrhu o rozvod? Po akej dobe mozem podat ziadost opatovne? Manzel je cudzinec a obavam sa, ze na sude podlahnem emociam. Mame 2 deti - 4r a 9r. Dakujem