Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

peach
5. okt 2011

Dobry den, ma niekto skusenost s rozvodom s cudzincom? Ako to prebiehalo pri rozvode na Slovensku? Museli ste vsetko prekladat ? a kto vyhral dieta? Moj manzel je american a velmi sa bojim ze ziska dieta...a taktiez nemam sancu kolko by toto cele aj s advokatom vyslo ( zaokruhlene na 100 E) Nema niekto sajnu? Velmi pekne dakujem

monika15
5. okt 2011

@peach
juj moja, amerika je svina....
budes musiet velmi bojovat a radsej si priplat..... :(((((((
drzim palce....

daysi311
9. okt 2011

ahojte baby..mam manzela,ktory ma radsej peniaze ako nas mam taky dojem..mame spolu 2r.dcerku..ze ma radsej svoju sestru a mamu ako mna mi povedal uz...on by bol najradsej keby som zo svojej 190e.materskej platila vsetko a on si svoju vyplatu 800 e.ukladal na svoj ucet!my mame kazdy svoje peniaze..nie ako manzelia ze spolu..teraz sme kupili pozemook,vlastem on kupil tak to mam vsetkym hovorit,lebo ja som nedala ani korunu a to sme manzelia,ano..toto pocuvam skoro kazdy den..parkart ma fyzicky napadol,a aj dnes ma tahal za vlasy..on je nervak..nenormalny..a ukazuje ako ma kopne do chrapu a vyhodi z toho domu na ulic len z igelitkou...boli by ste s takym?nemam vahat s rozvodom???

andika131
9. okt 2011

@daysi311 že nad tým uvažuješ, však ti ubližuje a strápňuje ťa pred dcérkou 😠 čím skôr tým lepšie aj pre dcérku

sisaha
9. okt 2011

@daysi311 ani neviem ci mam reagovat, lebo tu na MK je tolko tem tykajucich sa muzov, ktorí svojim zenam ublizuju..staci si precitat niektore. A v nich najdes aj rady.. Co myslis, ze ti tu baby poradia, ked pises, ze ta taha za vlasy a vyjadruje sa o tebe, ako ti rozkope usta a vyhodi na ulicu? Zober si tu igelitku, napakuj do nej veci a zmizni od neho cim skor k niekomu kto ti pomoze. Potom sa obrat na pravnika, aby si dala do poriadku aj financne zalezitosti rodiny.

andrejka77
9. okt 2011

@daysi311 tu neni ineho vychodiska iba utekat prec kym nebude neskoro ☹

daysi311
9. okt 2011

dakujem Vam.......a to ked na mna krici a nadava mi mala vzdy zacne plakat...:(

daysi311
9. okt 2011

ja som taka povaha,ze si necham ublizovat:(((vzdy poviem ved este raz a ...a takych raz uz bolo...byvame u nasich takze by som nemusela ist nikam...uz mi aj tatko povedal,ze ja si s nim este uzijem:(

lauricka
9. okt 2011

@daysi311 niet o com uvazovat, sama to dobre vies

kaby
10. okt 2011

@stela410 ahoj stela, tvoj prispevok je starsieho data, mozno si si to uz zistila aj sama, ale ak nie, tu je odpoved.... Pri podavani ziadosti o rozvod na mieste prislusnom sude zaroven podas aj ziadost o oslobodenie sudneho poplatku za rozvod. Jedine co tam musis uviest je z akeho dovodu, trebars prave to, ze si na RD a tvoja socialna situacia Ti nedovoluje uhradit ho.. Sud potom rozhodne ci ta oslobodia uplne alebo ciastocne...
Pri podavani ziadosti o rozvod totiz nie je podmienkou okamzite uhradenie tohto poplatku, ked nie je uhradeny zo strany navrhovatela, sud vyzyva aby bol v zakonnej lehote uhradeny. Ak ho dotycny neuhradí, konanie je zastavene...
🙂

kaby
10. okt 2011

Stacilo mi precitat si len zopar prispevkov, a normalne zasnem, kolko zien nema ziadnu sebauctu, kolko zien je spokojnych s otlkanim od svojej "drahej" polovicky a doslova caka na to, coho je este dotycna osoba schopna, alebo ako sa zmeni.. Neviem ci je to len naivita, alebo hlupost, ale mam pre vas jednu info - Ludia sa NEMENIA... V skutocnosti tieto zeny absolutne nemyslia na svoje deti, su to najvacsie egoistky ake svet pozna, inac by tu nekladli otazky typu "mam podat ziadost o rozvod"?? Vrcholom ospravedlnovania tyrana je to, ak si niekto naivne mysli "vsak mna lubi najvacej na svete.." .... Necudo, ze z deti zijucich v takychto patologickych rodinach, nevyrastu plnohodnotní, zdraví jedinci tejto spolocnosti..
Nemyslim si, ze potrebujete nejaku lutost... ako sa vravi, kto chce kam, pomozme mu tam..... Je mi luto len vasich deti.
Clovek ma vzdy na vyber z viacerych ciest, zial vacsinou ta najspravnejsia, je pre mnohych najtazsia a najdlhsia, preto clovek ako pohodlny tvor si ju nevyberie.
Vynimkam, ktore dokazu celit nasiliu, ci uz psychickemu, fyzickemu, ale aj alkoholizmu, drzim silno palce, aby nikdy nestratili silu, ktoru v sebe dlho hladali a aby ich cesta skoncila stastne v cieli....

katy1979
10. okt 2011

@daysi311 a ty nad cim vahas? sa pozri na seba nech uvidis realitu a pravdu. ci ti nestaci ze na teba siahne a ublizuje ti?

sisaha
10. okt 2011

@daysi311 tak potom nerozumiem o com je tvoj prispevok...A takisto nerozumiem tvojmu otcovi. keby sa toto dialo mojmu dietatu, tak dotycnemu z mojho domu nie ze zbalim igelitku, ale mu to vyhadzem rovno na ulicu a viac by tam nepachol. Ale asi ti robi dobre, ked ta mlati pred dietatom..gratulujem. Z tvojho dietata vyrastie dalsi clovek, ktory si nebude vazit sameho seba a bude mat podobnu domacnost ako mate vy dvaja, pretoze to bude povazovat za normalne..fakt nechapem... Alebo dnes iba nemam svoj den?

claudica
10. okt 2011

@sisaha Máš pravdu. Nechcela som reagovať, Ty si napísala to čo si myslím.... Keď niekto napíše že " ja som taka povaha,ze si necham ublizovat" , tak tej osobe to evidentne vyhovuje a nechce a nebude to zmeniť. Ale že neberie ohľad na dieťa, to je maximálne nezodpovedné a neprijateľné... Na to jednoducho nemám slov!

claudica
10. okt 2011

slovo zmeniť malo byť meniť... ospravedlňujem sa 🙂

sisaha
10. okt 2011

@claudica ja som pochopila 😉

daysi311
10. okt 2011

@sisaha nasi nevedia,ze ma niekedy udrel..to nevie nikto len kamaratka a kamarat..

sisaha
10. okt 2011

@daysi311 a preco im to teda nepovies, aby ho vyhodili?? ja neviem co riesis..bud ti takyto stav vyhovuje, alebo nie a vyriesim to smahom ruky..

kaby
11. okt 2011

@sisaha no preco asi taketo zeny nic neriesia? .... Lebo cakaju, ze bude lepsie a hlavne sa boja zostat same, lebo dotycny ich "lubi najvacej na svete"...Neviem co je to za zvratenu predstavu o laske...
Myslim si, ze diskusia s takymito zenami je absolutne zbytocna, oni nechcu pocut rady typu - vyhod ho, rozved sa, atd.....
Niektorym ludom proste chyba sebaucta......
Na jednej strane je to zial smutne, ale komu niet rady, tomu niet pomoci.... 😖

daysi311
11. okt 2011

@kaby ja som krava!!!:(

daysi311
11. okt 2011

@sisaha ja sama neviem:(((

betina1984
12. okt 2011

@peach moja a ty sa ideš rozvádzať? Napíšem do IP.

wewe22
19. okt 2011

ahojte viete mi niektora poradit ci je matka na RD oslobodena od poplatkov chcem poziadat o rozvod ale som svorc

lussy211
19. okt 2011

Však ono rozviesť sa sa ešte dá, ale ako žiť aj s dieťatkom keď poberáte len materskú a neskôr len príspevok a ste bez šance sa niekde zamestnať a nemá vám kto pomôcť s bývaním?:(Možno preto sa tie ženy nechajú tak ponižovať

kaby
19. okt 2011

@wewe22 S navrhom na rozvod manzelstva treba zaroven poziadat o oslobodenie od sudneho poplatku za rozvodove konanie a nalezite to aj zdovodnit svojou nepriaznivou financnou situaciou, pripadne ju aj zdokladovat .... Sudca ho odpusti... ak by ho neodpustil, vyzve navrhovatela k jeho uhrade, a ak ho neuhradis, konanie jednoducho zastavi, bez toho, zeby ta to cokolvek stalo.... 🙂

martina2001
19. okt 2011

baby potrebovala by som vzor dohody o zvýšení výživného dohodou, nemáte niektorá?

janemari
26. okt 2011

@martina2001 myslím,že je na internete ,treba si to vygoogliť a tam je tlačivo ,ktoré si môžeš vytlačiť. Poprípadne zájdi na sociálku oni tieto tlačivá majú.

tibinka22
15. nov 2011

Ahojte... prosím Vás o radu, som na rodičáku a idem sa rozvádzať. Vie mi tu niekto poradiť? Ako vyzerá žiadosť o odpustenie zaplatenia kolku za rozvod... ďalej či do návrhu na rozvod sa dáva aj úprava styku otca s maloletou, či to je iný návrh. Môj ešte stále manžel súhlasí s rozvodom, tak preto nemáme ani právnikov, preto si to píšem sama. ďakujem za rady.

martina2001
15. nov 2011