Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

tnlenkatn
9. jan 2013

hm...tak ti v tomto neporadim ked som v takej istej situacii ako si ty.. ☹

drobecek1503
24. jan 2013

dobry pani andra.ja mam problem neviem dobre napisat navrh na rozvod manzelstva uz sa snazim pisať druhy den aj tak sa my vidi ze pisem moj zivotopis alebo niejaky trhak.a stale sa my vidi ze nieco vynechavam a to com mam nebude to dost dostacujuce to predlozit pred sud.ak by ste bola taka zlata a stym my niejako pomohla.dakujem

zuzikah
17. feb 2013

@andrea1158
ahoij Andrejka...neviem, ako to bolo pred rokmi, ale momentalne sa mi rozvadzali kamosi a ona je z Kanady a dlhodobo zila na sk,mala tu trvaly pobyt a aj sa tu zobrali, mimochodom manzel bol slovak a ona sa jednoducho zobrala a odisla naspat a rozvod riesili cez pravnikov a na rozvode bol len manzel...teda uz byvaly...takze tak...

milacik65
24. feb 2013

ahojte, mohli by ste mi prosim poradit ako postupovat pri ziadosti o rozvod? Ked som na materskej tak som oslobodena od nakladov? Ako dlho trva cely proces a ako mam napisat tu ziadost? Musim mat aj pravnika, dakujem za kazdu radu

2122
25. feb 2013

kamajka som na tom podobne len ja už mam dospele deti a aj jedneho vnučika ktory ma drži nad vodou už som dokonca napisala aj žiadosť a nemam silu ju poslať dva roky je to u nas na bode mrazu a posledny pol rok spava v inej izbe už ma ani nezdravi nerozpravame sa a ked niečo povie tak len sprostosti a nadavky ale už s tym asi praštim za poslednych 6 mes.som schudla o 7 kg psychyku mam v kely a už sa to začina odzrkadlovať aj na mojom zdravi tak chod do toho idem aj ja držme si palce

2122
25. feb 2013

ozaj kolko to stoji ? 66 eur? treba priložiť k žiadosti hned aj kolky? žiadosť poslať poštou či doniesť osobne na sud ak ho mam blizko?

tinushka123
11. mar 2013

ahojte baby. nechcem robiť reklamu, ale existuje aj iný postup ako škriepiť sa o deti, som právnička a viem,že je veľmi dôležité starostlivo upraviť majetkové pomery a vzťahy k deťom, BSM máte každý, ak ste si ho nejako nezužovali resp. nežiadali o súdne zrušenie pri začatí podnikania atď- je to zložitá problematika, rada poradím aj tu zadarmo, ale jedno je isté, všetko je potrebné mať starostlivo ošetrené. t.j.na papieri a v náležitej forme. existuje forma mediácie- mimosúdneho riešenia sporu,hlavne urovnania BSM a deti,,rozviesť Vás môže iba súd, delenie majetku je však nákladné, ak si beriete do procesu advokáta, viac do IP záujemcom

tinushka123
11. mar 2013

@milacik65
ak máte záujem poradím

betka22betka
11. mar 2013

@tinushka123 máš pravdu, platí len to, čo je na papieri.Ja som na to doplatila- rodičia len ústne povedali, čo a ako po ich smrti. Ale keď to nastalo, už to nebola pravda- sestra nič neuznala.....

zuzulka3333
18. mar 2013

Ahojte mamičky/oteckovia, oslovujem Vás - ROZVEDENÝCH s prosbou o vyplnenie tohto dotazníka. Dopomôžete mi tým k vypracovaniu diplomovej práce. Všetkým ochotným veľmi pekne Ďakujem. Zuzana

https://docs.google.com/forms/d/1c0L987rymXVio0...

poprosím Vás o celé a pravdivé vyplnenie! dotazník je anonymný a slúži len na účely vypracovania mojej DP!

cecil36
18. mar 2013

@tinushka123 na mediaciu musia byt dvaja pristupni dohode. V pripade, ze sa dvaja rozvadzaju, riesia zverenie dietata a majetky, je to zvycajne, az na male rozumne vynimky, nemozne. To je len moj pohlad 😉

tinushka123
20. mar 2013

@cecil36 je samozrejme pravda, že ak by boli vopred dohodnutí a spokojní, nie je potrebné nič konzultovať a dohadovať- tvoje moje a zbohom dovidenia ale práve toto je kameň úrazu, že ak sa budete zdĺhavo jednať len v advokátskej kancelárii resp. to necháte na zákonnú úpravu- navýši to náklady a dôjde k tomu, že ludia castokrát ako následok zlej komunikácie riešia náhradné bývanie a zároveň platenie hypotéky a tď, mediácia je práve vtedy určite vhodná , aby sa našla vhodná reč, druhú stranu oslovuje mediátor a vysvetlí jej pozitíva tohto konania častokrát sa stáva, že druhá strana zváži za a proti a súhlasí aj ked najprv nechcela- advokátske taxy sú vždy o inom s advokát sa teší ak sa neviete dohodnúť- stúpa mu marža:....pozrite si stránky, je ich dosť, pýtajte sa na úradoch, súdoch pri rozvode, súd vás musí poučiť o mimosúdnej forme riešenia sporu, len sa infmormujte, nie je nič horšie, ako neinformovaní ľudia a iní rozhodnujú o vás bez vás.... zastrešuje aj ombudsmanka SR....tá má internetovú poradňu zadarmo pokiaľ ste v hmotnej núdzi, mediáciu máte zadarmo cez Centrum právnej pomoci, atd... ja pracujem v inej oblasti, robím právne konzultácie pre jedno mediačné centrum ale neuvediem názov kvoli reklame, držím všetkým palce a veľa síl a odvahy...

tinushka123
20. mar 2013

@milacik65 ahoj,na stránke ministerstva spravodlivosti www.justice.gov.sk nájdeš v kolonke vzory podaní a formuláre tlačivo na oslobodenie od súdnych poplatkov,to vyplň, prilož vo fotokópiách doklady o tom, aké máš majetkové pomery. t,j, potvrdenie o výške rodičovského, a že nemkáš iné príjmy, uveď aké máš výdavky- t.j. sipo prefoť, resp. výpis u účtu, ak platíš jasle alebo škôlku atď.... spolu s návrhom na rozvod pošleš súdu, , v kolonke e- podania- ako spísať elektornický návrh- ale to sú skor technické záležitosti, obsah návrhu na rozvod musí byť popisný- smerovať k tomu, že manželstvo je trvalo rozvrátené a nezabezpečuje základné funkcie, tj. starostlivosť o deti, ich harmonický vývin a materiálne zabezpečenie- že ho nie je možné obnoviť, t.j. ak spolu už nežijtet atď...je preto nutné pomery upraviť súdne.... starostlivo napíssaný návrh je základom rýchleho konania. advokáta nemusíš mať, ale ak si v hmotnej núdzi, máš naňho právo zadarmo resp. za zvýhodnenú cenu- závisí od výšky príjmu cez Centrum právnej pomoci- tí zabezpečujú aj mediačné konanie...

tinushka123
20. mar 2013

@2122
@2122 skúste mediáciu

cecil36
20. mar 2013

@tinushka123 poviem priklad, ak ja si budem trvat na svojom, nepresvedci ma ani mediator. Po druhe, ak riesim byt, ten ma hodnotu vyssiu ako 1661 Eur, cize hodina konzultacie s mediatorom ma vyjde 100 Eur. Hodina konzultacie s pravnikom ma vyjde cca 100-120 Eur (ako kde samozrejme), cize volim pravnika s jasnym vysledkom ako mediatora s nejasnym vysledkom. Lebo ak mediacia nevyjde, budem musiet platit este aj toho pravnika 😉

slavka1307
27. apr 2013

Milé mamičky - čerstvo rozvedené, ktoré ste na rodičovskej dovolenke. Prosím o pomoc s informáciami. Koľko stojí rozvod ? Ako sa píše návrh ? Hľadala som nejaké tlačivo na stránke ministerstva, ale nenašla som. Ide mi veľmi pomaly počítač a musím to robiť rýchlo a tajne ... nedá sa mi to. Čo všetko k tomu potrebujem ? Ako dlho to trvá ? Muž ide o 2 týždne do zahraničia. Ach ani neviem, čo ešte písať, potrebujem vedieť všetko a neviem čo to všetko je... ĎAKUJEM ZA POMOC !!!

romea
28. apr 2013

ahojte kočky,
potrebovala by som poradiť, návrh na rozvod som si už napísla aj úpravu práv a povinností voči maloletej, chcela by som sa opýtať na ten doklad o spoločnom bývaní mám problém bývame v spoločnom byte ktorý sme kupovali na hypotéku ale ja mám trvale bydlisko na inom byte, ako mám v tomto prípade dať doklad o spoločnom bývaní? a nemáte tu niekto skúsenosť ako prebieha vysporiadanie BSM keď máme byt na hypotéku, aby som aspoň ako tak vedela aké sú riešenia takého to BSM? dááákujem moc za každú radu. A ešte aký papier mi treba z akého úradu keď som na rodičovskej a som oslobodená od kolkov k žiadosti na rozvod.

slavka1307
29. apr 2013

@slavka1307 Milé mamičky - čerstvo rozvedené, ktoré ste na rodičovskej dovolenke. Prosím o pomoc s informáciami. Koľko stojí rozvod ? Ako sa píše návrh ? Hľadala som nejaké tlačivo na stránke ministerstva, ale nenašla som. Ide mi veľmi pomaly počítač a musím to robiť rýchlo a tajne ... nedá sa mi to. Čo všetko k tomu potrebujem ? Ako dlho to trvá ? Muž ide o 2 týždne do zahraničia. Ach ani neviem, čo ešte písať, potrebujem vedieť všetko a neviem čo to všetko je... ĎAKUJEM ZA POMOC !!!

le_to
16. máj 2013

nám pojednávanie odročili a budú robiť znalecký posudok, vie mi niekto povedať ako bude taký znalecký posudok prebiehat??

le_to
16. máj 2013

@slavka1307 ahoj, kolky ťa budú stáť 66 Eur, najlepšie by bolo keby si sa obratila na pravnika a možeš ho požiadať aby ti ten návrh vypracol on a ty si ho potom podáš na príslušnom súde, potrebovať budeš sobášny list, rodný list dieťaťa , potvrdenie o príjme, prípane ak máš inú vyživovaciu povinnosť...
koľko to bude trvať niekedy to môže trvať aj roky, keby ste menali spolu deti a spoločný majetok rozviedli by vás už na prvom pojednávaní ak by s tým manžel súhlasil, ono ak manžel nebude súhlasiť s rozvodom, zbytočne sa to bude naťahovať, okrem toho môžeš dať predvolať svedka, ktorý bude svedčiť v tvoj prospech

gabi19
23. máj 2013

bývame s manželom v byte 15 rokov, tento byt sme kupovali pre seba ešte ako slobodní takže je na manželovo meno, máme jedného syna. V prípade rozvodu mám nárok na byt alebo náhradné bývanie?

icejane
10. jún 2013

ahojte, ako je to s koliznou opatrovatelkou? posielaju ju aj ked obaja manzelia s rozvodom suhlasia a vedia sa bez problemov dohodnut na rozvode?

le_to
10. jún 2013

@icejane neviem u nas žiadna nebola a obaja suhlasime s rozvodom

gabi19
17. júl 2013

@gabi19 Nikto mi nevie poradiť? ☹

tajomna21
17. júl 2013

@icejane u nas ziadna nebola, oboja sme suhlasili s rozvodom ... boli len ako "křovi" na pojednavani

tajomna21
17. júl 2013

@gabi19 no ak bol kupeny pred svadbou a je len na manzelovo meno, obavam sa, ze narok mat nebudes .... len co je nadobudnute za manzelstva sa deli

kpo
23. aug 2013

Ahojte, potreboval by som radu...ako zistim, ze moja manzelka podala ziadost o rozvod, ze ma neklame, lebo nemam v nej doveru ale vobec nemam...sobasny list nechce dat a tvrdi, ze ona podala ziadost...ale neverim jej...da sa to niekde zistit? dakujem

kveta
23. aug 2013

@kpo Neviem. Ale ak si vybavis novy sobasny list, mozes podat o rozvod Ty.

kpo
23. aug 2013

@kveta dakujem...ale to tiez nie je mozne, lebo nemozem cestovat...byvam uz v inom meste a do blavy nemozem cestovat zo zdravotnych dovodov...neviem, ci sa da vyziadat aj pisomne kopia sobasneho listu...:o...je to trosku komplikovanejsie...

p.j.jacky
23. aug 2013

@kpo staci si zavolat na oktresny sud,kam patri vase mesto,teda manzelkyne.Tam ti povedia,ci je ziadost podana