Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

adulalka
15. sep 2009

Ahojte, ja len tak, ci mi nahodou niekto nebude vediet zodpovedat na otazku polozenu dole, najprv vsak moj kratky pribeh:
pPo takmer dvoch rokoch manzelstva sa planujem rozviest, kedze s muzom uz vyse roka nezijeme - nase problemy zacali cca po roku, ja som sa vydavala velmi mlada (moment. mam 22 rokov), bol to moj prvy vazny vztah, bola som neskusena... proste zistila som, ze moje idealy sa nezlucuju s realitou a jednoducho bola to chyba.

Moj manzel je cudzinec a min. rok v septembri na zaklade sobasa ziskal trvaly pobyt. Nase problemy zacali niekedy v decembri, nezijeme v spolocnej domacnosti od januara. Moja otazka teda je, ci sud nebude robit problemy v suvislosti s trv.pobytom manzela - ze nebude podozrievat, ze bolo manzelstvo uzatvorene na zaklade ziskania trv.pobytu, co samozrejme tak nebolo - ale tato otazka ma napadla a tak sa chcem poradit. Vopred dakujem
Dalsia vec co by ma zaujimala, ci mam narok na oslobedenie od sudnych poplatkov, ked som externa studentka a nemam ziadne ine vedlajsie prijmy - podla zakona som stale "nezaopatrene dieta", lebo mam vek do 26 rokov. Preto ma zaujima ten poplatok.
Dakujem

kristina25
16. sep 2009

adulalka
ked budes pisat navrh na rozvod tak tam napis oslobodenie od sudnych poplatkov a ze nemas ziaden prijem. Zo sudu ti poslu potvrdenie na oslobodenie od sudnych poplatkov.
Podla mna by ti to mali uznat, ked mne uznali pred dvoma rokmi a to som poberala rod. prispevok a ty nedostavas nic.

biancarv
18. sep 2009

chcem sa opýtať, je pravda že ak som na materskej nemusím platiť za kolok pri žiadosti o rozvod 2000sk?

kristina25
18. sep 2009

biancarv
nemusis platit za kolok. Daj si do navrhu o rozvod oslobodenie od sudnych poplatkov, kvoli tomu , ze si na materskej.

mamina31
21. sep 2009

Mam taky dotaz prebehlo rozvodove konanie,konecne to aj nadobudne pravoplatnost na buduci tyzden,ale dnes mi kamarat policajt povedal preco som si nedala do rozvodu ze chcem vratit spatne za rok od exmanzela danovy bonus.Da sa to eset v konani vymoct?Kedze chcem podat o zvysenie platenia na mladsiu dceru s toho dovodu ze po skoceni RD budem nezamestana.

prisonbreaka
24. sep 2009

Ahojte, viete mi niekto poradiť, čo je to vlastne doklad o poslednom spoločnom bydlisku manželov? S manželom sme najprv bývali u svokrovcov, potom sme sa presťahovali do podnájmu. Posledné spoločné bydlisko musí byť miesto trvalého pobytu? A ako mám zdokladovať, že teraz bývam inde? Tiež bývam v podnájme, ale už 4 mesiace bez manžela. Koľko vyhotovení návrhu je potrebné poslať na súd? Niekde totiž udávajú 3 kópie, niekde 4.
Prosím pomôžte, návrh už mám spísaný, len tie doklady mi chýbajú.

kristina25
24. sep 2009

staci tri kopie navrhu

luluna
26. sep 2009

Ahojte, chcem sa rozviest mam aj napisanu ziadost len by som potrebovala vediet jednu vec:ide o to vyzivne do rozvodu pre mna a nasu 2rocnu dcerku(poberam matersku plus rod. pridavky), manzel je teraz v takej situacii ze pobera skoro 6tis od statu kedze je asi pol roka nezamestnany a teraz mu to bude koncit(no chodi na brigadu a do mesiaca zarobi do 8tis ale je tam na cierno takze mu to neviem dokazat)ako to vlastne moze dopadnut keby som podala tu ziadost o vyzivne pre mna a dceru nestane sa nohodou to ze nakoniec ho budem musiet zivit ja? Stale zijeme v jednej domacnosti no ja mam v plane odist akonahle budem mat papier ze do vynesenia rozhodnutie bude dcera v mojej opatere. Poradte prosim . dakujem

andzi
26. sep 2009

To určite nie, musel by si sám podať návrh na určenie manželského výživného. Pokiaľ ide o výživné na dcéru, to ti platiť musí, takže kľudne to podaj. Ale pokiaľ ide o výživné na teba, myslím si, že neuspeješ, pretože máte obaja približne rovnaký príjem.

miska456
28. sep 2009

vsetky ktore sa chcete rozviest a ste si ista ze vam bez neho bude lepsie tak to spravte je to zataz na psychiku ale da sa to vydrzat ja som to spravila pred par mesiacmi mam noveho priatela a je mi uzasne chystam sa podnikat a je mi ako nikdy pred tym

eniko
29. sep 2009

prisonbreaka • na miestnom urade ti daju potvrdenie o trvalom pobyte aj tvojom aj tvojho manzela, 1 ks, 3 eura...ak ste ho mali spolocny...ak ste ho nemali spolocny tak len napises papier, ze vase spolocne bydlisko bolo toto a toto...ja som so svojim manzelom nemala spolocne TP nikdy, tak som len napisala kde bolo posledne spolocne bydlisko

eniko
29. sep 2009

adulalka...nie si nezaopatrene dieta, si manzelka !

kejtinka
30. sep 2009

Ja som prave dnes podala ziadost o rozvod...Len jedine co mi tam moc nevonalo bolo to, ze som musela predlozit originaly rodnych listov deti a sobasneho listu. Uz niekto z vas daval z ruky originaly tychto dokladov?..Inak co sa tyka pocitu, je vyborny.Som blizsie k pokojnemu a kludnemu zivotu...bez kriku, hadok a urazok... 😉 ..Stale pozeram na to potvrdenie...tak snad to dobre dopadne a dohodneme sa...aspon raz v zivote

kejtinka
30. sep 2009

eniko...ja som platila za 1ks 6€....jeden mi stacil

eniko
30. sep 2009

kejtinka...ja som sice take potvrdenie vybavovala naposledy v marci ...mozno sa zmenil zakon o spravnych poplatkoch...ak sa vsak nezmenil, tak ta oklamali 🙂

kristina25
30. sep 2009

kejtinka
ako pise eniko, oklamali ta. 😒 Ja som davala navrh na rozvod teraz v auguste a dala som kopije, ziadne originaly si nepytali.
To nevadi, aspon mas vyborny pocit. 🙂

kili
30. sep 2009

ja som tiež dávala tuším originály 😕

andrea12737
2. okt 2009

Neviete prosim vas co vsetko ma obsahovat a ako ma vyzerat manzelska dohoda? dakujem.

andzi
2. okt 2009

A aká manželská dohoda? Nerozumiem čo máš na mysli.

eniko
2. okt 2009

k tym originalom len tolko...k navrhu na rozvod som pripojila kopie a na pojednavanie som zobrala original, ukazala som a vratili mi ho...

slovenka350
8. okt 2009

Ahojte.Podala som ziadost o rozvod a medzi tym sa ma moj este manzel pokusil znasilnit.podala som nan ho trestne oznamenie.moja otazka: mam dolozit to trestne oznamenie na sud k ziadosti o rozvod?poradte prosim

babbo
9. okt 2009

Je tu niekto z PN kto sa rozvadzal tento rok? zaujimalo by ma ako dlho ste cakali na pojednavanie. U nas to trva uz 10.mesiac.Pripady sa museli prerozdelovat. Budu si znovu vsetko overovat nanovo? Nemali by uprednostnit pripady toho sudcu co ho mal predtym alebo to pojde vsetko odznovu? Dakujem za odpoved.

kristina25
9. okt 2009

babbo
no je to dost dlho 😠
ja som podavala navrh 12.8. tohoto roku a uz mame 13.10. prve pojednavanie. Dufam, ze to pojde tak rychlo aj na pojednavani, ze tam nebudem musiet 100 krat.

standa82
9. okt 2009

Slovenka ja by som na tvojom mieste aj keď nie somm v takej situácii doložila aj to trestné oznámenie. Veľa šťastia 😒

kristina25
9. okt 2009

no jasne doloy ho, aspon vas ovela skor royvedu

slovenka350
11. okt 2009

standa82 dakujem budem ho potrebovat 🙂

zuzulaxx
12. okt 2009

vavka 33 aj ja by som veľmi potrebovala poradit ohladom vypisania ziadosti na rozvod,mám tri deticky a uz takto nechcem dalej zit...dakujem,,,ak môzes posli mi to mailom..dik

kristina25
12. okt 2009

zuzulax
pozri si na porada.sk, stiahni si to a dopln si tam svoje udaje.

zuzulaxx
12. okt 2009

Kika diky idem kuknut... 😢

aktak4
23. okt 2009

ahojte.,mam uz mesiac od pojednavania na ktorom ma konecne rozviedli(toto bolo uz stvrte pojednavanie) ,uz je to vyse mesiaca a este stale mi rozsudok neprisiel pisomne,je to bezne takto dlho,alebo sa tam mam uz ist osobne informovat?