Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

mamina31
7. sep 2009

jarsy na to ze tvoja dcera ma 4 roky jej davas slusne peniaze to moj ex ani keby co bolo a vydavky na dieta su riadna palka.A ci to doplatis aj spatne?No neviem ako tvoja manzelka poziada ja som neziadala lebo ani to nemalo sancu sudkyna by to zamietla.A ty budes davat peniaze na dieta nie na jej poflakovanie s kamaratmi akurat musi vydokladovat vydavky a to jedine na dieta.A ked nesuhlasis s jej poziadavkou tak to povedz na sude ze je to pre teba vela,vydokladujes svoje vYdavky aj prijmi.Inak ak nevies ako zije tvoje dieta mozes poslat socialku ved aj tak bude zastupovat dieta.Skuste sa dohodnut na com najviac.

jarsy
7. sep 2009

kristina25 : dakujem ze reagujes. Ale ja jej prispievam na domacnost len jej to nestaci lebo ma ine vydavky ako by mala mat a ani newem ci ona tie peniaze vobec pouziva nato na co ma . Proste jej zivotny styl sa zvysil asi dvojnasobne odkedy byva sama a nevykryva to. Je normalne zamestnana takze newem preco jej odklepli tie sudne poplatky a preco by som to mal platit ja kedze ona sa ce rozvadzat. A sud jej aj ceru da ked zije v byte, ktory podla ma nevyhovuje aby tam mohli byt. Mala spi v kuchyni kde ma svoju postel. A nema ani zmeneny pobyt kedze na tych papierov zo sudu ma este tu adresu na ktorej sme byvaly spolu. Neni to normalne podla mna. A ona ani nema cas aby sa mohla venovat svojej cere dostatocne. Mozem s tym uspiet na sude podla teba ?? Alebo tu maju zeny wacsie prava ako otcovia ?? Lebo ten, kto nici rodinu si predsa nemoze urcovat podmienky. Podla mna je to len moj nazor 😉

jarsy
7. sep 2009

mamina31: dakujem aj tebe 🙂 No wes moja cera je pre mna setkym. To ze jej davam tolko sme sa dohodli. Aj podla mna je to dost a ona ce este viac. A pritom cele prazdniny bola u mna. Nasla si nanu cas tak na tri vikendi. A to aj ten jeden bola u svokrovcov. Snazim sa jej pomahat, ale tak to vyzera, ze som si len poskodil. Lebo aj zo zdrojov wem, ze som to nemal robit, ze som sa mal tomu vyhnut nech si to ona zariadi ako ce kedze nechce so mnou zit. A na sude mam suhlasit s tym, ze jej ceru pridelia a je zbytocne sa o to sudit. Newiem preco ked mam take iste pravo nanu ako ona. Bojim sa len toho, aby mi zakazala s tyk s malou. A keby sa cela dohodnut mohla, ale tak ako sa sprava to by podla mna ta dohoda bola len v jej prospech. A zasa ja ncem tahat malu na sud necem aby to prezivala. Ked sa da tak co najmenej, aby bola do toho vtiahnuta. vdaka

jarsy
7. sep 2009

mamina31: no a stymi peniazmi spatne. V tych predvolavacich papieroch zo sudu sa pise spatne od tej doby co niesme spolu a neviem preco ked dostala kazdy mesiac to nacom sme sa dohodli. Kebyze nemietala ze to neni pravda mozem pouzit nahravku?? neni to trestne, leboza tie mesiace, ako ma klame som si zacal robit aj nahravky nasich rozhovorov, kebyze cela ist tak na sude protimne.

mamina31
7. sep 2009

Jarsy mas smolu ak neni niaka obzvlas flakacka tak sud ju urci jej.V styku ti zabranit nemoze ak sa nedohodnete tak urci sud,pretoze mas prvao aj ty vydat dceru.Vies zakazat ti mozu jedine vtedy ak ona predlozi nieco na sposob ze nemas na dceru dobry vpliv a aj to asi musi byt od psychologa.

jarsy
7. sep 2009

mamina31: ok tomu xapem aspon nieco pozitivne 🙂 A v tom rozsudku zo sudu sa pise, ze mala sa zveruje do osobnej starostlivosti matky. Mozu mi take nieco poslat uz teraz, ked so mnou este nikto o tom nehoworil ? A som sa k tomu nevyjadril ja ? A co to vlastne secko bude na tom prvom pojednavani ?? Lebo ja mam taky pocit, akoby sa tu jednalo iba o malu a tie peniaze. O rozvode sa tu nepise nic.

mamina31
7. sep 2009

Uz sa zveruje?Ved sa musi kolizna optrovnicka vyjadrit a aj kolko platit.Preco sa nepise nic o rozvode?Prislo ti take nieco ze mas dat papier kolko zarabas?A ze to mas do 10 dni dorucit na sud?Prislo ti od zeny papier o rozvode?Neviem co vlastne mas ale na pojednavani sa keca viac bude tvoja zena ci suhlasis s rozvodom ci suhlasis s vyzivnym ci ste sa dohodli na styku s dcerou a budete musiet povedat v skratke cely svoj spolocny zivot preco nechcete spolu zit a tak.

jarsy
7. sep 2009

mamina31: No dosiel mi iba ten papier, ze sa zveruje aj kolko penazi odomna ona chce. Potom ze na sud mam doniest vypis cisteho prijmu za minuly a ten rok. Dalsi papier ze nebol zplateny poplatok za ziadost. A nic viac. To je secko. Podla mna jej ide len o peniaze a ked jej to klepnu tak mozna potom poda o rozvod, alebo caka ze to sprvim ja. Newiem ona to so mnou nerozobera a ked som sa jej to pytal tak ze dala na rozvod, ale v tych papieroch neni o rozvode nic. Je to cele ako z ineho sveta, lebo ak nieco chces tak by si sa o tom mala aj rozpravat ona to robi bez toho, aby na to upozornila, alebo sa na niecom chcela dohodnut. Akoby sla na istotu. Alebo nerozmysla co robi. Fakt newem. A ta kolizna opatrovnicka je kto ? :D Dakujem, ze odpowedas :D

mamina31
7. sep 2009

No sme robili ulohy 😀.Kolizna opatrovnicka je vlastne socialka.No ako to citam tak ona chce len vyzivne urcit a kedy poziada o rozvod ak na to ma asi cas neponahla sa do toho.A vypis za poslednych 12 mesiacov ziadali ci uz je to za dva roky?A poplatok mas urcene ze mas zaplatit a za aky cas?Neuvedomuje si ze mozno budes platit menej ako doteraz,lebo na 4 rocne dieta to nebyva vela.Na moju dceru mladsiu dava ex 60e a to ide do skolky tak sa nedaj odbyt,ine je ze jej mozes kupovat aj ty veci,ozaj ak jej kupujes tak to uved a napis si na papier co...

kristina25
7. sep 2009

jarsy
ona nechce podat ziadost o rozvod asi preto lebo kym nieste rozvedeni tak ma narok na vyzivne pre seba, lebo podla zakona kym nieste rozvedeni tak ma zit na rovnakej zivotnej urovni ako ty. Keby vas rozviedli tak uz ma narok iba na prispevok na primeranu vyzivu a ten sa poskytuje max. iba do vysky minimalnej mzdy a to po dobu piatich rokov. Takze asi chce od teba vytiahnut co najviac penazi.

jarsy
7. sep 2009

mamina31: no asi sa do toho neponahla, alebo si ce byt len ista tymi peniazmi aj tym ze mala bude pri nej. A preto za dva roky lebo nezijeme spolu v jednej domacnosti od konca oktobra minuleho leta. Aspon tak je v tych papieroch zo sudu. A ten poplatok jej mam davat ku 15 dnu mesiaca do ruk matky so spatnou platnostou odkedy niesme spolu takze od oktobra minuleho roka. No s tymi wecami to wiem len nemam od vsetkych veci blocky to bude dost problem. Nemal by som sa poradit este s pravnikom ??? len ziadneho nemam a tak na rychlo asi nezozeniem, lebo uz tento stvrtok idem.

jarsy
7. sep 2009

kristina25: no zrejme mas pravdu aj mna to zacalo uz napadat take nieco. Len ako by sa to dalo obyst ? tak ze by som dal navrh na rozvod ja ? Kedze ona asi nemieni dat... A zasa ju nemienim podporovat v takyx veciach, lebo vem kde tie peniaze by sli... A ta vyska zivotnej urovni je aka ? je to len vyska min. mzdy ?? lebo mislim ze medzi nasimi platmi welky rozdiel neni. Takze by to nemuselo byt potom nic...

jarsy
7. sep 2009

normalne som z toho mimo a fakt newiem co dalej.

jarsy
7. sep 2009

Toto som teraz vytiahol z netu. Ak je to pravda, ze by mi dala vyzivne aj na nu tak by to vyslo presne 269,71e.

Životné minimum jednotlivca, t.j. plnoletej fyzickej osoby, s jedným zaopatreným neplnoletým dieťaťom
(dieťa do 18 rokov veku) sa vypočíta nasledovne,

185,19 € ( 5 579,03 Sk ) + 84,52 € ( 2 546,25 Sk ) = 269,71 € ( 8 125,28 Sk)

a predstavuje sumu 269,71 € ( 8 125,28 Sk) mesačne.

To je dobra suma by som sa nepohneval, keby som tolko dostaval ku svojmu platu. Zrejme bude mat ta moja manzelka velmi dobreho poradcu. ☹

kristina25
7. sep 2009

jarsy
opravujem sa prispevok na vyzivu po rozvode do vysky ziv. minima. Nemusia jej schvalit presne vysku ziv minima. Mozu jej schvalit aj menej, max. je vyska ziv. minima. Ak o to poziada. Ak nie tak jej budes platit iba vyzivne na dieta. To by musela mat vyborneho pravnika. a ked pracuje tak jej to nemusia schvalit.

jarsy
7. sep 2009

kristina25: takto pozeram ze nakoniec ked nebudem suhlasit s tym kolko chce nemusi dostat ani tolko kolko jej davam. Teraz jej davam 70e. Jej to nestaci ce 100e. Ale moze dostat najmenej 24.5e az po 81.65e. Mislite ze aj viac ? by z toho vybuxala ? Ked jej ide len o peniaze ?

Každý rodič bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť si svoju vyživovaciu povinnosť vo výške najmenej 30 % zo sumy životného minima na zaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa. Tu sa vychádza z predpokladu, že každá povinná osoba musí vždy, aj keď je to na úkor jej minima, zabezpečiť výživu dieťaťa. V súčasnosti je výška životného minima na zaopatrené neplnoleté dieťaťa a nezaopatrené dieťa 2 460 Sk*. Minimálna výška výživného predstavuje teda sumu 738 Sk*.

mamina31
8. sep 2009

Jarsy ze nemas vsetky blocky nevadi staci ak das cestne prehlasenie o tom ze si to kupoval,aj tak sa to len hovori.A naozaj nemusis platit tolko kolko chce tvoja zena.Moj kamarat platit svojej ex 100e a jej sa nepacilo a po sude to je 50e takze klud. No a skus si spisat ziadost o rozvod a na ten si zozen pravnika alebo sa s nim len porad,nemusi ist s tebou na pojednavanie.Hlavne klud na sude a daj vediet ako si dopadol 😉

jarsy
8. sep 2009

To cestne prehlasenie ma mat aj nejaky svoj vzor ?? ci je to jedno ako to napisem ?? A tie peniaze mam to nejako pisomne dat ci iba powedat na sude ze s tym nesuhlasim ? a oni to doriesia alebo sa dohodnem s mojou zenou ? lebo tyx 100e je podla mna dost wela... No wies len ona mi powedala ze na ten rozvod podala, len newem preco mi nedosli aj tie papiere,ze wraj to zacina tym a potom sa to riesi dalej ale aj tak papiere o rozvode mali dojst, ci nie ? A tu ziadost o rozvod mam podat teraz hned po tomto pojednavani alebo staci neskor ?? a pravnik asi by mal byt pri pojednavani ci mislis ze nie ?? ako uz pri rozvode. Nemal by som to nechat nanu ? nech si to riesi sama ak to ce ? ci lepsie ak ja to spravim ? Len wies ako vydokladujem to zeby som nemohol jej davat tie peniaze, lebo sa moze ohradit voci tomu ze mozem.. lebo wie aky som mal prijem ...

mamina31
8. sep 2009

Jarsy to cestne prehlasenie nemusi mat svoj vzor staci ak napises ze dolu podpisany cestne prehlasujem ze sice od tychto veci alebo darcekov nemam doklad ale zodpovedne prehlasujem ze som ich ja sam kupil.Kolko asi stali vies tak si to tam napis.Peniaze staci ked povies ze nesuhlasis s navrhovanou vyskou lebo najskor sa bud pytat tvojej zeny potom koliznej a potom teba.Kazdy mozete povedat tu svoju cifru.Jasne ze nebude suhlasit ak vydokladuje ze naozaj tolko potrebuje a ty mas na to financie tak sa priprav ze moze aj tolko vysudit.A papire o rozvode chodia vsetky spolu nieco na styl navrh na rozvod manzelstva a upravu prav a povinnosti k maloletemu dietatu.Takto asi by to malo byt cele keby poziadala o rozvod a aj vyzivne je v tom .Muselo by ti to takto prist ak by sa pojednavalo vsetko.Inak mozes nahlidnut do spisu na sude.Ak by ti povedali ze nepodala tk to urob nema to uz zmysel ked ste takto.Pravnik ti poradi co a ako ja som mala pravnicku a mala som vacsiu istotu.A ako vydokladujes?Ved sud sam vyziadal aky mas prijem a musi nieco zostat aj tebe a moj ex sa vyhovaral ze pozicky a tak dalej.A nakoniec aj sudkyna na to prihliadala aj ked ako hovoria ich to nezaujima.

jarsy
8. sep 2009

mamina31: Dakujem moc, dufam ze to dopadne secko dobre 😉 s tym pravnikom by to bolo lepsie a by ma mozna aj neco viac napadlo aj on by mi to blizsie secko vysvetlil... newem ja take weci moc nemusim... bol by som najradsej keby to bolo ryxle ale s mojim stastim to bude riadna makacka :D heh a ten klud na sude budem paradne stremovany 🙂 dam wediet jasne ako to dopadlo :D co podla teba zavazi na sude najviac ?? mam sa nahodit ci je jedno ako pojdem ? :D mozem tam pouzit aj nejaky dokazovy material ako nahravku keby zacala na mna nieco ? ci len slovne to bude a wer komu ces ... slovo proti slovu ?

mamina31
9. sep 2009

Jarsy je jedno ako pojdes nemusis sa nahodit 😀,a dokazovy material?No neviem,vies ono toho tam vela nepoviies a predsa to bude len slovna prestrelka,povie jedna strana sudkyna sa spyta popripade ci suhlasis alebo ci nemas co k omu dodat.No a hlavne sa spravaj slusne,zazila som uz ked jedna strana vyhukovala po druhej a sudkyna stale napominala aby boli tichsie.Je to tazke ked sa tvoja zena s tebou nechce dohodnut na nicom.

jarsy
9. sep 2009

Ok tak dufam, ze to bude rychle a ze na niecom sa dohodneme 😒 aj ked tomu moc newerim ... keb,y ze sme sa nedohodli ta to zrejme sud bude riesit ze ? to tak aj vidim ... no a vybuxnut dufam, ze sa mi to nestane lebo budem i stremovany :D a zasa ja sa z nou hadat nemusim a wem, ze ked budem ok ja, tak najskor vybuchne ona 😀

jarsy
9. sep 2009

A este jedna otazka: co ak nebudem suhlasit aj s tym, aby jej malu zverili ?? bude z toho len problem ? ci to stoji zato urobit ? Lebo nepriamo som mal naznacene, ze nemam o nu bojovat, ze mam pockat kym bude starsia...

jarsy
9. sep 2009

a este jedna: si citam tie papiere a az teraz nejako som si vsimol ze to uz je rozsudok tak sa to tu pise... o tom vyziovnom a o malej... tak fakt som z toho jelen teraz ... vole mal som ist ku pravnikovy asik ...

nikol_79
9. sep 2009

jarsy, pravdepodobne to, čo si dostal, je jej návrh súdu, čiže aj ten rozsudok navrhuje ona, aj ja som vo svojom návrhu na rozvod na konci uviedla rozsudok, a to, že má súd deti zveriť mne aj výšku výživného

jarsy
10. sep 2009

no mam to za sebou... ako nic strasne to nebolo a som dost prekvapeny , ako to cele slo nato, ze som bol skoro cely den koli tomu tak divoko naladeny... ako dost od veci sudkyna sa mi dala akurat vyjadrit k vyzivnemu a ci suhlasim aby mala ostala s jej mamou inac nic bezne otazky, ako a kde byvame s tyk s malou, aky mam, kd pracujem, moj prijm moje vydavky... som trocha zaskoceny som cakal ze sa tam bude preberat preco neziijeme spolu ci nieco nerobime na napravu a take... no fakt sodne to bolo. Newiem ci to malo take byt ale som z toho troska mimo... a teraz newiem musim pockat na ten papier zo sudu...co tam bude lebo o rozvode nepadlo ani len slowko...

linnetka
10. sep 2009

moja sestra sa tento rok rozviedla a dieta dostala do opatery. jej byv. manzel sa na rozvodove konanie ani na konanie na rozhodnutie o vyzivnom na dieta nedostavil. Dceru 2 roky nenavstivil.
sestra je na polovicnom invalidnom dochodku (cca 150€) - ma epilepsiu, pracovat nemoze - byva u rodicov aj s dcerou. poziadala si o vyzivne na rozv.manzela a sud jej uznal 10€. a byv. manzel odvolal, ze je nazamestnany a v zlej zivotnej situacii.... atd. atd. Po 3 pojednavani (na ktore sa aj tak nedostavil) ziadost o vyzivne na seba stiahla, lebo sa jej kvoli tym smiesnym peniazom nechcelo behat po sudoch.
vcera jej ale prislo predvolanie na sud, ze jej byv. muz ziada o vyzivne na rozv. manzela pre seba. Myslite, ze ma na to narok? Mate s tym niektora skusenosti? Mozu mu to priznat?
Viem ze nas sudny system je nevyspytatelny, tak zistujem info.

andzi
10. sep 2009

Výživné na rozvedeného manžela súdy priznávajú málokedy, len výnimočne. Skutočnosť, že je nezamestnaný, neznamená že nie je schopný sa sám živiť. Takže ja to vidím tak, že mu to zamietnu.

linnetka
11. sep 2009

Andzi, dakujem za odpoved. Dufam, ze to bude tak ako hovoris.
Este jedna otazka: musi sa dostavit na pojednavanie? Byva v Topolcanoch, pojednavanie je v Ruzomberku - ako hovorim ma epilepsiu, t.j. nema vodicak, ani auto, nedostatok financii a maloletu dceru.

nikol_79
11. sep 2009

linnetka, no teda sila 😨
nakopala by som takých chlapov 😠 😠 😠