Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikke
1. apr 2008

neodbocujte od temy, prosim.

suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikke
1. apr 2008

na pripomenutie, 6. a 8. pravidlo fora:

6. Pri každom príspevku zváž či je adresovaný širšiemu publiku alebo je to niečo určené jednej konkrétnej osobe. Podľa toho sa rozhodni či napíšeš príspevok do fóra alebo pošleš danému človeku internú poštu. Typickým príkladom sú príspevky typu "Bob posli mi to mailom..." a pod. Takéto pripevky ostatných naozaj nezaujimajú a zbytočne zapĺňajú fórum, patria do internej pošty.

8. Neurážaj ostatných členov fóra a nevyvolávaj hádky. Každý má právo na svoj názor ale nemal by ho vnucovať ostatným. Ak chceš niekoho skritizovať, urob to slušne bez nádychu pohŕdania. Osobné konflikty s ostatnými členmi nerieš na fóre.

😔

osobne veci si prosim rieste cez IP.

wierocka621
1. apr 2008

No to mas pravdu su tu pravnici,ale ani jeden sa s tebou nebude bavit zadarmo.

alexandra
1. apr 2008

wierocka nebudu, ale su tu aj zeny a dievcata, ktore to maju za sebou a tie by sa s Tebou zadarmo bavit mohli 😉

andrea1158
2. apr 2008

wierocka: vidíš, ja som aj ochotná bola, ale boli tu isté osoby, ktoré do mňa rýpali, tak som s tým radením skončila. Nenechám sa predsa urážať. Čo potrebuješ poradiť?

wierocka621
2. apr 2008

Som ti vdacna.

kamajka
autor
9. apr 2008

Ja by som sa ešte chcela vrátiť k tomuto:

"v zásada nie je možný rozvod bez prítomnosti účastníkov, ale ak sa obaja nedostavia, musia súdu zaslať aspoň ich písomné vyjadrenie k rozvodu a podpísanú rodičovskú dohodu o styku s dieťaťom a výživnom."

kde zoženiem tu rodičovsku dohodu ?
alebo len to nejako treba skopčiť?
ja na pojednavanie pojdem, ale viem na sto percent že muž tam nepojde.
bude stačiť ak napiše teda?

ako to sformulovať? alebo su na to nejake predlohy?
ak niekto viete prosim poradte dakujem

thalia2341
10. apr 2008

chcem sa poradit. s manzelom mame zrusene bsm, chce kupit byt a bude na nom figurovat iba on. ako to je pri dedeni majetku ked ma z prveho manzelstva jednu dceru? polku dedi manzelka a druhu polku manzelka a deti? alebo ked je zrusene bsm tak nededi manzelka nic?ako to je

andrea1158
11. apr 2008

Zaujímavé zmýšľanie máš, ja by som nad smrťou manžela nikdy nerozmýšľala. Dedenie a BSM nemajú nič spoločné, ak je byt len jeho, dedí manželka a deti rovným dielom. Podotýkam, že dedí len manželka!!!!!, nie rozvedená, t.j. ex-manželka.

susik77
11. apr 2008

ahoj andrea: myslim ze mas nespravny nazor: stat sa moze vselico...napr. my mame s manzelom spolocny ucet, kde chodia aj moje peniaze. takze keby zomrel,tak by ho zablokovali a som aj s nasou dcerou na holickach...hovorila som mu, ze chcem mat samost. ucet, aby som mala nej. peniaze, keby sa nieco stalo-mame totiz hypoteku a uver, ale on si mysli to iste co ty-ze na neho nieco chystam....pritom rozmyslam len racionalne...z toho isteho dovodu by som si chcela zalozit rizikove zivotne poistenie-keby sa mne nieco stalo, aby nasa dcera dostala nej. peniaze, prip. aby manzel mohol splatit nas byt...

kamajka
autor
11. apr 2008

baby, a ako je to s tým kolkom? plati ho žena na MD či nie?
niekde som čítala že ano.....

kamajka
autor
11. apr 2008

No ak by niekoho zaujimalo, tak kolok sa plati aj ked je žena na MD/RD. 😖
priama informacia zo sudu.

thalia2341
11. apr 2008

andera nemala by si odsudzovat, ja manzela milujem a nie preto sa tu pytam na tieto veci ze mu chcem zle. ale v dnesnom svete sa stane zle aj necakane. a kedze ma dceru mino nasho manzelstva tak ma to zaujima na com som.
nie je na tom nic zle. s manzelom sa o takychto veciach bavime ale nevieme ako to presne je tak sa chcem poinfrmovat. citala som ze majetok dedi polovicu manzelka a druha polovica sa deli medzi deti.

lucia79
11. apr 2008

thalia, po smrti manžela sa najskôr vysporiada bsm, v takom prípade by druhému z manželov pripadla polovička, a druhá polovička pozostalosti by sa delila rovnakým dielom medzi manželku a deti, ale keďže máte zrušené bsm, tak sa dedí rovnakým dielom medzi manželku a deti. samozrejme ak sa nenájde záveť, ktorá má prednosť pred dedením zo zákona a iba deti sú neopomenuteľnými dedičmi.

alexandra
12. apr 2008

thalia2341 mnoho sa v zene zmeni ked sa stane matkou. Andrea nou este nie je, je pochopitelne, ze to nechape. Byt Tebou, tiez sa snazim mat pravne veci v poriadku pre pripad potreby.

lucia Ti myslim uz odpovedala.

geraldine
27. apr 2008

Dear all,

Although it is very hard for me to understand what you are saying, because I don't speak Slovak that well, I find this forum very useful and helpful. I would be very glad if you could share your opinions and advice regarding my matter.
I am Irish and my boyfriend is Slovak, living in Ireland. He is still married with a Slovak lady, but she left him over 1 year ago, telling him she had the intention to get divorced asap. Since then they lived separately, having no intention to return to living together. My boyfriend was certain she commenced the divorce procedure, but only recently his wife revealed she hasn't started anything yet. You can imagine it was a shock for him.
I may understand some of her reasons, coming from a Catholic country myself, however have you any ideas on what can be done to obtain the divorce in this situation?

Many thanks!
Geraldine

alexandra
28. apr 2008

Hi Geraldine,

There is the same option for him to commerce the procedure. He have to write the appropriate letters to the court (same as the last residence of both of them) where he would describe the situation.

If you have any additional questions, feel free to contact me through ´Interna posta´ which icon is located at the very top of the page.

Good luck!

geraldine
2. máj 2008

Thank you a lot Alexandra, I'll do that.

Geraldine

janka1874
8. máj 2008

zena co sa tu chodite hadat a urazat radsej tu nechodte jedine v pripade ze chcete niekomu fakt pomoct samozrejme zadara nikto tu nikoho nenuti byt a hlavne prispievat
je normalne ked matka chce chranit svoje dieta a mat veci na poriadku lebo dedicske konanie v nasom state nie je jednodnova zalzitost a najom, hypoteka a stravovanie nepocka

suem
8. máj 2008

Jani je tazke rozoberat tuto problematiku s niekym, kto sa stara iba sam o seba.
Nestastie nechodi po horach, ale po ludoch a cim dalej tym mladsich. Takze tvarit sa v dnesnej dobe, ze vyzijeme z lasky a peknych slov je falosne a voci vlastnym detom vrcholne nezodpovedne.

janka1874
9. máj 2008

to je uplna pravda tiez uz mam za sebou jeden nie prave najlahsi rozvod ale aspon sme nemali spolu deti inac s Tebou plne suhlasim suem

pistana
29. máj 2008

Mila Kamajka, najprv pises, ze manzel chodi domov zriedka a hned nato, ze ta neustale komanduje. Tak ako je to vlastne, je doma zriedka alebo neustale? Mam z tvojich prispevkov pocit, ze si nevyvazena a pomstychtiva osoba. Uvedom si, ze ste sa s manzelom kedysi aj mali radi a je to otec vasich dvoch deti...

breyton
23. jún 2008

Chcem vás poprosiť o radu.
Chystám sa podať žiadosť o rozvod.no na súde sa so mnou ani nechceli baviť, na každú otázku mi odpovedali nájdite si advokáta. Chcem mať zatiaľ pokoj od všetkých, ktorých sa to netýka aspoň kým nezačne celý ten cirkus. Preto chcem podať žiadosť sama.
Deti nemáme.
Zatiaľ viem že musím mať: Sobášny list, kolok 2000,-Sk a žiadosť o rozvod.
Preto Vás chcem požiadať ak niektorá máte nejaký link na nejaký vzor žiadosti aby ste ho tu uverejnili. Už prehľadávam google ale je to na dlho.
Ešte sa chcem opýtať čo sa stane ak manžel s rozvodom nebude súhlasiť...
A ak s tým máte osobnú skúsenosť môžete napísať ako taký rozvod prebieha??? Je to záležitosť len manželov alebo tam majú prístup aj iné osoby. Príde mi dosť nechutné preberať a prepierať nezhody a osocovať sa pred cudzími ľuďmi a rada by som sa tomu vyhla.

Vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

alexandra
23. jún 2008

Posli mi do IP na seba mail, poslem Ti vzor ziadosti.

Ak nebude manzel suhlasit, budu sa pravdepodobne skumat priciny rozvratu manzelstva a tiez, ci je manzelstvo trvalo rozvratene. Zalezi to ale na konkretnom sudcovi...

Na prvom pojednavani je to obvykle zalezitost manzelov, avsak obaja maju pravo poziadat sud o predvolanie svedkov.

Osocovat sa a prepierat spinave pradlo vsak nie je vzdy nutne.. Najlepsie je sa dohodnut, i ked je to dost tazke 😒

kubanpeter
27. jún 2008

som s toho trochu magor pokusam sa naist bneake papiere ako sa rozviest aj ked sa mi do toho nechce ale cim dalej to ide takto zistujem ze to nema zmísel len sa sa hadame z detmi sa uz bpomali ani nemozem hrat o ne sa bojim ale dalej to nema zmisel sme spolu 16 rokov plus poznanie je to dvacka bude to tazke ale trapit sa a trapit druhich nie radsej nieco ine aj ked to neni vihra ale prehra nad svojou slabostou pomoze mi niekto naist papiere na rorvod alebo recept ako sa dat znovu do kopi to druhe beriem radsej
dakujem jeden sialene smutni chlap

alaliska
29. jún 2008

ahojte,no ja som cerstvo rozvedena,mame jednu dceru,na sud mi neprisiel na prve pojednavanie...EX zaplatil...1000 sk pokutu,potom hral so seba chudacika,....totiz robil dva roky v italy,odcudzili sme presne ako u teba kamajka,bola tam nevera sjeho strany tak hral na sude divadielko,tak na 3.pojednavanie som si vzala pravnicku a rozviedli nas hned.Aze on sa rozvadzat neche a ani tyzden po sude si prisiel po malu aj s jeho cundrou17.rocnou.tak ma peknu povest,ze je uchylni na malolete a pravnicka ma stala 1.500 sk...no majetkopravne sa vyrovnava vraj po sude ked uz mas papiere so sudu doma,tak neviem...mna to tet caka.A s malou je to asi tak ako u vas,vie ze na nom lipne mala,a on jej nezavola,aj za 3.dni,naslubuje a nepride a mala trpi a place

alexandra
30. jún 2008

Peter skuste manzelsku poradnu, casto je problemom nedostatok casu pre toho druheho, pripadne komunikacia.. pomozu, poradia a rozvod by mal byt tym poslednym riesenim...