Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

zuzanapistalka
10. jún 2012

vie mi niekto poradiť, na ktorý súd sa podáva žiadosť o rozvod, keď manželia nebývajú v spoločnej domácnosti a každý má trvalé bydlisko spadajúce pod iný okresný súd (napr. muž je z KK a žena z NR). Návrh podáva muž.

mariiab
12. jún 2012

chcem a rozviest so psychopatom nieje liečni na p

nikoleta_sk
25. jún 2012

ahoj kto by mi vedel poradit ako postupovat pri rozvode s cudzincom?nezijeme spolu uz 4 roky a ja ani neviem kde sa nachadza a nemam to ako zistit.dakujem

santine
26. jún 2012

@nikoleta_sk
Ahoj, ja by som na tvojom mieste najprv zasla na urad prace, socialnych veci a rodiny, tam poradia bezplatne. Ked mate dieta, tak priamo na socialnu kuratelu. Ako druhe by som si zaplatila konzultaciu u dobreho pravnika a isla by som za nim so zoznamom svojich otazok. drzim ti palce.

anickamaros
12. júl 2012

baby neviete da sa ziadost poslat postou alebo musim osobne?

tibinka22
14. júl 2012

@anickamaros môže sa aj poštou, ale doporučene, podací lísok slúži akodôkaz, že si to poslala a kedy...

sklamanajanca
27. júl 2012

a je treba to posielat aj s kolkom, ci sa da doruci az potom? Ako je to ked som na RD? vraj to nehradim ja. Mozem si poziadat aj o prispevok na mna?

soffi
26. sep 2012

ahojte, ak som nezamestnana, rpcujem len na dohodu, potrbujem hradit kolok 66e, ? alebo? vie mi niekto poradit?

zabka88
26. sep 2012

@soffi podaj v rámci návrhu na rozvod aj žiadosť o odpustenie trov konania z dôvodu zlej finančnej situácie.

soffi
26. sep 2012

@zabka88 dakujem, len neviem ci i to uznaju, kedze mam pracu na dohodu aj ked tam poberam len 53e, ale manzel je szco

tibinka22
18. okt 2012

@soffi ahoj, ja mám tú istú situáciu, podávam návrh na rozvod a v práci zarábam na dohodu tak tiež 50-60 eur, ale žiadam, snáď mi to odpustia..... za pokus nič nedáš, buď to dajú zaplatiť neskôr Tebe, alebo jemu, alebo to úplne odpustia......

soffi
2. nov 2012

prosim vas ako je to s odchodom zo spolocnej domacnosti, ak niesme este rozvedeni? moze ma zato udat manzel, ak beriem inde dieta? aj ked mu iznamim ze odchadzam?

timea179
3. nov 2012

@soffi to ti poradit neviem,ale moj este manzel si zobral deti na tyzden k sebe,dovolila som mu to ved nebudem mu trhat deti z ruk,vie o tom kuratorka a je to len pre nas plus,lebo chapala to tak ze sa vieme na detoch dohodnut,takze mala by to byt fajn okolnost,ze nas rozvedu na prvy krat,inac som tiez z po kraja 😉

tibinka22
3. nov 2012

@soffi hm neviem skus sa spytat soc.kuratorky.... ja to mam jednoduchsie my sme sa dohodli na vseetkom,mala chodi k ktcovi kazdy druhy vikend a to nie sme este rozvedeni,este nemame ani datum pojednavania.... takze ak mas problem ze sa neviete dohodnut ries to s pravnikom a kuratorkou.....drzim palce 🙂

soffi
3. nov 2012

@tibinka22 ano, my sa dohodnut nevieme, teda ja by osm sa, ale manzel odmeita vsetko, nerespektuje noveho priatela ani rozvod, vraj tym nicim malu, nechape, z eto co zazivame teraz je pre malu najhorsie, boli sme aj v manzleskej poradni, lebo som chcela, aby sme to kvoli malej zvladli co najlepsie, povedala, zeby ma mal nechat ist, ale samozrejme , ze povedal ze mi nahrava, pridrziava,aj ked nema dovod, zatahuje do toho celu moju rodinu, stavia vsetkych proti mne a tvrdi, ze dovodom ze sa chcem rozviest je tretia osoba, co obaja vieme ze je blud, kedze som povedala koniec uz v maji, a s tym muzom som sa spoznala az v juli, je to pr emna velmi narocne, najma psychicky, strasne ma nici, nadava mi do spin, stetiek, ze som zly clovek a tak...:(

tasman69
3. nov 2012

Zdravym vsetkych.Dnes som musel opustit svoju rodinu. Jednucho mi manzelka oznamila ze mam odist. vcera podala ziadost o rozvod a napriek tomu ze sme sa dohodli ze do rozvodu osteneme spulu, nestalo sa. Byvame resp.byvali sme spolu u svokrovcov a viem ze je to ich praca. Som neuveritelne nestastny a zufaly, moje deti su pre mna vsetko. Dovody boli viecmenej financne a okrem toho manzelka tvrdi ze ku mne nic neciti, to len aby ste vedeli ze nie som alkoholik, gambler ani suknickar. Myslite si ze nemam pravo na striedavu vychou len preto ze som chlap? Manzelke som narhoval poradnu, odchod od svokrovcov no nic nezabralo. Manzelka po mne chce aby som len "podpisal papiere" a isiel. Ako mam postupovat dalej. Na com mam pravo. Vie mi niekto vykresat aspon iskricku nadeje? Prosim zufalo o rady, vase skusenosti... Nechem prist o rodinu.....

tibinka22
4. nov 2012

@tasman69 ahoj,no iskricku nadeje neviem ci ti v tejto chvili niekto da..... nikto nevidi do vasho vztahu....z toho co si tu popisal nie je jasna pricina vasho rozchodu a mozno sa to ani nedozvieme lebo je to len pohlad z tvojej strany.... no mas moznost nesuhlasit s rozvodom,mas moznost ziadat striedavu starostlivost ale otazka je ci toma vyznam....ak je zena rozhodnuta ze ta nechce nesuhlasit s rozvodom nema vyznam,zbytocne sa to bude natahovat a budes bojovat o nieco,co nema vyznam a bude ti utekat moznost zazit nieco nove,,pretoze tam kde nieco konci nieco nove zacina....a sgriedava starorkstlivost?podla mna je nevyhodna a zla pre deti..... lebo kde maju domov taky ten pravy? radsej kazdy druhy vikend si ich uzit poriadne..... jednoznacne drzim palce zelam vela sil....a pevne nervy.... dobojuj to k spokojnosti vsetkych....

tnlenkatn
7. jan 2013

@andrea1158 ..chcem ta poprosit ci by si mi poradila....

santine
7. jan 2013

@tasman69 asi chapem, co zazivas, zazila som snad nieco podobne, napisem preto, co si myslim, ze by bolo dobre. pokus sa teraz sustredit na to, aby ste sa bavili s manzelkou vecne a dohodli sa v prvom rade ako s detmi, vydobi si, aby si mal k detom otvorene dvere a jasne vyjadri ochotu vsemozne pomoct s vychovou, vziat deti na kruzky, do skolky, na vylet, pokus sa ci mozu u teba prespat. nestrat s detmi kontakt, rozpravaj sa s nimi uprimne, ferovo, upokoj ich, povedz im, ze ich mas rad a vzdy budes, aby sa citili chcene a prijate.
klucove je dokazat s manzelkou komunikovat, ale je to velmi tazke.
prepac, ak to znie tvrdo, manzelka je rozhodnuta, ma to naplanovane a tvrdi, ze nic k tebe neciti 😒 😔 je mala sanca, ze ju ziskas spat. stavaju sa take veci a casto 😔 . ty vsak nestracas svoju hodnotu, ze sa stalo nieco take a zachovaj si svoju hrdost ako muz a otec.
ak nechces prist o deti, da sa podat navrh na predbezne opatrenie o styk maloletych deti s tebou ako otcom.
drzim palce, pretoze verim, ze existuju aj dobri otcovia.

tnlenkatn
7. jan 2013

ahojte...som vydata v aprili bude 9r...mam dcerku 8r a syna 6r...manzel sa mi priznal ze ma milenku,pred tyzdnom...slubil ze ten vztah ukonci,ze chce byt so mnou,ze ma miluje..ale klamal,zistila som to ze je s nou stale v kontakte,vypisuje si s nou sms..moj manzel pracuje v zahranici,ako kamionista.staram sa sama o deti,domacnost o vsetko..takto som dopadla.chcem sa rozviest,ale neviem kde skor zacat..mame hypoteku,spotrebny uver..neviem ci mam vobec sancu na to aby som to dokazala po rozvode platit pri mojom plate. 😢 ale rozhodne mu len tak majetok nenecham..chcem vas preto poprosit co mam skor zacat?? ako sa postupuje ked mame hypoteku?? poradte mi prosim..som zufala,znicil mi cely zivot,vsetko co sme spolu budovali...

grettka
7. jan 2013

pockaj, pred tyzdnom sa priznal k milenke a ty sa chces hned rozvadzat??
Tyzden po priznani to neukonci, to bude este nejaky cas trvat.
Hlavne si veci ujasni a nekonaj unahlene. Trosku ta situacia musi cela "vychladnut".

tnlenkatn
7. jan 2013

co mam zit s muzom ktory ma podvadza a vypisuje svojej milenke ako ju miluje????? ja som si vedoma ze to bude nejaky cas trvat..bude v praci 2 mesiace,chcem si len zistit na co mam pravo,ako je to s hypotekou,ci vobec budem zvladat..ja som s nervami v koncom,v zivote by som to na neho nepovedala...

kveta
7. jan 2013

@tnlenkatn Ahoj. V prvom rade si uvedom, ze momentalne jednas v soku a to nikdy nie je dobre.

Troska o neverach: ked sa nevera prevali a neverny partner chce ostat s manzelkou, je caste a takmer prirodzene, ze vztah s milenkou neskonci okamzite, ale este dojde k par rozchodom a navratom, nez sa milenecky vztah rozpadne definitivne. Tvoj manzel neveru olutoval a hned sa rozhodol ostat s Tebou, takze VSe manzelstvo je v tomto stadiu este zachranitelne a mate na to velke sance. Dolezite je, aby si nerobila zbrkle rozhodnutie a milenke manzela predcasne nedarovala. Viem, ze je to pre Teba tazke /mam to tiez za sebou/, ale pockaj s podanim o rozvod, kym si nebudes niekolko mesiacov ista, ze rozvod naozaj definitivne chces.
Sudy dodrzuju nepisa e pravidlo, ze manzelia musia zit sest mesiacov oddelene, aby bolo ich manzelstvo povazovane za rozvratene. Ked nie, rozvod Vam pravdepodobne zamietnu a cely rozvod sa Ti predlzi. Takze aj z tohoto do odu s podanim o rozvod pockaj.

kveta
7. jan 2013

@tnlenkatn Pri rozvode si delite majetok a dlhy nadobudnute od svadby na polovicu s vynimkou osobnych predmetov, darov jednemu z Vas a dedicstva.

grettka
7. jan 2013

hlavne sa teraz musis dostat do normalu, upokojit a neriesit hned rozvodove veci, ved sa teraz na to ani nebudes moct sustredit. Zistit si informacie, to je dobra vec. Kazda nevera je vsak zlozity mechanizmus. Mozno tym, ze sa priznal a naznaci, ze chce byt s tebou je pravda, len mu musis dat cas. Je to beh na dlhu trat. Ale su veci, ktore musite odkomunikovat spolu. Pories teraz hlavne seba a deti. Popremyslaj, co vlastne chces, ci si vies predstavit zivot bez neho. Len sa hned nerozvadzaj. Drzim palce.

myslim, ze kveta to vystihla uplne presne 🙂

tnlenkatn
7. jan 2013

@kveta ty si ako vidim zvladla...ja mam oci len pre slzy,ja fakt neviem co mam robit...milujem ho ale ublizil mi tym ze si nasiel inu...nic zle som nespravila,nechapem to preco to urobil..ja by som mu to nedokazala urobit...to cakanie ma nici,nechuti mi jest...nemozem spat..ako to mam cele zvladnut ked na to stale myslim,ci som u lekara,doma...no vsade..ty si to ako zvladla??? ste spolu??

tnlenkatn
7. jan 2013

@grettka dakujem..ale bude to premna fakt beh na dlhu trat...ano chcel ostat somnou ale nechapem preco jej teda stale pisal sms...vsimla som si to.neustale mal pri sebe mobil,ked siel fajcit,na wc..nikdy to nerobil,ja som sa mu nikdy do mobilu ani nepozrela,...dakujem ti za podporu,,dufam ze to dako zvladnem ale teraz sa citim uplne mizerne.. 😢

kveta
7. jan 2013

@tnlenkatn No, nechcem tu pisat detaily, lebo moj pribeh je totalne netradicny a neporovnatelny s Tebou, ale poviem Ti taku prvu pomoc zvladania, mozno nieco z toho bude pre Teba.

Ako prve je dobre objednat sa k psychologicke/ psychologovi, aby Ti pomohli rychlejsie a menej bolestivo to vsetko prezit. Najdolezitejsia veta, aku som pocula od psychologa, bola: Ak sa chcete rozviest najbezbolestnejsie, zastavujte vsetky hadky a diskusie o nevere a rozvode v zarodku. Vacsinou je clovek viac ublizeny z toho, co si na konci od partnera vypocuje, nez zo samotneho rozvodu. Je beznou fazou, ked muz v snahe ospravedlnit svoju neveru, obvinuje manzelku aj zo sucha na Sahare. Tuto fazu treba proste zastavovat, nevycitat.

Ak je sok prihlboky a nezvladas to, zvaz navstevu obvodneho psychiatra. Ten posudi Tvoj stav a da Ti nieco na ukludnenie a spanie.

Po druhe som sa objednala k pravnikom a poriesila som vsetky majetkove zalezitosti. Mas pristup k spolocnym uctom, usporam a podobne?

Po tretie by som cakala, kym si nebudem dlhodobo ista, ze to, ako som sa rozhodla, je spravne rozhodnutie.
Dovtedy nerobit zbrkle gesta, neodchadzat a nevyhadzovat z domu, nepodavat o rozvod ani sa nim nevyhrazat, ak si nim nie si ista.

Ako dlho to taha s milenkou? Aka je jej motivacia na to s nim byt?

grettka
7. jan 2013

@tnlenkatn poslala som ti ip

blesko
9. jan 2013

dobri den mam tiez problem z manzelom a jeho neustalou neverou .tak ale od zaciatku uz som bola zaz vydata kde som sa tiez rozviedla kvoli nevere hrozne som to znasala a ostala som sama 9r som zila sama az sa mi pritrafil muz do ktoreho som sa zalubila nechala som pracu a isla za mojou novou laskou do ineho okresu a po 2r znamosti sme sa zobrali a potom to zacalo sama nevera ktora stale koncila hadkama a stale ze sa polepsi atd, tak som to stale neako prehrizla ale teraz si nasel o 35r mladsu a kvoli nej sa chce rozvist hrozne ma to mrzi som ztoho na nervi .aj on bol uz rozvedeni kvoli jeho nevere a psichickeho tiranie bivalej manzelky tak teraz nevie co mam robit poradte