Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

lucifukball
27. júl 2008

liliandax je to tak isto ako pri civilnom sobáši, ja som si najskôr podala žiadosť osobne na súde, hneď na podateľni mi dala potrvrdenie, vtedy som platila 1000 korunový kolok, koľko je teraz netuším, a na tom potvrdení mi hneď aj napísala meno sudcu a číslo spisu. A potom už len čakáš kedy ti pošlu zo súdu niečo, nás rozvádzali skoro rok! 😠

alexandra
27. júl 2008

Teraz je to 2 tisic korun...

liliandax
27. júl 2008

baby, diky za rady 😉

tajga
29. júl 2008

takže už som dnes podala návrh na rozvod, dík holki za rady mala som všetko čo som potrebovala a teraz čakať- ale dýcha sa mi slobodnejšie 😎

mamkine
29. júl 2008

ahojky tajga, nemas nahodou nejaky vzor na navrh na rozvod? alebo porad kde si to zohnala. surne to potrebujem. mam to chut podat teraz lebo vzdy cuvnem, chcem to mat z krku taha sa to uz pekne dva roky.

renatagallova
3. aug 2008

Ahojte vie niekto poradit ako ma byt presne vypisani papier na rozvod a ktore hlavne body musi obsahovat?Jeden sud mam za sebou ohladom deti ktore boli zverene matke,a vyzivneho.Moj manzel tlaci do mna nech uz podam cim skor ale neviem sa pohnut,ake body sa tam presne pisu.Zijeme oddelene ale v spolocnom byte lebo on ho nechce predat a ani z neho odist,ked sa snim chcem o vsetkom dohodnut tak odmieta,a najhorsie je na tom to ,ze deti trpia jedna ma15 a druha 11.Dovod rozpadu mame kvoli alkoholu a vymenil nas za kamaratov ktory su prednejsi.Ak vie niekto poradit nech napise na renatagallova@centrum.sk,dakujem a velmi ma tym potesite

alexandra
3. aug 2008

Renata, mas to v tom linku, ktory je nad Tvojim prispevkom. Avsak oddelene nezijete, ak zijete v jednej domacnosti.

renatagallova
4. aug 2008

Alexandra velmi pekne dakujem za radu,hned aj na tom zacnem pracovat,konecne vcera som sa dockala vety,ktoru povedala pomaly moj ex.manzel,predajme byt chcem byt sam vies ako odlahlo detom aj mne.Viem budeme to mat tazke ale ,za ten pokoj a klud to stoji.Este raz velmi pekne dakujem........

alexandra
4. aug 2008

Ano, viem 😉 Drzim palce!

vikina445
5. aug 2008

Som vydatá 14 rokov a máme 2 deti.Moje manželstvo krachuje kvôli svokre
u ktorej bývame.Manžel sa od nej nechce odsťahovať a pokračovať v takomto živote nemá význam.
Ja zarábam minimálnu mzdu,manžel asi 40000,Chcem sa informovať od skúsených, kto platí súdne trovy
a koľko takýto rozvod po finančnej stránke stojí, Deti chcú odísť so mnou,ale neviem,aký nárok mám na byt
a ako je to s platením výživného po rozvode.

alexandra
5. aug 2008

Sudne trovy je na Vas, pravdepodobne ani jeden. Pytas sa ale na to, kolko to stoji. Ak nebudes mat pravnika, tak iba 2 tisic kolok uhradeny na navrhu a potom len vela nervov.

Naorok na byt Ti neviem povedat, zalezi na dalsich info - kto je majitel, kedy ste ho nadobudli, atd...

Na vyzivne mas narok od podania navrhu, zalezi na sudcovi, odkedy Ti to priklepne. Na deti do ich dospelosti (potom maju narok deti na vyzivne az kym nie su schopne sa same zivit), Ty 3 roky od rozvodu.

Ak mas dalsie otazky, IP 😉

PS. Nie som pravnicka, radim len zo skusenosti..

xixa
1. sep 2008

chcem sa poradiť, že ako to chodí pri rozvode. Fakt nemám o ničom tušenie a ani sa nemám koho spýtať 😔

keď máme dve deti, tak najprv treba vysporiadať starostlivosť o ne? to vôbec nemám tušenie, že čo, kde, ako dlho to asi trvá...
A samotný rozvod, keď bývam v Petržalke, tak patrím na Okresný súd Bratislava V alebo sa to podáva na Krajský súd? Kde to presne je, v technopole?
ospravedlňujem sa za asi dosť primitívne otázky 😅

xixa
1. sep 2008

a ešte sa chcem spýtať, či nás môžu rozviesť, aj keď je manžel proti?

alexandra
1. sep 2008

xixa, sud je na prokofievovej, nedaleko Zrkadloveho haja..

Funguje to tak, ze sa pooda ziadost o rozvod a upravu rod. prav a povinnosti, sud vyzve druhu stranu, aby sa vyjadrila, potom bude pojednavanie a co bude na nom zalezi od sudcu...

xixa
1. sep 2008

ďakujem alexandra,

a keď je manžel proti, tak to nevadí? či môže sa stať, že sa on nedostavý a tak sa nebudeme môcť rozviesť? alebo sa môže stať, že nás súd nerozvedie, lebo že je to lepšie pre deti?

a nejaký vzor žiadosti a upravu rod. prav a povinnosti náhodou nemáš?

alexandra
2. sep 2008

http://vaza.sk/Vzory/Ob%E8ianske_pr%E1vo/N%E1vr...

To je relativne, zalezi to na dovode rozvodu. A na sudcovi. Velmi tazko povedat. Mozno Vas rozvedu, mozno poslu na poradnu. Moze sa to stat, ze sa nedostavi, ale bude za to pokutovany, pripadne ho moze sud dat predviest. To je ale naozaj velmi tazko hadat, co sa stane.

xixa
2. sep 2008

moc ďakujem

na poradni sme už boli, ale nejak sme sa už nenašli ☹ 😔

ono hlavný dôvod je ten, že keď som nešťastná (čo je za posledný rok dosť často kôli problémom z deťmi), tak na miesto toho, aby ma utešil, len mi vynadá, čo mi zas šibe. A na posledy, keď som potrebovala vypadnúť aj od detí, tak sa mi vyhrážal, že na mňa zavolá políciu, lebo sa nestarám o deti (teda takto sa mi vyhrážal už predtým), ale teraz mi začal nadávať, že idem mýňať JEHO zarobené peniaze a ja som si na NIČ nezarobila 😠 . Pritom sa starám o jeho dve deti a on zarába dosť úboho a z toho vyplýva, že aj ja mám málo peňazí a bola som celý čas ticho a vôbec mi to nevadilo.
Už toho mám dosť a vadí mi to, že proste "v tom zlom", čo sa hovorí pri manželskom slube, tak pri mne vôbec nestojí 😔
Ako pádny dôvod ako alkohol, nestaranie sa o deti, nevera... to nie je, tak neviem. Ale ževraj po novom je to tak, že keď chcú, tak rozvedú, len neviem, či stačí, keď chce len jeden.

lindark
2. sep 2008

Chcela by som sa Vas spytat, ako je to s vyzivnym na dospele deti (20rocny-nastevuje druhu strednu skolu, 21rocny-rok pracoval, teraz nastupuje na VS). Este nie sme rozvedeny, ale chceme podat ziadost. Deti ziju so mnou v byte,ktory bol nadobudnuty pocas manzelstva. Chceme sa dohodnut na rozdeleni majetku, ale s vyzivnym bude asi problem, lebo chcem co najviac na deti... Otec pritom zaraba 14000 v hrubom, zije v prenajatom byte a do prace dochadza. Neviete z akej sumy by sa pocitalo vyzivne? A ci by sud bral do uvahy ze naklady na byvanie su mensie kedze tam zije s priatelkou? Dakujem za vase rady...

ella1
2. sep 2008

xixa-no tak nech zavolá políciu 😠
ved to je psychycké týranie!pokiaľ viem, tak na ním zarobené peniaze máš nárok.ked ti ich odopiera, je to týranie.
tak isto si môžeš dať od neho zaplatiť, že sa staráš o jeho deti, upratuješ, varíš, perieš, jeho veci!
s tým rozvodom, možno ak žijete spolu, tak na súde by vás nerozviedli hned, ale zas nútiť ťa zostať s ním nemôžu.
uplne postačí ked uvedieš ako dôvody, rozdiely vo všetkom možnom, (výchove atd) a môžeš dať aj, že sa ti vyhráža a odmieta ti dávať peniaze.
zbožňujem takýchto chlapov 😠 !!!

ella1
2. sep 2008

lindark-to s výživným na dospalé dieťa neviem, ale ked chodí do školy, tak by mohol platiť.
ovšem pri jeho plate s veľkou sumou nepočítaj........no a to, že žije s priateľkou ti nepomôže, lebo on môže tvrdiť, že tam chodí len na návštevy 😒

mirica
2. sep 2008

lindark - ak deti dovŕšili 18 rokov , chodia na školu , tak si o výživné musia na súd požiadať sami( teda môžeš to napísať ty , ale v ich mene)...ak sa nemýlim , nárok majú žiadať od oboch rodičov - vtedy sa prihliada samozrejma na to , u koho žijú , a podľa toho a podľa výšky príjmu stanovia sumu .....ale pri sume 14000 brutto ...no veľa to asi nebude ....

lindark
2. sep 2008

mirica: a nevies mi nahodou poradit, kde by som sa o tom na co maju deti narok docitala viac? A ak ziadost o rozvod bude podavat manzel (tak som to chcela) musia aj deti napisat nieco ze ziadaju o vyzivne?

mirica
2. sep 2008

lindark - o výživné musia žiadať deti v každom prípade . nárok majú teoreticky na všetko , lebo sa podieľajú na životnej úrovni rodičov ....vieš do žiadosti môžu uviesť všetko možné (oblečenie , krúžky , učebné pomôcky atď ) , ale ak im náklady vyjdú napr 20000,- a otec má príjem 14000 asi ťažko im ich súd prizná...mužovi sa ale do jeho nákladov počíta aj nájomné, ako aj tebe ( nepočítajú sa len také náklady ako napr telefón, pôžičky, internet , auto a pod.) Môj osobný názoz: priznajú maxim 4000,- sk(skôr menej) ...

xixa
2. sep 2008

ella, on sa síce vyhráža, ale peniaze mi dáva, teda musí, máme spoločný účet a mám aj kartu. Ale on to nemyslí vážne, keď sme neboli pohnevaný, dal by mi aj medré zneba a ešte na začiatku vzťahu (čo už je 11r) tak v robote nikdy nejedol, nič si nekupoval aby mi mohol kúpiť wolkman z vyše polky jeho platu. Ale mňa štve, že keď som smutná, tak ma chce ešte viac raniť a rozpráva také veci, že mi zoberie deti...

ella1
2. sep 2008

no áno, ale tebe to isto nerobí dobre, ked ti takéto veci rozpráva.
ja viem, niekedy sa povie, čo sa nemyslí vážne, ale teda naozaj by si niektorí mohli rozmyslieť najskôr a až potom vypustiť z úst. 🙄
a to, že takýto nebol predtým......no ľudia sa menia a neverila by si, ako to niektorí dokážu.... 😒

xixa
2. sep 2008

no nerobí, teraz mám fakt ťažké obdobie a potrebojem podporu, aj keď nesúhlasí s tým čo robím a hnevá sa za to na mňa, tak keď som smutná, tak by mohol ma utešiť. Preto sa chcem rozviesť, strašne ma toto sklamalo. Možno je to len dočasná kríza (myslím dočasná na pár rokov), ale už to nikdy nebude ako predtým, vždy bude ten, čo v ťažkech cvhíli sa mi vyhrážal.

alexandra
2. sep 2008

lindark obavam sa ale, ze im vyzivne mozno ani nedaju, pretoze im prislucha do casu, kym nie su schopne sa same zivit..

xixa poznam a nedaj sa!

lindark
3. sep 2008

mirica: myslis ze to tych 4000 na obe deti? To nie je bohvieco... ale tak hadam im vyda aspon nejake to socialne stipendium.

lindark
3. sep 2008

alexandra: dakujem za nazor, uvidim ako to nakoniec dopadne, mozno sa dohodneme na tom vyzivnom...