Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

kili
7. jún 2009

tak neviem, či to mám prepísať alebo to nechám tak a kašlem na to 😒

maryx
7. jún 2009

poradte mi prosím, tie čo už máte rozvod za sebou, ako ste sa nakopli do toho a podali žiadosť...nebáli ste sa čo ďalej? ako ďalej? mám tiež takú vnútornú dilemu a neviem...neviem ☹

janada
8. jún 2009

maryx ja som sa do toho nakopávala velmi dlho,celé roky 😔 ešte som stihla aj tretie bábätko,pričom dve staršie mám už dospelé.Uvažovala som o rozvode dlho,ale nakopla ma posledná kvapka,ktorú manžel vyviedol,pustila som internet,napísala podla toho žiadosť,podala a už to išlo samé.Nie som na ňom finančne ani inak závislá,ešte býva s nami,nechcem ho násilím trhať od detí.

maryx
8. jún 2009

janada: ahoj, no ja sa dokopávam už pá mesiacov a stále dúfam, že sa všetko zmení, ale v poslednej dobe som rezignovala a rozhodla som sa, že aj ja mám právo byť šťastná ... ešte ideme síce o týždeň do poradne, ale význam toho moc ani jeden nevidíme... úplne sme sa behom troch rokov čo sme spolu odcudzili a myslím si že to iné ani nebude...
ja sa druhého baby neobávam, lebo manžel o sex nejaví záujem...je taký antisexový typ

virag
9. jún 2009

som sice "chlop", ale potrebujem poradiť kamártke, ktorá má taký istý problém ako ty, preto sa zapájam do témy. ... Príliž veľa si sa zapodielala s účastou dotknutých na rozvodom konaní - moj názor - zatial to nerieš. Zameraj sa na rozsudok, ktorý chceš aby ti súd vyniesol. 1.rozvod manželstva 2. maloleté deti aby sa zverili do opatery matky (prepokladám že to chceš). 3. výšku výživného (mozeš nechať na úvahu súdu, alebo sa dohodnete s bývalím na výške). 4. rozdelenie majetku .... bod 1 – bez komentára, bod 2. ak netúži si zobrať deti, neni problema bod 3. no to by som potreboval velkú radu ako ty tak aj ja – aby si nemusela obnovovať výšku, aby si nemusela jeho povinnosť pripomínať, na akú dlhú dobu a ako sa vyhnúť tomu aby si tá výška bola dlhodobo vyhovujúca. ... hmm ... poradíte prosím niekto? 4. tu zas tak viem ... opravte ma ak sa mýlim ... že pokial sa dohodnete tak spisete napríklad u notára vašu dohodu, pokial sa nedohodnete, problem, treba požiadať súd o rozdelení majetku ... natahovačka ako sviňa.
Si velmy jednoduchá ale úprimná baba, každopádne Ti držím palce.

aleka
9. jún 2009

kili • podaj na súd návrh na úpravu styku k maloletým deťom 😉

sofinka77
9. jún 2009

Ahojte,nikdy by som si nemyslela,že budem prispievať do takejto témy-však mňa sa to netýka...v poslednom čase si s manželom stále menej rozumieme,sú chvíle keď nám je dobre a potom sa prepne a problém je všetko.Máme dve deti a tie si to odnášajú,večne po nich kričí,ja už na toto nemám nervy-tie jeho nálady.už raz ma sklamal a myslela som si,že už bude pokoj,odpustila som mu a zdalo sa ,že bude všetko ok,ale už tomu prestávam veriť,chcem aby deti mali pekné detstvo a takto to asi nebude.No ale deti i napriek tomu,že po nich kričí a aj sa im niekedy ujde-na ňom dosť lipnú a majú ho radi...neviem čo mám robiť,mám veľmi zmiešané pocity a samozrejme finančne to nezvládnem,máme veľa požičky,ja som na materskej a on,že ak k tomu dojde,tak byt predáme ,ale za tie peniaze si ani jeden z nás nekúpi byt a kam pojdem s detmi,mám zviazané ruky,myslela som,že byt automaticky zostáva ked sú tam malé deti.Tak by som si priala aby to bol len zlý sen

nikol_79
10. jún 2009

ahojte, ja som tiež dlho rozmýšľala a nakopávala sa, kým som to podala. Prvý krát som podala minulý rok v lete, dôvod? alkohol, žiaden záujem o deti a o mňa, síce to netrvalo dlho, ale predsa, zmenil sa, a takého muža som už nechcela, nedával mi žiadne peniaze na deti, tak som podala. Po tom ako sa dozvedel o rozvode, zase zmena, k lepšiemu, tak som to stiahla, naivne som si myslela, že sa to môže vrátiť tam kde predtým.. 😖
28.11 som podala opäť a dodnes nemáme určené ani pojednávanie. 17.3 mi rozhodli, že mám nárok na odpustenie poplatku za súdne konanie, ale doručené mi to bolo len pred pár dňami, dávajú si načas 😠
Tak som si tam zatelefonovala, a asistentka mi oznámila, že najprv nám zašlú nejaké papiere, obom, vraj sa máme k celej záležitosti - k rozvodu - vyjadriť do 14 dní. Potom vraj rozhodnú, či sa vôbec vytýči pojednávanie. Len sa to zbytočne vlečie a vlečie. Manžel pochopil, že rozvod myslím vážne, a zase divadielko, po práci rovno domov, dáva mi peniaze na domácnosť, venuje sa deťom, hrá staršiemu synovi na city, proste divadlo pred tým vyjadrením. A teraz čo? Mám klamať? Že sa o nás nestará? Alebo napísať pravdu? Ale to nás potom vôbec nerozvedú! 😠 Som už z toho na nervy, ako niekto môže rozhodnúť o cudzom živote, či budem vydatá za niekoho, kto ma sklamal, komu už nedôverujem, 😠 ☹

virag
10. jún 2009

caw nikol_79, kúp manželovi tabletky dospelosti - ked to nepomoze, nech vráti rodný list, lebo je to mŕtve mäso. - to bol vtip, neviem Ti poradiť, len Ťa obdivujem, más presný prehlad v situácii okolo teba, to moze byt pre teba plus. "chudacik" ten tvoj, on je totálne mimo. držim Ti palce. pá

lubka131
10. jún 2009

Ahojte, mozno bude tato otazka od temy ale predsa, ci sa nahodou niekto s tym nestretol....

Chcem sa opytat, patri drobna kradez medzi priestupky alebo je to trestny cin, pise sa do registra trestov? Lebo, kolegyna sa chce rozvies, a boji sa, ze to bude mat v registri trestov, ale nieco pocula, ze po 5rokoch sa to da vymazat ci tak nejak....tak nevieme...ako to je

andzi
10. jún 2009

lubka: čo je to drobná krádež? Rozdiel medzi priestupkom a trestným činom je vo výške škody, ktorú spôsobila týmto činom.Napíš, akú výšku škody spôsobila.A keby to aj bol trestný čin, neviem akú súvislosť to má s rozvodom.

janka0907
11. jún 2009

Myskapipiska, nič v zlom, ale som rada, že je tu ešte niekto kto má podobný osud, a podobné problémy ako ja. Neboa som ddlho na nete tak až teraz som si všimla, že si an mňa reagovala. U mňa pomohlo asi to, že som doniesla domov žiadosť o rozvod a dala som mu to podpísať. Najskôr bol veľký macher, že ok on mi to podpíše, aspoň bude mať odo mňa pokoj atď... 😝 Ale potom pochopil, že tentokrátje to iné. Na druhý deň prišiel domov z roboty s tým, že sa chce porozrávať že nedokáže robiť keď je to medzi nami také. Prvýkrát čo ma počúval, keď som mu rozprávala čo ma trápi a neskákal mi do reči. Potom stále chcel aby som mu povedala prečo sa chcem rozviesť, prečo chcem rozbiť rodinu atď. Povedala som mu že sa ako rodina pri ňom necítim a že svojím správaním dosahuje to, že sa mi začína hnusiť a prestávam ho ľúbiť. Potom chcel aby som mu povedala, že ho neľúim. Stálo to veľa síl, ale urobila som to povedala som mu to. Prosíkal ma aby som mu dala ešte jednu šancu, že sa zmení. podarilo sa aspoň zatiaľ, na druhý deŇ prišiel domov s dezertom potom s ružou a snaží sa som zvedavá koľko mu to vydrží ale poviem ti pravdu som aj šťastná, že je to tak ako to je, pretože fakt si neviem predstaviť čo by bolo so mnou po rozvode. Dúfam že spolu ešte niečo popíšeme. Zatiaľ sa drž. 😀

lubka131
12. jún 2009

andzi - som sa jej pytala, drobna kradez - skoda 200korun, pokutu dostala 100sk.

andzi
12. jún 2009

lubka: tak to je len priestupok. Priestupky sa nezapisujú do žiadneho registra. Za priestupky sa neukladajú tresty, ale len tzv. sankcie podľa priestupkového zákona. Tresty sa ukladajú len za trestné činy. Kolegyňa môže kľudne spávať, to, čo spravila jej nijako nemôže ovplyvniť kariéru.

jeannie
16. jún 2009

ahojte konečne som sem nakúkla po veľmi dlhej dobe ahoj janka0907. myskapipiska nie si sama to čo som čítala tak aj ja mám taký pocit že aj ja mám takého muža ako vy dve je to strašné úplne som sa našla v tom čo ste písali tiež ma tak uráža a on je najlepší vo všetkom, najkrajší, najmúdrejší a všetko možné. Chcela som požiadať o rozvod ale neviem čo mám robiť malá mi ide v septenbri do prvej triedy budem meť,,PRVÁČKUˇˇ a neviem si predstaviť že by som musela riešiť aj rozvod asi by som to nezvládla niekedy mám také depresie že rozmýšľam aj nad smrťou(MOžNO TO BY MA OSLOBODILO) ale keď kuknem na to moje kuriatko dcérku tak neviem či by som zase neublížila sebe ako to mne urobil môj tatko.
No je to hrôza ale čo už keď podpísať rozvod mi nechce a ja nemám ani ku komu odísť

janka0907
16. jún 2009

Ahoj jeannie je to ťažké riešiť takéto veci, najmä keď nemáme kam odísť. Ja som rozmýšlala už aj nad tým, že si niekoho nájdem, u koho budem mať zázemie a potom nebude problém odísť, ale neviem si predstaviť, že by som podvádzala a potom by aj tak všetko pri rozvode bolo zle z mojej strany. Ostáva nám len trpieť. Ak si pozorne čítala čo som predtým napísala, tak vieš čo u nás to zatiaľ funguje, zmenil sa, zlakol sa že som fakt našla odvahu dať žiadosť o rzovod. Vieš dovtedy si len myslel, že som odkázaná na neho , že ho potrebujem k životu, je to tak, ale musela som ho presvedčiť že som niekde našla odvahu a ísť žiť nový život. Neviem síce čo by bolo, keby mi povedal, dobre rozveďme sa, ale to som vtedyneriešila, teraz je pozorný, chodíme na výlety dokonca sme boli aj na večeru bez deti. Musím mu ukázať, že by si si dokazala poradiť aj bez neho. Držím palce a dúfam, že som aspoň trochu poradila. Vyskúšaj a daj vedieť.

wighy
8. júl 2009

ahojte baby,zaujima ma jedna vec,ake ma mznosti zena s deti kam ist byvat po rozvode ked nema s manzelom spolocny byt, ked nema rodicov,proste nikoho, kam sa obratit??kto jej pomoze??asi nikto co??

andzi
8. júl 2009

azylový dom, sociálny byt...treba sa obrátiť na centrá, ktoré sa špecializujú na pomoc takýmto ženám

tajka1
9. júl 2009

ahojte dievcata, uz niekolko dni sa odhodlavam ci sem napisat alebo nie, ale neviem co robit dalej....
s manzelom sme sa brali v 2002r., prva dcerka sa nam narodila v 2005 a druha v 2007, od druheho porodu sme sa zacali postupne odcudzovat, ja som byvala unavena, nocne kojenie a aj cez den toho bolo privela a on namiesto toho aby sme preberali dolezite veci naseho zivota, pozeral radsej dvd alebo sedel pri pc...aj nas int.zivot stagnoval, on sa prestal o seba starat, neumyval sa, slovo osobna hygiena mu nic nevravelo, dokonca sa ani neprezliekal do postele...tak od febr.toho roku som s aj po veceroch sedela radsej pri notebooku v kuchyni a bud studovala nejake mamickovske stranky, alebo sa ucila AJ...v maji som planovala cestu k nasim, asi 100km od terajsieho bydliska. vtedy si vraj prvy raz dotiahol manzel svoju znamu domov, ano-k nam domov, ked vychovavame dve deti...mimochodom je to casnicka v najblizsiej krcme....od marca este manzel stratil pracu a zacal castejsie pit, nie uplne pod obraz, ale potackalo ho..., zacal mi bravat deti von, samozrejma o samote, vraj aby som si oddychla alebo upratala..pritom aj deti tahal za nou, aj ked na terasu, ale pivu neodolal....tato ich nevera prerastla do vztahu s darcekmi...neviem kde bral na to manzel, pretoze ani poproru mu nepriznali, takze zijeme len vdaka mojej rodine. kade chodi si len poziciava peniaze a ti pri svojej drahej aj prepije. najhorsie na tom je, ze vlastnictov jednoizb.bytu je na neho, prerobili aj odkupili sme ho este kym sme spolu len byvali...potom sme ho vymenili za dvojizbovy jeho matky, ale len fyz., takze momentalne byvame v byte jeho matky, na ktoru mame zobratu hypoteku, pretoze bol v katasrofalnom stave....manzelovi som ozanamila, ze podavam o rozvod, ale tym mi problemi len zacali, vie ze nemam narok na majetok, prezoze nic neni na mna, ale vyhraza sa mi zobranim deti...ak by sme sa aj dohodli, ze mi tento byt necha...teda byt jeho matky, nemam ho s coho platit, najom je 7tis. hypot 3its. a moja materska len 8tis.som uplne bezradna...

andzi
9. júl 2009

tajka: bohužiaľ moc možností nemáš, jediné, čo ťa môžem ubezpečiť, v prípade rozvodu by boli deti zverené tebe, takže vyhrážok, že ti vezme deti sa nemusíš báť. Ak je byt v jeho vlastníctve, resp. vo vlastníctve matky, s tým neurobíš nič.

tajka1
9. júl 2009

ano, v to dufam...ale bojim sa tych pravnikov...povedali mi, ze ja ked sme ten jednoiz.byt odkupili pred sobasom, mam narok aj na nejaky podiel a dokonca ze sme prerobili ten svokrin a zvysili jeho hodnotu, tak aj s neho nejaku cast...ale s coho by ma vyplatil ked je nezamestnany ☹

andzi
9. júl 2009

máš nárok na vydanie tzv. bezdôvodného obohatenia, ale strašne ťažko sa to dokazuje, bez právnika si stratená.

alexandra
9. júl 2009

tajka az tak zle by som to nevidela, pravnici su tiez len ludia 😉 Treba si kazdopadne poriadne nastudovat veci v zakonniku, a pytat sa, pytat sa a pytat sa...

tin007
9. júl 2009

tajka, mas nejake doklady k tomu, ze si prispela k odkupeniu a prerobeniu toho 1izb. bytu? napr. vypis z uctu,na ktom je vidiet uhradu za stavebne prace, material a pod., pokladnicne blocky, ci nieco taketo (faktura a pod.)? urcite to pohladaj, moze sa ti to zist, aby si si uplatnila vratenie tvojej polovice z investicie do jeho bytu. aj ked neviem, ci by si mala velku sancu na uspech (pises, ze ste sa brali v 2002 a investovala si este pred sobasom, cize z hladiska zakona je pripadne tvoje narokovanie si na manzelovo - vtedy priatelovo, bezdovodne obohatenie irrelevantne, lebo je to premlecane - premlcacia doba je 3 roky - podla obcianskeho zakonnika a dokonca trestnopravna iba 2 roky) ale mohla by si tym manzelovi pohrozit, ze ti to budes vymahat (mozno sa zlakne a teoreticky sa dohodnete tak, ze ti ten 1izb byt necha, resp. preberie na seba komplet hypoteku). lebo pozor, pri rozvode delite nielen majetok, ale aj dlhy na polovicu.

tajka1
10. júl 2009

ahoj tin007, pravdaze ze nemam blocky, pracovali sme s manzelom v zahranici a ani vypis z uctu uz nemam, ale ako pises, je to davno....a uz premlcane....prosim vas, aky je rozdiel ci podam ziadost ja alebo manzel, vcera sme sa zase hadali a nieco chysta, ale doslova ma nutil aby som tu ziadost podala ja a nie on..dakujem

kristina25
26. júl 2009

Ahojte baby, chcem sa opytat ci mozem podat navrh na vyzivne pre seba ked som este nepodala ziadost o rozvod. 😉 Neviete nahodou ako sa pise a este jedna vec mozem podat ziadost o zvysenie vyzivneho pre stvorrocnu dcerku, ked mi manzel prispieva na malu z vlastnej vole sumou 70eur.

danculik
30. júl 2009

ahojte kde najdem tu ziadost o rozvod? potrebujem napisat este dneska...dakujem

habibi11
31. júl 2009

ahojte, ste tu niektora co sa rozvadzate al. ste sa rozviedla s cudzincom? moj muz je moslim a s rozvodom nesuhlasi, na co si mam davat pozor? poradite. na co vsetko sa mam pripravit. dakujem

lubka131
31. júl 2009

ahojte, chcem sa spytat, mam v stredu stretnutie s advokatkou mojho manzela, mame sa dohodnut ohladom stretnuti otec a dieta...treba mi k tomuto stretnutiu aj mne akvokata?ci ako to chodi, taketo stretnutie....???

nikol_79
31. júl 2009

habibi, ja si myslím, že keď žijete na slovensku aj tu ste sa brali a tu sa budete aj rozvádzať, tak to, že je moslim nehrá žiadnú rolu, to je on skôr v nevýhode, musí akceptovať naše zákony, ale to je len môj laický názor 🙂
iné je, ako sa k tomu postaví on, a ako sa bude k tebe po rozvode chovať, keďže rozvod neuznáva