Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

severanka96
24. aug 2013

ahoj ja to viem tak,že minimálne na jednom pojednávaní sa musia zúčastniť obaja teda ty aj manžel,a ak by vás nerozviedli na 1.krát,tak potom už môže zastúpiť aj právnik či už teba alebo jeho.poviem ti z vlastnej skúsenosti,je úplne zbytočné mať právnika,nemusíš sa báť,zvládneš to aj sama,aj keď isto nervy budeš mať na dračku ☹
a stojí to kopec peňazí čo asi ako mamina na MD nemáš,a keby si mala radšej to vládni sama a miŇ na seba a dieťa potom.viem že kedysi sa to riešila na mestskom úrade,teraz neviem kde,keď si na MD alebo v hmotnej núdzi,môžu ťa oslobodiť od poplatkov(dozvedela som sa to už neskoro).prajem ti veľa síl a energie. 😉

kika112
24. aug 2013

@kpo aby som /s dovolenim/ upresnila odpoved @p.j.jacky ziadost o rozvod sa posiela na sud, pod ktory spada vase posledne spolocne bydlisko. Takze tam treba skusit... Teraz uz si nie som ista, si sa vsetky doklady musia posielat hned aj so ziadostou /teda s navrhom/, alebo ich staci priniest k sudu - nechcem zavadzat, iste sa to vsetko da vyhladat na internete.

p.j.jacky
25. aug 2013

@kika112 , @kpo ano musia sa poslat aj vsetky doklady(fotokopie,dokazne spravy atd) so ziadostou o rozvod a u pojednavanie sa predlozia originaly.

callex
26. aug 2013

ako postupovat ked chcem podat ziadost na sude ktory spada pod moje prechodne bydlisko? sud spadajuci pod trvale bydlisko mam 108km a nechce sa mi cestovat s malym dietatom hore dole..bude to pre nu narocnejsie.da sa to?

icejane
3. sep 2013

ahojte, da sa spojit navrh na rozvod manzelstva dohodu a uprava prav na jedno tlacivo? robil to niekto takto?

kpo
11. sep 2013

p.j.jacky DAKUJEM

kpo
11. sep 2013

@kika112 dakujem ...idem to hned pozistovat...

kpo
11. sep 2013

@p.j.jacky DAKUJEM

lucka1912
2. okt 2013

@andrea1158 Prepac....nemas pravdu..ja som sa rozvadzala..mali sme 5 pojednavani, z ktorych sa ex dostavil iba na 2 a rozviedli nas na 5 tom, v jeho nepritomnosti...aj vyzivne urcili v jeho nepritomnost...to len pre info...

vladik25
15. okt 2013

prajem pekny podvecer potrebovalbysomvaznuradu Jedna sa o to ze sa cem rozviest s manzelkou a ta je momentalne vo vezbe? ako sa to riesi no a zaroven sa cem spytat ci niekto nemate skusenost s nahradnim rodicovstvom jelikoz mame spolu tri deticky no spolocne len jedno no spolu s detmi som od ich 4 a3 rokov a nechcem roztrhnut surodenecke vztahy no nevem ci skor ziadat o rozvod alebo o stalu starostlivost?? poradte mi prosim
Momentalne mam deti v docasnej opatere a potreboval by som ak niekto viete poradit zo ziadostou o stalu no nevem ako to ma vypadat ak sa niekto najde vopred vam dakujem

kimor1
18. okt 2013

Dobry den chcem sa spytat ci sa platy rozvod aj ked som nezamestnany.

ralka
22. okt 2013

Ahojte potrebujem baby radu ak mate skusenosti s rozvodom a vyzivne na deti mam partnera ktory sa rozvadza a ma 2 deti s byvalou manzelkou a somnou tiez dve a chcela by som vediet kolko by mu mohol sud pridelit platit vyzivne na 2 deti jedno ma 15 a druhe 14 a nase spolocne maju 2,5 a mesacne.mesacny prijem ma 750eur a plus moja materska prosim ktora mate niejake skusenosti poradte diki moc

kveta
22. okt 2013

@ralka To este nie je byvala manzelka. Ta zena je jeho manzelka. Troska Ti unika realita.

ralka
22. okt 2013

@kveta ano prepac ospravedlnujem sa jeho manzelka len my to berieme ze je byvala nakolko spolu neziju 5 rokov ale ja potrebujem poradit niecom inom a nie opravovat ma

987654321bbbb
22. okt 2013

@kamajka ahoj ja ti mozem len drzat palce a podporit ta v tvojom spravnom rozhodnuti

kamajka
autor
22. okt 2013

@987654321bbbb fiiha no dakujem,hm,len tato tema je z r.2008,či 2007,ani uz sama neviem 😀

lucina75
24. nov 2013

Ahoj baby prosim poradte. S manzelom sme sa vzali na Slovensku avsak zijeme v Cechach. Obaja tu mame len prechodny pobyt ale mame spolocnu hypoteku na spolocny dom. Kde mam poslat papiere na rozvod? Mozu nas rozviest aj Cechach ked sme sa brali na Slovensku? A ako to bude s domom a hypotekou? Rozdelia to? Ci ako? Prosim poradte mi ako na to nefunguje to ani fungovat nebude a trapit sa v takom vztahu.... a este mame 2deti potrebujem asi aj nieco ze si ich berem k sebe ze? Prosim mam v tom totalny chaos. Dakujem

dada131009
24. nov 2013

@kamajka a ste spolu ?

nadej72
8. jan 2014

Ahojte kočky, som tu nová a chcela by som sa zapojit do diskuse ohladom rozvodu a možno aj poradit. S manželom sme spolu 12 rokov. V každom vztahu su nejake problemz, no u nas to prerastlo v manželouvu neveru. Už 2 roky viem o jeho " kamaratke " ako on hovori. Sluboval už tolko x že to skončil a stale mu prichadzam na klamstva ktore samozrejme popiera.On sa rozvadzat nechce, tej jeho to asi takto vyhovuje, nejaka zlatokopka ktora ho len využiva.Muž zaraba velmi dobre tak si može dovolit este aj milenku živit 😉 Ja už mám toho plne zuby, mam žiadost napisanu už pol roka stale som sa vsak nevedela odhodlat ju podat. Ale pri poslednom klamstve na ktore som mu prisla už stratil nervy a zbil ma....a to bola konečná. Len mám strach ako to všetko dopadne. Mame spolocny byt ktory sme nadobudli pocas manželstva,Mám na seba pisane auto. Všetky financie drží on..takže co sa tyka učtov, nakupov, hypoteky vsetko financuje on..to by som mu krivdila.Po financnej stránke sa mám ako prasiatko 😎 ale nenecham sa donekonena urážat a ponižovat. Povedal že on nikdy nebude suhlasit s rozvodom lebo on sa nemieni delit o majetok.

nadej72
8. jan 2014

ake mam sance na sude....bude sa to natahovat ked on nebude suhlasit?..on je so mnou len preto že sa nechce delit o majetok lebo vsetko vlastne financuje on..aj ked sme to nadobudli pocas manželstva..ja som robit nikdy nemusela aj ked som si vždy nejaku priležitostnu pracu nasla..neviem obsediet doma 😎 ...bojim sa dalsieho fyzickeho nasilia ked ten navrh podam...rozmyslam aj nad odchodom zo spolocneho bytu, len neviem či nespravim chybu ...aby sa to na sude nebralo tak že som sebestacna a nebudem mat take sance co sa tyka vyživneho a deleni majetku. A aku mate skusenost s výškou vyživneho..manžel zaraba cca 2500 mesacne.kolko by som si mala uviest v navrhu?..aby som to zas neprehnala..ale nechcem aby bol syn ukratený. dakujem za každu radu 🙂

tajomna21
8. jan 2014

@nadej72
1. v prvom rade si urob kopie vypisov z uctu ak mas moznost (kde mu chodi vyplata) ....
2. to, ze ta zbil mas nejako zdokumentovane? fotky, bola si u dr., vie o tom niekto, kto by to dosvedcil na sude?
3. treba si zhruba spocitat, kolko potrebujes so synom na mesiac a vediet to na sude prezentovat (kruzky, plienky, specialna strava, skolka, zdravotne pomocky, oblecenie, proste vsetko co ta napadne)
4. ako jeho manzelka mozes poziadat o vyzivne aj na seba, narok mas az do 5 rokov od rozvodu ....
5. zo spolocneho bytu by som neodchadzala, pokial by to nebolo nutne z dovodu ohrozenia teba ci maleho ... aby sa to neposudzovalo, ze si opustila spolocnu domacnost

ttzuzana
13. jan 2014

Ahojte, ja sa chcem opytat, ze ked je byt pisany na mamu /sice tu nebyva uz roky, len sme ho neprepisovali/, tak by pri rozvode nemal byt problem, teda myslim, ze manzel nema narok pytat si podiel z bytu, hoci sme ho prerobili. /?/ A este sa chcem opytat, ake vyzivne na 3 malolete deticky mozem dostat ? Dakujem za odpoved.

kveta
13. jan 2014

@ttzuzana Nema narok na byt, ale ak preukaze blockami ze dal peniaze na rekonstrukciu, moze ziadat o polovicu vynalozenych penazi.

ttzuzana
14. jan 2014

@kveta Velmi pekne dakujem za odpoved. Snad nebude mat tu drzost... 😒

kveta
14. jan 2014

@ttzuzana No neviem, ale drzost je ho skor nevyplatit, ak Ta neokradol.

ttzuzana
14. jan 2014

@kveta Kvetka a nevies mi poradit,ako sa pise ziadost o odpustenie sudnych poplatkov ? Som na rodicovskej dovolenke, tak by mi to dobre padlo. 🙂 A velmi pekne opät dakujem.

kveta
14. jan 2014

@ttzuzana Neviem.

medovka14
16. jan 2014

ahojte, chcem sa spytat na ziadost o rozvod.. nasla som nejake tlaciva, resp priklady no neviem ako mam napisat, ze chcem aby deti boli po rozvode so mnou... treba dat najrpv nejaku ziadost o zverenie do vychovy a az potom ziadost o rozvod? poradi mi niekto? dakujem

monica25
16. jan 2014

@ttzuzana ja som si vypitala tlacivo na sude potvrdula som to na mestkom urade a do navrhu som zahrnula ze prosim o oslobodenie z dovodu ze som na rodic.dovolenke.
@medovka14 ked napises navrh(strucne) tak tam na konci si musis sama napisat rozhodnutie a tam to zhrn.rozpis mena deti kolko vyzivneho a komu maju byt zverene a ako casto by sa mali stretavat s manzelom.a sudca rozhodne potom na sude na zaklade toho co si tam ty napisala a ako sa tam dohodnete.

icejane
28. jan 2014

ahojte, ten navrh treba poslat v troch kopiach spolu s kopiami sobasnych a rodnych listov deti tiez v troch kopiach, správne ? nic ine? a kolok na 66 eur?