Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

andreafa
10. mar 2008

aj nam dosla kolizna opatrovnicka len na sud... cakala som sice, ze dojdu snorit v akych podmienkach mala zije, ale nic take. skoda, mohli sme "pokecat" pri kavicke 😀
inak tiez nechapem, ako moze pani zlata uradnicka na sude posudit, ze toto je pre dieta dobre, ked nema ani sajnu v akych podmienkach zije... ale ved co mozme cakat od tohto systemu 😖
a sudkyna.... no horor... arogantna az to nebolo mozne. ked spustila slovnu tiradu, som sa chcela hned otocit a odist, esteze ma malej otec zastavil, lebo by ma asi pokutovali za pohrdanie sudom 🤐 brrrrr, nikdy viac.

andrea1158
10. mar 2008

andreafa: je to tak, niektorí sudkyne sú fakt zakomplexované ženy, osobne také poznám viaceré ale niektoré hlavne tie mladé sú fakt zlaté baby.

alexandra: ja mám veľa známych na súde, volala som im a všetci mi povedali že s niečím takým sa ešte nestretli. To si neviem predstaviť ako by sa tá predpojatosť na súde dokazovala.

marianna5
11. mar 2008

ahojte...zajtra bude mesiac od rozvodu a ešte stále mi neprišiel rozsudok...je to bežné?
Zdá sa mi to dlho... 😒

mirka414
11. mar 2008

😀 tu sa niekto nevie dockat.ahoj marianka,ako sa dari?

marianna5
11. mar 2008

ahoj mirka414...ďakujem,celkom to ujde. No dočkať...chcem to mať už za sebou so všetkým... 😉

andrea1158
11. mar 2008

mariana: áno je to bežné, lehota je 30 dní od vyhlásenia ale bežne to trvá dlhšie. Keby ste sa boli vzdali odvolania, sudca sa nemusí trápiť s odôdnením a bolo by aj rozsudok rýchlejšie doručený.

kerry
12. mar 2008

Ahoj.
Prosím niekoho z vás o zaslanie vzoru žiadosti o rozvod pre priateľa, ktorý má deti, s manželkou nežije.
Takú normálnu, ktorú by som si aj vedela prispôsobiť.
moja mailová adresa: daniellita@zoznam.sk
Ďakujem.

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wladka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianna5
14. mar 2008

andrea1158: my sme sa vzdali odvolania,preto sa mi to zdá dlho.

andrea1158
14. mar 2008

mariana: to nevadí že ste sa vzdali odvolania, tá lehota 30 dní tam je. Rozdiel je len ten, že nebudete čakať 15 dní na uplynutie lehoty na odvolanie.

berni
14. mar 2008

Marianna: okrem tej mesacnej lehoty si sudca môže predlzit lehotu na napisanie rozhodnutia (rozsudku) z urcitych dôvodov, napr. nemoc . . ., takze aj to môže byť problem, že si zatiaľ nedostala rozsudok. ..

berni
14. mar 2008

Sindus: Väčšina sudcov fakt, keď vidí, že je nádej na záchranu manželstva tak to radšej odročia nech si to obe strany dobre rozmyslia . . .

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sindus
17. mar 2008

Andrea1158 - prosim pekne, este posledny krat mi porad - ked aj do IP, nech na Teba nikto neutoci. aj ked nechapem preco utocia, ked odpoved nepatri im!!!!!

berni
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wierocka621
25. mar 2008

Ahojte.Som tu nova.Aj ja uvazujem nad rozvodom.Som 13 rokov vydata a mam tri malolete deti.Uz davno som uvazovala o rozvode,ale nevedela som kam sa obratit.A hlavne su tu deti a pozicky,ktore mame.Manzel ma viac krat napadol a v poslednych rokoch zacal dost pit.Neda sa to uz dalej znasat.Hrozne mi nadava a aj pred detmi a to ma strasne boli,ze do toho taha aj deti.Je mu vsetko jedno,uz neviem ako dalej a tak prosim o radu.Poslite mi prosim neake vzory na navrh na rozvod.Som na materskej a fakt neviem ako postupovat.Dakujem

simonko
26. mar 2008

man napadla take vec,co by sa stalo,keby jeden podal navrh na rozvod a druhy by s tym nesuhlasil? 😒

andrea1158
26. mar 2008

Ahojte, vzhľadom k tomu, že mám denne IP poštu zavalenú žiadosťami o rôzne právne rady, chcem vás informovať, že už neodpisujem nikomu. Dôvody som tu už rozoberala, snažila som sa poradiť a stala som sa predmetom útokov rôznych "inteligentných dievčat", ktoré ma nazvali mudrlantkou. Takže prosím ak potrebujete pomoc, obráťte sa na tieto mudrlantky, nie na mňa. Jasné, že rada privítam akúkoľvek internú poštu, ale na žiadosti o právne rady nereagujem. ďakujem

sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wierocka621
29. mar 2008

No naozaj ste bohove. A co si pocneme teraz my ,ktore nemame ani paru o tom kde ako postupovat.Prosim ta napis mi to do mailu. Dakujem.Som fakt zufala.Muz je alkoholik a uz sa to fakt neda zvladat. Prosim ta o to a DAKUJEM.

wierocka621
1. apr 2008

Dievcata co sa stalo.Preco nenapisete. Potrebujem pomoc.

alexandra
1. apr 2008

wirocka www.google.com a skus si to dat vyhladat. Ked Ti google nic nenajde, skus ist na sud a popytat sa ako to mas sformulovat, alebo pripadne to skus napisat sama.

andrea1158
1. apr 2008

wierocka: neviem odkiaľ si, ale určite aj v tvojom meste je veľa právnikov-advokátov, stačí ak nejakého naštíviš a on už urobí, čo bude treba a poradí ti.

alexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz