Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

djana
18. aug 2011

Ahojte, mne tiez hrozi striedava starostlivost, syn ma 9 a dcera 3,5. z8sadne s tym nesuhlasim, manzel doteraz nebol schopny sa venovat detom no odrazu asi mesiac hra dokonale divadlo aky je on vzorny otecko. Staci ak budem proti?Tiez ma strasi tym, ze on ma ovela vysiu zivotnu uroven a vie im zabezbecit vsetko tak ich pridelia jemu.

djana
18. aug 2011

este na doplnenie, mne dava len moju vyplatu 500 e a viac mi odmieta dat aj ked jeho prijmy su podstatne vyssie.Neviem mu vysvetlit, ze existuje nieco take ako rovnaka zivotna uroven. ja sa staram o domacnost a dve deti, on sa odstahoval cez dvere (mame dvojdom) k mamicke :(

moon691
18. aug 2011

moj manzel je agresivny nervak,ktorý sa vie len vyhrážať a a ubližovať.ak by som mu malú nedavala na tie dva dni tak by mi robil take peklo zo zivota,ze racej mu spravim po voly.a "mozem, byt zatial rada " ze si nenarokuje na dlhsie obdobie.ak chcem s nim dobre vychadzat aspon do doby rozvodu tak musim mu dovolit aspon tuto moznost stretania.a chcem sa este spytat ak na pojednavani povie ze s rozvodom nesuhlasi,ze ma lubi a chce ma naspet,vsetko olutuje a bude ziadat o manzelsku poradnu,tak sud to schvali aj bez bmojho suhlasu?a nerozvedie nas???toto mi stale vyhadzuje na oci ze on nebude s rozvodom suhlasit,tak sa bojim aby to zbytocne nepredlzoval,ked ja k nemu uz nic necitim,a chcem sa rozviest..

xlucia
18. aug 2011

@moon691 zalezi od sudcu,ale v principe to byva tak ze ak jeden trva na tom ze chce rozvod tak rozvedu. a inak tiez zavazi kto ma ake dokazy, a kto ako zaposobi na sudcu

xlucia
18. aug 2011

@lblb no kez fakt logicky uvazujes tak ak by ho pridelili manzelovi, tak co ten nasledne ostane na rodicovskej? pochybujem. potom by nezarabal...

sisaha
19. aug 2011

@djana nerozumiem, ako ti dava len tvoju vyplatu? robis u neho? alebo mate spolocny ucet a on ti vydeluje? Kto plati byvanie, stravu, inkaso, elektrinu? ak sa rozvediete pojdes z domu ty prec, alebo on? ak budete viac menej pod jednou strechou, tak striedavku by mohli povolit, ak nie a nesuhlasis, tak nie

sisaha
19. aug 2011

@moon691 a co myslis, ze urobi sudca, ked tvoj muz na sude povie, ze chce stretavanie aj na dlhsie, lebo doteraz si mu tie dva dni umoznovala a ze mala to v pohode zvladala? Umozni mu to...Jemu nezalezi na tom, ako to preziva tvoja dcerka, on chce ublizovat tebe. Ja by som si dieta nechala predbezkom zverit do vychovy a poradila sa soc.pracovnickami aj ohladom stretavania sa s dietatom.. Urcite by som take male dieta nenechala chlapovi aj na noc.. A ze povie na sude ze sa nechce rozviest? nech si hovori. Ak mas svedkov, ktorí vedia dosvedcit dovody pre ktore sa rozvadzas, tak vas sud rozvedie..a ak aj nebudes mat svedkov, tak vas mozno odporuci do manzelskej poradne a nasledne rozvedie ak si to nahodou nerozmyslis...

moon691
19. aug 2011

a ked poviem ze nesuhlasim na manzelskej poradni-sak ho nelubim,tak naco by nas davali dokopy???to by mi mohli nakazat tam ist?premna je to strata casu.no a stým prenocovaním u manzela je to tak ze oni su na seba naviazany.ona chce jeho a on ju,ja nemam odvahu mu ju na nuc nedat.aj ked mi vraví ze mu neplakava a nepyta sa za mnou tak neviem ci mu mam verit.sak ked len idem von z domu na dvor tak za mnou place ako by ju bili.a zas ked mi ju donesie po tých 2 dnoch tak nechce ist kumne ale len statinkom.tak potom mi je tak strašne ako nikdy.najhorší pocit.on si ju kupuje vsetkým možným a potom ja na materskej co jej mozem dat??tak jasne ze jej je snim dobre.na jednej strane je dobre ze ma onu zaujem a stara sa musim povedat ze nikedy sa onu tak nevedel postarat ako teraz ale zas na druhej strane ked vidim aka je mala z toho vsetkeho mimo a aka je labilna tak neviem.zakazat mu ju nemozem..tak ako vidim ako to pokracuje tak o chvilu pojdeme obe na psychyatriu.ja som uz tiez na nervy.sak ako kazda ktorá týmto musí prejsť ☹

sisaha
19. aug 2011

@moon691 ale ja netvrdim ze mu ju nemas davat...mozno by ste mohli najst kompromis co sa jej tyka..On si ju kupuje a pokial nepochopi, ze jej tym robi medvediu sluzbu, je to na skodu veci. On ti urcite nepovie ze v noci za tebou plakala. Na poradni ta nikto nebude nasilu nutit aby si zostala s muzom. Oni su tam od toho aby napisali vyjadrenie pre sud, ci je vas vztah natrvalo rozvrateny... A mozno vas tam ani neposlu ked ty budes na sude trvat, ze sa chces rozviest..Preco sa ale on nechce rozviest tiez??

moon691
19. aug 2011

on nas lubi,mna najviac na svete.len skoda ze kvoli tej laske nevedel sa krotiť.lubil si vypiť a potom bol podráždený,agresívny a len rozbíjal.až doteraz som to tolerovala kvoli malej aj ked som ho nelubila som snim bola a cakala ze sa zmení,bohužiaľ sa to zhoršilo natolko ze ma fyzicky napadol. a povedal ze ma zabije,tak som utiekla a hned podala o rozvod.lenze on to stale nevie pochopiť.on ma lubi a on sa zmeni.pojde sa dat liecit aj agresiiu aj alkohol.len nech snim ostanem.ale ja viem ze to sa neda vyliecit liekmi ako chripka.tak ja chcem rozvod a on nie,ale pomaly sa dostava do toho stadia ked si to uz uvedomuje ze to bude najlepsie rozhodnutie pre nas vsetkých.

maggie2
19. aug 2011

@moon691 už dávno nie je komunizmus, aby Vás nerozviedli, keď Ty na rozvode trváš.

lblb
19. aug 2011

čitala som niekoľko článkov, že pokiaľ matka nesúhlasí so striedavou starostlivosťou, tak súd to jednoducho neschváli, čo mňa osobne teší, keďže to môžem očakáavť aj ja...
kočky, a ďakujem za podporu, no tie obavy, že úplne prídem o malého sú taaaaak hrozitaaaaanske ☹

lblb
19. aug 2011

@xlucia no môj muž ma totálne v myslení zdegeneruje, pretože ak budem počúvať jeho "rady" aj naďalej, tak mi úplne vsugeruje, že mi aj tak malého nepridelia a tým pádom mi skončí materská a on pomaširuje do škôlky na celodennú dochádzku 😕
a kvôli tomu mám strach a obavy rozviesť sa, len sa držíme už len tak zubami - nechtami

lblb
19. aug 2011

@moon691 ideš sa rozvádzať a aká si na fotke krásna nevesta... 😒 prajem veľa šťastia a neboj, so striedavou starostlivosťou musia súhlasiť obaja rodičia, inak to neschvália

maggie2
19. aug 2011

@lblb mýliš sa, to bolo, v súčasnosti to už neplatí

lblb
19. aug 2011

@maggie2 neviem, prečo myslíš?

maggie2
19. aug 2011

@lblb nemyslím. V Čechách bol taký zákon, ale keďže nedochádzalo k dohodám (samozrejme veď málo bolo takých čo obaja súhlasili) na SK sa poučili a nie je to podmienka že súd musí zohľadniť nésúhlas.

sisaha
19. aug 2011

@moon691 alkoholizmus a fyzicke napadnutie je vazny dovod na rozvod, takze si nemyslim ani, ze vas budu tahat do nejakych poradni. Ak si aj on uvedomuje, ze ak pojdete od seba prec, ze to bude to najlepsie pre vas oboch, tak to treba v nom podporit. Treba si bez emocii sadnut a dohodnut sa ako sa budete venovat malej, lebo ona je ta najdolezitejsia. Dieta nemoze za to, ze rodicia sli od seba. Ona nesmie citit ze sa neznasate. Treba sa odosobnit. len nad jednou vecou rozmyslam..Neviem teda aky tazky je alkoholik, ale bala by som sa mu nechat dieta cez noc, ked by som nemala istotu, ze sa neopije a v dosledku alkoholoveho opojenia na nu niekde zabudne, alebo nechtiac ublizi. A s takouto jehou diagnozou mozes na sude v pohode operovat a ziadat iba stretavanie sa cez den. Uplne idealne by bolo, keby to aj on takto poňal a akceptoval..aspon pokial je taka malicka.

aduskatt
19. aug 2011

@moon691 mslim, ze dnes uz je to v pohode, my ked sme boli pred 7 rokmi na rozvodovom konani, tak sudkyna povedala, ze aj ked mame 8 mesacne dieta, rozviedla by nas hned na supu, ziadne poradne, ani nic.takze sa neboj, ak sa rozhodnes pre rozvod, nebudu vas vloacit hore dole so snahou udrzat vas spolu, ked o to nestojite

moon691
20. aug 2011

@sisaha no on nieje ani tak alkoholik.on si len lubi vypit a nevie kedy ma dost.nema hranicu.preneho je alkohol ako malinovka..a to mne nehorazne vadi.sak komu by nevadilo.a ked ma malu na vikend tak je aj s jeho rodicmi.neni s nou sam.on snima zije a tak na neho "dohliadaju". aj ked slubil ze pri nej a ani nikedy inokedy si uz nevypije ale to nemoze nikto tvrdit.ani on sam o sebe..akurat nas bol pozriet a zase mi vylieval srdce ako ma strasne lubi.a nechce sa rozveist on chce dalsie sancu..boze do kedy to bude v nom take silne??uz by mohol pochopit ze ho nelubim a nema uz ziadnu sancu..je to strasny pocit ☹

stela410
5. sep 2011

Dobry den maminky.. chcem sa opyýtať, tie čo ste sa rozvadzali alebo viete niečo okolo toho.. som momentalne na RD a viem, že je možnosť požiadať sud o odpustenie poplatku za rozvod a otazka je: teda či musím zaplatiť poplatok a potom mi ho vratia, alebo ako sa tam postupuje????????????? nechcem tam prísť a sama nevedieť.. dakuejm za radu 😉

pastuska1
18. sep 2011

to mi je novinka, ze o 3 rokov by dieta nemalo byt vikend bez mamy. mam 2r a 8 rocneho, s manzelom nezijeme rok a pol a brava si deti na vikendy a nie je ziadny problem. cez prazdniny po tyzdni si ich braval. vztahy ma k nim dobre, nevidim dovod, preco by nemohli - teda aspon mala byt s nim viac ako 1 den. u nas je skor problem prispievanie na starostlivost. o mesiac mame rozvod a mna by zaujimalo ako to je, ked byvaly ma otvorenu zivnost, ale je bez prijmu. no on nie je bez prijmu preto, ze by mal vazne prekazky a podobne, on je len lenivy a hlavne odvsadial ho vyrazia lebo si neplni povinnosti. ja sa o vsetko staram sama a neda sa to tahat. v praxi asi tak, ze ja mam roboty dve, komplet strava, byvanie, skola, potreby do skoly, obedy, oblecenie, no proste vsetko taham sama a on nic. takto je to uz minimalne dva roky a okrem dvoch brigad a jednej praci (vyrazili ho, samozrejme) nemal za cele tri roky ziadnu pracu. mam vazne obavy, ze z toho vyjde s minimalnym vyzivnym. mate s tym niekto skusenosti?

martina2001
18. sep 2011

@pastuska1 je to tak s tým vekom a stretávaním po rozvode, že dieťa nemusí ísť k druhému rodičovi na noc dokiaľ nemá 3roky a ešte môže rodič - zákonný zástupca trvať na stretnutí v jeho sprievode. To výživné by som ani nečakala iné ako minimálne ak nemá príjem a ak ma nulové daňové priznanie, to sú tie super zákony .....

pastuska1
19. sep 2011

a ake je minimalne vyzivne?

claudica
19. sep 2011

@pastuska1 Neviem presnú sumu, ale je to asi okolo 35 € ☹

claudica
19. sep 2011

@pastuska1 Niekedy neberú v úvahu jeho terajší príjem, ak sa preukáže, že by sa mohol zamestnať, rátajú, aký príjem by mohol dosiahnuť. Nuž ale to závisí od súdu a od sudcu, na akého natrafíš....žiaľ.

pastuska1
19. sep 2011

ved prave, ze on by mohol mat kralovsky, len mu nic nevyhovuje

claudica
19. sep 2011

@pastuska1 S právnikom by si mala dosiahnuť určite viac ako to minimum... Držím palce, aby si bola úspešná a natrafila na normálneho sudcu - žiaľ je to o tom, presvedčila som sa o tom nie raz 😢

pastuska1
19. sep 2011

no, sudkyna je vraj fajn, ktora ma prideleny nas rozvod a pravnicka ma ubezpecila, ze to, co je v navrhu nebude problem osiahnut, nakolko nei su vazne prekazky k tomu, aby nepracoval. no uvidim. o mesiac uvidim..

moon691
4. okt 2011

chcem sa spýtať ci by som mala mať pri sude aj pravnika?ak sme na vsetkom dohodnutý, aj na výživnom,tak by nemal byt ziadny problem-aj ked manzel je nepredvidatelny a mozem od neho cakat riadny uder pod pas .som na rd a nemam peniaze na pravnika. :( a svedkovia?byvaju alebo nie pri rozvode?