Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

kamajka
autor
15. nov 2015

@jejkamoe dík ale toto je téma z r.2008...tak už všetko viem 😀

anas123
17. nov 2015

@jejkamoe my uz nebyvame spolu tri roky,nemame nic urcene sudom ,ale kazde dva dni chodi pre nu,myslim ,ze mala ho ma rada aj ked sa jej pytam,ale radsej by chcela byt pri mame

evulik858
17. nov 2015
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

@kamajka takze uz to mas aj za sebou?

kamajka
autor
17. nov 2015

@evulik858 ano no nakoniec sa to uplne inak vyvrbilo ale to uz je od temy 🙂

anas123
20. nov 2015

@evulik858 ROZVEDENY NIE SME ANI NIC NEMAME SUDOM ,LEN MALA CHODI AKO ON CHCE

ellla74
22. nov 2015

@andrea1158 ja ked som sa rozvadzala neboli sme pri pojednavani ani ja ani ex, mna zastupoval moj advokat a ex napisal len mejlom ze so vsetkym suhlasi a bolo hotovo , ale my sme nemali deti ,,. to bude asi uplne inak...

kamila41
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evulik858
30. nov 2015
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

@kamajka ale snad bude uz len lepsie

yvetta
29. mar 2016

neviete kolko stoji zastupovanie advokatom pri rozvode ak su obaja v zahranici?
@ellla74 - kolko Vas to stalo?

martiiiin
25. júl 2016

dobry ,chcel by som aby mi niekto napisal žiadosť o rozvod,najde sa niekto

martiiiin
25. júl 2016

ahoj kto mi potadi,ako sa rozviesť dohodou a čo to stoji

ketrin246
25. júl 2016

@martiiiin ahoj....stoji to len 66€ v kolkoch,napisat rozvod,zohnat si nejake papiere kde mas trvaly pobyt,plus dolozit sobasny list a ked mas deti ich rodny list a vsetko to odniest na podatelnu... a drzim palce....ja som to uz absolvovala a prave minuly tyzden mi prisiel oficialny papier ze som rozvedena.....nerobili sme si napriek takze bolo to hned pri prvom pojednavani hotovo.... drzim palce

martiiiin
25. júl 2016

ďakujem,

martiiiin
25. júl 2016

@ketrin246 ešte by som potreboval niekoho kto mi to napiše

martiiiin
25. júl 2016

@ketrin246 alebo nejaky dobry vzor

martiiiin
25. júl 2016

kto by mi napisal žiadosť o rozvod?

palo88
11. sep 2016

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť manželka podala návrh na rozvod. Už dlhodobo nám to nejak nefunguje čo je asi dôsledok mojej prace. Nechcem jej robiť prieky máme dve deti 13-rocna dcéra chce zostať so mnou a štvorročného syna si chce nechať manželka. Mám dve otázky po jej podaní mal by som aj ja nejako reagovať na súde? A otázka asi pre matky aká je nejaká rozumná výška výživného? Nie som milionár máme aj nejakú pôžičku dcéra bude so mnou no nechcel by som sa zachovať ani ako chrapun voči synovi.

nivea777
11. sep 2016

@palo88 nie som matka..ale myslim ze starsia dcera ma vyssie vydavky ako maly chlapcek..takze by asi mala este exka platit tebe na dceru..Samozrejme nech sa ozvu skusenejsie zeny...

palo88
11. sep 2016

@nivea777 ono to je pravda ale žena zarába minimum po rozvode bude bývať v dome u matky takže od nej dcéra asi moc nedostane. Syna mám rád a nechcel by som aby rozvodom nejako trpel. No ako väčšina nepraktickych mužov neviem na akej sume sa zo ženou dohodnúť aby som nemal pocit že to zneužíva, veď túto cestu si zvolila ona no aj napriek tomu by som to chcel nejako rozumne vyriešiť.

nivea777
11. sep 2016

@palo88 no ono.. mali by ste sa obaja podielat rovnakou sumou na vychove deti... Podla mna najlepsie riesenie,ked teda je v takej situacii ako pises,by bolo keby ty neplatis na maleho a ona na malu..Lebo po spravnosti by to malo byt ze ona tebe plati na malu a ty jej na maleho..Kedze mala je starsia a ma vacsie vydavky,ona by ti posielala podla mna viac ako ty na maleho... a bude hlupa ak by nesuhlasila s variantou,ze ani jeden nebude platit tomu druhemu...Pri rozvode moze tvoja zena este poziadat o vyzivne pre seba,cize by si platil nie na dieta,ale na nu..Malo zien to vyuzije ale najdu sa aj take

palo88
11. sep 2016

@nivea777 výživné pre ňu asi nie veď je zdravá a ani iné dôvody prečo by si nemala nájsť prácu nie je. Bude bývať 300 km odo mňa takže nechcem aby si malý o mne niekedy myslel že som chrapúň a nestaral som sa oň. Budem sa snažiť ho navštevovať ako to bude možné. Ešte by ma zaujalo či aj mimo určeného výživného mu budem môcť doniesť napr. nejaké oblečenie prípadne zaplatiť nejaký krúžok, školský výlet alebo tábor?

nivea777
11. sep 2016

@palo88 myslim ze vo vasom pripade nebude ziadne vyzivne... ako som povedala ak by ona ziadala vyzivne na maleho..ty urcite ziadaj vyzivne na dceru,je pravda sice ze nezarobi vela ale budes hlupy ak nebudes ziadat..V prvom rade by som jej navrhla,ze ona ked ma jedno dieta a ty druhe tak si nebudete posielat navzajom vyzivne a basta!!! Je to logicke,tak jej to navrhni.. Co sa tyka mimo povinnych platieb.. mozes mu kupit co len chces ;) ked aj dom.. to je uz tvoja dobra vola ze mu kupis nieco..

majulka0509
11. sep 2016

@palo88 samozrejme, ze budes moct prispievat aj navyse, to je len na tebe 😉

palo88
11. sep 2016

Tak ďakujem za rady je to divné keď dvaja dospelí ľudia ktorí spolu žili skoro pätnásť rokov musia riešiť takéto veci. Ešte len včera mi to oznámila s tou ziadostou tak ma iné nenapadlo ako ísť na babske stránky. Trochu som sa bál že miasto

palo88
11. sep 2016

Dokoncim lebo som to omylom odoslal trochu som sa bál že ma tu ukamenujete miesto rady a som rád že to tak nedopadlo. Takže ešte niečo popozeram aby som vedel čo ma čaká a uvidíme ešte raz ďakujem

ketrin246
11. sep 2016

@martiiiin ak potrebujes vzor,mozem ti preposlat moju ziadost o rozvod a nieco si z toho vyberies...

draik
11. sep 2016

@palo88
Súd Vás vyzve vyjadriť sa k návrhu.
Ak sa s manželkou dohodnete na úprave rodičovských práv, styku, výživnom, súd to schváli.

tin007
11. sep 2016

@palo88 Pises, ze starsia 13r. dcera chce zit s tebou a 4r. syna si chce manzelka "nechat". A vies, co chce syn? Ci nahodou nechce ostat s tebou a sestrou? Dohoda o vyzivnom bude az na druhom mieste, v prvom rade bude sud riesit deti a to, co je pre ne najlepsie.

palo88
1. okt 2016

Takže manželka sa rozhodla vziať obe deti k jej mame. Nechcem to komplikovat ani deťom predlžovať tento nechutný cirkus no nechcem ani prísť o deti veď si neviem ani predstaviť že prídem domov z práce a bude tam ticho. Detí chodia do škôlky a školy majú tú kamarátov a môžem jej v tom nejako zabrániť?

palo88
1. okt 2016

Takže manželka sa rozhodla vziať obe deti k jej mame. Nechcem to komplikovat ani deťom predlžovať tento nechutný cirkus no nechcem ani prísť o deti veď si neviem ani predstaviť že prídem domov z práce a bude tam ticho. Detí chodia do škôlky a školy majú tú kamarátov a môžem jej v tom nejako zabrániť?