Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

zajo79
15. nov 2011

@martina2001 tam si vsetko najdes

martina2001
15. nov 2011

@zajo79 to je len ponuka domény

tibinka22
21. nov 2011

Ahojte prosím ešte o radu- pri návrhu na rozvod sa odovzdávajú originály- Sobášny list a Rodný list dieťaťa? A oni to potom vracajú? či ako to je? ďakujem za rady...

cecil36
21. nov 2011

@tibinka22 nikdy nepust original z ruky, ani pre sud nie. Vzdy len a len kopia a na pojednavanie si vezmi origos- pre istotu 😉

cecil36
21. nov 2011

@tibinka22 a k tomu odpusteniu poplatkou, uved to do petitu- zaveru co ziadas od sudu. Oni ti zaslu tlacivo a ty si ho das potvrdit, ze poberas rodicak.

tibinka22
21. nov 2011

@cecil36 ďakujem za info s tým originálom 😉 A čo sa týka toho tlačiva- už som si ho na súde bola zobrať aj ho mám potvrdené, čiže to priložím rovno k návrhu, ale aj tak ďakujem 🙂

zuzulik
23. nov 2011

mamicky,prosim vas viete mi poradit?? ja a este manzel a dcerka zijeme v CR na prechodnom pobyte uz cca 8 rokov, oddelene...obaja sme ale slovaci,kazdy ma trvale bydlisko v inom meste na Slovensku...kde mam teda podat ziadost??v meste odporcu?
este prosba,ak by sa niektorej chcelo mi napisat co vsetko potrebujem k rozvodu napiste mi to, urcite je to tu v diskusii,ale som tak znicena a zufala, ze nie som schopna to hladat...
chcem to uz mat za sebou ...je to ako zly sen 🙄 🙄 😢

betina1984
23. nov 2011

@zuzulik malo by sa to podávať v mieste posledného spoločného bydliska. Ak ste posledné spoločné bydlisko nemali, tak potom v mieste bydliska odporcu. Potrebuješ 3x návrh, sobášny list, rodný list mal. detí (niekde žiadajú originály, ale stačia aj kópie a na pojednávanie prinesieš originál), potvrdenie o poslednom spoločnom bydlisku manželov (vydá ho Mestský/Obecný úrad) a 66 Eur kolok. Ak si na materskej, dopíš do návrhu, že žiadaš oslobodiť od súdnych poplatkov, nakoľko si na materskej dovolenke.

betina1984
23. nov 2011

@tibinka22 môžeš dať aj originál, to sa zakladá do prílohovej obálky a na súde ti to potom vrátia, keď vyhlásia rozsudok, prípadne, keď robia štatistiku...

betina1984
23. nov 2011

@tibinka22 to tlačivo prilož, ale niekedy súd žiada ešte Katastrálny úrad a Dopravný inšpektorát o správu, či si vlastníkom nejakých nehnuteľností, prípadne motorového vozidla.

betina1984
23. nov 2011

@tibinka22 ešte som zabudla k tomu styku. Do návrhu sa dáva, komu chceš dieťa zveriť, aké výživné chceš na neho a aj úprava styku. Pokiaľ sa viete dohodnúť na styku, tak tam napíšeš, že žiadaš neupraviť styk. Pokiaľ sa neviete dohodnúť, tak napíšeš, ako si predstavuješ styk dieťaťa s otcom...

zuzulik
23. nov 2011

@betina1984
dakujem za rychlu odpoved, prosim ta a musim tu ziadost podat osobne? este asi potrebujem nejaku ziadost o vychovu dcerky,vsak?

zuzulik
23. nov 2011

maminky prosim vas, som tak zufala,ze nedokazem ani uvazovat ...prosim vas,ak mate niektora po ruke vzor ziadosti o rozvod, vzor upravy styku s dietatom resp. o zverenie do starostlivosti, vzor o vyzivne a vzor o odpustenie poplatku...poslite mi to....viem je to tu niekde resp. na nete,ale ja fakt nedokazem ani triezvo uvazovat...zblaznim sa...prosim,pomozte

betina1984
24. nov 2011

@zuzulik nie, môžeš to poslať aj poštou. Návrhy na rozvod nájdeš aj na nete. Zároveň sa v ňom upravuje aj zverenie dieťaťa do výchovy, výška výživného, prípadne úprava styku, ak sa neviete dohodnúť. Skúsim ti nejaký pohľadať...

betina1984
24. nov 2011

@zuzulik pošli mi tvoju mailovú adresu, pošlem ti ten návrh tam... Len si ho uprav podľa seba.

blanblan
25. nov 2011

Ahoj, mam otazku, cist teoreticku ak by mi tu vedel niekto zodpovedat bola by som rada, mozno sa to tu uz spominalo ale nechce sa mi hladat 😅 Ak jeden z partnerov nesuhlasi s rozvodom je mozne rozviest sa aj tak? Ak ano za akych podmienok (len v skratke)

tibinka22
25. nov 2011

@blanblan Samozrejme... podá sa návrh a potom je dokazovanie, či je ten návrh opodstatnený, zavolajú sa svedkovia... Väčšinou takéto manželstvá nerozvedú na prvý krát, ale nakoniec rozvedú... Ak je jeden z manželov skalopevne presvedčený že s tým druhým žiť nechce, tak jasné že sa rozvedie....
Ale všetko závisí od závažnosti dôvodov ktoré sa uvedú do návrhu...

blanblan
25. nov 2011

@tibinka22 dakujem. 🙂

zuzulik
28. nov 2011

ahojte, ako dlho trva nez nas rozvedu,ak zajtra poslem ziadost o rozvod a na vsetkom sme sa s manzelom dohodli?teda na rozvode a vyske vyzivneho, stretavanie s dietatom neupravujeme,ani nijako neuvadzame ,ale dieta bude v mojej vychove...
a odkial zozeniem Doklad o poslednom spoločnom bydlisku účastníkov, ked mame prechodny pobyt v CR a trvaly pobyt na SK,ale kazdy u svojich rodicov?
mozem uviest,ze zasielacia adresa je ...XY v CR???
staci ak na konci uvediem: Žiadam oslobodiť od súdných poplatkov nakoľko som s maloletou na rodičovskej dovolenke. ?????
dakujem

kaby
28. nov 2011

@blanblan zalezi od toho aky sudca dostane spis na stol... U nas formalny rozvod neexistuje, preto sudca zistuje, ci existuju dovody na rozvod manzelstva... Ak vsak jeden z manzelov trva na rozvode a druhy naopak nie, zvykne sudca poslat manzelov aj do manzelskej poradne.. Manzelstvo sa potom rozvedie na zaklade posudku psychologa..

blanblan
29. nov 2011

@kaby diky 😉

kristyna112
22. dec 2011

A stím rozvodom sa musí ist na sud??Nejde to vyriešit mimo sudně??

alexandra
22. dec 2011

@kristyna112 Nie, neda.

hausknechtova
23. dec 2011

@kamajka ahoj ja som podavala tiez ziadot o rozvod brat mi to napisl podla niecoho co nasiel na internete poplatok bol66eur mame 3?5rocnu dceru sudca nas 1,5roka rozvadzal neakceptoval moj navrh a snazil sa nast viest k uzmiereniu no nepodarilo sa moj manzel opakovane od nas odchadzal a ublizoval mi psychycky ma tiral a vydieral boli sme aj u psychologicky nakolko sa mi vyhrazal ze sa zabije a ja som sa bala mu ju dat preto som chcela aby som bola pritomna pri ich navstevach psychologicka to tiez odporucila a sud sa k tomu priklonil ma sa stretavat z dcerou kazdu parnu nedelu od 15.30-18.00 za pritomnosti matky a v bydlisku matky moj byvali manzel sa o dceru vobec nezaujimal a nepoznal jej naviky ani ona si ho nepameta budem ti drzat palce aby vsetko dobre dopadlo ak si myslis ze vase manzelstvo bude v poriadku kvoli detom tak to nechaj tak ale ja by som to nerobila deti odrastu a problemy sa budu stupnovat ak mas neake otazky napis mi maj sa pekne a drz sa nie si sama

kamajka
autor
23. dec 2011

@hausknechtova diky za odpoved tato vec je uz doriesena......🙂 teraz riesim iny problem napis mi do IP prosim chcela by som sa nieco opytat,vdaka🙂))

bibione
2. jan 2012

Aho dievcata,
v podstate mam jasno okolo rozvodu,len ma zaujima jedna vec a to: ked sme spolu vlastne ani nezili v spolocnej domacnosti,cize manzelstvo kvazi len na papiery,dalo by sa este anulovat manzelstvo?
Som este nba RD,ale aj pracujem,mozem poziadat o odpustenie poplatku za kolok?
A mam este jeden problem,ze ziadost treba poslat na sud trvaleho bydliska odporcu,ale tam uz trvale bydlisko davno nema,len figuruje na jeho obcianskom,tak aj tak poslat tam?
Dakujem

inge412
19. jan 2012

ahojte som tu nova,, potrebujem poradit. Vcera mi prisiel termin rozvodu a mam poslat rozpis priemernych mesacnych nakladov na mal. dieta. Ako to mam stylizovat, co do to mozem vsetko dat? Dakujem

blumchen
19. jan 2012

Ahojte. Velmi vas prosim o rady, nemozem prehladavat tolko stran diskusie 😔 ... Sudca nas nerozviedol na prvy krat, ale poslal do poradne. Ja na rozvode trvam, muz nie. Mozem v poradni odmietnut spolupracu, a povedat ze chcem rozvod? ALebo ake mam moznosti, a ako to prebieha? Dieta uz mame dospele. Dakujem!

sisaha
19. jan 2012

@blumchen samozrejme, mozes odmietnut spolupracu. Budes trvat na svojom a psycholog napise taky posudok.., ked jeden nechce, tak sa neda prinutit..

blumchen
19. jan 2012

@sisaha dakujem! mne ide o to, ze nechcem chodit na tie sedenia! snad to nie je povinne, ked odmietnem hned na zaciatku? naco natahovat cas...