Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

hannah78
23. máj 2014

@le_to a uz ste mali sud lebo aj mne ich drzali par mesiacov kym nebol sud ale hned na sude mi ich vratili

le_to
24. máj 2014

@hannah78 štyrikrát už bolo pojednávanie, pýtala originály, reč o overených kopiach nebola, však aj oni si to mohli už milion krát ofotiť a vrátiť, ale namiesto toho ešte stále držia originály...

ladybird1l
28. máj 2014

ahojte....tiez cakam na termin rozvodu, podavany navrh bol asi pred mesiacom a stale nic......ale chcela by som sa opytat, moj este stale muz byva opet s nami ( s rozvodom suhlasil po tom co si na zaciatku roka nasiel "zivotnu partnerku" ako jej hovoril, bol zalubeny po usi a pysil sa svojim stastim, boli spolu tri mesiace, ale rozisli sa, tak sa vratil byvat k nam, bo nemal kam ist, a pustit som ho musela aby som neporusila zakon ☹). odkedy sa vsak vratil, co uz je mesiac u nas,nedava mi do domacnosti ani cent, urobil akurat dva 10 eurove nakupy, neprispieva na najomne, uvery, nic....som kvoli nemu zadlzena, uvery sama nestiham platit, uz tri mesiace neplatim ani banky ani nebankovky co nestiham a som v najvacsich pruseroch.......potraviny taham sama a mam co robit,aby som uzivila deti, aj to si na ne musim poziciavat, ostatne vydavky na zivot taham tiez sama....nevladzem to vsetko platit a hneva ma, ze nas vyjeda a neprispieva nicim....ked sa o tom bavime a razne mu poviem ze takto sa zit neda, jednoducho povie ze on nema peniaze a nema si odkial pozicat a bodka......uz som bola na socialke to riesit, ale vraj to musim nejak vydrzat do rozvodu, byvanie - teda zrusenie jeho pobytu sa riesi cez magistrat, kedze mame byt od mesta, ale par mesiacov este u nas pobudne, coho sa bojim....dnes mi znama povedala ze preco nedam navrh na predbezne opatrenie, vraj vzhladom na vek deti a na to ze mi neprispieva do domacnosti...viete mi prosim poradit ako to vyzera, a co to vobec je?? dakujem

le_to
28. máj 2014

@ladybird1l obráť sa na Centrum právnej pomoci, Námestie slobody 12, Bratislava, ak si bez peňazí, za splnenia určitých podmienok máš nárok na právnika ex offo a ten ti spíše predbežné opatrenie. Konzultačné hodiny sú tam v pondelok a v stredu od 8:00 hod. do 15:00 hod.

le_to
28. máj 2014

Žiadosť o poskytnutie právnej pomoci podáva klient písomne na predpísanom tlačive /jej zaslaním na poštovú adresu niektorej z kancelárii centra alebo osobne v podateľni kancelárie centra/. Toto tlačivo si môžu klienti vyzdvihnúť osobne v kanceláriách alebo im ho na požiadanie zašlú. Klienti nájdu žiadosť na internetovej stránke centra www.legalaid.sk alebo tiež na stránke Ministerstva spravodlivosti www.justice.gov.sk. Žiadosť nie je spoplatnená. Pokiaľ nebude žiadosť riadne vyplnená a úplná / to znamená, že klient nepredložil všetky potrebné doklady na preukázanie príjmovej a majetkovej situácie/ centrum vyzve klienta na doplnenie žiadosti.

ladybird1l
28. máj 2014

@le_to dakujem, odpisala som ti na IP, ale je to uz bezpredmetne 🙂

cililinka
28. máj 2014

@kamajka
neviem v ktorom meste zijes, ale vo vacsich zvykne byt kancelaria pravnej pomoci, ak si na materskej, je mozne, ze splnas kriteria, zastupovali by Ta doslova "za babku". rataj s tym, ze rozvodom to nekonci, je potrebne riesit aj upravu vztahu s detmi a vyzivne, ak si na materskej, mas narok aj Ty na vyzivne - kym Vas nerozvedu, tak na manzelske vyzivne a po rozvode zrejme na vyzivne na rozvedenu manzelku

zana7
10. jún 2014

Ahojte :D Je tu siahodlhá diskusia, teda nemám šancu ju preto preštudovať celú... Chcem vás veľmi pekne poprosiť, má niektorá skúsenosť s vymáhaním preplatku na výživnom, ktorý bol určený súdom, skrz plnoletého dieťaťa? Je tam nejaká premlčacia doba? A má otec nárok žiadať úroky z omeškania? Vopred Ďakujem za každú odpoveď.

bondga
16. jún 2014

Ahojte,
som tu nova tak neviem presne ako to tu funguje.
Mam problem chcem sa rozviest moj manzel ma problem z alkoholom a nechce si to priznat sme ako na hojdacke raz pije inokedy zas nie.Zijeme v zahranici ja pracujem a on je nezamestnany spolu este mame dvaapolrocneho syna.
Moze mi niekto pomoct z napisanim ziadosti o rozvod??

alenah31
16. jún 2014

@bondga v zozname skupín tu na MK je aj skupina právne poradenstvo - moderátorkami skupiny sú právničky, pridaj sa ku skupine a pošli im cez IP alebo priamo cez komentár svoju žiadosť

slavka1307
5. júl 2014

@alenah31 Dobrý deň. Nenašla som takú skupinu. Nie je náhodou súkromná ? Viete ma pridať ? Ďakujem.

danka09
24. okt 2014

Dobry vecer, chcem sa spytat ci musim byt pritomna na pojednavani ked sa budeme rozvadzat?

terezia1
27. jan 2015

Milé mamičky, nečítala som síce celú diskusiu, ale aj tak si dovolím zapojiť sa. Neskúšali ste využiť mediátora? Veľa by vám vedel pomôcť a hlavne by to nezasahovalo deti do takej miery ako súdne konanie. Mnohokrát sa stalo, že sa počas mediácie partneri rozprávali prostredníctvom mediátora inak ako na súde, v niektorých prípadoch si našli cestu k sebe. A navyše mediátor sa Vám môže venovať inak ako súd. Je empatický, viazaný mlčanlivosťou, takže sa nemusíte ničoho obávať.

sofiamirko
28. jan 2015

Ahojte somštudentka na vysokej škole sv. Alžbety končím 5.ročník píšem diplomovú prácu na tému Príčiny rozvodu vo Vranove nad Topľou potrebujem vyplniť anonymny dotáznik prosím napište mi email keď máte čas na minucha03@azet.sk Ďakujem

tinaaa9
2. júl 2015

Ahojte! Čo sa týka postupu pri rozvode mohla by vám pomôcť táto stránka http://www.banos.sk/novinky/ako-sa-rozviest, nájdete tam čo presne musí obsahovať návrh na rozvod manželstva, čo je potrebné priložiť, aké sú s tým spojené poplatky a ako prebieha konanie pred súdom. Držím palce!

ketrin246
6. júl 2015

@vavka33 ahoj, nechcem otravovať, som presne v rovnakej situácii, keď som čítala čo si napísala tak som sa v tom videla. Chcela som sa ťa opýtať, nemáš niekde po ruke tvoj návrh na rozvod. Neviem to nejak napísať, iba sa stále zamotávam. Ak nie, nevadí...

karenina1
8. júl 2015

ahojte, prosim o radu, podala som ziadost o rozvod, ale teraz by som ho chcela len prerusit a nie stiahnut. Je to mozne, prosim? Je na to neake tlacivo alebo co uviest do ziadosti?

natalym
8. júl 2015

@karenina1 Počkaj na pojednávanie a povedz, že si to chceš ešte rozmyslieť a odročia Ti to. Preti si to treba poriadne rozmyslieť a mala by si byť 100 % presvedčená.

karenina1
8. júl 2015

@natalym
takze sa to neda prerusit este pred pojednavanim?

vadimito
8. júl 2015

@karenina1 dá. Stačí, že tam pôjdeš osobne a povvieš,ze chceš zastaviť konanie

karenina1
8. júl 2015

@vadimito
osobne este pred pojednavanim? Ale zopakujem, nechcem rozvod stiahnut, chcem len prerusit ( neviem ci je to mozne tak na pol roka)

karenina1
9. júl 2015

@karenina1
tak dnes som si to bola pre istotu overit na sude, ziadost o rozvod mozem prerusit, ale som musela napisat ziadost a taktiez som tam uviedla na ako dlho ho chcem prerusit.
Dakujem vsetkym za nazor 🙂

zuzkaleng
9. júl 2015

Skuste ist do centra pravnej pomoci oni vam poskytnu pravnika ,zadarmo platy ho stat,a tym padom neplatite ani sudne poplatky .ak ste na rodicovskom tak vam budu zdohliadat ze ste v hmotnej nudzi ,daju vam tlaciva a pridelia pravnika ten s vami spise vsetko na sud ,a aj povie co potrebujete ja som nosila rodne listy deti prefotene sobasny list prefoteny a spiste si vsetko na papier ake problemy mate a aj upravu prav dety na seba aby bolu vo vasej opatere ,a aj vyzivne na dety manzela to vsetko sa da pri jednom riesit,

zuzkaleng
9. júl 2015

Sud sa da aj bez jeho pritomnosty ale musi dat svojmu pravnikovy suhlas nato aby bolo pojdnavanie bez jeho pritomnosty ,a ked nie pravnikovy tak na sud musi napisat suhlas ze sa odmieta dostavit na pojednavanie

elor
9. sep 2015

Ahojte, môžete mi niekto poradiť? Píšem v mene mojej tety, ktorá je na invalidnom dôchodku. Chce sa rozviesť, muž si našiel inú (nebudem to tu rozvádzať). Len by som potrebovala vedieť, ako sa podáva návrh na výživné pre manželku? Či najprv musí prebehnúť rozvod a až potom sa podáva takáto žiadosť, alebo sa to môže podať ako súčasť rozvodu? ďakujem

anas123
15. nov 2015

@vavka33 az teraz citam tieto prispevky,lebo sa ma to tyka,chcem sa rozviest,mohla by si mi prosim ta poslat na imail tiez tu ziadost ak sa da?a mam to odniest na okresny sud?ked precitas daj vediet poslem imail

tinaaa9
15. nov 2015

@anas123 Ahoj, odporúčam ti pozrieť si túto stránku, kde nájdeš všetky potrebné informácie o konaní o rozvode http://www.banos.sk/novinky/ako-sa-rozviest. Vzor návrhu na rozvod nájdeš tu http://www.banos.sk/files/vzor_navrh_na_rozvod.pdf. Držím palce 🙂

jejkamoe
15. nov 2015

@kamajka rozvod ten je tasko,lebo treba aspon 5 rokov ze ak bi ste nezili v spolocnej domácnosti a dobre bi si aj spravila ten rozvod poziadat ale ti bi si mala poziadat ked uz dieta naznacuje ze ho nemá rad tak je to obrovská chyba zivotu lebo deti za nic nemozu ze sa narodili,prepac ze tak písem ale to je moj názor,diti sú jediny poklad a nie muzi,ak sa rozhodnes o rozvod tak spravis dobre ,ved ako bude dalej ked uz deti budú rást a bude tvoje dievcatko citit ze ju vlastný otec nelúbi trocha o tom uvazuj .

jejkamoe
15. nov 2015

@kamajka a o rozvod nie je taske vypisat to vobec neni taske .ale len vtedi rozvadzaju ked nezijes v spolocnej domácnosti a musi bit aspon 5 rokov ze bi ste nezili v spolocnej domácnosti ..mám stím velké skúsenosti, 🙂

jejkamoe
15. nov 2015

a ked sa vypisuje ziadost na rozvod, tak musia bit 4 originalki napísane a tak podat , 🙂