Žiarlivosť na minulosť

ennylilith
1. mar 2015

dobry vecer s mojim terajsim priatelom sme spolu uz druhy krat.prvy krat ked sme sa rozisli tak to bolo skor za banality,ale ani po rozchode sme si nikdy neostali uplne cudzi stale bola medzi nami iskra len sme si obaja viedli svoj zivot az teraz po 10 rokoch sme sa opat dali dokopy,lenze problem je v tom ze pri mojej ziarlivost mam problem vyrovnat sa s timi vztahmi co mal po prvom rozchode. je to nejaku dobu dobre a zijeme si spokojne atd. ale po tom pride den a ja pozriem na neho a z nicoho nic sa mi do mysli vkradne aj bez toho aby som chcela predstava jeho s nejakou s tych co mal v posteli a vtedy zacnem byt nervozna a vztekla.ako rozum mi vravi,ze nebol so mnou nemal zavazky a mal na to pravo,ale ako sa zbavit tych nechutnych predstav co sa objavuju same

ennylilith
autor
2. mar 2015

@bajana mala ho od malicka nepozna nema mu preco chybat ine by to bolo keby ho poznala a potom jej ho zakazem vidiet ale bastarda ktoreho nepoznala jej nema preco chybat.vies kolko deti vyrasta bez otca a nechyba im ... ach jaj dalsia premudrela kofa
@steinarka nechcem mat z neho psa a ak si si nevsimla toto neni stranka o socialnych problemoch ale beznych

steinarka
2. mar 2015

@ennylilith jedina, kto si s tym moze pomoct si ty.. nikto iny ti myslienky v hlave nekontroluje.........

ennylilith
autor
2. mar 2015

@steinarka to mas pravdu asi som chcela len radu ako ist na to

steinarka
2. mar 2015

@ennylilith a co tak vsimat si na nom len to pekne a zdokonalovat sa v laske k nemu? tym, ze sa zaoberas minulostou, skodis len svojej pritomnosti.. koniec koncov ublizujes sebe, nikomu inemu

zahradka76
2. mar 2015

@ennylilith 😀 tak si to uzi

ennylilith
autor
2. mar 2015

@steinarka diki skusim to celkom dobra rada

lussy211
2. mar 2015

@ennylilith len sa hrabte v mŕtvej mačke..a prídete o všetko,Aký má zmysel hrabať sa v minuosti?ja som to niekedy robila...zničí vám to prítomnosť , budúcnosť ..dajte si na to pozor.čo bolo bolo, minulosť NEZMENÍTE!môžte pracovať len s tým čo je teraz a to ovplyvní to čo bude tak..uvedomte si , že ak ste spolu teraz aj po tom že ste sa rozišli, že je to tak ako to má byť.on myslí na minulosť?myslím že nie....

mima4
2. mar 2015

@ennylilith
podla toho ako si opisala svojho priatela (rozvedeny a k tomu striedal zeny a aj s nimi spaval) ta mozem upokojit...ze dlho s tebou neostane 😉 Muz ktory sa takto sprava... nie je do zivota a neprinasa rozhodnutia muza... iba skusa, strieda... ktora mu da... a kde je "dobre", ale na vztah treba nieco ine...

lussy211
2. mar 2015

@mima4 nesúhlasím,čo to má spoločné s tým čo je teraz prečo sa v tom rýpať?ak sa majú radi tak sa majú radi ak majú byť spolu tak budú ak nie tak nie ale prečo riešiť mmt problém ktorý nie je ????

mima4
2. mar 2015

@lussy211 čo je to mmt?
Neviem, pre mna osobne aj ta minulost ma co povedat... hlavne pokial ide o moje rozhodnutia... ktore mozu ovplyvnit moj zivot..

mala_hobitka
2. mar 2015

@ennylilith uvedom si ze ti baby co s nimi bol su, existuju ziju dalej svoj zivot a nic s tym co bolo alebo nebolo neurobis

mysli na to ze ste spolu mate sa radi a on ...on je teraz s tebou....a to je dolezite 🙂

moonlight1210
3. mar 2015

@mima4 mmt - momentalne.
Podobne mmch - mimochodom

luy
3. mar 2015

Minulosť sa už nedá zmeniť,stala sa,nedá sa nič vrátiť späť.Ak ste znovu spolu mala si minulosť hodiť do koša,zabaliť ju a uložiť na smetisko dejin...ak sa s tým nevysporiadaš skôr či neskôr vyplávajú pochybnosti na povrch a tvoj vzťah skončí.

maciatkolulu
3. mar 2015

@ennylilith len tak mimochodom pokial bol zenaty a ma d e deti, tak bude s tou zenou v kontakte minimalne kym vyrastu deti a normalny byvali partneri cely zivot, pretoze budu mat nap.spolocne vnucata.... tak isto predpokladam, ze sa stretavas s jeho zivou minulostou a tou su jeho deti.... dospely clovek podla mna nema co ziarlit na minulost, ta bola, tu nezmenis, ak to ne ies prekusat chod od toho

moonlight1210
3. mar 2015

takze rozumiem tomu dobre, ze vy obaja vytahujete minulost?
je jedno kto zacne, obaja si to potom oplacate vzajomne poukazovanim na byvale vztahy. a oboch vas tie byvale vztahy zeru.

obavam sa, ze obaja postupne zistujete, ze jedna vec bolo vediet, ze si u niekoho stale chcena (ty) a tuzit po nedosiahnutelnej zene (on) a druha vec je realita. ked uz ho mas a neda sa uz teda, aby po tebe tajne tuzil a on ma teba a uz nemozes teda byt nedosiahnutelna.
ako, mate sa radi, to ano. ale ta iluzia, co roky vytvarala napatie, uz mizne.
uz je len pomale triezvenie, ze tajny ctitel v zalohe je ziarlivy suknickar (taki byvaju najziarlivejsi) a nedosiahnutelna zena je taka ako kazda ina, navyse je jesitna.

vy sa obaja spamätajte. lebo si ten vztah zbytocne prehlupite. a to ste nan roky cakali, partneri za ten cas boli v podstate iba nahrady na preklenutie casu, kym si uvedomite, ze to chcete zase skusit.
nie je to smutne? ze to bolo pre nic?

alebo sa dostanete do krasne patovej situacie: ani s tebou, ani bez teba.
ked budete spolu, tak podchvilou hadky a vycitky pre byvale vztahy a od seba ani za nic, lebo predstava, ze by kazdy z vas patril inému, bude tak palcivo zozierava, ze to neprekusnete.

a kedze to doslo tebe prvej, ze robite hluposti, musis ty prva prestat. prestat reagovat na jeho sceny (bez obecenstva nie je divadlo). naopak si musis dupnut, ze ak bude pokracovat, tak koniec vztahu (aby citil limit, co ho udrzi na uzde. ked bude citit ohrozenie, nebude chciet riskovat a premysli si vopred, ci sa oplati hovorit hlupe vycitky).
nemozes to vsak robit tak, ze budes jemu vycitat, ze robi zle a ma s tym prestat a ty sa vyhovarat, ze prestanes, az ked on prestane, lebo ta provokuje. to robia deti do 15 rokov.

na druhej strane musis popracovat na svojom nizkom sebavedomi. ty pises, ze ho mas vysoke, ale v skutocnosti ho mas nizke. lebo zijes v iluzii, ze mas hodnotu, ked si ziadana, obdivovana a len z toho vyplyva tvoje sebavedomie (podla toho, co pises, iba tieto vonkajsie okolnosti ho zivili a na to si si zvykla. nie si teda vnutorne silna, si zavisla na odozve zvonka). ked sa ti to prestane dostavat, prepadavaju ta pochybnosti, obavy a hnev. pripadas si okradnuta o poziciu, a preto ziarlis.