Žiarlivosť vo vzťahu

jahodovapena
27. jún 2015

Ahojte mam novy nick ,lebo som tu na konovi dost aktivna a chcela by som nezavazne Vas nazor.
S manzelom sme spolu 8 rokov mame 2 deti vo veku 3 a 6 rokov .Ked sme ,,vhupli,, do vztahu rok trvalo mojmu manzelovi aby prestal rozpravat o svojej ex s ktorou bol 3 roky (osobne ju poznam ) o tom ako mu ona ublizila aka ona je a dookola stale o tom istom - dost tazko znasal ich rozchod a nejaky cas chodil aj na terapiu ,lebo sa nedokazal sam s urcitymi vecami vyrovnat .
Asi pred pol rokom prisiel domov nadseny ,ze stretol - nazvem ju ,,kamaratku,, v meste - kamaratka je mladsia sestra jeho ex o 18 rokov mladsia od mojho manzela ma 6 mesacne dieta .Manzel ma 41 rokov .Tak ,ze on by sa rad s nou stretol ,ze ako sa ma a ona sa vydala do nemecka o 18 rokov starsieho manzela nemca si vzala .Tak som mu navrhla aby ju pozval k nam ,ze nieco pripravim a mozeme sa porozpravat .On jej to navrhol ,ale ona odmietla s tym ,ze to nie je vhodne ,lebo ona je sestra jeho ex a podobne a neviem este ake dovody uviedla ....ale kedze on mal taku neskonalu tuzbu sa s nou stretnut tak ju pozval k sebe do prace do kancelarie nech pride ,ze on jej ukaze nejake fotky z ciest a podobne .Ked s tym prisiel tak som nechapala ,ze preco vlastne a vyjadrila som sa ,ze podla mojho nazoru to nie je vhodne aby ona k nemu chodila do prace a v kancelarii si pozerali spolu fotky .Tak sme sa povadili ,lebo ja som ziarliva a o nic neide a podobne .Nasledne ako ona bola u neho v kancelarii na dalsi den ju pozval na kavu kam ona prisla s dietatom a sedeli na kave spolu 2.5 hodiny a prisiel domov s tym ,ze ako ho ona obdivuje a ta jej dcera je aka zlata a neviem co ...tak som mu opakovane povedal a,ze sa mi to nepaci ,ze s nou vysedava ked k rodine nie je priatelsky a ani si nepamatam kedy nas ako rodinu zobral a sedel by s nami 2.5 hodiny - podla mojho nazoru ona tiez nie je celkom kompletna ked vysedava na kave 2.5 hodiny so 6 mesacnym dietatom - ale to je uz asi moj zaujaty nazor .Nasledne mi opakovane dcera hovorila ,ze ked isli s ockom zo skoly tak justretli - nahodou .Potom sa ona vratila do nemecka ,lebo pokial viem mala s manzelom nejake problemy preto prisla sem k matke na nejaky cas .Po tom ako sa vratila tak si s manzelom vymenili niekolko mailov - moj muz jej pisal po nemecky - ja po nemecky neviem takze netusim o com bola debata .
Nasledne sa sa cela situacia nejako utriasla a zili sme ,,normalne ,,.
Pred tyzdnom prisiel manzel s tym ,ze hadaj koho som nahodou stretol v meste >???No ani som nemusela dlho hadat a ze on ide s nou na kavu a mam ist s nim - tuto moznost som odmietla s tym ,ze si nemyslim ,ze by bolo vhodne aby som isla s nim a tiez si nemyslim ,ze by bolo vhodne aby on siel s nou .Tak sa situacia zase zopakovala a ja mu nebudem hovorit s kym ma kam ist a podobne .Samozrejme sa dohodli ,ze sa stretnu - neviem presne kolko krat boli spolu ,ale dcera zase opakovane prichadzala domov ,ze ju nahodous tretli zo skoly ked isli a podobne - on si deti na stretnutie nebral a viem ,ze sa dohadovali v case ked mala dcera trening a podobne .
Nasledne manzel siel s detmi na 2 dni k starym rodicom mimo mesta - ja som ostala doma a isla som ich odprevadit k vlaku a neuhadnete kto bol nahodou na stanici ?
Ano hadate spravne jeho kamaratka tam nahodou tiez bola - tak nas predstavil ja som na nu pozrela podala jej uku ,ale som sa nijako do rozhovoru nezapojila a isli sme na vlak - tato situacia mi prisla dost absurdna a pravdu povediac som nechapala co tam vlastne robi - lebo tolko nahod mi nejako nepride logicke .
Manzel nastupil na vlak a nasledne si s nou zacal pisat sms v zneni :,,akurat uvazujem ako nase milovane deti vyhodim z vlaku ,, ( lebo nase deti su podla neho nevychovane a neviedia sa spravat - co nie je pravda! ) ale asi chcel byt zaujimavy a prislo mu to ako dobry napad taka ,,srandovna ,, sms...nasledna sms bola : ,,ake to je obdivuhodne ,ze si ani nezamrzla ked na teba moja zena pozrela ,ale keby som ti bol dal pusu tak neviem ,neviem ,, - to si vysvetlujem asi ,ze som nejaka ladova ,chladna Xantipa ktora je uplne bez emocii ,alebo ja neviem co ...a ona mu odpisala ,ze vidi ,ze to jeho zenu drazdi ,ale tak co uz ....a potom si vymienali sms o tom ako sa muz zene nema podriadovat a podobne .
Vecer ako nase deti zaspali si moj muz sadol k pocitacu a napisal jej mail - podotykam ,ze si na vylet k starym rodicom zobral svoj pocitac - to mi pride uz uplne absurdne !
Po prichode domov ked sa so mnou absolutne nebavil a siel sa sprchovat som nasla tie sms ( nechodim mu kontrolovat sms,ale proste som sa neovladla ) a ta v ktorej psie ,ze rozmysla ako by vyhodil nase deti z vlaku ma tak nastartovala ,ze doslo k velmi ostrej vymene nazorov ,ktora dopadla tak ,ze on si bude chodit kam chce a s kym chce a ja som chorobne ziarliva a mam sa dat liecit .Dalsi den som kamarake napisala sms s textom ci sa dobre bavi a ze ci by sa tak dobre bavila aj keby jej muz vypisoval cudzej zene s ktorou sa potajomky stretava o tom ,ze ma chut vyhodit jej dieta z vlaku a ze nech mi posle svoju adresu ,ze jej poslem kyticu kvetov s podakovanim.
Manzel sa jej nasledne ospravedlnil !!!!! On sa jej ospravedlnil - to mi pride tiez uplne psycho !
Dalsi den mi dcera zase hovorila ,ze ju nahdou stretli po ceste zo skoly ....
Od toho momentu mame tichu domacnost - bombarduje ma mailami aka som a on nic neurobil a vsetky rozhovory s nou boli priatelske - zaujimave ,ze doma priatelsky nie je a na deti len krici ,ale to enchcem rozvadzat - proste vsetko je nevinne a ja mu nemam co hovorit do toho a vsetci jeho kamarati si klopkaju na celo aka ja som ziarliva a pdobne .
Ja som mu opakovane povedala ,ze ked ona odmietla prist k nam s tym ,ze to nie je vhodne tam to malo skoncit ,ale nie lebo ja som chora a ziarliva a on je ten zdravy a normalny .
Moj manzel chodi na sluzobne cesty ,bol 3 mesiace na stazi v Prahe - ani jediny krat som mu nezavoalala ,ze kde je s kym je - stale on volal mne - nekontrolujem ho ,chodi s kamaratmi na pivo ,dokonca na obedy chodi s kolagami a skolegynou mladou slobodnou - nikdy som proti tomu nic nemala .Pokial ide niekam von nikdy mu nevolam kde je ,s kym ,kedy pride a podobne .
Pokusala som sa celu tuto situaciu napisat bez emocii a zaujima ma len Vas na zor na to .
Som ziarliva a prehanam ?
dakujem

charity
28. jún 2015

@oldman50plus Nehovorim, ze je to tento pripad. Kazdopadne obete psychickeho tyrania uz tak pochybuju o svojom zdravom usudku, ze si v urcitom momente zacnu robit reality check. Teda pytaju sa nezavislych ludi, ci to a to spravanie partnera je normalne... V case, ked este veria tomu, ze nasilie sa deje zo strany pachatela nevedomky, snazia sa s nim vyjednavat, otvarat mu oci, davat dokazy, ze sa myli. Uvedomenie si, ze tyranie je vedome, moze a nemusi prist az neskor. Stava sa ze cele okolie vidi tyranie, len obet pachatela brani a ospravedlnuje.

jahodovapena
autor
29. jún 2015

Zaujimal ma nazor na konkretnu vec - na tu konkretnu vec som viacmenej dostala odpoved. Niekto sa tu vyjadril, ze to bolo z dovodu pochybnosti o svojom zdravom usudku - ano je to pravda.Nebudem to tu uz riesit prosim admina aby zamkol diskusiu.
Co ma velmi mrzi je nepravda popisana mojim manzelom pravdepodobne vyvolana zlostou a frustraciou z danej situacie . Nikdy v zivote som sa nebola zabavat do 5 tej rana so svojim ex milencom ani som nebola svojmu manzelovi neverna ani nic podobne. Mala som snahu o fungujuci vztah v laske a porozumeni - zial zda sa , ze moja snaha bola nedostatocna ☹

celasapremenim
29. jún 2015

@jahodovapena az teraz som si vsimla, co sem pisal
vies co, vyser sa na neho, je to arogantny curak, klame a este sa uskiera, uz davno by som ho do r. kopla, deti nedeti
bez neho ti bude lepsie

zalaskana2
29. jún 2015

@natalym nie ani nahodou ,ale si precitaj este raz co pise :on prisiel do vztahu tak ,ze bol neverny svojej frajerke -cize uz s neverou skusenost ma a na konci pise ,ze jeho zena ho nikdy nechcela realne podviest .Mne pripada ,ze panko v kuse o sebe hovori ,ale realne nema zaujem ten vztah zachranit .Sam pise ,ze zenu miluje,ale ospravedlnil sa sestre ex .Jedine co pise ,ze sa jeho zena snazila urovnat ich vztah inak nic dobre ,ale o sestre ex pise same pekne veci .Mna nepresvedcil teda .
A ked mala sestra ex 15 rokov tak chodila skakat do mora so svojim frajerom a s nim po dovolenkach?A kde mala matku ?Moja dcera by v 15 tich s frajerom isla akurat tak na zmrzlinu ! Ako to ,ze manzelka nepoznala sestru ex ked je jemu ako sestra - to je tiez divne .A na zaklade coho si manzel myslel ,ze to manzelka akceptuje ako sam pise ,ked zakladatelka niekolko krat spomenula ,ze jej to vyslovene prekazalo aj to povedala ?
On mi pride ako keby mal poruchu osobnosti nemozem si pomoct .