Žijeme so svokrovcami a nemám žiadne súkromie

inkognitoo
24. nov 2013

Caute mam taky problem som na materskej zijeme u svokrovcov a momentalne je svokor doma cely den ma otravuje niecim co ma vobec nezajujima(stale rovnaka tema) uz som pomaly na nervy. Bojm sa uz ist do spolocnych priestoroh lebo viem ze zase zacne o tom tocit...ale ajtak mi to nepomoze lebo ak sa aj zavrem u nas do izby sledujem tv tak o suverenne bez zaklopania otvori dvere a zacne mi zase o tom tocit...chapem ze sa zrejme nudi ale uz mi to lezie na nervy kebyze sa bavime o melej tak pohoda ale furt o niecom do coho sa nevyzna ani on ani ja a mne to je uprimne jedno..
Co s tym mate niekto nieco podobne?

inkognitoo
autor
26. nov 2013

no dnes som mu povedala že moj tatko mu odkazuje že sa do toho nemontuje lebo teraz je sezona a to sa robi ked tak po sezone...
ja to už nemontujem ja len pozeram..
no ok skončila som 😀

mahalo
26. nov 2013

@sono2 no ja som predovsetkym myslela, ked sa clovek v danej krajine narodi 😉) ale aj tak ti tam je urcite lepsie nez tu, ved preco by si tam inak bola ze ano? 😉 je tam viac, roboty, lepsie platy, lepsie socialne davky, lepsie dochodky...moja kamoska tam tiez zije..uz ked tam studovala na vyske dostavala stipko a to za ovela horsi priemer ake je stipko na SVK a aj to je obmedzene len pre par ludi a to nase stipko je niekedy len 150 eur, zalezi od odboru 😉 ona dostavala 500 pocas celej vysky mesacne..okrem toho ze mala mnozstvo vzdelavacich kurzov bud zadarmo, alebo za facku..po skole si nasla pracu vo svojom obore a hoci chcela velmi ostat a zit v BA kde za rovnaku pracu dostavala 800eu, v Rakusku ju ma zaplatenu na 3800eu a to robi vo frime iba druhy rok, zvysovanie platu ma iste, rovnako aj trinasty strnasty plat, rozne ine benefity spojene s lekarskou starostivostou a dalsie vzdelavacie skolenia..plati 600eu najomne, potraviny su porovnatelne ako u nas, tak mi prosim ta povedz ci v tom nevidis rozdiel????? 😉 Keby chcela moze si zalozit rodinu a nemusi sa pozeraz na to, ci bude mat za co platit najomne, ci kupit plienky..alebo mas pocit ze zivotna uroven je v kazdom state rovnaka???? 🙂))) z minimalnej mzdy by clovek mal dostojne vyzit na mesiac a nie vyzit..takto je to v kazdej krajine kde je lepsia zivotna uroven..konkretne mozem z vlastnej skusenosti hovorit o FR a ostatne staty co som vymenovala ako priklad, poznam od priatelov a rodiny.

sono2
26. nov 2013

@mahalo dá sa aj na slovensku pekne žiť., keď má človek dobre zamestnanie. Nejdem tu podrobne nič písať, ale tiež to tu neni ružové. Drahé byty., služby., všetko. Keby som nemala dedičstvo som do konca života v nájme., ostatné je moja a manželova šikovnosť. Mne sa vždy všade darilo... A hlavne je už pre mňa slovensko zapadakov a mám nejaké životné priority ale poznám páry v bratislave čo si veľmi dobre žijú. Ja keby som žila ako rakúšan tak nevyžijem. Lenže neustále šetríme tak sa máme v konečnom dôsledku fajn. A hlavnesme tu stale cudzinci čo tiež neni stale fajn.

vinifred
27. nov 2013

@adri266 ..tak to hej..ja si tiež ťažko zvykám na to,že nie každému je prirodzené chovať sa ako by sa patrilo,mojej svokre sme 100 razy povedali,že keď k nám ide,nech mi aspoň prezvoní,lebo ja tiež doma v gaťkách,podprde,sama a zrazu len kľúč v zámke,skoro som sa pototo,čo som nevedela kam skôr skočiť..a nepomohlo nič,tak sme sa odsťahovali a musí zvoniť... 😀

mahalo
27. nov 2013

@sono2 ved urcite cudzinci nemaju nikde na ruziach ustalne, ja som myslela predovsetkym rezidentov, ale tak ci onak neda sa to zrovnavat je to sto a jedno, potom u nas by si uz uple trela biedu 🙂 a ano vsade su dobre miesta aj na Slovensku, ale nie kazdy moze byt manzer a v inych veducich funkciach, tak by svet nefungoval..a minimalna mzda ma byt na dostojne prezitie mesiaca, nie na trenie biedy, o tom hovorim 😉

lenbea
28. nov 2013

tak sa zamkni, možno pochopí. a ked nie, budeš sa robiť že spíš a neotvoríš

pancake
28. nov 2013

@inkognitoo nečitala som všetky príspevky ale radím ti utekaj k rodičom. kašli na muža, aj na svokrovcov, aj na peniaze a utekaj domov. začni nový život. nie je fer ani voči jeho rodine, že ťa nechávajú platiť polovicu hypoteky a v prípade rozvodu nemáš nič. majú to asi dobre premyslené. takže peniaze už neuvidíš a ak si chceš uchovať ešte trochu zdravého rozumu aby si nestratila pri svokrovi nervy, tak utekaj odtial preč. to je jediné riešenie

inkognitoo
autor
30. nov 2013

@pancake ja teraz neplatim nic uz rok to moj muz platil asi tri mesiace teda pomohol mame... ale uz by to malo byt o kusok lepsie

dankaleuschner
5. dec 2013

@inkognitoo moj exmanzel tiez chcel byvat, resp. zostat s mamou a "dochovat" ju, kedze je vazne chora. Ale ja som to vydrzala 3 roky, exsvokor medzicasom zomrel, ja som odisla, aj ked som do byvania s exmanzelom dala tiez vela penazi. Medzicasom som sa znova vydala, s terajsim manzelom mame uz "svoj" dom, cakame babatko a nieje vacsieho pokoja, ked si panom vo vlastnom. Od kedy som byvala s exsvokrovcami, ktori mimochodom boli obaja uz na dochodku, cize som bola s nimi 24/7, preslo viac ako 10 rokov, exmanzel stale byva so svojou mamou..... Aj ked s nim mam jedno dieta, svoje rozhodnutie "odist" nelutujem, pretoze keby som vytrvala, uz som davno v blazninci.
Napriek investiciam Tvojho manzela, treba sa aj pri pripadnej financnej strate zobrat co najskor a ist si riesit "vlastne byvanie". Problemy sa nezlepsia, len zhorsia. Kym ste, alebo viacmenej len Ty, so svokrovcami, prajem pevne nervy a co najrychlejsie vyriesenie situacie.