Žijeme v zahraničí, ale nie som sama sebou

unhappyx2
29. nov 2014

zdravim vas vsetky, rada by som spoznala nazory zien,ktore si uz niecim presli a maju realny pohlad na svet. Moj problem spociva v tom, ze s maznelom a nasim malym zijeme v zahranici avsak ja sa tu necitim stastna. Sme tu len sami dvaja, nemame tu ziadnu rodinu a ani blizkych ludi okolo seba. Sme tu 3 roky, ale neviem si zvyknut. Necitim sa tu doma, nedokazem sa prinutit prijat fakt, ze toto je nas domov, stale mam dilemu, ze sa chcem vratit na SK, muz tvrdi, ze naopak mala by som hladiet do buducna a mysliet na dieta a zit prenho, pre jeho buducnost, atd. Som v jednom strese, vsetko je to len take hrane z mojej strany, ak by muz netrval na tom, ze toto je pre nasu rodinu lepsie, balim zajtra kufre. S jazykom nemam problem, aj pracujem, cize som aj medzi ludmi, nie som strcena len doma, ale aj tak,som smutna, ze zijem viac menej virtualne v BA, a realita pred nosom mi unika. 🙄 tento moj psychicky stav sa prejavuje aj tym, ze som stretila zaujem o sex s muzom. Dakujem ze vsetky rady x

bosoriak
30. nov 2014

@unhappyx2 Ty mas skor problem s partnerom a nie s krajinou, v ktorej zijes. Sama pises, ze nie je ambiciozny, ze je nestastny a bez nejakej vizie. S takym clovekom s takymto pristupom budes nestastna kdekolvek.

Ak sa s muzom da porozpravat, skus to. Skuste spravit nejaky kompromis, lebo takto sa zblaznite obaja a dopadne to zle. Namiesto stastneho detstva a uzivania si okamihov, ktore su to jedine, co rodina ma, sa nahanate za sprostymi peniazmi a unika vam zivot medzi prsty. Tymto stylom sa o 15 rokov zobudite a zistite, ze si s muzom ani s dietatom nemate co povedat.

Ak sa s muzom neda porozpravat, tak odid, vydychni si doma, daj si pauzu a potom porozmyslaj ako dalej. Aj v manzelstve, aj s tym pobytom v zahranici.

Drzim palce.

henikav
30. nov 2014

@unhappyx2 v tomto poslednom prispevku si lepsie vystihla Vasu situaciu, takze vobec nie je problem v tom ze ste v zahranici. Keby ste mali dobre pozicie, nemuseli sa nahanat a stresovat a hlavne keby ste si boli jeden druhemu oporou s pochopenim pre Vase potreby, bolo by to dobre, ale zit takto, ze makat ako blazon a stahovat opasky, to sa da len chvilku a potom sa necudujem ze sa necitis dobre a si nestastna. Je rozdiel zit v zahranici na urovni domacich, mat dobru pracu a pohodovy zivot, alebo tu makat v praci ktora je podcenena a domaci ju robit nechcu, tazsia praca za menej penazi a z toho potom vyplyva kvalita zivota, vrcanie po sebe, ked je clovek zrobeny a aj tak si nic nemoze dovolit. V takych podmienkach je asi lepsie nieco malo usetrit na dobry zaciatok na sk a potom odist s peniazkami domov 😉

bubelko
30. nov 2014

@unhappyx2 zijem v zahranici s muzom uz 12.rok. zaciatky su vsade tazke. ja som si zvykla, az ked sa narodil starsi syn a ked sme sa prestahovali. ale nebolo to kvoli tomu, ale kvoli tomu, ze som si uvedomila, ze ak chcem byt stastna tu, musim prestat zit v minulosit a s tym, ze ake by to bolo, keby sme ostali na svk.
plus - dolezite je zaclenit sa medzi domacich, nehladat len "svojich". ja som zacala najskor s so sportovym klubom, neskor jazykovka. clovek spozna ludi, s ktorymi si rozumie aj v inom, ako len v tom, ze maju spolocny povod 😉
taktiez je dolezite vytvorit si kvazi nahradnu rodinu - nase deti maju krstnych rodicov z krajiny, kde sa narodili a ja z krajiny, odkial pochadzaju rodicia. takze narodeniny oslavuju aj v "rodinnom" kruhu. mame par znamych, ktorych sme "povysili" na uroven pribuznych 😉 su to tety a ujovia.
babka, dedko chodia s nami na prazdniny, alebo deti idu na prazdniny bez nas k babke a dedkovi.

co je v zahranici tiez dolezite - vase partnerstvo. je treba robit vela kompromisov. my sme tiez na deti sami dvaja v podstate - ako pises babysitting stoji vela. ale raz za cas - preco nie, ked chceme ist spolu niekam. taktiez tolerancia potrieb toho druhehoc, podpora aj jeho sna, nielen toho svojho. 😉

unhappyx2
autor
30. nov 2014

ano pravdu mate, s muzom je to tazke zitie, lebo je aky je, je ufrflany a ma vybusnu povahu, cize dlhodoby stres nanho vplyva uplne hrozne, nedokaze ho handlovat, takze mi casto pripomina, ze ho mam co najviac uchranit od stesu, lenze to sa akosi v nasej momentalnej situacii neda...na moj vkus ma casto cepuje, aj za blbiny, ktore v mojich ociach su neni hodne takych scen a kriku, krici pred malym a potom povie, ze zase sa musel rozculit pred nim, ze ja som tomu navine 🙂 Ked prideme na SK, vzdy sa dokaze pohadat s rodicmi. Moja aj jeho mama mi "zo srandy" povedali, ze oni by to s nim nevydrzali...uvedomujem si, ze on sa snazi byt tym,co sa o nasu rodinu postara a chce byt nezavisly od vsetkych, no ja si pripadam ako vo vazeni niekedy.A ano navyse mi tu vadi podnebie a socialne vztahy, co su len take povrchne alebo ucelove. S nasim syncekom ma vyborny vztah, velmi ho lubi a snazi sa prenho spravit vsetko naj, chce prenho dobru skolu (ved aj ja samozrejme), len niekedy su moje potreby na uplne vedlajsej kolaji. Potom ma nervy, ze nemam chut s nim spat :(

ritusuk
30. nov 2014

@unhappyx2 pocuj,vsak ty mas problem s chlapom a nie s krajinou.je uplne jedno kde zijes,pokial zijes s clovekom,ktory Ta chtiac-nechtiac dava dole.viem o com hovorim,ja som sem prisla s ex,ktory UK uz dopredu neznasal,vadilo mu jedlo,pocasie,falosni anglani,vsetko.a nepriamo tym ovplyvnoval aj mna,nikam sme velmi nechodili,lebo vsak vsetci su trotlovia,ist na market?naco?ist na vylet?co on ma co pozerat na drbnutom Anglicku,ze.bol tu len a len pre peniaze,stale rozpraval o zivote doma,o partii atd...potom som stretla svojho chlapa a ten ma velmi rychlo zobudil,pozoznamoval ma asi so vsetkymi slovakmi,cechmi,poliakmi,zoznamil ma so svojim naj anglickym priatelom,naucila som sa sama pri nom telefonovat na urady,ukazal mi najzaujimavejsie miesta v okoli,nasli sme si svoj bar,svoj zelovoc,masiaren a po case som uplne prestala uvazovat o navrate.keby teraz idem na Sk,tesim sa 'domov',sem.nevravim,ze je to vas pripad,poznam ludi,ktori tu robili roky a tahalo ich to spat a nakoniec aj odisli,robia doma za malo,ale su spokojni.ak sa vratite,on sa nezmeni a vianocne trhy mu budu pripadat rovnako zbytocne ako v Anglicku,v prvom rade sa sustred na vztah a nezastieraj skutocny problem Anglickom 🙂

bosoriak
30. nov 2014

@unhappyx2 A tvoj problem a jeho spravanie uzko suvisi aj s tym, ze nemas chut na intimny zivot s nim. Je to ukazkovy zaciatok konca.
On to vidi asi takto: ja sa tu idem zodrat, chcem aby syn mal dobru skolu, musim vela robit, som z toho nestastny ale co uz narobim, setrim kde sa da, aby mal syn dobru budunost. A este aj zena ma stve, furt len knuci, ze chce ist na trh a furt len minat peniaze. A navyse so mnou nespava.

Ako to vidis ty, vieme. Teraz je dolezite sa o vasich pohladoch na svet a situaciu aj rozpravat ako dospeli. Neda sa cakat, ze sa to vyriesi same od seba a rychlo. Ak chces vztah zachranit, tak je nacase spravit prvy krok, lebo inak ste naozaj na najlepsej ceste sa rozist. Na druhej strane krizou prechadzaju vsetky vztahy. Niektore ta kriza posilni, niektore rozbije, vsetko je o tom, ako sa k tomu staviate vy dvaja.

unhappyx2
autor
30. nov 2014

ono krajina sa nam paci obom, len nemame cas spoznavat ju, nemame cas cestovat, nemame cas ist nikam na vylet, aj ked volne dni boli, chcela som ist na plaz na vylet, on ze maly je moc maly, bude to len pain, chcela som ist na kupko v lete, ked tu bolo horko, to iste...., ked prisla mama so segrou nas kuknut,tak tu robil dusnu atmosferu za vsetko, co sa jemu nepacilo, sla som s nimi do Liverpoolu na denny vylet a ked som s nim volala, tak mi len nadaval ze aka som sebecka a ako som mu pokazila den (nesiel s malym s nami, lebo bolo chladno vonku, tak sa akoze obetoval a ostal s nim doma), minule vianoce som pripravila veceru sama a on najrp ze waw ake je to pekne a potom to cele zabil, lebo sme dlho skypovali s rodinou a on chcel to inak nacasovat a nakoniec povedal, ze ide spat, tak sme ani nejedli okrem polievky, nakoniec sa vratil a povedal prepac, a darceky sme si dali az neskor v ten vecer (toto su len blbosti co ma teraz spontanne napadaju) - tymto len demonstrujem to je "nepohodactvo". Ja sa zamyslam nad tym, ze aj ked sa mi to tu nezda take skvele a nie som tu stastna uplne prirodzene, ci ma nasa situaciu sancu sa zlepsit do buducna, ked uz budeme zastabilizovani, ked budeme mat svoje byvanie, moct si veci lepsie planovat, pozyvat navstevy, kupit si novsie auto atd. Lebo prave stojime pred velkym rozhodnutim investovat do byvania a tak tu ostat na dlho, aj pre deti to bude len tazsie stahovat sa do buducna(akoze chceme mat este dalsie trochu neskor)...ja sa snazim verit tomu, ze moj muz bude menej v strese a zivot pri nom bude zase ako na zaciatku, ked sme boli v pohode a "bezstarostni"...ja viem, je to len v nasich rukach. Len sa bojim, ci ozaj budeme jednho dna konecne spokojni spolu.

0silvia0
30. nov 2014

@unhappyx2 na to, aby ste boli spolu spokojní, treba, aby tvoj ukňučaný a urážlivý manželík pochopil, že nie je stredobodom vesmíru. Skús byť viac pokojná, kľudná, reaguj mierne na jeho výbuchy a mal by sa časom spamätať a zbadať, že normálne je reagovať mierne a kľudne 🙂

unhappyx2
autor
30. nov 2014

ja som praveze velmi pokojna, aspon si myslim, vobec mi nerobilo problem sa staihnut a byt ticho, vypocut si cely vystup, len vo vnutri ma to zranilo. Ked sa vsak aj ozvem a hlasnejsie,tak to on vobec neznesie, zacne sa este viac vytacat, takze u nas ta komunikacia je taka, ze on ma siahodlhe prejavy a ja skor len vecne par viet, som flegmaticky typ, on je cholerik ako z ucebnice. Ja sa snazim vzdy zachovat chladnu hlavu, neurazam ho. On povie vsetko a este aj viac a este je urazeny, ze ako si ja len to zleee pamatam, vsak ho uz musim poznat a mam vediet (viem, ze si neni taka blba!) ako to on myslel, kedze to hovoril v hneve...obcas mi povie, ze som luneticka ako moja mater, ked robim prudke pohyby, co to vo mne uz tiez niekedy vrie...ale nevrieskam nikdy, a ani uz neplacem...

taminka2011
30. nov 2014

Prepac, ja si tiez myslim, ze je jedno kde by si zila s tvojim chlapom, problem je tvoj chlap. A pripada mi dost sebecky

meusicka
30. nov 2014

@unhappyx2 ahoj ja ja som v zahranici s 3 detmi a manzel v robote. my to berieme ako stav, ktory je terza, ale nemusi byt zajtra. ocitli sme sa tu dost narychlo, okolnosti si to tak vyziadali a takisto sa moze stat ze nas okolnosti znova nasmeruju na SVK. ja tu tiez nemam nikoho, pokial teda netvrdim, ze muzovi kolegovia a ich zeny su pre nas niekto. teda ta jedna rodina co tu je tiez. ale pokial ide o deti, postrazit, vypomoct, tak sme na vsetko sami. na SVK chodime tak 4x do roka, zijeme v AT, ale domov mame 1200km a absolvovat to s 3 detmi nie je jednoduche. aj ja sa tesim domov, ale na druhej strane som rada, ze mozem byt tu spolu s manzelom a tvorit rodinu. nezila by som sama na SVK s detmi a on tu, ani keby neviem co. rodina ma byt spolu.
ber to co mate ako docasne, a postupom casu si hadam zvyknes. ja som na absenciu kamosiek zvykla rychlo, zial tie moje najlepsie su tak ci tak odo mna daleko, aj ked by som bola na SVK, jedna na opacnom konci statu a druha tiez uz roky v zahranici.
chapem tvoju lutost, ze stari rodicia nevidia vyrastat vnucatko, ja mam to iste, ale na druhej strane som rada, ze moje deti su tu a moze tu vselico zazit... uz len mentalita v skolkach je na mile daleko, starostlivost o deti a pod. a moznosti s detmi vselico pdniknut.
my si na sVK budujeme zazemie v podobe domu.... chceme sa tam jedneho dna vratit, ale momentalne je pre nas prioritou byt tu a financne sa zabezpecit. doma je to zial bieda, mozno ty to tak nevnimas, lebo si z BA, ale keby si pochadzala odinakial tak by si to videla podobne.
ja sa nastastie nemozem stazovat na domacich, su mili, usmievavy a priatelsky,. samozrejme aj tu sa najdu indivini ludia, ktory ked pocuju ze si cudzi, tak to hned daju na sebe znat, ale ved co, ani doma na SVK to nie je ruzove. ale zatnem zuby a idem dalej.
drzim palce aby sa to u vas urovnalo

meusicka
30. nov 2014

@unhappyx2 teraz som si precitala prispevky na druhej strane a nie len ten uvodny... tvoj problem je tvoj partner 😒 neries zahranicie ale jeho... skus sa sem tam aj ty vykricat... obcas to vyslovene cloveku prospeje 😉

0silvia0
30. nov 2014

@unhappyx2 myslela som byť pokojná trochu inak - nielen byť ticho a strpieť jeho výstup a výčitky, ale pokojne mu povedať napr.: teraz viem, čo bude nasledovať, porozmýšľaj, či mi to musíš povedať takýmto štýlom, veľmi ma tento tvoj výstup zraňuje atď. Pokojne a bez emócií mu oznámiť tvoj postoj k jeho emocionálnym výbuchom, aby vedel, že sa ti to nepáči, že nemieniš byť niekoho hromozvod. A napriek tomu, že ho už poznáš, napriek tomu by mohol prehodnotiť svoje cholerické výstupy a zmierniť ich. Hneď pri začiatku výstupu to stopnúť: napr. povedz mu: teraz sa nadýchni, ukľudni a ja prídem o 5 minút a preberieme to v kľude. Ja viem, že to nepôjde zmeniť zo dňa na deň a viem, akí sú cholerici nepríjemný (našťastie ja takého doma nemám, ale sestra áno), ale časom zistíš, čo na neho najlepšie platí.
Alebo skús na neho nakričať ako radí @meusicka, ale myslím, že to nie je tvoj štýl.

bosoriak
30. nov 2014

@unhappyx2 Neverim, ze az budete mat vlastne byvanie, ze sa to zlepsi. Vzdy sa da totiz na nieco setrit a odkladat. Budete pravdepodobne odkladat zas dietatu na skolu, potom na druhe dieta, potom na lepsie auto, potom na vacsi dom... Kedy bude cas na zivot?
Ber to len ako varovanie, ze ak si nestastna teraz z tychto prkotin, po viacrocnom vztahu z nich budes saliet.
Rozhodnutie je vsak na tebe a na vas, ako to budete riesit.

unhappyx2
autor
30. nov 2014

Hej tiez sa bojim ze aj do buducna bude stale nejaky problem...p.s. ak by sme sa chceli vratit na SK, tak by to bolo mozne z financneho hladiska lebo mame hotovost, pre muza by to vsak bolo ponizujuce, nema vyhliadky na serioznu pracu, lebo nedokoncil VS a na SK sa to bohuzial berie ako alfa-omega.

pocetnerodiny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
unhappyx2
autor
30. nov 2014

? dik za inzerat v diskusii ktora je uplne o inom...

pocetnerodiny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
9. dec 2014

@unhappyx2 No nemusí ti ani VŠ zaručit dobrú prácu na SK. Podla mna sa tvoj muž nezmení a časom to bude ešte horšie. Rozhodne by som si nebrala hypotéku na bývanie tam v tejto situácii. Ja som tiež bola s mužom v zahraničí, takisto sme šetrili na bývanie, ale aj na výlet sme občas zašli, aj na nákupy, lebo fakt si človek potom pripadá len ako stroj, ked si absolútne nič nedopraje. Ked tvoj muž považuje íst na vianočný trh za zbytočný luxus tak to je fakt smutné. Ved tam človek neminie skoro nič, ale aspon má nejaký zážitok. Možno by ti bolo lepšie samej s malým na SK.