Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zničila som život sebe a aj deťom

23. dec 2020

Potrebujem sa hlavne vyrozprávať.Bola som slobodná mamina,s dcérkou.Jej otec z ničoho nič začal piť a neprestal.Tak som sa s ním rozišla.Po čase som stretla muža ktorý si ma získal hlavne cez moju dcérku.Bol k nej vždy milý a dobrý.Bohuzial len na začiatku.Dali sme sa dokopy.Po 2 rokoch som ostala tehotná.Odvtedy sa všetko zmenilo.Vyvrcholilo sa to s tým ako sa synček narodil.Z dobrého muža ostal zlý.Vsetko mu vadilo na mne,aj na dcérke.Vsetko bolo zle čo sme spravili a začal sa hádať s nami za všetko.Je to nadlho nebudem to rozpisovať.Teraz nám robí zo života peklo,dcérka si často plače kvôli nemu ako zle sa k nej chová.Ku mne tiež,každý deň nadáva,že som neschopná,nič neviem.A pri Tom sa starám ukážkovo o domácnosť aj o deti.Viem je to istá forma psychického týrania čo s nami robí.Ale niet cesty späť.Mame spoločné dieťa aj dom na hypotéku.Nemam kam odísť.Tak ostane len trpieť a dúfať čo ak sa raz zmení.

danielahamar
23. dec 2020

Nezmení, zbal sa a odid, keď aj do nejakého centra, deti ti budu vďačne, hlavne ta starsia😞, držím palce.

heleninamama
23. dec 2020

@anonym Si za neho vydatá alebo s ním máš len dieťa? A na koho je písaný ten spoločný dom a hypotéka? To Ťa pri ňom drží len toto?

janula12345
23. dec 2020

Treba skutocne odist. Su len dve moznosti. Bud si po par dnoch uvedomi, ze to po*ral a zmeni sa, alebo potom sa nezmeni uz nikdy. Je si tebou moc isty, vie ze nemas kam ist, a zneuziva to. Je mi to luto, ale jedine riesenie odchod. Hoc aj teraz na vianoce. Najdi miesto a chod.

majkeel
23. dec 2020

Aky zniceny zivot? Ved nemas 60. Mas dve zdrave deti, zdrave ruky, si mlada, zdrava, mozes pracovat, kupit si vlastny byt.
Chod povedat, ake mas trapenie niekomu, kto nemoze mat deti, ma rakovinu,.. Urob si plan, co dalej a pomaly a postupne sa osamostatni. Deti do skolky, najst si pracu, zohnat byvanie,... Vies kolko je single rodicov, co maju deti, su sami a su v pohode?
Ak si si myslela, ze budes doma, starat sa o deti a muz bude pracovat, po 2 pokusoch si uz asi zistila, ze tudy cesta nevede.

karhu
23. dec 2020

kde je vôľa, je i cesta - keby si od neho chcela odísť, spôsob si nájdeš, nik netvrdí, že to bude ľahké, ale nie je to nemožné

huxy
23. dec 2020

Ked budes dufat a trpiet, tym znicis zivot sebe i svojim detom. Ja som dufala a trpela 9 rokov, nepomohlo ale ze vobec nic. Veci sa praveze stupnovali k horsiemu...

syslik81
23. dec 2020

radsj do utulku pre zeny s detmi a vidiet dceru stastnu ako s tyranom a diete uplne znicit psychiku ... rodina nepomoze? vzdy sa najde riesenie aj ked len garzonka vam 3 to staci vyzivne od muza jasle a do prace ... rieseni je vela len sa treba vzchopit prestat fnukat a zabojovat za deti

deti95060810
23. dec 2020

@majkeel každý si myslí o tom svojom trápení že je najväčšie na svete.... tiež sa mi nezdá ako najväčšie trápenie ak niekto nemá svoje deti.... však je možnosť adopcie. 😉

elizabet173
23. dec 2020

@majkeel normalne by to nebol prispevok od teba, aby si nezabrdol - ak si si myslela, ze budes doma, starat sa o deti a muz bude pracovat...pisala niekde, ze sa nikdy nechce vratit do prace? To dieta je aj jeho, ci?

majkeel
23. dec 2020

@elizabet173 mozno sa mylim, ale ak si spojim "sa starám ukážkovo o domácnosť aj o deti." "každý deň nadáva,že som neschopná,nič neviem." a "nemam kam ist", tak mi to ukazuje na babu, co je uz s detmi velmi dlho doma.
Ak by pracovala a mala vlastne byvanie, takeho paka za podobne vykrikovanie moze zrusit a poslat do teplych krajin dvoma vetami a jednym gestom.

panorek
23. dec 2020

Treba vidieť nádej bez tej sa nedá žiť!!!

soldi
23. dec 2020

@majkeel vies co? mne moj nadaval podobne- ze som neschopna, ze som nikdy nic nedokazala, iba deti kotit a pod. . a to napriek tomu, ze okrem toho, ze som sa starala o 4 deti, dom, upratovala a varila, tak som este aj pracovala 6 hodin denne z domu, pricom najmensie dieta ma len 2 roky. a tiez som nemala kam ist, napriek tomu ze zarabam slusne.
takze bacha na slova, radsej nenapisat nic, nez napisat nieco, co moze druheho zranit

majkeel
23. dec 2020

@soldi Co je urazlive povedat, ze v zivote a vo vztahu si ma clovek davat velmi velky pozor, aby bol vzdy a za kazdych okolnosti (s vynimkou telesneho postihnutia) sebestacny a samostatny? Aby sa nedostal do situacie, ze ho raz niekto bude vyhadzovat z domu, utocit na neho a nebude mat kam ist?
No mne povedat nieco o neschopnosti ... sa opytam, vidis tie dvere, vies, kade mas odist z mojho bytu, domu?

huxy
23. dec 2020

@majkeel velmi zvlastne zmyslanie. Vsak ak nieco nadobudli alebo splacaju spolu ako manzelia, ani jeden druheho nema ziadne pravo vyhadzovat.
A tiez zaujimave, zit s niekym, a mat pritom "zadne vratka" v podobe ineho "vlastneho" byvania.

janulka1802
23. dec 2020

@soldi a to máte v pohode manželstvo? takéto výčitky? Bože, ja nechápem, čo za blbcov niektoré ženy majú, ale zažila som aj ja pri mojom ex. Tiež mal takéto primitívne reči, ponižoval, kritizoval. To sa nedá porovnať s terajším manželom. Toho mám teraz za odmenu.

kubkovamama
23. dec 2020

@majkeel možno je ešte na materskej?Nie každá žena dokáže a môže sa mesiac po pôrode vrátiť do práce.Aj keď pravda,na SK je najdlhšia materská aj rodičák v porovnaní s inými štátmi.No keď si niekoho berieš,s niekým začínaš žiť,máte sa radi,máte deti..to ťa akože v predstihu napadá,že musím v kuse pracovať,mať svoj byt-to má dnes máloktorá mladá žena,väčšinou idú do kúpy páry spolu.A už vidím tie komenty keby to mala,že je príliš sebestačná,príliš šikovná,príliš dobrá a bla,bla🤦to by ju zas žiaden chlap nechcel,taká úspešná mladá žena by bola nad sily každého chlapa.😉Ja tiež nemám svoj byt.Ani manžel.Ze pre prípad,keby niečo.S takým uvažovaním sa dá cítiť vo vzťahu dobre?Že čakáš na rozchod?

evkamotka
23. dec 2020

Krizove centrum!

kubkovamama
23. dec 2020

Odid,jasné,že sa nezmení.A že spoločné dieťa a hypotéka a dom?No a..to sa radšej budeš s deťmi trápiť celý život s pakom?Existuje predsa aj majetkové vyrovnanie.Ja som tak odišla 2x.Na začiatku bohužiaľ,nie je nič,nemáš nič,ideš od nuly,ale ten pocit nebyť s toxickým hajzlom tak ten je na nezaplatenie.A za pol roka môžeš byť šťastná ani nevieš ako.Nemyslim vzťah,myslím tak,že behom pol roka si vieš nadbehnut na pekný život-praca,podnájom,zaluby,splnis si s deťmi nejaký sen.Mozno skromne,ale bude dobre

majkeel
23. dec 2020

@huxy Ja som si byvanie kupoval za slobodna, byvam vo svojom. Co sa mam hanbit za to, ze mam kde byvat?
Ake zadne vratka, nebodaj ty rozdas vsetko, co mas bezdomovcom, vzdy ked zacnes s niekym chodit, aby si zacinala od nuly a s cistym stolom? 🙂
@kubkovamama Ale prosim ta, ze ziaden chlap nezvlada samostatnu zenu. To su vyhovorky. 🙂

danica2711
23. dec 2020

@huxy kebyže mi nevyšiel jeden vzťah a rúca sa mi druhý (navyše z obidvoch mám deti), považujem za svoju povinnosť mať zadné vrátka veľké ako brána do prezidentského paláca

elizabet173
23. dec 2020

@majkeel ak by ten byt alebo dom bol len tvoj, tak by som si urcite zadne vratka nechala. Ale ak su manzelia, ibaja maju nejake uspory a daju to do spolocneho domu plus hypo, nevidim tu potrebu mat zadne vratka. Byvanie je spolocne.

elizabet173
23. dec 2020

@majkeel nevieme, kolko ma dieta, to su len dohady. V tom ale s tebou suhlasim, ze zeny idu do vztahu casto po hlave. Chcu otca pre dieta, ktore maju s niekym inym a rychlo si s nim zbuduju druhe, aby si ho priputali. A nasackuju sa k nemu do bytu, domu, pricom tam nic nie je ich

huxy
23. dec 2020

@danica2711 ja som teraz nepisala konkretne k tomuto pripadu. Pisem vseobecne, ist do vztahu a uz mat zadne vratka. Nie kazdy ma moznost si kupit vlastne byvanie este za slobodna, ani muzi, nielen zeny. Mnohi riesia spolicne byvanie a casto hypotekou.

huxy
23. dec 2020

@majkeel vobec necitas s porozumenim. A co teraz, ze si si kupil byvanie za slobodna? Akoze byt vo vztahu s niekym, kto ma vlastne byvanie a hocikedy ma moze vyhodit-taky mam z teba pocit. Dakujem pekne...
V dnesnej dobe si malokto moze kupit vlastne byvanie, vacsinou ide do toho par spolocne

elizabet173
23. dec 2020

@huxy mozno ani tak nejde o vlastne byvanie, ale o to nebyt totalne ekonomicky zavisla na muzovi. Keby mala nasetrene nejake financie, spakuje sa a ide do podnajmu. Peniaze jej daju cas. Cas kym si najde pracu, pre deti skolku a jasle a postavi sa na vlastne nohy

marca12
23. dec 2020

Vzchop sa,neexistuje,aby zena dopustila,aby deti trpeli. Kvoli nim naber silu a odid. Nemozu ti pomoct rodicia,ze by vas docasne prichylili,kym sa nepostavis na nohy? Vykaslat sa na dom,to sa da poriesit,ale psychick zdravie je najdolezitejsie. Musis odist kvoli detom.

drahomirrra
23. dec 2020

@soldi
Kotit deti? Kotit?! Take slovo?
No ty kokos.

drahomirrra
23. dec 2020

@majkeel Ze ty kamo, si jeden z tych typkov, ktori zenu na MD povazuju za prizivnicku, ktoru treba zivit? 😉🙃 Hoci je inak normal zamestnana a neskriabe si zadok doma, ale vychovava spolocne dieta? Ale je proste “doma”, tak je neschopacka.

kubkovamama
23. dec 2020

@majkeel myslím,že autorka rieši niečo iné...Oni majú SPOLOČNÉ bývanie.Zjednodusene,tvoj názor je akože nezačať si a nežiť so ženou,ktorá nemá svoj byt alebo dom.A ak by nemala ani auto katastrofa dokonaná.Lenze,autorka má úplne iný problém.A to čo tu čítam nielen od teba,príde mi voči nej neempatické a vyžarujúce skôr snahu dať ju ešte viac dole,koľko z cca 10zien jej napísalo radu k veci alebo aspoň niečo povzbudzujúce,skôr naopak.Akoby vám ostatným sa nikdy nič negatívne vo vzťahu nestalo.Niektore fakt ste strašne zahojene a nad vecou.Mozno za 5r budete mať úplne rovnakú situaciu

elizabet173
23. dec 2020

@kubkovamama nie som si ista, ci maju spolocne byvanie