Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zomrel mi synček

Včera o 17:13

Dnes je to uz tyzden co moj syncek naposledy vydychol. No najhorsie je, ze ja jeho otec som ho nedokazal ochranit a byt pri nom ked ma najviac potreboval. Denodenne zachranujem ludske zivoty no svojho vlastneho syna som zachranit nedokazal...ta bolest je neskutocna. Nedokazem uz fungovat. Doma ma cakaju ale ja sa nedokazem zene pozriet do oci lebo vidim v nich tu vycitku, ze vlastneho syna som nezachranil 😭 ako to mam prezit? Nikdy si to neodpustim...da sa to vobec? Radsej by som zomrel ja ako on.

evica17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Včera o 17:16

Zrazil ho opity chalan na aute

janka_23
Včera o 17:19

Ťažko radiť v takejto chvíli. Myslím, že nikto sa úplne nedokáže vcítiť do toho co prežívaš, asi iba niekto kto prežil to isté. Je mi úprimne ľúto tvojho synčeka, ale určite si urobil maximum aby si ho zachránil. Nie je hanba vyhľadať v takejto extrémne ťažkej situácii pomoc, vyskúšaj možno sa aspoň trošku vyrozpravas.

janage
Včera o 17:20

Psychológ čo najskôr. A nie si Boh. Niekedy sa nedá zachrániť je to jednoducho strašná zhoda okolností, keď sa nedá. Podobné pocity viny má možno aj tvoja žena. Potrebujete sa teraz navzájom.

pieksamaki
Včera o 17:21

V zivote sa nam deju veci, ktore sokuju....ktore su nepredvidatelne.....je dolezite, aby ste nechali smutok vyplavat.....smutok a bolest vyplava v akejkolvek podobe u kazdeho cloveka.....smrt najblizsich je velmi bolestiva, strata dietata o to viac.....budete to dlho spracovavat....uprimnu sustrast......

zuzikak
Včera o 17:23

je mi luto, co prezivas...To, ze ho zrazil opity chalan na aute nebola predsa tvoja pricina. I ked rozumiem, ze momentalne prechadzas cez fazu smutenia, ktorej sa vravi sebaobvinovanie. Ak zachranujes ludske zivoty, prosim skus vyhladat odborunu pomoc. Vyrozpravat sa a vypocut si pohlad "z vonku" je urcite pre teba prospesne. Bolest to nezmierni okamzite ale snad ti pomoze aspon trocha fungovat dalej. Silno drzim palce aby si dokazal vyhladat pomoc. Suhlasim s @janage . Nie si boh a zial aj taketo zle veci na svete sa stanu, ktorym nedokazes zabranit.

autor
Včera o 17:25

Najhorsie je ze sa mohlo tomu predist syn chcel ist von za kamaratmi hovoril som mu ze nie mame ist k babke ale vyprosikal si to....keby som ho nepustil bol by tu

obleckozaecko
Včera o 17:26

Je mi veľmi ľúto synčeka a bolesti, čo prežívate. Neviem zmierniť tvoje utrpenie, ale spomeniem si na vas v modlitbe a posuvam kontakt : https://www.tanana.sk/ nie je hanba vyuzit pomoc v takychto situaciach.

ki_ki2
Včera o 17:27

Je to veľmi ťažké prísť o dieťa 😓 , ale ty za to v tomto prípade nemôžeš . Nemohol si vedieť , že sa niečo také stane nie si veštec predsa . Viem je to ťažké no nevin sa , žena ťa teraz potrebuje veľmi , choď za ňou . Nenechávaj ju samú . Spolu to zvládnete ❤️ držím vám palce a prajem úprimnú sústrasť 🕊️

conta22
Včera o 17:28

Je mi to úprimne ľuto..Ja som tento rok s mojou rodinou tiež prešla veľkou stratou, odporúčam OZ Kolobeh života veľmi mi to pomohlo http://www.kolobehzivota.sk/

janage
Včera o 17:31

Nie, bol by tu keby sa chalan neopil a dával pozor! Nie preto, že ty si ho pustil von. Keby išiel do školy, a sa to stane?
Prežívaš strašnú bolesť a život druhých ide nepochopiteľne normálne ďalej.

ella_price
Včera o 17:32

To ma veľmi mrzí. V prvom rade si ale odpusť. Musíš nájsť v sebe samom odpustenie pre seba, inak to budeš neustále tlačiť pred sebou a bude ťa to bolieť každý deň. Verím, že nájdeš v živote zmysel a spravíš tento svet krajším, jednak by to určite chcel tak aj tvoj syn.

mariejenka
Včera o 17:32

Prijmite moju úprimnú sústrasť 😞

janulka1802
Včera o 17:33

Úprimnú sústrasť. Je mi úprimne ľúto Tvojej straty. Nevyčítaj si to. Nemohol si vedieť, že sa stane tragédia. Ak má mať niekto pocit viny, tak ten opitý šofér a nie Ty. Plač, rozprávaj, vykrič sa, spomínaj spolu s manželkou, ak to nezvládaš, obráť sa na odborníka. Zažívaš najvačšiu bolesť, nič horšie neexistuje ako strata dieťaťa...

domka222
Včera o 17:35

Och, deti by nemali odísť skôr ako rodič 😔 hlavne si to nedávaj za vinu. Nikto nevie, kedy a kde mu sviečka zhasne. Úprimnú sústrasť

macekovam
Včera o 17:48

Je to veľmi smutné... Výčitky si nezaslúžia.. Možno tam ani nie sú... Niekedy sa pomôcť už nedá. Jedine co je správne je urobiť maximum pre záchranu. To si iste urobil však? Tiež si myslím ze sa tomu nedalo zabrániť a preto sa stalo co sa stalo. Ak si urobil všetko čo si v tej situácii mohol urobiť tak si spravil maximum pre svoje dieťa. Nikto ta nemôže súdiť pretože to co si urobil bolo maximum... Nikto nebol v tvojej kozí a necítil to co si cítil ty.. Lebo keby cítil...

simonkazga
Včera o 17:49

NIE je to tvoja vina! Nemozes za to! Je mi neskutocne luto, ze musis prezivat taketo tazke chvile. Ver tomu, ze ani tvoja zena ta z nicoho neobvinuje. Potrebujete jeden druheho. Mas pravo sa hnevat, aj na cely svet! Ale nehnevaj sa sam na seba. Nie si prorok, nemal si to ako vediet.

dori2
Včera o 17:54

to co citite je prirodzene, je to sucast soku a navalu smutenia. neostavajte na tieto pocity sam, ako psycholog, ale aj clovek co prezil tiez velku traumu vam hovorim, ze zdielana bolest je mensia bolest. ziadny odbornik ani neodbornik vam tieto pocity nevymaze, ale verte mi- moze vam pomoct tuto tazku cestu prejst.
uprimnu sustrast

ailiba
Včera o 17:57

Je mi to veľmi ľúto... Úprimnú sústrasť...😔... Neviem si ani predstaviť hĺbku vašej bolesti... Hlavne držte so ženou spolu a nič si nevycitajte. Robili ste maximum.

miadi
Včera o 18:05

Povedz zene co citis. Ona Ta urcite nevini. Trpi rovnako ak nie viac ako ty! Potrebuje Ta ! Synceka uz nic nevrati. Ale zivot treba zit pre tych živych. Neutekaj od zeny. Mozes prist aj o nu! Bud snou objimaj ju a plačte spolu. Toto vas Bud rozdeli alebo spoji. Prisli ste o syna obaja. Najlepsie tu stratu a bolest pochopi len ona. Venuj sa jej. Neutekaj neskryvaj svoju bolest. Spominajte spolu na syna placte spolu ale aj sa spolu smejte aby ste zahojili vase duše.

tinapa
Včera o 18:09

Úprimnú sústrasť ti chcem vyjadriť.. Keby sme mali jasnovidecké schopnosti a vedeli veci dopredu ako sa budú vyvíjať, potom by sme boli niekde inde, že? Ale nemáme... Nenesieš vinu za to, že si ho pustil von.. Vinu nesie ten opitý chalan. Snáď pôjde do basy.
Ty sa obráť na psychológa a neobracaj sa chrbtom k manželke, skôr ju zober do náručia a plačte spolu.

macekovam
Včera o 18:15

Ak máte aj iné deti. Objimajte ich častejšie. Trpia rovnako ako dospelí

ankare
Včera o 18:17

Prijmi úprimnu sústrasť. 🖤
Ty za to v žiadnom prípade nemôžeš. Ani trošičku. Určite sa prestan obviňovať, Ty nie si na chybe.
Vieš, niekedy verím,že máme svoj osud proste vopred daný. A čo sa má stať, sa stane. 😔
Posielam objatie!

adkoalauri
Včera o 18:39

Ver mi,že by tu nebol,aj keby si ho nebol pustil..Mal to takto napísané niekde hore .Je mi to neskutočne ľúto, musíte si navzájom pomáhať s manželkou.Držte sa,posielam objatie

darcy123
Včera o 18:45

Mne zomrel takto brat, nepraje to nikomu. Ako rodina sme tým poznačený všetci. Nie je deň, kedy na neho nemyslím.....

ktochytavzite
Včera o 18:55

to nieje tvoja chyba,toto si nemozes vycitat.Urcite zabto nemozes.No musis tomu len nechat cas,je to klise alw casom sa tvoj zial zmierni.Len si nic nebycitaj.Uprimnu sustrast.

schokolade1988
Včera o 18:58

V prvom rade vyjadrujem úprimnú sústrasť... :( , Nie je asi nič horšie ,ako keď rodič prežije vlastné dieťa ...ale zato, čo sa stalo určite nemôžeš ty ani tvoja manželka . Osud to takto zariadil , je uplne zbytočné hovoriť si KEBY .... si vo fáze veľkého smútku ,kedy za všetko vinis seba ,a je to úplne pochopiteľne . Nesmieš sa obviňovať ,teraz ťa hlavne potrebuje tvoja žena a ty ju . Musíte si byť jeden pre druhého oporou ,chce to všetko čas ,aby ta najsilnejšia bolesť trošku ustúpila a začali ste fungovať aspoň z časti ako predtým . Neuzatvaraj sa do seba hlavne ,ale vyhľadaj odbornú pomoc (to nie je hanba ) a pomôžeš tak aj svojej rodine ,ktorá ťa teraz veľmi potrebuje . Posielam tebe aj rodinke veľmi veľa sily na prekonanie tohto ťažkého obdobia . Bolesť nikdy neodíde ,ale spolu ju určite zmiernite. ✊❤️

ellemell
Včera o 18:59

V tomto sa radiť nedá, nejestvuje spôsob ako sa z toho dostať, to proste chce len čas. Posielam ti objatie a energiu, nech to prebolí. Nech sa posunieš ďalej.

ckatka
Včera o 19:09

Je mi to ľúto.
Ak vieš po anglicky, vyhľadaj si chlapíka, vola sa Mo Gawdat. Tiež stratil syna a vysporiadal sa s tým veľmi svojským spôsobom. Úžasne píše a rozpráva a vysvetľuje, ako sa dá po takejto strate byt znova šťastní.
Ja som stratila veľmi mladá otca...A pri osobnom stretnutí sme si mali naozaj veľa čo povedať. Dosť mi to pomohlo. A hlavne..dovoľte si so ženou smútiť. To treba tiež. A rozprávajte sa. Aby to vaše manželstvo vôbec ustalo

palisko
Včera o 19:17

Súcitím s tebou chlape. Mne zrazilo auto syna vlani v júli. Išiel na autobus za kamarátom. Našťastie to prežil. Neprajem to zažiť nikomu tie pocity keď vám takúto správu zatelefonujú. Keď som prišiel na miesto nehody a videl to rozbité auto a oznámili mi že syn je v sanitke bolo to niečo strašné. Neskutočný tlak na psychiku. Drž sa. Poradiť ti neviem.