Zverenie chorého dieťaťa rozvedenému otcovi. Ako sa mu vyhnúť?

kittike
3. jan 2008

Vazene mamicky, advokatky,
potrebovala by som poradit.
rozsudok mame stanoveny na kazdu sobotu a nep. nedelu.
otec dietata berie vzdy dieta ked nie je chore.

moja otazka je?
ci je stanovene v zakone ked otec pride pre dieťa a ci musím mu dať fotokopiu od lekara alebo staci len mu povedať ze dieta je chore?

dakujem.

kisska
3. jan 2008

Ahoj, nezavidim situaciu, ale podla mna ide asi o to, ze ak by mal otec nejake namietky, ze si si to vymyslela, tak spravu od lekara budes musiet dokladat na sude. Aj ked urcite su situacie, ked dieta je sice chore, ale k lekarovi nejde (napr. prve tri dni chripky a pod.). Neviem, aky mate vztah, ci by mu stacilo povedat, ze dieta je chore, nech sa aj on zbytocne neprehana... alebo bude robit problemy, aj keby male lezalo doma v horuckach...

andrea1158
4. jan 2008

kittike: nemusíš mu dať žiadnu kopi, z ničoho ti to nevyplýva, ale ak mu dieťa nedáš, tak on na teba kľudne môže dať trestné oznámenie za marenie výkonu úradného rozhodnutia

borocka
19. mar 2013

@andrea1158 a co v pripade ked taketo oznamenie namna poda??
my budeme mat sud teraz v piatok, zije v zahranici a chce si brat maleho cez vianoce, velku noc a leto. ale ja som z jahody nespadla. cely rok sa pre maleho mozem zodrat, ked je chory, ked ma nalady, ked mu treba vselico kupit, ked treba vychovavat a potom si ho len tak pride na vianoce vziat lebo ma "pravo"???
a povinnosti ziadne??