1. narodeniny dieťaťa. Aký darček mu kúpiť?

mari.m
8. máj 2007

ahojte..ideme k známim na narodeninovú oslavu ich ročned dcérky..teda Sofinka bude mať prvé narodeniny a ja som tak rozmýšľala, čo by sme jej tak mohli kúpiť???????????čo môže potešiť také ročné bábo 🙂 ???
díky za tipy 🙂

krista
26. feb 2009

anke • 1d • Dnes v 08:29
Ahojte,
zakladam tema, protoze se nam blizi prvni narozeniny a my vubec nevime, co by takoveho rocniho prcka mohlo bavit ... pokud nekde tema uz je, tak at mi admin promine a bez milosti zamkne na pet zapadu 😀

Mame penizky tak na jeden darek a neradi bychom slapli moc vedle. Proto jsem chtela poprosit o napady, inspiraci a i zkusenych maminek, co uz maji 1. narozky za sebou, se zeptat, co se jim osvedcilo.

U nas vede:
1/ Odrazedlo (poridi nejspis deda nebo babi)
2/ Puvodne velky plysak (ale to jsme zavrhli kvuli alergii na prach a nemoznosti prat velkou obludu v pracce)
3/ Nejake hudebni nastroje - xylofon, bubinek apod.

Mrnousek se zatim ani o hracky moc nezajima, spis o kolecka u vysavace a kocarku a o to, co by mohl strcit do pusy, tak moc nevime ...
Dekuji za jakoukoliv radu prip. i za tip na narozeninovou oslavu.

lenkazdenek • 1d • Dnes v 09:15
Ahoj,naše dostala od nás k narozeninám mluvící knížku a plastové kostky a je fakt,že knížka jí chytla hned kostky až později 😉
Jinak oslavu jsme dělaly doma,měly sme pár balonku,malé sme koupily kukuřičné křupky aby nám nezáviděla chlebíčky,dort sem dělala domácí -byl to jen piškot a kvalitní marmeláda a potahovací hmota takže dostala kus piškotu s marmeládou ochutnat 😉

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes v 09:36
Ja ti napisu ktere darky se neosvedcily 😀

Dostala kocar s panenkou...to se o nej opirala a padala!
Plysovy houpaci konik...toho pouziva az ted cca14dnu(ma skoro dva roky)-celou tu dobu byl zabaleny ve folii na skrini, rekla si pak o nej sama...

Ale co ji dostalo byl domecek Jahudka...takovy maly stanecek-je to ted vsude a da se i v lete pouzit na zahradu, ted ho ma jako trucovnu 😀

Hlavne, nekdy malo byva vic, jak se rika! Dostala hafo darku a neumela si poradne pohrat s zadnym,...takze my priste radej min a presne k veku 😀

skurinka • 2d • Dnes v 10:46
mamla je teda hotova z knizek.jsme ji koupili knizky mluvici zpivajici a ty teda vedou do dnes a pak drevene puzzleod roku a pul sklada je sikula

pavlapap
26. feb 2009

My jsme u jedné firmy nevím jestli tady můžu napsat název, tak asi radši ne koupili mluvící hrnec. háží se tam kostičky, mají různé tvary ono to počítá a říká tvary, zahraje písníčku. A nebo jsme k vánocům kupovali odstrkovatlo a začla to až ted' používat. Je jí 13 měsíců. Vůbec se mi líbí ty poučné hračky.

ina.b
26. feb 2009

Já udělala dceři vlastnoruční dorty (to byla fuška na dva dny) 😀 K tomu dostala plyšového medvěda. Od manželovo rodičů kočárek s panenkou. Od mojí mamky odstrkovadlo, od mého táty dřevěný domeček s panenkama. No a hraje si ráda se vším 🙂

krista
27. feb 2009

martule20 • 1d • Včera ve 21:48
Omlouvám se, pokud tady toto téma už je, mrkala jsem do vyhledávače a nic... Holky, co
dostali prckové k prvním narozeninám? Poradíte mi někdo nějakou šikovnou a hlavně kvalitní
panenku pro holčičku?

veronika.m • 1d • Dnes v 01:09
Taky jsem zvědavá na tipy, ale i na nějaké hračky ne jenom panenky... 😉

martinka79 • 2d • Dnes v 06:23
jé taky bych brala radu co koupit,a le néééééééééé panenku. 😉
Já pro svoji dceru koupila k prvním narozeninám panenku s nočníčkem značku envím a je to taky hrůza let(máme ji dodnes) a s ní malý kočárek stabilní hluboký co se nedal převážit když se ho držela a chodila. nejlepší hračka. 😀, pak už následovali věci jako hlací kniha s pianem, trampolína, eletrická motorka a tisíc nepotřebných věcí. super dárky jsou do dnes lego. začla jsem duplem skončila pidi mini zahradou. 🙂

dnada • 1d • Dnes v 08:09
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

martinka79 • 2d • Dnes v 08:24
hm nic moc jsme si tedy nepřečetla,ale dky. 🙂

many • 1d • Dnes v 09:05
ahoj holky 🙂 taky čekám na nějaký nápady 😉 no ale co,že 😉 nakonec to bude nějaká hračka a nebo oblečení,ale to by chtělo takovou nějakou památečku,že 😉 no dort bude,nějakej fakt suprovej,ale co k němu

anke
28. feb 2009

ahojte, jeste jednou obnovuji tema ... nemate nejake dalsi tipy? 🙂

minea
28. feb 2009

Přidám pár tipů, co dostala naše dcera:

skákací zvířátko - baví jí od začátku, když neuměla chodit, posadili jsme ji a ona pérovala
dřevěné odstrkovadlo - má smysl až když začne chodit, do té doby jsme ji vozili a ona vrčela jako motorka 🙂
housenku fischer price - strašnej kýč, ale kupodivu ji to baví
geomag baby - magnetická stavebnice, konečně chytrej dárek, moc ji to baví
První slova 4 knihy v boxu - to se babičce moc povedlo, dárek přímo geniální, nemá chybu
Dřevěná zatloukačka – super věc
http://www.nakupni-dum.cz/i-m-toy-tutti-barevne... - taky krásná věc

peppapig
28. feb 2009

😉 Taky se pridavam, nase dcera mela do roku spis jen sterkadla, baby gym atd atd, zajimaly ji uplne jine veci, tak jsme to nikdy s hrackama neprehaneli.
Na prvni narozeniny dostala:

-prvni sitou krasnou panenku, kterou miluje dodnes
-houpaciho motyla (obdoba houpaciho konika, drevo+latka)
-drevene zviratko na koleckach s provazkem
-drevene zatloukadlo, kostky, puzzle
-knihy, ktere miluje uz od malicka

Ja ted premyslim, co koupit na narozeniny druhe

anke
28. feb 2009

minea: diky za tipy, ten geomag me dost zaujal 🙂
peppapig: i ty zatloukadla vypadaji super 🙂

minea
28. feb 2009

Anke, geomag je opravdu skvělá věcička, malá se s tím opravdu zabaví. Když objevila, že se jednotlivé díly přitahujou, byla z toho v úžasu. Dá se to taky různě rozočit, dá se z toho udělat koule, která se kutálí atd. Občas jí to dám i k jídelní židličce, když ji potřebujui zaměstnat, než připravím jídlo.

Ještě jsem chtěla zmínit vkládačky. Sešlo se nám jich docela dost (typický dárek k jednomu roku), ale ne všechny jsou kvalitní - provedení, ostré hrany, manipulace... Takže chci vyzdvihnout tu nejlepší - je od Simba
http://www.mikifun.cz/e-shop/-1613. Fakt povedená, vkládací dílky jsou plné z obou stran (nejsou duté), všechno je hladké a bytelné, dílek se položí do otvoru a hned nepropadne, je tam nějaká "brzdička", takže zapadne až když se zatlačí, barva okolo dírky napovídá, který kousek tam patří.

Tak to jsou další tipy ode mě 😅

digysa
1. mar 2009

My mame zajtra "velky den"....resp. uz dnes. Malej som kupila taky kocik pre babiku, ktory sa puziva aj ako podpora pri chodeni...
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2341&e=d...

inak podla mna je to jedno, aky darcek dostane...nemyslim si, ze 12 mesacne deti sa dokazu tesit z darcekov....chcu ich chytat a davat do pusy ale to je asi tak vsetko...

krembonzur
1. mar 2009

my jsme teda rok uz meli skoro pred rokem a nejvetsi uspech mely balonky-takovych tech strasne moc-asi cca 100 ci vic a jeste dostal male piskoviste ve tvaru zelvy, takze se v tom rochnil a ty balonky ho berou dodneska-ma je u babi... 😉

leho29
1. mar 2009

Ahoj, no ja mám dvojičky a teraz idú mať dva. k prvým sme im kúpili tatrovky, slúžili im aj ako odrážadla, aj sa na tom vozia, a teraz sa s tým stále hrajú, to bol pre nich najlepšííí darček, využijú ho ešte pekne dlho.
Ja nemám rada darčeky iba na chvíľu, som rada keď to využijú poriadne..
Prajeme peknú oslavu...
My máme v piatok dva, tak v sobotu oslavujeme,

mirsimka1
1. mar 2009

Naša Petka bola najspokojnejšia a aj sa najviac vyhrá so skladacou kockou, na jej stranách sú otvory, do nich sa vkladajú rôzne geometrické tvary - všetky už sama pekne vloží, vysype, zavreť jej to musím ja, to ešte nevie a znova vkladá

evaka
1. mar 2009

plysoveho hojdacieho konika, hrosika.... je ich na trhu hodne, aj take malinke pre rocne deticky, u nas urcite bodoval.

martule20
2. mar 2009

Supér tipy 🙂 Holky, prosím vás, co je mluvící knížka? Dejte sem někdo odkaz, prosím, prosím.

martule20
2. mar 2009

minea: Taky prosím o odkaz na ty 4 knihy v boxu. Díky!

minea
2. mar 2009

4 knihy v boxu:

http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/t...

Škoda, že tam není náhled. Píšou leporela, ale jsou to knížky s tvrdýma stránkama, co otvírají jako klasická knížka. Uvnitř jsou obrázky, vždycky jeden obrázek přes celou stránku a pod ním je napsáno velkým písmem, co to je - např. pes, kůň, autobus, kluk, mašinka, lžička, hrneček..... Dají se dobře použít i na znakování.

krista
3. mar 2009

micanek • 1d • 28. únor 2009 ve 13:18
Ahojky holky
V květnu nás čekají první narozeniny a já už si lámu hlavu co Michálek dostane. Samozdřejmě bude dort. Hraček má plno, tak přemejšlím nad něčím suprovím, ale nic mě pořádneě nenapadá. Zatím akorát křesílko z Ikei pro děti Poang .... pak bych šlka do plastového domečku, ale když já narazila jen na drahý.
Nevíte některá nějakej dobrej link na levné ale kvalitní domečky, nebo vůbec nějakej dobrej nápad

CO KOUPIT K ♥1♥ NAROZENINÁM?

micanek • 1d • 28. únor 2009 ve 13:24
babička koupí Mikymu V Ikea set MAMUT stoleček ..2 židličky opírátkema 2 bez.

veet • 28. únor 2009 ve 13:25
Ahoj,nejsem maminka ale babička,
můj vnouček bude mít 1.dubna také první narozeninky.
Také bych potřebovala poradit.

micanek • 1d • 28. únor 2009 ve 13:35
Veet: ...jé tp je pěkný, že sem chodí i babičky 😀 ...já s tím právě zápasím ...hraček máme plnou pr....tak chci něco pořádnýho.

Mikymu už jsem koupila v Ikei takovej ten tunel za 599,-kč ale vytáhla jsem ho už včera a je s toho uplně nadšenej .. takže proč to schovávat až do narozenin. ...dám ho do albíka.

mamka ..Mikyho babička právě dává peníze, jenže když dá Mikymu někdo peníze, tak a to nic nekoupím a schovám mu je ... tak se s ní vždycky domluvím, že za ní něco koupím ...dovezu jí to ona to zaplatí a pak to dá ...podle mě je to nejlepší, než aby kupovala nějaký ptákoviny ..kterejch už máme doma hafu 😅

veet • 28. únor 2009 ve 13:56
micanku,je jsem na vánoce koupila Beneckovi CARS stan,spací pytel a polštářek ale ješte z toho nemá rozum.
Oblečení nekupují dcera jezdí do zahraničí.

minea • 1d • 28. únor 2009 ve 14:03
Micanek, založila jsi duplicitní téma, takže ti to zavřou - o pár řádků níž je

Aký darček na prvé narodeniny 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

micanek • 1d • 28. únor 2009 ve 14:25
Minea ..všimla jsem si tho, až jse to založil a...stejně se mi líp čte v češtině 😀

lena27 • 1d • 28. únor 2009 ve 20:15
my jsme kupovali tříkolku

terra • 1d • 1. březen 2009 ve 12:25
U nás už pomalu začíná být aktuální 2. narozeniny 😉 ale k 1. narozeninám jsme kupovali společně s rodinou - stoleček a židličky Mammut z Ikei, magnetickou tabuli a fůru magnetů, hrací stoleček Chicco - vše mělo a má úspěch do dneška 😉
Ke druhým plánujeme koupit tříkolku a dále uvidí, ale tříkolka je jasná 😉

micanek • 1d • 1. březen 2009 ve 12:48
Tera ...ten mamut set je náádhernej ..ten právě budu kupovat za babičku ....děda z babičkou maj nějakou tatrovku a bazén ...já bych tomu našemu prdískovi snesla modré z nebe 😅

terra • 1d • 1. březen 2009 ve 12:51
Taky tak 😉 😝
ten mammut je fakt dobrý. máme jej bez mála rok a naprosto bez známek používání.
Lehce jde z povrchu všechno vyčisti - pastelky, tužka, razítka.
Židle v poho udrží i dospělého, takže si hrajeme u stolečku spolu. je to fakt dobrá investice 😉
Škoda jen....dříve byla větší nabídka barev. Když jsme kupovali mi tuto sadu, byl pouze červenej stůl a židle modré a nebo zelené.
zelená nám nevadí, ale stůl by bodl barevně oranžový. Ale máme červený a už jsem se s ním dávno sžila 😉 😀

micanek • 1d • 1. březen 2009 ve 14:49
terra ..v Brně v Ikei jse zase vyděla stůl modrej a ten se mi líbí a židličky chci k tomu barevné 😅

caira • 1d • 1. březen 2009 v 19:18
tak my slavili prvni narozeniny v patek, tak muzu jen rict, co se nadelovalo u nas :-} a treba to nekoho inspiruje

Nejvetsi hit byla trikolka smart trike, je to trojkombinace takze se da pouzivat uz od 10ti mesicu az do cca 36 mesicu a to je asi zatim ten nejzamilovanejsi darek, dneska jsme ho poprve vzali na prochazku - cca 2 hodky na nakup a zpet a mala se rehtala od zacatku az do konce...

http://www.eshopbaby.cz/katalog/smart-trike-plu...

dale choditko jelikoz mala akorat "objevila" nozicky tak se snazi porad stavet a chodit - neco podobneho jako tohle jen my mame od Vtech:

http://www.slune-cz.cz/choditko-fisher-price/

dale dostala dreveny xylofon do ktereho ted triska hlava nehlava, hubebni svitici bubinek, batuzek pro malicke deti od little life, dostala jeste jeansy a tricko od babicky s dedou, plysoveho medveda z od tety z kanady, 2 knizky, plastove puzzle se zviratkama a jeste nejake malickosti 🙂 ale nejvetsi radost ji udelala asi ta trikolka a choditko u toho je porad 🙂

veet • Včera v 08:19
Ahoj holky,dík za tipy na dárečky.tak do té trojkolky půjdu,ta je bombová.
Ještě bych chtěla barevnou vkládačku ta se mi také hrozně líbí a myslím,
že vnouček si s ní pohraje.Mám ještě měsíc čas ,tak budu nakukovat. 🙂

micanek • 1d • Včera v 11:27
Veet ..pěkný vkládačky má Fisher Price ...mrkni na mimibazar, tam určo něco seženeš.

veet • Včera v 11:59
Děkuji,koukala jsem a opravdu je jich mooooc.A už jsem si vybrala.Holky jste moc fain a děkují.

maakule • 1d • Včera ve 12:17
Ahoj, my měly narozky nedávno a dostala chodítko (hroch od fisher-price, jak chodí za ním) a strašně jí to baví. Ale původní plán byl na 3kolku. Taková, co je použitelná už od asi 10ti měsíců. Jsou tam kšírky s 5ti bodovím pásem a postupně jak dítě roste se to odstrojuje, až je z toho normální 3kolka. Od firmy smart trike. Jo a nedostala jí, prtože je zima a nám to přišlo zatím zbytečný, dostane to až bude moct na tom jezdit venku.

caira • 1d • Včera ve 14:14
maakule - tu trikolku uz jsem popisovala o par prispevku vys.. 😉 my ji koupili a je to darek darku, dostala i choditko ale trikolka vede 🙂

veet • Včera ve 14:55
http://www.eshopbaby.cz/katalog/leonardo-dx-3v1...
Ahoj caira,myslíš,že tou bych udělala radost vnoučkovi.Mě se moc líbí.

caira • 1d • Včera v 15:02
veet jsem si tim jista, je to vpodstate to sama co mame my..ale asi jiny model..nase mala ji naprosto zboznuje..ted je zaparkovana v hostovskem pokoji a xkrat denne se tam musime jit podivat aby se mala ujistila,ze tam porad je. My mame starsi model bez tasticky ale jinak to same..dala jsem fotku do alba jak se tam mala tvari tak se klidne podivej at vidis, ze z ni byla fakt nadsena 😉

veet • Včera v 15:13
caira koukla jsem máš krásnou holčičku a je opravdu vidět na fotce radost z dárků

martule20
3. mar 2009

Ahoj holky, tak my už jsme taky prolezli kde co a zatím máme doma k 1. narozeninám nachystané
chicco 4 v 1 (chodítko, jezdítko, houpadlo, odrážedlo 😀 😀 ) a dřevěnou houpačku, kterou manža
připevní do futer. Na tu spoléhám asi nejvíc. Pak jsme ještě vymysleli župánek na plavčo, do osušky už
se mi Eli nevejde a drkotá pak zbytečně zubama, než se dostaneme do sprchy. A rodiče jí koupí naušničky,
zatím má takové ty provizorní nastřelené. Jo a samozřejmě panenka, ta nesmí chybět. Na netu toho je hafo,
ale nejvíc se nám líbilo obyčejné miminko s hadrovým tělíčkem, teď řeším dilema jestli chechtací, mluvící nebo ne 😉

alterna
9. mar 2009

Holky chciu se optat na dort?
Budete nekdo delat pro prcka takový ten z jogurtu a přesnídávky?

martule20
12. mar 2009

alterna: odkaz na dort tady určitě taky někde byl. Přikládám můj oblíbený 🙂 A na focení necháme udělat u cukrářky krtečka. http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=78&...

alusha
12. mar 2009

my sme objednali trojkolku smart trike a hraci pultik od chicca, buduci tyzden by to malo dorazit, uz sa tesim 😀 tie torticky su dobry napad, urcite urobim aj ja 🙂

minea
12. mar 2009

Já jsem dělala něco podobného, podle kuchařky Hami:

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 kg jablek
citronova šťáva, cukr, skořice
1 vanilkový pudink
dětské piškoty
1 bílý jogurt nebo tvaroh

POSTUP PŘÍPRAVY

Jablka oloupeme, nakrájíme na kostky, podlijeme trochou vody a rozvaříme. Podle chuti mírně přisladíme, přidáme pár kapek citronové šťávy a trochu skořice. V hrnečku rozmícháme v malém množství vody 1 vanilkový pudink, nalijeme ho k jablkům a povaříme 5 minut.
Do dortové formy, vyložené mikrotenovou folií, střídavě pokládáme vrstvu piškotů a vrstvu jablečné kaše. Hotový dort necháme vychladit v chladničce. Dort můžeme dozdobit rozšlehaným tvarohem či bílým jogurtem.

minea
12. mar 2009

Ještě jeden tip na dárek. Dcera dostala tuhle stavebnici. Nejdřív to jenom rozhazovala, ale teď, v 15 měsících, už staví pěkné komíny
🙂
http://karkulka.mimishop.cz/detail.php?zbozi=93...

barusek
12. mar 2009

Doporučuju knížky z edice Pohlaď si mě, je to od Librexu, mají čtyři druhy a jsou prostě úžasný. My nejdřív koupili Adélce tu s pejskama a pak doobjednali všechny, protože rázem zapomněla na jiné knížky a pořád prohlížela jen tuhle. Na každé stránce je něco z jiného materiálu,třeba jakoby psí srst, je tam vypletenej košík,je to plastický, reálný a moc pěkný. http://shop.knihservis.cz/market/CAdetail2.php?...

caira
12. mar 2009

u nas je ted veliky hit ten dreveny xylofon co jsme male koupili..kupodivu okamzite pochopila, ze tou drevenou palickou do toho ma triskat..i si ji chytne za spravny konec a pak do toho busi hlava nehlava..obcas to slizne i jeji vlastni hlava jak je do toho zazrana 🙂 😀

hancas
13. mar 2009

naši prcci dostali tatru,kočárek,mluvíci panenku,stavebnice,kostky,odrážedla....

caira
13. mar 2009

tatru jako tu oranzovou ? ja mela tatru jako mala, to bylo uzasny, to jsem nevedela, ze se jeste delaji... 🙂

hancas
13. mar 2009

no tu tradiční tatru jak jsme mívali jako malí,je modroi červená,ale myslím že se dělí i oranžová, a můžu říct že si fakt vyhrají,jeden vozí druhýho a nebo v tom sedí odráži se....jj tater je všude dost je jsou asi o trochu dražší 🙂