1. sväté prijímanie - akú zvoliť výzdobu kostola?

jane24
13. apr 2019

Ahojte mamičky, chcem Vás poprosiť o inšpiráciu..U nás je v kostole zvykom počas 1.svätého prijímania, že sú nejakým spôsobom pred oltárom alebo kdesi na boku inštalovane mená prvoprijímajúcich detí a ostáva to v kostole ešte nejaký čas ( podľa toho kedy je najbližší cirkevný sviatok a teda sa to už nehodí). Každý rok sa to mení. My sme tento rok menšia skupinka rodičov /16 detí/ a niektorí rodičia samozrejme ako to už býva nemajú záujem priložiť ruku k dielu.A my ostatní nie sme nejakí kreatívci.Chcem Vás preto poprosiť o nejakú inšpiráciu, ak mávate niečo podobné .Ďakujem

jaja1979
13. apr 2019

@jane24 U nás bolo niečo takéto, more, slnko, sieť a v nej rybky s menami deti

cacianka
13. apr 2019

Nepoznám nejake pravidla ako sa to ma robit.
Možno niečo ako tablo po ukonceni MS ZS SŠ
Na maliarsky stojan opriet velky ozdobný rám z nejakeho obrazu.vnutro potiahnut peknou látkou a pripnut fotky deti.pod ne menovky s menom patróna.dekorovat nejakym obrazkom sveteho komu je venovaný kostol.ram trochu ozdobit kvetmi

pribinak
13. apr 2019

Neterka mala velke srdce, tam sa deti podpísali

nikayla
13. apr 2019

My sme mali veľké srdce, zvlášť chlapci, zvlášť dievčatá a na nich boli upevnené naše krstné košieľky.

alexa21
13. apr 2019

@jane24 ja som minuly rok synovi a deckam toto robila.cekjom rychlovka😊.pominule roky mali pri oltary brezu a na nej mena zavesene,nam brezu zrusili tak sme to s maminsmi museli vesat po kostole.
Pred koncom slavnosti sme s maminsmi zvesali a decka si to vzali domov aj s darcekom od farnosti

janinah
13. apr 2019

Nemám fotku,len popis.Boli to kvety z tvrdého papiera ,v strede koleso na ňom fotka dieťaťa vlepená a dookola lupienky a na tie lupienky si deti zapisovali dobré skutky /bol som babke nakúpiť,pomohol som spolužiakovi s úlohou..../ tie kvety boli na takých drevených paličkách,mali aj listy zelené na paličkách nalepené a pozapichované boli akoby na kúsku lúky zelenej resp. kopca....

cajkae
12. máj 2019

Možno už neskoro ale možno ešte niekoho inšpirujem 😊