10 mesačné dieťa a svadba

trulinka
21. feb 2015

Ahojte, koncom aprila sme pozvani na svadbu. Riesim dilemu ci maleho vziat aspon na zaciatok so sebou. Ci mu ten hluk na svadbe nebude vadit. Co si myslite? Dakujem za vase nazory 🙂

ivca88
21. feb 2015

Na mojej svadbe boli tieš bábätka ... a v pohode to bolo ... ked sa v strede obradu zacal malý pučit...tak ho mamina zobrala pred kostol - alebo do predsiene ...
No scadba je skvela prilezitost sa z muzom zabavit ako kedysi 🙂 ak má kdo malého postrážiť ..tak to vyuzi ..a vy sa zabavte 🙂

martina833
21. feb 2015

My sme boli s dcerkou v takom veku na svadbe a hluk jej nevadil, dokonca si aj pospala v tom ramuse 🙂
Ale ty vies, ako reaguje na velku spolocnost, zober ho, ale maj v zalohe aj niekoho, kto by ti ho eventualne prisiel zobrat...

anit444
21. feb 2015

Podľa mňa ho kľudne zober so sebou, hluk mu neuškodí. Len si zabezpeč opateru pre prípad, že sa mu tam nebude páčiť. Odporúčam zobrať si so sebou kočík 🙂

trulinka
autor
21. feb 2015

@ivca88
Najprv som uvazovala, ze iba odbehneme s muzom na obrad, popripade aj s malym a potom pojdeme domov. No je mi to luto, nakolko sa jedna o svadbu mojej najlepsej kamaratky a maly uz dokaze celu noc prespat, tak preco to nevyuzit. 🙂 Kedysi sme chodili na svadby velmi casto, radi tancujeme. Takze rozmyslam, ze maleho normalne vezmeme so sebou - ak bude dobre pocasie, na obrad, potom aj do saly, s tym ze kojit a prebalit ho mozem aj v aute. No a vecer ho odvezieme k rodicom, ulozim ho do postielky a my sa vratime naspat. Tak uvidime ako to dopadne 🙂

matafen
21. feb 2015

Zavisi od toho, co ocakavs od tej svadby a ake je dieta, to je velmi individualne. Niektore deti nemaju problem s vacsou spolocnostou a hlukom, ale vacsinou problem je. My sme mali ist s dcerou na svadbu, ked mala 15mesiacov a 2,5roka, ale jednak chceli sme sa zabavit a jednak dcera bola dost mrzuta, pokial sa nedodzal jej rezim a tiez bola nervozna z vela cudzich ludi, tak sme ju nebrali. Prvykrat bola az ako 4,5rocna a to uz si uzila ona aj my. 10-mesacne babo este nebude mat zo svadby ziadny zazitok a vy sa pri nom takisto nezabavite. Boli aj s mensimi detmi, aj babatkami, krasne vyobliekanymi, vsetci ich obdivovali, ale ti rodicia neboli ani chvilu spolu, striedali sa v noseni, kocikovani, behani a deti boli mrzute, museli s nimi skoro odist. Ale ak neplanujes zabavu, len sa ukazat ako rodinka vecer a potom ist domov, alebo ak ho mas komu odniest, ked zacne byt mrzuty, tak ho pekne nahod do oblecka a zober, je to zlate 😉

sednaja
21. feb 2015

@trulinka My sme boli na svadbe s polročným bábom a okolo 20.00 - nepamätám presne - sme išli domov. My chodíme s deťmi všade a ak sa nedá, tak nejdeme vôbec.....teda okrem pohrebov, tým sa vyhýbam aj ja 😉

trulinka
autor
21. feb 2015

@martina833
Tak spravim, skusim ako sa mu tam bude pacit, ak by velmi vystrajal, tak ho odveziem ku rodicom. Maly ma rad spolocnost, len neviem ci by v tom hluku spal, to asi nie, ale tak mozem sa s nim aj poprechadzat po vonku, kocik budeme mat. Tak super, ze vasa mala si aj pospala na svadbe 🙂

trulinka
autor
21. feb 2015

Myslela som si ze kamoska bude mat svadbu neskor, ze uz aj maly bude chodit, bolo by to jednoduchsie, no ale co uz 🙂 .

sednaja
21. feb 2015

@trulinka naša má dva roky a bola na 3 svadbách........na všetkých pospala a bola v pohode.....ale keď ti drobec spí celú noc, tak nenáš problém 🙂

trulinka
autor
21. feb 2015

@matafen
Tak myslim ze malemu velka spolocnost vadit nebude, len sa bojim toho hluku, to neviem ci sa nebude lakat. Viem ze pokial tam budeme s malym, velmi sa nezabavime, ale tak na par hodin sa to hadam bude dat. Ved ta najlepsia zabava na svadbe je aj tak az neskor vecer. Rada by som sa uz kus zabavila a vypadla z toho kazdodenneho stereotypu 🙂 .

trulinka
autor
21. feb 2015

@sednaja
Hej ved preto ze spi celu noc, by to bol hriech nevyuzit 🙂 . Len to je kus problem, ze svadba bude 17 km od nas. Cize aj preto chcem na obrad a cast svadby zobrat aj jeho, aby som nemusela domov lietat viac krat, nakollko sa este kojime. Ak by vydrzal do nejakej siedmej tam s nami, bolo by fajn, to by som ho potom odviezla k nasim, ulozila spat a ja by som sa vratila naspat kus zabavit sa....

sednaja
21. feb 2015

@trulinka výborne uvažuješ, tak aj urob, ani si naše rady nepotrebovala........a na svadbe ani nebudeš vedieť, že máš bábo, vybavia ho iní... ja som tiež kojila....dokonca sme boli aj na bezdetnej svadbe, ale sme povedali, že buď s bábom, alebo vôbec.....no naša sa budila aj v noci...to máš bonus. Ja už teraz ani nemám kde deti nechať, aj keby som chcela, snáď ani nebude potrebné....hlavne sa zabavte 😉

kadri
21. feb 2015

@trulinka bola som na svadbe bratovi s 3m dcerou 🙂 ked bola hore, zabavila ju siroka rodina, ale vecsinu casu spala. mala som kocik v takom kumbale pri kuchyni, kde som ju aj prebalila, nakojila a ulozila. boli sme do rana do 3h 😎 ak mas satku alebo nosic, to je tiez vyborna pomoc. ak nemas, do aprila stihnes natrenovat 😉

katarinamarkova
22. feb 2015

@trulinka dieta nie je mimozemstan a spolocnost ludi detom len prospieva.....ked ho vecer normalne ulozite spat, najdete niekoho na strazenie, alebo bude spinkat niekde vo vedlajsej miestnosti.....preco nie? ak sa jedna o normalnu svadbu, kde sa tancuje, je, zabava.......preco nie?
a obrovskou vyhdou je, ze je tu x ludi co ti maleho popestuje 🙂

trulinka
autor
22. feb 2015

@katarinamarkova
Jasne, jedna sa o normalnu svadbu, teda dufam 😀 .

trulinka
autor
22. feb 2015

Dievcata som rada ze zdielate moj nazor, ze aj zena ma materskej ma pravo sa trochu zabavit a odreagovat sa 😉 .