Aké sú podmienky krstu v Modrom kostolíku?

martinasz13
28. aug 2019

Zdravím, ja by som sa chcela spýtať či by nám pokrstili dcérku v Modrom kostolíku ak my s partnerom sme iba krstený a krstný rodičia majú: krstná mama krst a 1.sväté príjmanie a krstný otec iba krst. Všetci sme katolíci. A ak by bol problém že treba aj birmovku tak dá sa “dorobiť”? Ďakujem vopred za odpovede. 🙂

nika3136
28. aug 2019

@martinasz13
Záleží na viere.
Ak sú gréckokatolíci, tak prijali birmovku pri krste, ak nie, tak je potrebný krst, prijímanie aj birmovka (s tým ti ale neporadím, som gréckokatolík)

lula313
28. aug 2019

@martinasz13 závisí od farára. Kamoska robila krstnú a nebola ani pokrstena(ani svedok krstu), ale farárovi sa zaslúbila, že si potom dorobi sviatosti a tak aj bolo.. chod skôr do Blumentalu, tam sú modernejší farari..

titla
28. aug 2019

Birmovka sa da "dorobit", ale tak ako kazda svistost vyzaduje pripravu, v pripade birmovky je to zhruba niekolko mesiacov az rok.

maciatkolulu
29. aug 2019

@martinasz13 vy mate iba krst... A ste zosobaseni v kostole? V modrom kostoliku odjakživa trvali prisne na všetky pravidlá, keďže sa pri sviatostiach viac ako na vieru dba na pekne fotky a videa😉 takže za mňa chod a opýtaj sa.

evkamotka
29. aug 2019

Ved tam v piatok brnkni ;)

arcticcode
29. aug 2019

Kretni rodicia potrebuju mat krst aj birmovku a zit v sviatostnom manzelstve, resp. Nezit v konkubinate. To iste sa tyka aj rodicov.

dominika7990
29. aug 2019

Keď som tam chcela pokrstiť dcérku pred dvoma rokmi vyžadoval aby aspoň jeden s krstných rodičov mal všetky sviatosti. Trebalo doniesť aj potvrdenie z fary že tie sviatosti absolvovali. To že sme vtedy neboli zobratý neriešil len sa opýtal či sa nechceme zobrať a spojiť to s krstom.

dominika7990
29. aug 2019

A že krstný rodičia majú byt v manželstve ako sa píše vyššie ani neriešil. Narovinu som povedala že krstná bude moja sestra a krstný mužov strýko. Vedel aj že strýko má iba krst no neriešil to povedal že mu stačí jeden so všetkými sviatostami. Ja mám všetky sviatosti muž iba krst a iba sa pýtal ako sme mi na tom a viac tiež neriešil.

queen_mary
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinasz13
autor
29. aug 2019

Ďakujem veľmi pekne za odpovede, každopádne tam zbehnem v stredu a opýtam sa. 🙂
A s partnerom sme ešte neni zosobášený.
A Modrí kostolík, je katolícky kostol pozerala som si to.

lucia147852
29. aug 2019

@martinasz13 čiže vám ide len o to ze t bude v modrom kostolíku.. A je jedno akej by bol cirkvi?

martinasz13
autor
29. aug 2019

@lucia147852 nie nejde mi o to mám vyhliadnuté dva oba sú katolícke a chcem aby aj moja dcéra bola katolíčka, a preto zbieram informácie či je možný krst za takých podmienok ako sú napísané hore na začiatku diskusie, lebo som si prezerala aj staršie príspevky a diskusie a tam veľa žien odporúčalo Modrý kostolík a Blumentál že tam sú najviac vyhovujúcejší..

maciatkolulu
29. aug 2019

@martinasz13 s partnerom nie ste zosobasenI a ModrY kostolik😂😂😂😂to je fakt hrôza čím ďalej tým viac ako dievčatá po niektoré pisete
@dominika7990 krstni😉

martinasz13
autor
29. aug 2019

@maciatkolulu nikto sa ťa nepýtal na pravopis, je to trápne v každej diskusii rýpať 😊

maciatkolulu
29. aug 2019

@martinasz13 slušne som upozornila.... Je podľa mňa trápne ak dospela osoba robí takéto chyby.. ... Ale dobre.