Ako oznámiť rodine zásnuby?

dominicka28
16. máj 2021

Ahojte baby, včera sme s partnerom boli vybrať zásnubný prstienok. O svadbe sme sa už nejaký čas rozprávali a padla aj tá otázka či si ho vezmem. Súhlasila som ale prsteň sme ešte nekupovali. Včera len tak náhodne prišla na to téma a nejako sme prišli k tomu že ho pojdeme kúpiť, tak sme kúpili a bojím sa ho aj nosiť. Jeho rodičia sú s tým v poriadku, už som to oznámila aj sestre a babke. Obe sa tešili akurát viem, že rodičia budú mať krivé ústa. Oni sú takí zvláštni, že tieto veci schvália až keď oni sami budú pripravení. Ich vec to nie je kedy a s kým si založím rodinu pokial som sama spokojna a uvedomujem si, že aj keď to je rodina nemôžem si nechať kaziť šťastie. Avšak strašne sa bojím im to povedať. Raz budem musieť ale potrebujem nejakú radu od vás, ktoré ste boli v podobnej dusnej situácii. Ďakujem za každú radu😊❤️

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
16. máj 2021

@dominicka28 ved navlec prsten a pockaj, kto sa opyta. Zvesene huby neries...

dominicka28
autor
16. máj 2021

@beata_k budem to tak musieť urobiť. Akurát už vidim tie sprosté otázky či som tehotna a podobne. Obaja ešte študujeme a dohodli sme sa, že antikoncepciu budem ďalej brať aby nebola nehoda. A neskutočne by má hnevala taká reakcia. Nechcem si popravde ešte kaziť z toho radost tým, že nad nami bude niekto vykrúcať ústa

dominicka28
autor
16. máj 2021

@0silvia0 ja už som raz bola zasnúbená a ešte aj obrúčky sme mali a nikto si to nevšimol. U nás je každý taký ignorant🙈 myslím že takto si len budú myslieť že to mám nejakú bižutériu a budú na to kašlať😂😂ale chcela som to najskôr tak spraviť

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
16. máj 2021

@dominicka28 ja keby som mala takuto ignorantsku domacu atmosferu, tak nic neoznamujem... Keby sa to dozvedeli odinakial, povedala by som popravde, ze som sa im to bala povedat, lebo maju povacsine cudne reakcie🤪 hotovo, vybavene, vyriesene😁

dominicka28
autor
16. máj 2021

@beata_k tak babke aj sestre som povedala nech mlčia a viem, že aj budú. Jeho rodičia nevedia ešte, že sme sa zasnúbili len sa ich pýtal na názor. Možno aj niečo tušia. Určite nechcem nikomu okrem sestry a babky nič hovoriť kým nebude mamka s tatkom vedieť. Joj len keď si predstavím tu ich reakciu. Až mi je na grc😀 vy ste ako oznámili doma zásnuby?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
16. máj 2021

@dominicka28 my sme zasnuby napriklad neriesili, rovno svadba😁

kitycat
16. máj 2021

Ved zasnuby este neznamenaju aj svadbu. Rodicia to dovtedy rozdychaju... Alebo z toho zide lebo citam, ze si uz druhykrat zasnubena..

lindous
16. máj 2021

Ak ešte študuješ a už si druhýkrát zasnúbená, tak sa im nečudujem, že na to pozerajú možno trochu skepticky ... nie v zlom, len sa o teba proste určite boja, keď už ti to raz nevyšlo, určite nechcú aby si bola ublížená... ale inak súhlasím s babami, že nádych výdych a proste im povedať, že ste sa zasnúbili ... ono zase sa toho toľko nemení, keďže tehotná nie si a ani sa ešte nejdete snažiť a svadba tiež nebude hneď o týždeň ...oni to medzičasom spracujú, keď uvidia, že to myslíte vážne 🙂

dominicka28
autor
16. máj 2021

@lindous o tých prvých zásnubách nevedeli. Hovorím že ani si nevšimli prstene. Haluzáci😀 no dobre žienky drahé. Mate pravdu. Tento týždeň prídem vytasim ruku a hádam im dopne čo chcem povedať 😂keď nie tak budem musieť povedať tú vetu že som zasnúbená🙈ďakujem za milé odpovede❤️

lorenita
16. máj 2021

@dominicka28 prilis to prezivas... Co chces oznamovat? Zákazu ti si ho vziat, ak si mu povedala ano? ...Uz to nie je ako kedysi ze si sa musela poprosiť o povolenie.. si dospela?.. si.. vela stastia prajem a co najmenej zbytočného stresu..

petamich
17. máj 2021

posli rodicom fotku prsta (idealne toho so snubnym prstenon) s pokecom aha 🙂 a vybavene, oznamila si, vykrivene usta neuvidis, ja mam s maminou vyborny vztah a tiez som to tak urobila ale len preto, ze som nechcela cakat, hned potom sme si volali

ibrunova
17. máj 2021

@dominicka28 a ty nebývaš s rodičmi?

oli18
17. máj 2021

Ved zasnuby maju svoj postup. Zenich pride s kyticou pred tvojich rodicova vypyta si ta. V mojom pripade dosli aj svokrovci a podaval sa slavnostny obed. Vola sa to aj pytacky. Rovnako dosiel aj moj zat si vypytat dceru. Len bez rodicov, lebo ich uz nema. Dnes si to poviete len vy dvaja a rodicom to len oznamite. Tak im to povedz bez okolkov.

makova333
17. máj 2021

@dominicka28 vo veku ked sa chces zasnubovat a vydavat sa bojis svojich rodicov? hmm toto mi nejako nevychadza ako by klasik povedal 😉

pracujucazienka
17. máj 2021

@oli18 jaj v dnešnej dobe to málokedy takto funguje..napríklad ja som sa zasnúbila keď som žila v anglicku.Môj už teraz muž mal letieť na Slovensko požiadať mojich rodičov o moju ruku obratom priletieť spat požiadať mna o ruku a potom ísť na Slovensko spraviť slávnostný obed?Doba sa vyvíja a mení.Vieš kedysi bola iná doba ženy žili do svadby u rodičov a potom následne išli mladý do svojho..v dnešnej dobe keď povieš že si zasnúbena tak každý rieši či si tehotná..síce neviem čo ma tehotenstvo spoločne zo sobášom ale budis..podľa mna je pekne hlavne v dnešnej uponáhlanej dobe keď sa chcú mladý najskôr vziať a potom plánovať deti..ona na niečo je pojem plánované rodičovstvo

janetinka27
17. máj 2021

uz pri vychove by sa malo dbat na budovanie dovery medzi rodicmi a detmi. uz tam niekde sa malo zacat pracovat na tom, aby si nemusela teraz prezivat podobne chvile.
nasi sa potesili, zagratulovali, svokra so svagrinou mali otrasne reakcie, svokor sa len usmieval popod fuzy, aspon sa mi tak zdalo. ale urcite sa patri to rodicom povedat, si uz dospela a tak sa treba aj spravat, pristupovat k tomu priamo, nie su to susedia alebo cudzi ludia. ked na niektore dolezite veci nedbali oni, tak ty nemusis robit rovnaku chybu.

oli18
17. máj 2021

@pracujucazienka Dnešní mladí považujú slovenské tradície za prežitok. Zato nemáte problém konvertovať z lásky k budúcemu manželovi na inú vieru a dodržiavať s nim jeho tradície. Nie je to prežitok v dnešnej modernej a tolerantnej dobe? Veď nech si každý, aj v manželstve, vyznáva akú vieru chce. Lenže toto je tradícia a moderná doba na tom nič nezmení ani o 1000 rokov. Sú národy, pre ktorých sú tradície posvätné. U nás tých tradícií je minimum a pomaly vymiznú úplne. Som rada, že som mala ja, aj moja dcéra, takéto zásnuby. A kto chce, nech sa zasnubuje aj cez sociálne siete, jeho vec.

pracujucazienka
17. máj 2021

@oli18 ? Isto to malo byt mne?aka viera?

nafka0483
17. máj 2021

@oli18 Mozem sa opytat? Ty si vedela, ze ta poziada o ruku? A aj tvoja dcera vedela? Lebo ked prisli aj rodicia a podaval sa obed, tak to nebolo spontanne, cize pozvanie bolo len na "obycajny" obed a napr. zoznamenie rodicov a vyklulo sa z toho prekvapenie so zasnubami, alebo ste sa vy zasnubili dvaja osamote a toto bolo uz "len" zoficialnenie pred rodicmi?

oli18
17. máj 2021

@nafka0483 Spontanne to bolo len medzi nami dvomi. Potom sa zorganizovalo stretnutie nasich rodicov s obedom. Mm doniesol dve kytice a snubny prsten a poziadal mojich rodicov o moju ruku.

nafka0483
17. máj 2021

@oli18 Jaaj tak, jasne 🙂

pracujucazienka
17. máj 2021

@oli18 odpovieš mi?

oli18
17. máj 2021

@pracujucazienka Je to myslené všeobecne, nemám na mysli teba.

0silvia0
17. máj 2021

@oli18 ja napriklad nie som mlada a pred 20timi rokmi ked som sa vydavala tiez sme neriesili tieto tradicne zasnubne ceremonie. Nie som tradicne naladena ani som nebola...

pracujucazienka
17. máj 2021

@oli18 jaj tak lebo som nechápala čo splietas s vierou..ono vieš kedysi boli aj sobáše dohodnuté takze zase nemusíme všetky “tradície” dodrziavat(niekde ešte dodržiavajú)..a čo by ste robili keby tvoji rodicia povedali nie?Nastávajúca svokra,svokor a ženích by si povedali,že ok a odišli by?Ze snáď inokedy?Lebo autorka sa hlavne boji ich reakcie a zvláštneho správania