Ako prebieha evanjelický krst?

zdena12345
6. okt 2014

prosim tych, co krstili/boli pri krste v evanjelickom kostole, ci by mi mohli napisat, ako to prebiehalo. myslim tym uplne pragmaticky- ako sa prichadza, kto drzi dieta, kde kto sedi (budeme tam my, krsni, dedkovia a babky a nasi surodenci), kolko to cca trva (nech vieme na kedy si dohodnut restauraciu..). co treba priniest (predpokladam ze okrem dietata a seba nic🙂 )co malo dieta oblecene, co s takym 3 mesacnym babom- uz teraz nam vykuka z perinky, tak asi bude musiet ist bez nej, no neviem ci ho tam celu dobu drzat ked sa bude vrtit lebo to bude celkom sranda🙂. peniazky v akej hodnote hadzali do kasicky a kolko davali potom dobrovolne za krst... jednoducho vsetko co vas napadne.
nemam s tym ziadnu skusenost, tak nech nejsme za motakov🙂 poprosim nepisat nic v style, ze take male nekrstit lebo si to neuvedomuje... a rozne zamyslania sa nad podstatou krstu. ide mi cisto o pragmaticky opis priebehu krstu. dakujem

alchemilkazltozelena
18. apr 2017

baby a musi mat maly biele oblecenie alebo moze byt aj toto?

nikenzi
18. apr 2017

Prídete pred schodíky k oltáru - rodičia a krstný rodičia. Bábo má na rukách krstná mama, farár rozpráva...dakedy aj hodinu 😀 prídete k svätej vode, farár sa spýta na meno a pokrstí. Na záver modlitba, spoločné foto a do kancelárie po krstný list. Tam sa farárovi dajú peniaze "pre kostol". Ja som dala 100€. Malý bol krsteny ako 8m a mal krajšie tepláčiky čierne, body biele, košeľu a strikovany svetrík. Capacky a čiapočku - bola zima v kostole. To je všetko. Hostia sedia kde chcú a ak chcete mať krátky krst treba povedať farárovi. Perinku ani košieľku ani sviečku netreba.

vroni
18. apr 2017

Obe deti som mala pri krste na rukach ja, nie krstna mama a cely cas sme sedeli, len na samotny krst sme museli prist k tej mise s vodou. Sviecky sme mat chceli, tak nam ich pani fararka do krstu zakomponovala.

silvika23476
16. máj 2019

@daniela1983 Ahoj, da sa pokrstit aj dieta, co ma otca evanjelika a matka nie je nikde krstena?