Ako riešite rodinné oslavy?

suz2
28. feb 2013

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať ako riešite rodinné oslavy. Myslím tým, či to zvládate na jednu várku, alebo sa delíte na vašu a manželovu stranu. U nás je to napr. tak,že sa delíme. V jeden deň príde naša strana a nasledujúci manželova ( alebo naopak, to je jedno, v akom poradí). Je to najmä z priestorových dôvodov. Lebo z našej strany príde vždy 9 ľudí a to by sme sa do nášho dvojizbáku nepomestili ešte aj s manželovou rodinou. Doteraz to bolo OK. V sobotu oslavujem narodky a tak sme opäť pozvali moju rodinu na sobotu a manželovu na nedeľu ( ja si uvedomujem, že aj manželova rodina je moja rodina, aj sa k nim tak správam ...aj keď dodávam, že svokra je rohatá múú...). No a včera volala svokra, že ona chce silou mocou prísť v sobotu, že prečo ju separujeme ( v nedeľu mala prísť len ona, švagrina a ich nesmierne živý syn). Nedá si nijako vysvetliť, že ak prídu ešte aj ony, nebudeme mať kde sedieť, a malého si budú všetci podávať ako horúci zemiak..do toho ten malý krstný syn..ten tu bude vrieskať.... Som zúfalá. Nechápem, prečo nerešpektuje naše rozhodnutie. Je naserkaná a či už sa dotrepe v sobotu, alebo v nedeľu, bude ofučaná.... Prepáčte, asi som sa len potrebovala vykecať.... ☹ ale chcela by som vedieť , ako riešite rodinné oslavy vy. Ďakujem a prajem pekný deň.

zeytin
28. feb 2013

Ahoj, prave kvoli tomu co pises sme to urobili tak, ze sa delime "podla hodnosti" :D Jeden den pozyvame rodicov s oboch stran s krstnymi rodicmi (najblizsiu rodinu) a na druhy den moje sestry s rodinou a svagrinu s rodinou. Rodicia sa aspon porozpravaju a na druhy den sa aspon deti spolu zahraju... Tiez to nie je idealne, ale co narobis... A k tvojmu problemu vidim jedine riesenie - pozvi ju teda na sobotu a uvidis, co ti na to povie - ci sa jej to bude pacit :D

suz2
autor
28. feb 2013

@zeytin ďakujem .o) heh, veď ona sa sama pozvala na sobotu... tak nech už dolezie, ale ona bude ofučaná a prenesie to na všetkých... ach jaj

zeytin
28. feb 2013

@suz2 Asi sa budes musiet cez to nejako preniest... a ignorovat to... Inak poviem ti, to je fajn, ked sa ti pozvala na sobotu... Mne svokricka prezmenu zorganizovala oslavu u mna doma bez mojho vedomia :D

suz2
autor
28. feb 2013

@zeytin ach tie nase svokry.... to si musela mat tiez velmi zaujimave, ked Ti doma ona organizuje nieco... este ze mám narodky len raz do roka 😀DD

zeytin
28. feb 2013

Drzim palce 🙂 a prajem peknu oslavu.

betka22betka
28. feb 2013

ja si veľkú hlavu z osláv nerobím, v dnešnej dobe je to už luxus. Radšej odložím peniaze na horšie časy, ak sa mi nejaké zvýšia. Kto na to má- treba zavolať celú rodinu do nejakej dobrej reštiky na slávnostný obed... alebo nejakú grilovačku / dá sa vybaviť aj u nejakých známych, ktorý majú záhradu/. Dátum oslavy treba oznámiť rodine včas, s tým, že je pevný a nebude sa meniť, aby sa nemohli vyhovárať a aby si mohli svoje povinnosti prispôsobiť.

suz2
autor
28. feb 2013

no na reštiku tiež veľmi nemám peniaze a zdá sa mi to dosť neosobné....doma nás to tak draho nevyjde, len sa sem všetci naraz nezmestíme..

sintra
28. feb 2013

U nas v rodine uz oslavujeme velkymi oslavami len fakt vyznamne jubilea ako 50tku, 60tku a podobne, pripadne svadby, narodenie dietata a tak... Domace oslavy pre siroke pribuzenstvo nerobime, mame ale zauzivane, ze ak ma niekto v ramci najblizsej rodiny (to znamena ja, partner, moji rodicia) narodky, pozyva na obed do restiky 🙂
Svokru nastastie riesit nemusim, je 450 km daleko 😀 U nich je to trochu ine, dedina, tak tam sa oslavuje vo velkom style, co by mne vobec nevyhovovalo.

bebe2013
28. feb 2013

A keby si sa pozvala ku svokre ty? :D vysvetli jej priestorovy problem, predpokladam, ze svokrovci maju miesta viac, urob to okolo 14.00, teda akciu, kde vsetci dojdu naobedovani a teda svokru nebudes zatazovat s varenim a dones napecene a napoje.

betuska22
28. feb 2013

U nas tiez delime na nasich a ,,vasich,, Ale mi to skor preto bo zo svokrou sa Nemame akosi o com bavit a ani moji. Rodicia a je blbe ked pridu vsetci naraz a je cely cas ticho 😀 u nas to moji rodicia navrhli ze budu chodit Ale iba kazdy zvlast.... Zatial s tym nema nikto problem....

simca06022011
28. feb 2013

@suz2 Prestala som taketo veci riesit, prve narodeniny malej som zorganizovala v restauracii... tento rok som uz oslavu nerobila po takomto vystupe priatela a jeho rodicov.. oni chcu oslavu v teda a hotovo.. tak ja som povedala, nebude nic a hotovo (to ze som to 2 mesiace chystala a nikto nemal namietky je druhorade;) ) dva tyzdne pred oslavou si zmysleli ze ju chcu o tyzden skor, lebo nebudu chodit na 2x ku nam ;) to ze okrem nich mali prist aj ini ludia neriesili a vsetci sme sa tesili na wellness a pod... prisli jej zagratulovat vsetci ked sa im dalo, sedeli sme doma a na obed sme ich zobrali do restiky.... (aj tak je to tomu dietatu jedno, ked to bude vnimat tak jej budem robit oslavy, ale von z domu... nikdy nie tu). Nase narodky/meniny neriesime vobec... v celej rodine je to v podstate takto... oslavy sa robia bud v lete na zahrade, alebo potom niekde v restauraciach, velke iba na jubilea... a to uz tiez neriesim, po tom co som si vsimla, ze z priatelovej rodiny nikto oslavy pre "rodinu" nerobi... o svadbe sa dozvedame dodatocne... viem si aj inak uzit cas ako "oslavovanim" s takymito ludmi... radsej podjem na vylet🙂

ekinkala
28. feb 2013

@suz2 ahoj tak mi mame z manzelovej strany iba jeho rodicou takze ked sa blizia narodky najblizsiu sobotu ideme k nim na vikend svokra upece tortu a buc v nedelu robim oslavu pre moju rodinu to je dokopy 16ludi je nas tam potom jak hadou sice ale nejako sa pomestime niektory sedia na zemi na gauci za stolom a tak a ak svokra chce prist tak jej povec nech pride ked je taka nasilna ale jej vysvetli ze si chcela aby mal kazdy pohodlie ked pride a takto vas tam bude vela ale ked chce nech pride

stanislavao
28. feb 2013

ja som oslavu riesila spolocne, prisli 2 babky, 2 dedkovia, 2 sestry, 2 synovci, 2 dalsi muzi a svagrina. cize mas tu bolo okolo 15 ludi. bolo toho dost, ale mala som to z krku. ale kedze tu bolo moc ludi a syn bol z toho hrozne nervozny a potom zly a skoncilo to tym, ze plakal, tak som to zrusila. ziadna spolocna oslava. ja volam iba mojich rodicov, donesu tortu. a ked pridu aj ostatny v ten den, ale neskor, nevadi. ale nie vsetci naraz, hromadne. a je to takto lepsie. a ked vam uz chyba len svokra synovec a dalsia osoba, tak si myslim, ze uz tie 3 osoby su neni taky problem a usadia sa aj na zem.

angua27
28. feb 2013

ja pozývam všetkých v jeden deň. ale riešim iba oslavy syna takto, takže narodeniny a meniny. moje sviatky sú od narodenia malého mimo a nevadí mi to. nás je dokopy 9 - ja, malý, otec malého, moji rodičia, svokrovci a moja sestra s partnerom. a aj tak sa stane, že sedíme na zemi. je to však veselšie, moji rodičia a svokrovci si celkom sadli, malý sa teší, že má všetkých blízkych pokope a ja to mám z krku na jeden šup. 😀 riešim takto aj Vianoce, aj keď na večeru svokrovcov nepozývam.
veľká rodina má niečo do seba a tá atmoška, keď sa jeden cez druhého prekrikujeme, smejeme, jeme, popíjame a malému sa každú chvíľu niekto venuje. mám to rada. 😉

luna22
28. feb 2013

u nás nie je čas deliť, lebo z každéj strany sa pracuje aj víkendy. Tak som rada ak nájdem vôbec volný deň, dokonca niekedy bola oslava aj v nedelu ráno 😀 Oslavy u deti sa snažím, aby tam boli všetci. Dospelácké ako kedy, ale píšem doba uponahlaná a vyberať sa nedá. Keď si predstavým, že ešte aj ja budem robiť víkedny. Nedá sa to zosúladiť ani keby , čo bolo 😀

suz2
autor
28. feb 2013

@betuska22 no práve, ani ja a ani nasi si so svokrou nemáme co povedat, ona je taka divna.. uz to vidime, ze ked terz pridu vsetci naraz a s malym bude viac moja mama ako ona ä lebo ona nema vztah k detom), tak bude este cela ofucana na moju mamu, ze je furt s malym... ach boze....

moon1979
28. feb 2013

@suz2
ja som zrušila velké oslavy (vzťahy), takže to riešim len poobedným posedením nad rýchlym občerstvením a kávou ... prvé a druhé narodeniny malého som robila celorodinnú veľkú oslavu, no kedže moja svokra je neskutočne depresívna osoba a nespoločenská, tak bola len strohá atmosféra bez pozitívnych emocií a to naozaj nepotrebujem, nikto sa nedokázal uvolniť pri nej, ja duplom nie ... takže to robím zvlášť a fakt žiadne stresy ... snažila som sa vyvárať, vypekať a nakoniec to skončilo len tým, že som potom tri hodiny upratovala a ešte som bola poriadne znechutená zo svokry ... s mojou rodinou si nemá čo povedať, so mnou tobôž nie, k malému nevie ako, tak na čo .... čo najrýchlejšie to odbiť pri káve a svatý pokoj 🙂 a svokrovci chodia len na malého narodeniny a meniny, naše narodky si riešime len my ... a tak je to najlepšie ...
ak by boli iné vzťahy, nepoviem ... ale takto mi to vyhovuje a absolútne mi to nechýba ... čím menej ju vidím, tým lepšie ...

marmete
28. feb 2013

@suz2 Nemáme my rovnakú svokru? 😀 Tá moja tiež keď príde na oslavu je ofučaná, malého ignoruje a teda nie iba môjho, ale aj ostatné vnúčence, pritom sama vychovala tri deti, tak by som predpokladala, že ona nejaký ten vzťah hádam má, ale tej mojej ide iba o seba, ostatní ju musia počúvať, čo aj bohužiaľ rodina robí, a decká tie si robia čo chcú a zvysoka na ňu kašľú, preto ich "nemá" rada 😀
Je to Tvoja resp. vaša domácnosť a tak by svokra mala akceptovať vaše požiadavky z dôvodu málo miesta, ty asi tiež k nej neprídeš rozkazovať a prikazovať ako to má robiť... na tvojom mieste by som ju posadila na najnepohodlnejšie miesto, spolu s ľudmi, ktorých dotrepe, lebo ak aj oni sa nechajú manipulovať a zdravý rozum pri dôvode (málo miesta) absentuje, tak nech si to boľavo aj odsedia, taká výchovná príučka dobudúcna 😉

suz2
autor
28. feb 2013

@marmete juuuj. asi veru máme svokry z rovnakého cesta... :oň ale som sa pobavila pri predstave ako svokra so švagrinou sedia na vanlúši na zemi a nemôžu sa odtiaľ ( vďaka veľkým bruchám) dostať. fuj, nechcem byť zlomyseľná, ale už ma vážne dokúrila včera. Keby som nebola slušná a nemala k nej úctu za to, že je to matka môjho muža, tak jej poviem narovinu, čo si myslím o jej sobotnej návšteve..ale ja som ťapa a radšej držím hubu :o(

lulu090
28. feb 2013

@suz2 my to tiez delime na moju a manzelovu stranu nakolko z mm strany je 8 dospelych a 6 deti a z mojej 6 dosp. a 4 deti. nerealne robit jednu oslavu. rodinu mam velmi tolerantnu a svokrovcov velmi dobrych. my sa s rodinou stretavame velmi radi, lebo to utuzuje vztahy, no musim povedat, ze obcas uz mame co robit, aby sme vsetkych pousadzali... 😉 . prajem peknu a prijemnu oslavu a ked ta svokra na tom trva, tak ju skus pozvat na tu sobotu a potom uvidis ako to budes riesit nabuduce

andrejka1974
28. feb 2013

Ja robím oslavy spolu je nad my sme 7, moji rodičia,svokrovci,moja sestra a mužovi sestra s dvoma deťmi tak spolu 15 ľudí oslavy robíme aj naše a deti, niektoré spajame my s mužom máme spolu a deti občas tiež my sa pomestime všetci a ked je niečo väčšie tak ideme buď do restiky alebo ku svokre a svagrina oslavy delí razjej rodičia druhy raz svokrovci

anavila
28. feb 2013

@suz2 ahoj...no my mame niekolko gratulantov, a napr teraz v januari mali moje deti vsetky narodky, a vsetci chodili ako mohli....raz naši, raz svokrovci, raz krsna, raz teta, raz svagrina, takmer 5 vikendov sme mali len oslavy...uzma to nebavilo..ale tiez sa zas neda vsetko naraz.. ja budem mat v aprili 30, tak chcem urobit vsetko naraz, vonku gulas na dvore...dufam, ze to vyjde...lebo to čiastkove oslavovanie je na H....ide to hlavne do penazi...ale ty velmi nemas na vyber, lebo je februar, a vonku oslava asi nieje vhodna...len tolko som chcela, ze aj ja mam niektorych ludi, co mi kazia moje plany, stale ma to naserie, ale potom sa to nejak zvladne a zivot ide dalej

mgabriskova
6. mar 2013

Pekný deň, ponúkam nafotografovanie rodinných osláv, krstu/birmovky a iných dôležitých udalostí.. Cena dohodou 🙂

kikaba44
15. mar 2013

- Klop, klop!
- Kto je to?
- To som ja, otvor!
- Aký otvor?