Ako riešite svadobné oznámenie počas korony?

jahmanka22
22. feb 2021

Ahojte nevesty, prosim vas, ako teraz riesite svadobne oznamenia? Povodne sme chceli svabu s hostami a oslavou, ale kezde sa teraz neda a asi sa aj dlho nebude dat, rozhodli sme sa vziat i napriek tomu a uz mame termin. Cela svadba bude o nas, svedkoch a po sobasi si doma skromne pripijeme s rodicmi, mozno si dame nejaky ten rezen s najblizsou rodinou, uvidi sa podla opatreni. Ale zaujimalo by ma, ako mame dat vediet kamosom a ostatnej rodine, ze sa berieme? Nebude to zvlastne, ze nedostanu pozvanku na hostinu? Alebo nebolo by lepsie im to oznamit az po sobasi, ze sme sa vzali? Tuto moznost ale skor asi vylucujem. A akou formou ste im to oznamovali? Klasicke karticky postou, alebo nejaky obrazok poslany elektronicky...?

lubi40
22. feb 2021

@jahmanka22 normalne by som poslala oznamenie. Ved kazdy normalny clovek pochopi, ze teraz cez koronu sa inak neda...

e1i
22. feb 2021

@jahmanka22 jedna sesternica poslala foto s textom že sa vzali poštou. Druhá to isté mailom. Aj mm bratranec iba poslali oznámenie že sa vzali, dokonca aj rodičom a nebolo to v korona dobe

c_est_la_vie
22. feb 2021

Vytlacila by som nejakú portretovku a k tomu vtipný versik, niečo na štýl: Kto to ešte neviete, novinka je na svete. Lubime sa ako kone, nechceme čakať po korone. I bez velkej parady, od .... Žiadne ja a ty, ale spolu, vo svornosti, pôjdeme až do večnosti.

Alebo cokolvek iné, podľa mňa hostia musia pochopit 🙂

ninusa221
22. feb 2021

My sme boli sice na svadbe aj nam dali oznámenie minule leto ale viem že dali to oznámenie aj na fb..

nafka0483
22. feb 2021

@jahmanka22 Neviem ake zvyky su u vas, ale u nas je rozdiel svadobne oznamenie a pozvanka na hostinu.
Takze svadobne oznamenie posielame tym, co chceme aby vedeli, ze sa berieme (a ktori v normalnych casoch pripane pridu zagratulovat na obrad) a ti, co su pozvani aj na hostinu, tak dostanu k tomu este karticku s pozvanimk svadobnemu stolu. A kazdemu je to jasne - dostanem oznamenie: super, tito dvaja sa beru, pojdem im zagratulovat do kostola/na urad. Dostanes k tomu este aj karticku s pozvankou k stolu: super, som pozvana aj na hostinu.

A v dnesnej dobe bude asi kazdemu jasne, ze nemozete robit hostinu, takze nebude vobec zvlastne, ze dostanu oznamenie, ale nie pozvanie k stolu.

titla
22. feb 2021

@jahmanka22 Mne nepride zvlastne ani to "posvadobne" oznamenie. Moje dve sesternice mali svadbu len za pritomnosti rodicov a svedkov a rodine a priatelom potom poslali svadobnu fotografiu aj s oznamenim.

seblicek
22. feb 2021

Svadobné oznámenie by som normálne poslala, len nepošleš s ním pozvánku na hostinu. Lepšie je podľa mňa dať to vedieť dopredu 🙂

090255
22. feb 2021

Sme mali svadbu v maji všetko naplánované na veľkú svadbu oznámenia sme rozdali len jednej strane a k druhej sme sa ani nedostali začal platiť zákaz sme to nestihli😃 Svadbu sme nakoniec spravili len na úrade a veľkú v kostole keď sa bude dat a to pekne preskrkneme dátum a napíše sa novy🙂 ale inak neviem ako u teba ale u nás všetci vedeli kedy bude svadba aj bez oznámenia čiže nikto nič neriešil keď vedeli čo sa deje dokonca ľudia čo nemohli ísť na svadbu písali ze nám gratuluju🙂

eskop
22. feb 2021

@jahmanka22 my sme mali svadbu v oktobri a znamym a sirsej rodine sme poslali oznamenia ze sme sa vzali po svadbe, normalne sme si vymysleli basnicku, zaniesli do reklamky, vyrobili oznamenie a prilepili fotku a bolo 🙂

petamich
22. feb 2021

my sa berieme o necely mesiac a oznamenia mame v skrini, na co im ich budeme posielat 🙂 najblizsia rodina a priatelia vedia a ostatni tym, ze nebude hostina...a hlavne chceme predist tomu, ze 30 z nich pride gratulovat a nedaju si povedat, ze je korona a opatrenia a my ich chceme respektovat, takze sa dozvedia, ked sa dozvedia

evkamotka
22. feb 2021

Nebude zvlastne, ze nedostanu pozvanku na hostinu do hotela cez lockdown a zakazane oslavy? Nie nebude. Vsetci vedia ze oslavy sa nerobia a ked sa niekto teraz berie, tak len o svedkoch a rodicoch. Nikto z Marsu nepadol. Normalne posli oznamka postou kedy a kde sa beriete, len nepripojis pozvanku na hostinu

cacianka
6. mar 2021

Tu na SK plati cele desaťročia : svadobne oznámenie je iba oznam. Bez pozvanky nie som pozvaná. A je jedno ci klasicky tlacene alebo v emaili, na fcb. Ps. Na svadbu sa pozýva/akoby potvrdzuje osobne, telefonicky. Oznamko - beriem na vedomie, pošlem kartu, možno darček, alebo idem s kvetom zagratulovat.