Ako sa dá krajšie osloviť chlapec s menom Marek?

roselka
25. jún 2014

Žienky, prosím Vás máte nejaké nápady?? 🙂 😉

magimary
25. jún 2014

mám kamarátku, ktorá má Mareka
a keď mu hovorí zdrobnelinou, tak (pre mňa) nezvyklou:
Marunko 🙂

katulik851
25. jún 2014

Ja mám Mareka a volám ho Marek 🙂 súhlasím s ostatnými že je to už samo o sebe pekné meno a nedá sa mu ani škaredo povedať na druhej strane 🙂) Ešte ho voláme Marko , ak mu niekto povie Mareček na to je môj muž alergický, a na Majo/Majko zasa ja . Takže len Marek ..

marcelka932
25. jún 2014

Marko

eeffka
25. jún 2014

@roselka nijak... pre mna velmi nesympaticke meno. Kolegyna ma vola syna Mareček, mna vzdy napadne páreček.....

lilysk
25. jún 2014

@roselka Moja svokra vola manzela - Marenko 🙂) Som na to alergicka ....a on tiez 🙂)

ivett1
26. jún 2014

ja teda neviem, ale všetkých Marekov, voláme ...že ....Marek ...treba to ešte meniť alebo zdrobniť? ... toto meno je predsa pekné v takom tvare Marek ... resp. je zjemnené tým písmenom "k " na konci .... keď počujem Mareček, tak si vždy spomeniem na starú českú klasiku ..."Marečkúúúúú, podejte mi pero..."

cobhan
26. jún 2014

Marko, ale uz som sa stretla aj s tym, ze Mareka volali Mino 🙂

dastia
26. jún 2014

My syna voláme Marčo 🙂 Dcéra /8r./ Marusio 🙂

davita
26. jún 2014

uplne inak ako odvodenim od Marek ... lásočka, zlatko, alebo inak 😀

koniarova
26. jún 2014

@zuzkamacken Presne, Marco je hrúúúza.

beybitko
26. jún 2014

Mne vravil kamarát, ktorý sa volá Marek, že keď bol malý, tak ho oslovovali Maruško :D

laaska
26. jún 2014

My nasho Mareka volame Marinko, Marecienko, Marecek, Marko, Mark, Marek je samo o sebe krasne meno. Ale obcas mu poviem aj Maro. 🙂

izuskam
26. jún 2014

Ja mam syna Mareka a ked bol babatko tak som ho volala Marenko, teraz Marecek ale najcastejsie Marko.

sirene
26. jún 2014

Pre mňa je to jedno z mien, ktoré netreba zdrobňovať a pritom v základnom tvare neznie oficiálne, lebo napr oslovovať bábätko menom Miroslav by bolo zvláštne, takto je to Marek a hotovo, rovnako ako Erik, Patrik, Dominik 😉 Ja mám Mareka a takisto aj dcéra ma meno, ktoré nezdrobňujem a neznie to, že ju hreším, keď jej poviem menom ako ho má uvedené v kalendári 🙂

foxinecka
26. jún 2014

Je to krasne meno, Len skoda, ze vela ludi ho nepouziva v spravnom gramatickom tvare, bezne pocujem, Marekovi, s Marekom, od Mareka atd...a spravne je, s Markom, Markovi, od Marka 🙂

foxinecka
26. jún 2014

@katka2505 spravne gramaticky mas manzela Marka 🙂

kikina84
18. júl 2014

@roselka ja volám bracha Majo 🙂

ukulela
18. júl 2014

@foxinecka jazykovedny ustav mi moze s touto gramatickou spravnostou: Marek - od Marka fukat praskovy cukor do mojej ctenej zadnice ... ako potom rozoznat mena Marek a Marko ? Marek - od Marka / Marko - od Marka ? pani a damy v JULŠ nech sa daju vypchat, ja zasadne tento tvar odmietam pouzivat :P

rebekag
18. júl 2014

Mareček 🙂

niki101988
21. júl 2014

Marek je Marek, moja dcéra je Kateřina a je Kateřinou za každej okolnosti, žiadne sračky typu Káča a podobne neznášam. Chodí do anglickej školy a tam jej hovoria Catherine.
Marek je Marek a je to krásne tak mu neoberaj na tom krásnom mene

mahu74
27. júl 2014

@titkovamiriam Plne sa stotožňujem... tiež mám Mareka a volať ho Majo mi príde úplne scestné (toto predsa patrí Mariánovi, ešte som nepočula takto volať Mareka)....a rovnako mám sestru Miriam a dodnes sa mi ježia chlpy, keď ju niekto osloví Mirka... (tou je predsa Miroslava, ak sa nemýlim...🙂

zuzana8
15. sep 2014

ahoj, ja mám bráška Mareka a naša babička ho volala iba Marenko🙂 a ja ho volám Maruš🙂 je to smiešne, ale už si na to zvykol🙂 a frajerka mu hovorí Mareček.

3nana13
29. sep 2014

Maro :D

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
grasia1
29. sep 2014

Marek je predsa Marek, naco to komolit?

mistrall
29. sep 2014

Marinko

jana_eyre
29. sep 2014

ja mam manzela mareka a ked bol maly, volali ho marosko.. /osobne meno maros neznasam, tak som rada, ze mu dali meno marek/ starsia sestra ho volala malolo.. to je podla mna hrozne zlate..

keby sa moj syn volal marek, volam ho iba marek..

kamaratka ma mareka a vola ho marko /druheho syna filipa vola filo/, to sa mi ale moc nepaci, to meno netreba nijako skomolovat..

domculik
12. jún 2018

@roselka tak ked je Marek male babatko tak by sa mi tiez pacilo ho oslovit nejakym milsim menom ako stroho "Marek" 🙂. Ale ani mne sa nepacia nahrady typu Marecko, Marecek, Marunko, Marko alebo kadeco... fakt je pravda ze meno Marek je jedno z mala kde som este neprisla na to ako sa ho da zdrobnene oslovit. Ale bavim sa vzdy na tom skaredom pomenovani co v poslednom case pocujem ze "Maro" :D.

solinkarka
12. jún 2018

Moj je Marko logopedicka ho vola Mareček 😀

pietrins
12. jún 2018

Majo, Majko?