Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako ste oslavovali krstiny a koľko ste mali ľudí?

1321987
16. júl 2015

My chceme len mat krsnych nikoho viac

katy2
16. júl 2015

krst nie je o pocte ludi ale o tom, ze dietatko sa stava Bozim dietatom.... my sme mali najblizsiu rodinu, doma sme spravili obed.... u nas ma krst hlavne duchovny rozmer.... to je jeho podstata 😵

misicka2207
16. júl 2015

Za mna dobry napad, my sme mali mat skoro 50 ludi vyse 15 mi neprisli unavena maly z toho nervozny z viac ludi. Ked sme isli mi za krstnych tak sme boli len mi krstni rodicia a rodicia nasho krstniatka a uzili sme si to ovela viac 🙂 . tam aj tak nejde o tu oslavu ale o to aby sa babo stalo bozim dietatkom🙂

simculllka
16. júl 2015

Ahoj, nas bolo na krstinach dokopy 14, s tym, ze sme si to urobili v takej restike, kde sme zajednali obed, dala som upiect tortu a to bolo vsetko. Celkovo nas to vyslo asi na 200 eur, z toho sme vyzbierali este viac, uz ani neviem kolko. Zavolali sme z nasej rodiny len rodicov a mojich krstnych a z manzelovej strany len jeho sestru s muzom a rodicov + krstni rodicia nasej malej a my dvaja s muzom. Nerobili sme si s tym ziadne starosti, boli sme asi tri hodiny a potom sme sli domov a vsetci boli spokojni. Ani dlhe, ani kratke, take akurat🙂 Cim viac ludi, tym viac starosti.

zltalienka
16. júl 2015

My s manzelom, rodicia moji aj jeho, surodenci moji aj jeho. Krstni rodicia boli zo surodencov. Ale kedze aj moj brat aj manzelov brat uz maju deticky, nazberalo sa nas dost, cca 15 ludi. Teraz to bude este trosku viac, do 20 tusim.
Nam by bolo blbe nepozvat starych rodicov, mame s nimi velmi dobry vztah, su to veriaci ludia, velmi sa tesia na krst vnucatka.
Najest sme sa boli v restike, lebo 1. aj moja aj manzelova rodina cestovala dlhsiu trasu, 2. do nasho maleho bytu by sme sa nepomestili.

mizu89
16. júl 2015

A co ti vtom brani.My sme mali krstnych rodicov,rodicov z jednej druhej strany a starych rodicov.ale keby som robila este jeden krst tak urcite len krstny rodicia

andreasiskova3
16. júl 2015

Krstni rodicia a stari rodicia.

moniciak
16. júl 2015

Ahoj 🙂 Ako tu bolo spomenuté krst má dúchovný význam, no napriek tomu je pekné ho osláviť s tými, krorých máme radi 🙂. My sme mali krstných, rodičov, svokrovcov a bola tam moja sestra (vtedy mala 11) a aj mužova sestra s bratom. A v kostole aj moja babka s dedkom 🙂. Potom sme si dali spoločný obed. Radi na krstiny spomíname a rovnako zorganizujeme asi aj prípadné ďalšie 🙂

majrab
16. júl 2015

Sestra mala 17 ludi a to oni plus maly, rodicia, surodenci a prarodicia a krstni rodicia tolko nas bolo preto lebo uz sme vsetci manzelia a mali obed tam sme boli asi 2 hodky a potom sa varil gulas na dvore a maly sa pomedzi to vyspal kazdy ho ponatahoval 🙂 to sa mu paci a vsetci boli spokojni

julinkaz
16. júl 2015

my sme mali 30 ľudí, ale bola to len blízka rodina, mám totiž 3 sestry a tie už majú rodiny, manžel má 2 sestry a aj tie majú rodiny, krstní rodičia s rodinou, moja maminka, svokrovci, babka a najobľúbenejšia tetuška s manželom 🙂

terka1607
16. júl 2015

Ahoj my sme mali na krstinách 14 ľudí a mali sme to v reštaurácii, pri druhom to určite nebudem už tak preháňať, zavolám naozaj len najbližších a hotovo. Bolo toho veľa, malá bola nervózna. Najlepšie spraviť doma posedenie, spoločný obed.

nerko
16. júl 2015

V sobotu vsetci v kostole. A v nedelu sviatocny obed v restike. 25 ludi- len najblizsia rodina, t.j. rodicia, surodenci,ich manzelia/manzelky, deti a nasi krstny z oboch stran.

zdena12345
16. júl 2015

babky, dedkovia, stara babka, krstni (manzelova sestra s muzom) a moj brat
v nedelu po bohosluzbe sme mali krstinky,potom isli do restiky na obed, chvilu posedeli a isli domov. Bolo to veľmi pekné a som spokojná

ichbinich
16. júl 2015

Synove krstiny takmer mala svabda, bolo nas vela, boli sme v restauracii. 😅
Dcerine krstiny: len rodina plus najblizsi priatelia, ale aj tak nas bolo 18 dospelych a 8 deti. Pricom na obed bol aj farar aj kamos, co hral na organe.
Povodne sme chceli mat catering, ale kvoli chaosu na farskom urade sme museli plan zrusit a sli do restauracie...

Ked chces iba krstnych, tak planuj iba krstnych. Su to krstiny vasho dietata, tak sa rozhodnite vy.

sssimi
16. júl 2015

My sme robili pri oboch záhradnú párty, obe krstiny sme spojili s narodkami niekoho z rodiny. Robil sa guláš, opekačka, bola torta, zákusky a bolo nas okolo 20 ludí. Každopádne ak by nás také oslavy nebavili, tak by sme len odkrstili a šli domov. Napr. promócie sa u nás vôbec neriešia. Ide sa po diplom a domov 😉 . Každí má prioritu v inom.

miku1
17. júl 2015

Oslavu sme mali v oboch prípadoch doma. Boli tam krstný rodičia (môj starší brat s rodinou), mladší brat s priateľkou, moji rodičia a svokra.....

zuzik198
30. apr 2019

My máme v pláne mojich rodičov brata starých rodičov a keďže budúca krstná je moja sesternica tak ju aj s rodinou a presne tak isto to je aj z mužovej strany ..ale moja svokra povedala že oni na krstinach mali len krstných rodičov že viac sa nepozýva ...a čím bližšie ku krstinam tým mam väčšiu chuť "hostinu" zrušiť. Najprv hostinu nechcel muž a ja hej a teraz to je naopak.

zuzik198
30. apr 2019

A keď si predstavím že ho každý bude chcieť brať na ruky a budú s nim maznavo rozprávať a 30x povedia jeho meno aby sa otočil aj keď ešte nereaguje chytá ma amok. Keď to začne asi sa vyhovorím že ho treba nakŕmiť prebaliť vezmem ho preč a už sa s nim nevrátim :D

uzanka16
30. apr 2019

Oslava doma,my,moji rodičia,sestra,svokra,švagor,moji starí rodičia a ešte prišiel svokrine brat,najedli sme sa,ponúkli tortou a to bolo vsetko

Tu začni písať odpoveď...

Odošli