Ako vyzerajú vaše obrúčky po dlhšom čase používania?

nikiki29
11. dec 2019

Ahojte, ako vyzerajú vaše obrúčky po dlhšom čase používania? Alebo obrúčky vašich rodičov?
Mňa svadba čaká čoskoro, vyberáme obrúčky, zlatníci mi tvrdia, že obrúčka sa neošúcha 🤣 a celkom sa bojím, že dopadnú nakoniec takto - na foto nenosená a tá istá 40 rokov nosená obrúčka 😊

tosomja
11. dec 2019

Tak treba nosit aj jednu aj druhu, vsetko starne 😉 moj ex svoju odhodil spolu so snehovou gulou po mesiaci nosenia 😬 nenasiel ju. Ja som svoju nosila dva roky, po porode som nemohla zlato. Tak neviem posudit, ako by dopadla po 11 rokoch.

nikiki29
autor
11. dec 2019

@tosomja to je jasné, že treba nosiť obe 😁 toto sú obrúčky mojich rodičov, otec automechanik - mal ju asi 2x 😂 no my si ideme na obrúčky dať odtlačok prsta nášho syna, nerada by som ho takto ošúchala a prišla oň... len či je to vôbec možné 🤷🏻‍♀️

cacianka
11. dec 2019

Ano osucha sa, zoderie pri každodennom noseni pri ťažšej práci.v kancelárii asi nie

fkata
11. dec 2019

Podľa toho. My sme Mali pieskované a po roku sa zošúchali.

janula3000
11. dec 2019

Zlato je mäkký kov jasne že sa časom osuchaju a každý pád na tvrdé nechá po sebe stopy... čím viac karátove zlato je tým je mäkšie, preto sa z 24 karatoveho šperky nevyrábajú lebo by nič nevydržali.

nikiki29
autor
11. dec 2019

@fkata tak po roku to je dosť skoro 😲 ale pieskovanie sa dá prípadne aj obnoviť, no gravírovanie už asi ťažšie (aspoň si myslím) 😕

nikiki29
autor
11. dec 2019

@janula3000 myslíš, že je lepšie teda voliť iný kov? Na platine totiž tiež zostávajú škrabance... ☹

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smejko25
11. dec 2019

@nikiki29 my mame rok po svadbe a vidno uz rozdiel medzi mojou a manželovou obrúčkou 😁😁 on ju do roboty nenosi nakolko robi zateplovačky a take a kedže ja smojou robim všetko vidno že je použivana 😁 podľa mňa sa tomu nevyhnes

nikiki29
autor
11. dec 2019

@oli18 len také isté o 20-30 rokov už nikdy nebudú... chceme tam mať odtlačok prsta nášho syna 🙂

nikiki29
autor
11. dec 2019

@smejko25 to je hrozné, že po roku to už vidieť 🙈 keď tak čítam, asi si kúpime nezdobené hladké "krúžky" a nemusím mať stres z ošúchania 😂

janula3000
11. dec 2019

@nikiki29 ja osobne som toho názoru že všetko čo sa používa sa časom zničí a opotrebuje a tie obrúčky sa nosia tam kde sa nosia takze opotrebeniu a poškodeniu sa nevyhnes, plus podľa mna to má svoje čaro že na tej obrúčke sa podpisu roky mali by byt predsa na cely život a sú symbolom lásky, takze u nás nehrozí nič ako nosenie len príležitostne aby sa nezničili obaja ich nosíme denne. Možno by som zvážila obrúčky bez odtlačku a ten radšej dať na nejaký prívesok na retiazku alebo niečo podobne. Alebo úplne iný materiál nie každý si dáva cenne kovy v tejto dobre už vyrobia čokoľvek z čohokoľvek 😁

sonnenshein
11. dec 2019

@nikiki29 Dajte si ten odtlacok dovnutra. Sikovny zlatnik s tym nebude mat problem, a Ty budes bez stresu 🙂

maria757
11. dec 2019

A už nechcete ďalšie dieťa? 🙂 Kde pôjde odtlačok ďalšieho? 🙂

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janula3000
11. dec 2019

@sonnenshein tuto možnosť by som asi nevolila lebo prstene sa zosuchaju aj z vnútra pri nasadzovaní a skladaní hore dole, zúžena šina je takmer na každom nosenom staršom prsteni....

nikiki29
autor
11. dec 2019

@maria757 ďalšie žiaľ už nemôžme mať 😢

nikiki29
autor
11. dec 2019

@oli18 mne je jasné, že dieťaťu to bude o pár rokov jedno, to ani nebolo našim cieľom... chceli sme to pre seba. pre svoje potešenie a spomienku na túto našu malú radosť 😉

nikiki29
autor
11. dec 2019

@janula3000 nad tým som neuvažovala, ale asi popremýšľame ešte nad iným šperkom. Mne nevadí poškodenie, poškriabanie obrúčky, tiež ju chceme nosiť každý deň... no keby sa zošúcha tak, že z odtlačku nezostane nič, to už by ma mrzelo. Ak sa to má takto opotrebiť, naozaj môžme mať hladké krúžky 🙂

janula3000
11. dec 2019

@nikiki29 ono na vrchu sa tá obrucka osuchava najmenej najviac na spodu, preto často aj nechcú dávať kamienky zo spodu lebo že tam je to viac namáhané a môžu skôr vypadať ale musím podotknúť že my mame obrúčky hore širšie a dolu užšie tak mám odsledovane že sa mi na prste otáča a často ju pretáčam tak ako má byt správne ( a to mám o číslo menšiu ako mi odporúčali) takze ani na to sa asi nedá spoľahnúť že vrch sa menej opotrebuje ak sa bude stále vrtiet ako tá moja 😁

nikiki29
autor
11. dec 2019

@janula3000 no na to sa veru spoliehať nebudem, snubný sa mi netočí dookola len preto, že ho zastaví kamienok 😂

maria757
11. dec 2019

@nikiki29 prepáč moje neuvážené slová 🤦🤦😥 tak v tom prípade to budú krásne obrúčky, mrzí ma moja reakcia ;)

janula3000
11. dec 2019

@nikiki29 inak to kde ti povedali že sa neosuchaju? Skúste iného zlatnika možno bude mat triezvejši pohľad na vec 😁

nikiki29
autor
11. dec 2019

@janula3000 Laura gold, ešte to aj overovali u zlatníka 😂 no v duchu som sa im smiala... ale nakoniec asi budeme mať obrúčky od Machovčáka 😉 bol nám odporučený, tak uvidíme, kým padne finálne rozhodnutie...

janula3000
11. dec 2019

@nikiki29 no nie je zlatník ako zlatník, my sme mali nepeknú skúsenosť s jedným výrobcom obrúčok z trenčianskeho kraja, ktorý nám bol tiež doporučený, že vyrobí čokoľvek. Nakoniec to dopadlo tak že nám obrúčky vyrobil dvakrát, druhýkrát boli ešte horšie ako prvýkrát, so zadaním a foto ktoré sme poskytli ako predlohu nemali okrem farby zlata asi fakt nič spoločne tak sme nakoniec odstúpili od zmluvy ale to už bolo dva týždne pred svadbou a my stále bez obrúčok 😁 nakoniec som ich uuuuuplnou náhodou presne take aké sme chceli našla v kamei v TN a tam nám ich vďaka bohu s menším príplatkom vyrobili prednostne len tak tak na termín (v sobotu sme mali svadbu a v piatok predtým bol sviatok pre obrúčky sme boli v štvrtok večer) dnes sa už na tom smejeme ale vtedy sme boli rozcuchani z toho riadne 😂 za mna určite kamea top, profesionálny prístup a jednanie na rovinu

peptina
11. dec 2019

@nikiki29 a ak budete mať viac detí? A iba jeden odtlačok? Každá sa opotrebuje

guiseppinka
11. dec 2019

@nikiki29 machovcak ma super. Mame od neho kombinacia biele a zlte zlato, sme 6 rokov po svadbe a vidno iba skrabance aj to ked ju kukas pozorne... nosime obaja denno denne, teda ja mam teraz asi 2 mesiace dole a cez tehu som asi rok nemala a muz ma stale... on robi bield zlato ako zliatinu, takze zozltnutie nehrozi... lebo biele zlato je vacsinou iba rodiovane a casom sa to osucha a zozltne...

annamivo
11. dec 2019

@nikiki29 dajte si ho na prívesok... Mi máme hladké obrúčky zo žltého zlata, po 4 rokoch každodenného nosenia na nich vidieť drobné škrabance ale nič hrozné.

lenicka777
12. dec 2019

my máme pol roka hladké obrúčky zo žltého zlata jasne že pri každodennom nosení pár škriabančekov uvidiš ale musíš sa na to pozrieť zblízka aby si ich videla my máme zvnútra gravírovanie dátum svadby a iniciálky 🙂 ( a to ešte pri obúčke nosím aj snubák)

hefo
12. dec 2019

Čo ja viem, ja obrúčku do práce (kancelárskej) nosím, ale doma si ju dávam dolu, takže pri nijakej fyzickej práci sa neničí. Po deviatich rokoch vyzerá v pohode (ale nie je už taká lesklá ako nová).