Aký dar pre nevestu?

drobcek26l
2. apr 2013

Prosím Vás pýtam sa za moju mamu. Aký darček by bol vhodný pre jej krstnú dcéru ku svadbe? Je to žena ktorá má 10 ročného syna, je rozvedená a teraz s priateľom čakajú ďalšie bábätko, tak majú v sobotu svadbu. nenapadlo by Vás čo by tak bolo vhodné ku kytici? Svadba je iba o svedkoch. ďakujem za každý nápad.

veronika426
2. apr 2013

U nás sa väčinou dávajú peniaze. To je najpraktickejšie, sami si kúpia, čo potrebujú. Ja som od krstných rodičov dostala do obálky 250 eur. A veruže ma to potešilo viac ako keby mi mali kúpiť nejaký dar, ktorý by som už mala. Ale ak mamina chce, tak sa kludne moze opýtať nevesty, že čo by chceli, či dar a ak tak, čo by potrebovali alebo či radšej chcú peniaze. Nás sa tak pozvaní vždy opýtali a normálne sme povedali, že radšej peniaze a boli spokojné obidve strany - oni si už nelámali hlavu s darom a my sme vedeli, že nám rodina pomôže došetriť na to, čo potrebujeme po svadbe ešte zariadiť 😉

stellamaris
2. apr 2013

ja sa vydavam tohto maja a ziadala som svadobcanov v pozvanke o penazne dary namiesto veci do domacnosti,peniaze sa vzdy zidu,takze dostanem kytice a obalky s peniazmi 🙂 nech si mladomanzelia kupia,co potrebuju 😉 moja sestra dostala pred rokmi k svadbe vecne dary a mali skoro vsetko dvojmo,dva vysavace,dva tlakove hrnce,dve kavove supravy a tak,sme museli popredat,nikto nepotrebuje vsetko dvojmo....

bubelko
2. apr 2013

@drobcek26l nieco pre babatko? pripadne sa normalne opytala, co potrebuju, co by sa im zislo 😉

simonka16
2. apr 2013

bud peniaze alebo nejaky spotrebic 🙂

drobcek26l
autor
2. apr 2013

@veronika426
@stellamaris
@bubelko
@simonka16 ďakujem no práve v tom je problém, že oni sú finančne na tom veľmi dobre už teraz a taktiež už dlhšie spolu žijú a domácnosť majú kompletne zariadenú, takže preto nás nič nenapadá. Skôr sme mysleli že niečo na pamiatku, len nevieme čo. keby sme ten sobotňajší dátum aspoň vedeli skôr, ale vieme to od dnes.

veronika426
2. apr 2013

no ale ver mi, penazi nikdy nieje dost, na penazný dar sa este nikdy nikto nenahneval 😎 prip. ak mate nejake ich fotografie, tak urobit (dat zaramovat) ich fotky do obrazu, pekne to grafik porobí aj s nejakým komentom alebo nazvom, nadpisom. Ale nie, dajte im peniažky, tým sa potešia určite. 😉

venija
2. apr 2013

Darcekovu poukazku,vikendovy pobyt,do soboty tazko vymysliet nieco originalne.

margarita
2. apr 2013

no na pamiatku je toho velaaaaa 😀 napr. taky ten porcelanovy jelen, alebo nejaky iny gycik 😉
to myslim zo srandy, pochopitelne...podla mna tiez radsej peniaze, nejako originalnejsie zabalene, lebo si kupia co chcu a budu mat pamiatku na vas, z ktorej sa budu moct uprimne tesit, a nie dalsiu sadu kristalovych poharov, ktoru sa budu snazit nenapadne rozbit 🙂
my sme naposledy sesternici kupili autolekarnicku, sme ju vykuchali a dali tam niekolko plastovych injekcii, v ktorych boli usulane 20 a 50 Eurovky, pekne to vyzera,bohuzial nemam foto, ale skuste nieco vygooglit, takych napadov je na nete...

alebo, ale neviem, kolko by vas vyslo dorucenie mimo BA, toto by som chcela dostat ja 😀
http://www.chutnekytice.sk/
a mas aj kyticu, aj dar v jednom, este sa to aj zje a nezabera miesto zbytocne 😉

aadulik2110
2. apr 2013

@drobcek26l ja by som bola tiež za peniaze.... my sme tiež dostali najmä tie, ale dostali sme aj poháre, jedálenskú súpravu a pod, ktoré nie sú podľa môjho vkusu a tak sú na povale....

sendy182
2. apr 2013

@drobcek26l neaký obraz. ....dať ich namaľovať.........welnes pobyt........ 🙂

simonka16
2. apr 2013

@drobcek26l raz sme boli na svadbe a jeden pan tam doniesol nadherneho vékeho dreveneho slona a ako ho niesol tak v ustach mal uzasnu cervenu ruzu !!!! zarucene to bol najlrjsi darcek od tCh vsetkCh obalok a mixerov je to uz 10 rokov a vzdy ked sme u nich spominame pri pohlade na slona stojaceho vedla televizora v obyvacke 🙂

janinah
2. apr 2013

@simonka16 a čo s tým slonom? ja to dostať,tak odpadnem asi,že aká blbosť..je to vec pohľadu 😉

@drobcek26l v takej situácii určite jej najviac pomôžu peniaze

ladyka8
2. apr 2013

@drobcek26l myslím že najvhodnejšie by boli peniažky. Keďže žijú spolu, majú domácnosť a isto im nič do nej nechýba. A mať 5 mixérov, 10 jedálenských súprav a príborov nie je výhra 🙂 a dekorácie sú vecou vkusu. to čo sa páči vám sa nemusí páčiť im. A peniažky padnú vždy vhod. V dnešnej dobe je to normálne, sú páry ktoré si to vyžiadajú aby hostia alebo známi nekupovali dary ale dali radšej peniažky.

baklik
3. apr 2013

ja by som bola za nejaky pobyt ako pisala aj @venija. taky fajn wellness pobyt sa da najst aj na zlavovych portaloch - pekne hotely za super ceny. boli sme tak par-krat. vytlacis si darcekovu poukazku, kde bude ich meno a od koho to je, co je jej predmetom, ale suma tam nebude. mna by to isto potesilo. a najma, ak su, ako pises, za vodou - maju dost penazi, aj zariadenu domacnost.

simonka16
3. apr 2013

@janinah slony v izbe 🙂 ja milujem ked ma niekto zariadeny byt tak anglicky luxusne ...napriklad..presivane sedacky a tak a paci sa mi aj ked je lod ako na tych strankach alebo jachta niekde na polickach aj my tak mame v spalen aj namornicke uzly a v obyvacke mame polku presklennu a tam mame kvety a takuto drevenu zirafu 🙂 ako je ten slon...podla mna kazdy ma doma slona :D:D::D:D:D ale nie ale aj my mame vaznne slona a vies preco sa vlastne na svadbe dava slon ? pretože je symbol štastia a peniaze tym určite niesu 🙂
http://www.mamicka.sk/article-slon-ako-symbol-s...
http://www.houzz.com/ideabooks/query/wooden-tru...

simonka16
3. apr 2013
lucinocka
3. apr 2013

peniaze, v peknej obalke s blahozelanim.. ovela viac im pomoze ako ked im kupi nejaku blbost co bude zavadziat.. vid nas, dodnes neviem kde s tymi debilnymi dekami a kavovarmi a sprostostami co sme podostavali...najviac nas potesili peniazky, lebo sme si dokupili co nam trebalo, alebo sme si urobili kransu svadobnu cestu