Boli ste už na svadbe s 5-mesačným?

shallimar
27. jan 2020

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o skúsenosti. Sme pozvaní na svadbu. V čase svadby bude mať náš druhý syn 5 mesiacov. Je tu prosím niekto, kto sa zúčastnil svadby s tak malým bábom? Izbu na dojčenie by sme mali k dispozícii, nevesta sa podeli ochotne o svoju.

Zvládli to vaše bábätko alebo to bola katastrofa?

Ďakujem za akúkoľvek skúsenosť, s ktorou sa podelíte

zdenulkam
27. jan 2020

Jasne zvladli, dojcil sa v nosici aj si pospal.. nie je to ako bez dietata ale da sa to uzit si 🙂

ivula0807
27. jan 2020

Ahoj, my sme boli na svadbe ked mala dcerka 3,5 mesiaca. Myslim si ze vela zalezi od dietata ci to zvladne. My sme na svadbu cestovali niekolko kilometrov, aj sme tam nocovali. Svadbu sme si vobec neuzili, na nasu toho bolo vela, hlasna hudba, strasne vela ludi, zvladla cestu, obrad v kostole aj veceru ale uz potom zacala byt nervozna az to skoncilo tak ze sme s nou museli odist na izbu a na rukach ju striedavo s manzelom upokojovat, vkuse plakala. O polnoci sa nam ju podarilo uspat a potom spala do rana chvalabohu, ale zhodnotili sme to tak ze to na nu naozaj bolo skoro. Ale ako hovorim zalezi aj od dietata, niektore to zvladne, niektore nie

ajka0207
27. jan 2020

@shallimar s päť mesacnym to bude mozno náročné a možno v pohode, zalezi ako zvladne veľa ľudí. My sme boli s ročnou a to bolo uplne v pohode, dojcila som v nosiči. A potom s mesacnou, to zas spala skoro stale na mne. Ale pat mesacne uz moze "mat strach" z ludi. Nasa nezvladla ani vianocnu navstevu u svokrovcov (viac ako desat ludi)

botka19
27. jan 2020

@shallimar my sme boli ked mal maly 4 mesiace,okrem toho,ze hrala hudba velmi hlasno,mali aj starejsieho ktory sa neskutocne rozkrikoval a krpec sa bal...vzdy sme boli stranou,este ani fotit sme sa nesli,lebo este aj vtedy vrieskal ten starejsi...dojcila som v aute,na svadbe bola ina mamicka co dojcila v nosici sposobom dieta si samo vytiahlo prsnik a to bolo uz aj na mna vela... radsej neist ako trapit dieta,ak by sa nejednalo o manzelovu sestru,ani nejdem,o siedmej sme uz odchadzali

ivkaivkaivka
27. jan 2020

Na jednej som bola s mesačným drobcom, na druhej keď mal asi pol roka. Všetko sa dá, len netreba tlačiť na pílu ;) Proste keď sa drobcovi už nebude páčiť, tak pôjdete preč, o nič nejde.

miska_kal
27. jan 2020

@shallimar presne ako napisali baby, vsetko sa da zvladnut ked sa chce. ak ho nemas kde nechat, tak chodte s nim a ked bude nepokojny, tak pojdete domov.

aniele
27. jan 2020

Keď sa nám vydávala najstaršia, obaja moji bratia mali cca 6 mesačné bábätká. Okrem toho, že sme mali v penzióne izby, zabezpečili sme aj dve dievčatá, dcéry našej rodinnej priateľky (a zároveň kamarátky našich dievčat), aby deti po uložení postrážili. Jasné, keby bola kritická situácia, mali prísť po mamky. Jedna švagriná to naplno využila, dieťa sa vyspalo, aj ona si užila svadbu, druhá sa zahrala na obeť a sedela v izbe pri malej. Ale vcelku sme boli všetci s takým riešením spokojní. Takže je to aj o tvojom nastavení.

vikinkamarkusko
27. jan 2020

Ja som bola z 3mesacnou skoro vsetko prespala nevadila jej hudba nic ked bola hore zme snou tancovali v nosici kazdy sa Len cudoval moje starsie deti vydrzali do 1.30 rana potom sme isli domou aj kocik zme mali so sebou tam bola celu dobu

jeliz59
27. jan 2020

Bola som na svadbe mojej sestre keď mal môj chlapec 4 mesiace samozrejme hluk hudba veľa ľudí ....bál sa plakal takže som s ním išla na izbu manžel a moja mama má vystriedali aby som sa išla najesť a svadbovala som na hotelovej izbe😂😂ale nevadí pre dieťa všetko...☺️☺️☺️
Neviem či plánujete ostať do rána..poprípade celý deň...alebo len na pár hodín....
Ešte pár hodín cca 3 sa možno dá záleží od dieťaťa ale celý deň teda aspoň pre mňa nepredstaviteľné zo zábavy by som nemala nič...

mon895
27. jan 2020

U nas uplna pohoda maly ked bol unaveny tak spal v nosici pripadne kociku a vobec neplakal 😊

sonnenshein
27. jan 2020

Ja som bola so 6 mesacnym, a uplne v pohode 🙂

shallimar
autor
27. jan 2020

Ďakujem všetkým za odpovede, povahu zatiaľ odhadnúť nevieme, keďže teraz má synček 3 týždne. Rozhodnúť sa však musíme teraz, vaše odpovede nám určite pomôžu. Ďakujem všetkým

rysavcek
27. jan 2020

Mala mala 5 mesiacov keď sa mi ženil brat obrat v kostole prespala potom bola hore potom znova pospala v kočíku v sále kde bola živá hudba potom bola s nami teda viac a nikým na rukách ako s nami ale dalo sa to zvládnuť a pol 10 zaspala už na izbe kde som mala video pestúnku a kameru som mala v šatách vždy sme ju kontrolovali a prežili sme celú svadbu az do 6tej rána úplne v pohode ale mala sa kojila presne vždy o 12 o 3 a o 6 takže o to sme to mali jednoduchšie

deti95060810
27. jan 2020

bola švagriná a veľa si to neužila...
my sme naše ale už cca 1 rok nechali doma pri mojich rodičoch. Boli sme spolu na tej istej svadbe. Ak máš možnosť tak radšej nechať bábo doma

lianka123
27. jan 2020

@shallimar zdravim. Ja som bola na svadbe kde taketo babo bolo a plakalo a plakalo. Mala som doma vtedy 4mesacne babo s babkou a fakt som mala chut tej zene povedat ze si trapi dieta. 5mesacne patri do postielky nie na svadbu, nehovoriac o tom, ze svadobcania mozu mat napr chripku. Ja by som nesla ani keby bol kludny nie to natriasat bo v nosici.

ajka0207
27. jan 2020

@shallimar ja by som sla a ked bude zle, pôjdete domov. To kazdy pochopi.

lusyc
27. jan 2020

Nešla som ani s mesačným babom na svadbu velmi dobrej priateľke, ani s 11 mesačným muzovmu kamarátovi. Obe svadby v zime.

basska_b
27. jan 2020

@shallimar Boli sme, mala presne 6 mesiacov... kojili sme všelijak, v aute, na gauči, neboli tam k dispozícii izby. Moja mama kočíkovala chvíľu, potom o 21.00 samozrejme domov 😀 no tak ale ešte že sme boli. Inak bola kľudna, neplakala ani nič, dobre to zvládla

nika82
27. jan 2020

je moznost aj taketo sluchadla pre malinke deti, daju sa aj pozicat som videla niekde https://www.mall.sk/sluchadla-zvukova-technika/...

evkamotka
27. jan 2020

Moj brat bol na mojej svadbe so 4m dcerkou, obrad a veceru zvladli na striedacku ze ju kocikovali opodial, potom odisli. Aj tak to vacsinu preplakala. Zavisi od babatka no....
Ja by som isla iba ak blizkej rodine po veceru, resp aby sa potom jeden zasil na izbe nech sa dieta vysli a ma svoj rezim. Co ja viem... Bude to bojove, ale par hodin sa da to dieta nejako prehrkat

hettinka
27. jan 2020

@shallimar boli sme s ešte menším, 3-mesačným. O 20:00 sme šli domov.

swwan
22. feb 2020

@shallimar boli sme s 3 mesačnou dcérkou,celu svadbu prespala v kočíku priamo v sále😂,domov sme isli až rano