Používame cookies. Viac informácií tu. OK
katika82
23. mar 2012

no záleží kde chcete krstiť, u katolíkov je to dosť prísne, v evanjelickom kostole myslím že stačí aby bol jeden z krstných pokrstený

ani3012
23. mar 2012

bude písaný ako svedok krstu,nie ako krstný rodič 😉

ikke
23. mar 2012

chcela by si v skole pre svoje dieta ucitela, ktory nevie citat ani pisat? 😉
v katolickej cirkvi urcite nemoze byt krstnym otcom, pravdepodobne ale moze byt zapisanny ako "svedok krstu"

crazybabenka
23. mar 2012

my sme krstili v evanjelickom kostole....a museli byť obaja krstný rodičia pokrstený

martina2111
23. mar 2012

poznám dokonca aj taký prípad, že sa krstný rodič krstil priamo s krsňaťom 🙂 bolo to zlaté a predišlo sa aj všetkým problémom pri krste 🙂 ale viem, že katolíci sú na takéto veci prísny, aj keď je tam nekatolík zapísaný len ako svedok krstu...

nessi01
23. mar 2012

Urcite nie - krstny rodic musi byt nie len pokrsteny, ale mat aj 1. sv. prijimanie a birmovku pokial viem. Najlepsie je ale opytat sa priamo v kostole, kde bude krst prebiehat, velmi zalezi aj od individualneho pristupu, co vymyslia, nam odmietali najprv pokrstit maleho uplne, kedze nie sme s partnerom zosobaseni, ale nakoniec to bolo v pohode...

enya00
23. mar 2012

moj nebol,myslim ze zalezi od farara...skus sa opytat jeho 🙂

tatiana1985
23. mar 2012

svoje dieta krstis preto, lebo asi veris v boha, v cirkev.... krstny rodic ma dieta vychovavat v tejto viere... nechapem naco je krstny rodic, ktory mozno nema paru co je to cirkev, boh, post, omsa,atd atd atd 😒 🙂 sorry, ale uz tu bolo takychto tem a ... nechapem... 🙂

tamona
23. mar 2012

Krstný rodičia musia byť obaja pokrstený, musia mať aj prvé svaté príjimanie a birmovku... Tak je to u katolíkov...

severankasr
23. mar 2012

už viackrát som sa stretla s tým u katolíkov, že aby mohol byť krstný rodič, musel sa dat pokrstit, urobit 1. sv. prijimanie aj birmovku, skôr očakávaj že si to všetko bude musieť urobiť...

lenka3007
23. mar 2012

No ja som tiez nemohla byt krstna mama bratovmu synovi, lebo mam len krst a prijimanie, cize vyzadoval pan farar aj birmovku. Niekedy zalezi aj od pana farara, ale myslim, ze krst musi mat každopadne.

ciusinka
23. mar 2012

Krstny rodic musi mat vsetky sviatosti, teda nielen krst, ale aj 1. svate prijimanie a birmovku + ak je zenaty/vydata, tak svadba musela byt v kostole..

Ja som isla minuly rok za krstnu a kedze moj manzel nema ziadnu sviatost, nie je ani pokrsteny, ale svadbu sme mali v kostole, tak oficialne na papieri som krstna iba ja, ale aj tak ho vsetci povazuju za krstneho a hovoria mu krstny, takze to nejako vobec neriesime..

tetapetra
23. mar 2012

ak je zenaty, nemusi byyt svadba v kostole. Mali sme svadbu na urade a som krstnou mamou( manzel je rozvedeny) Cirkev stale vymysla, ale za prachy, preco nie. Osobne vobec nechapem ako moze byt svadba v kostole, ked ten druhy nema vobec sviatosti co znamena, ze je ateista a svoje deti nebude vychovavat podla toho co kaze cirkev

sisaha
23. mar 2012

nie je to problem, zalezi od farara. Moja sestra nema ziadnu

shery87
23. mar 2012

Ja som pred dvomi rokmi isla za krstnu, a kedze moj manzel je evanjelik ,ale svadbu sme mali v katolickom kostole, tak na papieri som krstna iba ja. Presne ako u ciusinky - vsetci ho povazuju tie za krstneho

31majka12
23. mar 2012

ahoj pokial viem tak staci ak iba jeden z krstnych rodicov ma birmovku

laura007
23. mar 2012

Ahoj, my sme maleho krstili minuly rok a tiez bola len krstna mama so sviatostami, krstny otec nie , zalezi od farara..

manamani1
23. mar 2012

Krstná bude ona, a on bude len prísediaci 😀 😀 😀 😀 ......"svedok krstu"

monika15
23. mar 2012

je to strasne smutne ze clovek chce nieco ale knaz nedovoli verim tomu ze
to neni hriech... byt krstnym otcom ked neni neikto pokrsteny.....
ja osobne by som zvolila ine krestanstvo kedze velky katolicky papezko to nedovoli
hamba ....

zvolte niekoho koho vy chcete, komu verite a doverujete......

p.s. ked sme uz pri tom ja neni som katolicka a a ni nie sme zobraty a moje dieta bolo krstene
v katolickom kostole... takze vsetko sa da =)=)

janicka11
23. mar 2012

moj názorik je taký že to je všetko o tom aký je ten farar,my sme mali s tým tiež velký problém aa to nášmu vadilo len to že sestrin muž nieje veriaci a tiež nemal ani krst ani birmovku,,,no nakoniec po d hom rozhovore+prosení sme sa rozhodli že mu povieme že nech nám dá neaké povolenie pokrstiť malu inde v tu ranu všetko otočil a od razu už stým žiaden problém nebol.lebo vedel že inde to problém nebude. 🙂 takže toto je náša skusenosť. 🙂

alicia28
23. mar 2012

treba nechat dieta tak,,,a ked bude mat 18 rokov nech sa rozhodne same ci chce byt pokrstene,,,co ked to nebude chciet ? potom sa to da odkrstit ?

sante81
23. mar 2012

milujem toto poučovanie tych , ktorí chodia do kostola, ze na čo chceme krstit. tiez sme mali problém s knazom, sli sme na inu farnost a tam uz problém zrazu nebol. akoby katolíci boli niečo viac ako ostatní ateisti.

baschmil
24. mar 2012

ja som si mojho partnera nevzala, mame 2 mesacneho chlapceka, boli sme sa pytat v nasom meste aj v blizkych dedinach a farari nam krst zamietli s tym , ze keby som bola sama tak sa to da, ale kedze zijeme v hriechu tak to nejde..myslim si, ze taky farar nemoze sudit cloveka podla jedneho stretnutia a myslim si ze len Boh vidi to aky clovek naozaj je a vidi pravdu, mnoho manzelstiev je uplne v rozklade a partenri si ani nerozumeju a beru sa len kvoli poveram a blbym reciam babiek .... jednoducho svadbu momentalne neriesime z financnych dovodov ale hlavne kvoli miminku, lebo je velmi malinky a kedze kojim, nechcem ho niekomu nechavat postrazit, k tomu vsetkemu ma zdravotne problemy....Kristus krstil bez rozdielov v rieke a nepytal si za to peniaze, hlasal a chodil medzi ludi nie ako farai za ktorymi treba prist a prosit ich nieco za poplatky..som veriaca ,verim v Boha, ale s cirkvou nesuhlasim v mnohych pravidlach a nejakych zakonoch.

mamive
24. mar 2012

nerieste to ved staci iba jeden krsny rodic moja dcerka ma ibe krsnu mamu a ziadneho krsneho otca sme nepotrebovali a tak neskor krstila aj sestra maleho iba s krsnou mamou...

katka1981
24. mar 2012

Dnes nie je problem ak je matka ateistka a da pokrstit svoje dieta. Mnohi knazi urobia za uplatok vsetko a vela veci sa robi len na oko. Dnes v tomto nie je ziadny problem, len treba najst toho "spravneho" knaza. My to mame tiez ako @alicia28.

biancaneve
24. mar 2012

My tiež žijeme spolu bez sobášneho listu a v Dóme Sv. Martina nám odmietli krst práve preto, že nie sme manželia, v druhom kostole - sv Alžbety nám maličkú pokrstili bez problémov, zlatý farárko 🙂 , ešte bol prekvapený, že prišiel aj otec malej ( môj partner) lebo vedel, že som slobodná matka. Bol neskutočne ľudský a chápavý a zaoberal sa len malou a nie nami. Išlo predsa o úkon, ktorý sa týkal jej. Na moje počudovanie však o nejaký čas sa mi dostalo do uší, že práve v Dóme bez problémov bol pokrstený malý Leo známej moderátorskej dvojice z Markízy, ktorá tiež nežije s paprierom. Ale hold, ani pre cirkev nie sú všetky ovečky rovnaké. Toto ma veľmi pobúrilo a ešte viac presvedčilo o tom, čo som si už dávno myslela o celej cirkevnej obci...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli