Budete mať štedré alebo skromné Vianoce?

natalym
16. dec 2014

Chcela by som sa spýtať, aké budete mať Vianoce či naozaj štedré alebo skromné. Ako to vnímate a ako to vnímajú Vaše deti.
Ako to bolo keď ste boli deti.
U nás budú asi tento rok skromnejšie. Asi nebudem mať toľko financií a deti sú už veľké, kupujú sa im veci priebežne, takže nečakajú neviem aké darčeky.
Ja si tiež kúpim vtedy keď potrebujem alebo keď mám možnosť.

nasta55
16. dec 2014

@natalym tesim sa na vianoce uz len preto ze deti maju radost z darcekov, tesim sa na salat pretoze ja ho jemlenna vianoce, tu atmosferu vianocnu, pritomnost mojho partnera s ktorym si konecne urobime relax. Co sa tyka jedla tak peciem asi tak 7 druhov tento rok bavi ma to, jedlo ako na vianocne sviatky ze ideme prasknut, darcekov tak akurat, radi si doprajeme 🙂 a kopu kopu lasky 🙂

tova
17. dec 2014

stedre budu Vianoce hlavne ked zdravie bude drzat kazdemu ako doteraz.

minnie55
17. dec 2014

Pre mňa štedrosť Vianoc nie je v množstve darčekov. Samozrejme, darčeky budú, ale posledné roky sa snažím kupovať menej, lebo deti pri tom množstve strácali prehľad, čo vlastne dostali a príde mi to úplne choré. Teším sa, že sme všetci spolu, že si užívame rodinné pohodlie, ak je sneh, polyžujeme si, postavíme snehuliakov, posánkujeme sa, pošalíme 🙂
Milujem vôňu pečiva, ihličia, všetky tie rozprávky, ktoré som už 1000x videla, nasávam tú krásnu atmosféru plnými dúškami a TOTO sú pre mňa štedré Vianoce

lucka1987
17. dec 2014

u nas budu velmi stedre... dospela som do bodu, kedy sme s mm vyhlasili, ze nechceme nai jedne ziaden darcek. a ze drobec od nas dostane spolu 3 darceky, ktore vieme, ze ho urcite potesia. stedre v zazitkoch , vo spolocne stravenom case. 😉

babatko37
17. dec 2014

Ja sa teším na svoje najkrajšie darčeky pod stromčekom. Každý rok, keď 24. decembra ozdobíme stromček, chalani (teraz majú 5 a 7) pod neho vlezú a zakričia z detskej izby: "Maminka, poď si rozbaliť darčeky". Ja si ich odtiaľ vyberiem a poviem im, že sú to najkrajšie darčeky, aké som kedy dostala. Často krát si na to spomeniem aj počas roka, keď ma občas nahnevajú. Poviem si, kľud, veď sú to tie najkrajšie darčeky, aké si kedy dostala. Od nás na Vianoce dostanú po jednej stavebnici a jednej knihe.

natalym
autor
17. dec 2014

Krásne ste to popísali. A ja tak plánujem, po jednom darčeku. Deťom a hotovo. Pekné sviatky, veľa lásky, pokoja všetkým.

orchidea71
17. dec 2014

u nas budu neviem či štedre ale pre každého zhruba po 40e ty starši nejake oblečenie a moj prvačik najmladši lego nejaku knihu a 1 auto to je všetko ešte mám4deti s manželom si drčeky nekupujeme kupime si vždy ked niečo potrebujeme

kiki68
17. dec 2014

pre mna su stedre ak je stromcek, nejake dobre jedlo, kolacky, ved o tom ta stredrost je, nie o obrovskych darcekoch. My budeme pri tomto pocasi asi aj grilovat ak nebude prsat na terase :D takze sa tesim na celu tuto avantgardu,co pocasie donieslo 😀

adusa666
17. dec 2014

tak ja idem na vianoce este k rodicom.. budeme nas tam 10 z toho 3 deti. kazdemu som kupila do 3 eur darcek max do 5 eur. podla mna to prekvapenie stoji za to ci to je nejaka drobnost.. vzdy sa najde co potesi aj za malicko penazi.. ale priznam sa milacikovi som dala za darcek 12 eur.. to ked uz budeme slavit my dvaja s nasim drobcekom o rok, tak to viac pokupim.. len u rodicoch som nechcela vela, lebo tam kazdy nieco kupi.. ale ked budem na rok s mojim tak to si len navzajom.. tak min 5 darcekov aby mal..

tykat
17. dec 2014

U nás si želáme hlavne pohodu, máme radi ked sme spolu, milujeme vysvietený stromček a medovníky a vôňu ihličia, klasické rozprávky, keď mrzne a sneží (to tento rok nehrozí)...toto sú u nás Vianoce, skor tie pocity. Deti jasné že sa tešia na darčeky a prekvapko 🙂
Je pravda že uskromňovať sa nejako nemusíme ale s darčekmi to nepreháňame, deťom po 3ks a nám s mužom po 1ks aby deti nepozerali, že prečo nič pod stromčekom nemáme. Jedlo tiež tak normálne, sladkého pomenej, výzdoba triezva ani s upratovaním to nepreháňame...Možno keby sme sa museli uskromniť tak by sa nám to zdalo málo. Ale takto nám to príde v pohode lebo si môžeme dopriať kedykoľvek, aj počas roka.

eunomia
23. dec 2014

@bonaqa2013 a preco tam nic nedostali? Viem si predstavit, ze museli byt sklamane.

bonaqa2013
23. dec 2014

@eunomia tak to neviem, mám pocit ,že svokra má na svoje vnúčence 2 metre. Má ich myslím 10, všetky vie koľko majú rokov, kedy sa narodili, len vždy keď tam prídeme, tak sa ma opýta že koľko majú dievčatá rokov. pomyslím si svoje. A to sme od seba necelým 30 km. Nespomenie si ani na narodeniny, meniny, nič. K nám chodí raz za 2 roky, ja k nej 3 krát do roka. Na 2 hodiny. A ideme domov.

bonaqa2013
23. dec 2014

@adusa666 čo sa dá za 3 - 5 eur kúpiť?

adusa666
23. dec 2014

napr. brat ma 10 tak dostane temperky, krsnata po hracke, dalsi brasko dutniky, dalsi kozmetika, mama - stipec do vlasov a taky velky zapalovac - stale straca... ujo - velky vonkajsi teplomer... no nechce sa mi vsetkych vypisovat.. ale ja som len tak skromne.. lebo peniazky teraz potrebujem na svadbu.. darcekov budu mat polno.. ved ich skoro vsetky dali balit mne.. len ja som chcela aspon nieco kupit, tak tento rok skromne :D @bonaqa2013

gretocka
24. dec 2014

u nas su vianoce hlavne o tom, ze sa spolu stretneme a nikto sa nemusi nikam ponahlat. Darceky su u nas na vianoce nepodstatne, obdaruvame sa priebezne pocas roka.

didi51100
26. dec 2014

my sme najma z muzovej strany dost rozvetvena rodina, takze sa snazime obdarovat kazdeho aspon malym darcekom. urcite to s darmi neprehaname, skor len tak symbolicky a co kazdeho potesi. varime a pecieme tiez tradicne veci, velmi neexperimentujeme. tento rok mi s pecenim "pomahal" aj moj 1,5 rocny syn, tak sme si to uzivali zase trochu inak 🙂 a kazdy dospely sa skor tesil z toho, ako si maly rozbaloval to svoje. 🙂

luciajass
1. nov 2022

Vianoce môjho detstva boli ťažke,smutné. Neskôr bez darčekov a plný kriku a plaču. Takže mojim deťom som chcela dopriať krásne sviatky plné darčekov a žiarivých svetiel. Veľmi sa tešili, ja s nimi...ale reálne vidím, že toľko hračiek im netreba. Okresali sme to na 3-4 pre každého a s manželom máme jeden väčší spoločný. Výzdoba je len v obývačke a detskej izbe. Nevypekam, nechceme to