Budúci krstní rodičia sú zosobášení na úrade

meredith11
19. mar 2012

Ahojte viete mi niektora poradit!!!Mám švagrinu jej sa narodil malý s mužom ho chcu dat pokrstit ale problém nastal v tom že farár jej povedal že malého pokrstí Lenže musí zmenit krstných rodičou,pretože krstny rodičia nezodpovedaju.a to preto lebo bol už raz ženaty a rozviedol sa a s touto sa vzali na urade......čo stým....poradte.maju požiadat o rozsobášenie alebo čo....

xenicka13
19. mar 2012

ked bol sobaseny v kostole a je rozvedeny nemoze byt krstnym ani jeho zena jedine ze by anulovali jeho prvy sobas v kostole

meredith11
autor
20. mar 2012

Dakujem ale ako,kde? vobec nevieme... ☹

xenicka13
23. mar 2012

treba ist na faru tam vysvetlia co robit ked chcu anulovat svadbu

penelope2066
23. mar 2012

No to je riadne zamotane,ja mam take info,ze staci ked ma krstny rodic krst,sväte prijimanie a birmovku. A ze nemusia byt ani manzelia.

jasminet
23. mar 2012

presne tak, krstni rodicia vobec nemusia byt ani manzelia. staci ze jeden z nich ma vsetky nalezitosti ako birmovku. druhy ma mat aspon krst

penelope2066
23. mar 2012

No ved som sa divila lebo ja mam len krstnu mamu,je rozvedena ale ma vsetky sviatosti.A sestra to ma rovnako len ma krstneho otca a ten je slobodny a tiez ma vsetky sviatosti 🙂

xenicka13
30. mar 2012

@penelope2066
@jasminet ked bol krstny rodic sobaseny v kostole a rozviedol sa nemoze byt krstnym pretoze krstny rodic ma byt vzorom pre dieta a podla cirkvi takyto clovek zije s dalsou zenou v hriechu

viera27
30. mar 2012

@xenicka13 @penelope2066 @jasminet
ako popisala xenicka. Civilne rozvedeny clovek zijuci s inym partnerom (trebars je s nim aj zosobaseny civilnym obradom) zije vlastne v cudzolozstve. Preto su mu odoprete okrem ineho napr. rozhresenie po spovedi a ako hriesnik zotrvavajuci v hriechu nemoze figurovat pri obradoch. Tolko k dovodom cirkvi.

meredith11
autor
20. máj 2012

No mame pokoj konečne švagrinka pokrstila ale uplne niekde inde a tam nebol problem.....neviem prečo u nas v kostole robil okolo toho caviky,pritom nam pan farár povedal že už bez ohladu na to či su krstny rodičia rozvedeny,alebo je to len slobodna mataka....a tak dalej sa maju krstit všetky detičky....to sme museli utekat až do Partizánskeho aby ho pokrstily.....

magg424
17. feb 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, či možme byť krstní rodičia, sme zosobášený ale na úrade, manžel je pokrstený a má 1.sv. príjímanie a ja nemám nič ?

warholette
17. feb 2013

@magg424 samozrejme ze nie

fantagiro29
17. feb 2013

@magg424 Ahoj!!! myslim si ze vsetko je na kňazovi....u nas museli mat krstní rodicia vsetko a museli byt so sobasení v kostole alebo slobodní.....

magg424
17. feb 2013

@warholette
@fantagiro
švagor mi tvrdí že áno, že to vybaví 🙂 peniaze sú veľká moc 🙂 dakujem

lucikaa
17. feb 2013

Ahojte, myslím, že všetko záleží od toho, na akého farára narazíte. Oni si ako keby tie pravidlá určovali sami. Pred 4 rokmi sme ešte s vtedy len priateľom išli za krstných dcérke jeho bratovi a vôbec nebol problém, že nie sme zosobášení a vtedy ešte priateľ bol dokonca evanjelik. Nedávno sme zas šli za krstných synovi mojej sestry a tu už bol problém - že hoci sme už manželia (brali sme sa v katolickom kostole), manžel nemohol byť ksrtným rodičom, len svedkom krstu. No uznajte. Čo farár, to vlastný výklad.

bosorka3113
17. feb 2013

@meredith11 treba vymenit faru, moj maly ma len krsnu mamu lebo krsny otec nemal vsetky sviatosti a od krsnej mami ani nechcel vypis o jej sviatostiach nic... takze v papieroch je len krsna mama ale to nevadi

bosorka3113
17. feb 2013

@meredith11 aaa este nam pokrstil maleho aj ked my ako rodicia niesme manzelia

majulino
17. feb 2013

nieste nahodou rimokatolici? len ti s tym robia take opletacky mojmu malemu je krsny moslim krstili sme v greko

bosorka3113
17. feb 2013

@majulino my me boli v rimskokatolickom kostole a uuplne v pohode len jeden z rodicou musel mat vsetky sviatosti a jeden z krstnych rodicov tiez a ani zobrati sme nemuseli byt 🙂 podla mna zalezi na fare

maja1982
17. feb 2013

@magg424 asi to fakt zalezi na fararovi, ale podla kan.prava by ste nemali - kukni podmienky napr na tejto stranke .... http://www.farar.inky.sk/KrstDietata.htm

majulino
18. feb 2013

@bosorka3113 asi to tak bude mojmu strykovi ktory sa ozenil na oravu nechceli povolit jeho brata lebo nie je rimo ale grekokatolik 😀 niezeby boli radi ze sa ludia chcu dat pokrsit.... ale vymyslaju si dovody preco nie

cecil36
18. feb 2013

@lucikaa vas farar asi nebol na skoleni o tom, ze rimsko katolici a evanjelici si navzajom uznavaju sviatosti 😉

meredith11
autor
18. feb 2013

No chvalabohu sme to zvladli ale tak že sme zmeili kostola farara.... 😉 sam nam potom povedal že je to hlupost čo urobil ten prvy farar,že detičky sa maju vsetky krstit ....a nezaleží na krstnom rodičovi to je zase o viere,a zodpovednosti 🙂 rodičou k krstným rodičom...

majkova
11. mar 2013

Ahojte ja chcem dat za krstnu sestru, ktora mala svadbu v katolickom kostole, ale je rozvedena.
Date mi kontakt na nejakeho pana farara, ktory by nerobil problem s krstom? Dakujem

govinda
14. jún 2013

ahojte.
Ja mám taký problém, resp. riešim dilemu. Chcem dať dcérku pokrstiť v rimokatolíckom kostole a krstnou mamou by bola moja sestra, ktorá je rímokatilíčka a má krst, prijímanie a aj birmovku a krsným náš kamarát, ktorý je ale grékokatolík. Je to problém? Nie sú pár, nie sú manželia, ale tak sme sa rozhodli.

terezka1947
14. jún 2013

@govinda ziaden problem 😉

govinda
14. jún 2013

@terezka1947 juj, tak to si ma potešila, to by bolo super 🙂

terezka1947
14. jún 2013

@govinda nas s manzelom caka nase prve krstniatko v nedelu 😀 .....fakt sa nemusis bat...je to ok 😉