Čo kúpiť svokrovi k 50.narodeninám?

vika12341234
3. sep 2020

Zdravim zajtra idem do priateľa, jeho otec bude mať presne zajtra 50.narodeniny oslavu robí až neskôr na konci septembra, chcem sa opýtať čo sa sluší kúpiť (ujo nepije tvrdý alkohol len pivo, tak priateľ vravel že mu mám kúpiť to 6x pív čo je balenie kozla) ale mne to príde trošku ako nevhodny dar rozmýšľala som nad takým balenie pillsnera čo sú tam aj poháre, ale zas on nemá rád to pivo tak prosím poraďte (brigadujem, mám 19 a s jeho rodičmi vychádzam dobre)

ivkazba
3. sep 2020

Mein Gott. Ak má rád Kozla, tak mu kúp Kozla a nie Plzeň. Pozri na nete pivové torty a urob mu takú z Kozla plechoviek. A ešte odporúčam zistiť, či je pije 10 alebo 12. Napríklad môj chlap pije 12 Budvar a 10 nevypije ani keby umieral smädom.

abbey1
3. sep 2020

Ideš k priateľovi.

vika12341234
autor
3. sep 2020

@abbey1 no však jasné ale sluší sa niečo priniesť však predsa narodeniny nie sú stale

0silvia0
3. sep 2020

@vika12341234 ide o skloňovanie a o predložky, @abbey1 ti chcela naznačiť toto. Aj mne to vypichlo jedno oko...
A k téme, tiež by som neniesla ako darček 6 pív, to radšej na oslavu potom niečo prines väčšie.

abbey1
3. sep 2020

@vika12341234 Len nejdeš do priateľa, ale k priateľovi.
A darček je slušné priniesť. Balenie piva by som osobne ako darček určite nekupovala. Darčekové balenie piva s pohármi ešte ok, ale samotné fľašky či plechovky nie.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
3. sep 2020

@vika12341234 ja by som nejakú poukážku do obchodu kde nakupuje, nie potraviny, ale skôr ak je kutil napríklad obi, merkury, ak sportuje decathlon a tak

marsmykkok
3. sep 2020

@abbey1
@trema možno je madarka alebo nejaký iný dôvod, treba riešiť gramatické okienko?

evkamotka
3. sep 2020

Mozno chodi aj do babky a do lekarky. Perla :D

Ak si studentka, daj mu to pivo a prip bonbonieru. Ak ju aj nezje, ale ide o gesto, je to take gratulacne

jaskolka
3. sep 2020

Normálne ako radi priateľ, kúp to 6balenie piva a hotovo, on otca predsa najlepšie pozná, čo mu urobí radosť

1xenia1
3. sep 2020

@trema No tak ide do priateľa, zase sa tú rieši to skloňovanie. Predpokladam že slečna je z okolia Oravy a tam väčšina ľudí chodí do priateľa, do babky, do vás

abbey1
3. sep 2020

@marsmykkok Aby sa to naučila používať správne? Len som ju normálne, slušne upozornila, žiadne zosmiešnenie, nič. Bežne opravujeme chyby u svojich detí, u seba. Nevidím na tom nič zlé.

ukulela
3. sep 2020

@vika12341234 keď má rád kozla, kúp kozla. A môžeš ku nemu kúpiť dáky pekný pivovy krígeľ ....

dundulica
3. sep 2020

@marsmykkok aj ja som Maďarka a nechodím do nikoho

dundulica
3. sep 2020

myslim si, že radšej šampanské ako pivo, pivo je úplne nevhodný darček, nie ste predsa kamoši

stefi_k
3. sep 2020

Daj si do googla pivova torta, su to piva naskladane a dozdobene, podla mna fajn napad nestoji to vela a je to originalnejšie ako baliček piv.

lauriema
3. sep 2020

@vika12341234 Ahoj, určite je to nevhodný dar to pivo! Teda na 50 sa inakšie veci kupujú aspoň podľa mňa. Ak nemáš veľa peňazí tak zoskladat nejaký darček nejaký kôš darčekový ale určite nekupuj to pivooooo

lauriema
3. sep 2020

@dundulica aj j som si zo hneď všimla 😀🤪

lauriema
3. sep 2020

@jaskolka ahoj, nie nech nekupuje to pivo, priateľ má úsudok čisto mužský chápeš, sak kúp pivo a dobre ale čo si pomyslí svokor hm? Ze na 50 pivo priniesla? Blbosť niečo originalnejsie

ckatka
3. sep 2020

Hm...poviem ti ako som to mala ja, keď mal sviatok niekto z priateľovej rodiny.
Zagratulovali sme s priateľom spolu a darček sme dali spolu. Žiadne také že on niečo a ja niečo iné.

Píšeš se oslava bude neskôr takže teraz by to malo byt ozaj len tak symbolicky, proste je náhoda ze tvoja návšteva priateľa pripadá zrovna na deň, kedy ma jeho otec narodeniny a tebe príde blbé ísť tam s prázdnymi rukami. Chápem.

Podľa mňa pokiaľ mu ideš len tak medzi rečou potriast rukou, sixpack piva (ktoré má rád), je úplne v poriadku. Mňa by to teda potešilo. Pribaliť k tomu pivovy pohár je tiež v pohode. Tam skôr ide o to, že si si spomenula a niečo malé daruješ (keď trafíš jeho značku, tým lepšie).
Na oslavu zrejme budete kupovať niečo väčšie, možno spolu ako rodina.

ckatka
3. sep 2020

@lauriema ale ved vraví že oslava bude neskôr, tam zrejme pôjdu s darom, len fyzicky ma narodky zajtra tak jej je blbé prísť tam s prazdnou

lintu
3. sep 2020

čo tak mu kúpiť obyčajnú čokoládu/bonboniéru, zablahoželať mu a viac si nad tým hlavu nelámať? Lepší darček mu potom kúpite na oslavu. S priateľom ako pár.

jaskolka
4. sep 2020

@lauriema ale oni ešte neoslavuju oficiálne, pochopila som to tak, že zhodou okolností ona ide k nim len na obed a v ten deň má pan narodeniny. Tak aby nešla s prázdnymi rukami. A darček, povedzme nejaký pekný pivovy krigel, či niečo také, mu môže dať na tej oficiálnej oslave neskôr.

lauriema
4. sep 2020

@jaskolka aha, no podla toho aj na akú úroveň to chce slečna postaviť. Ja napríklad takéto veci beriem strašne vážne ja keď niekomu niečo dávam musí to byť dokonale... A aj ja si dosť potrpím na darčeku

jaskolka
4. sep 2020

@lauriema tak ono to závisí aj od oslavenca, sú ľudia, čo skutočne chcu niečo konkrétne, aj keď to možno je smiešne, ale urobí im to radosť. Viem, že ja som raz tak dávala krabicu Horaliek. Jednoducho slečna (kamarátka z výšky) chcela len Horalky, že nič iné, len toto. Tak som kúpila celý ten kartónovy balík, nalepila na neho ružovú maslu a dala jej to
A mala obrovskú radosť 😃😃😃😃. Neviem, dokedy ich jedla potom, ale mňa tešilo, té skutočne ona sa radovala z toho

lauriema
4. sep 2020

@jaskolka Jeeeej tak pekne si to napísala, až by som chcela byť aj ja tvoja kamarátka 😘Máš pravdu trosku skromnosti mi nezaškodí 😉

jajka71
4. sep 2020

Kup piva teraz a na narodky mu kup hlineny krigel s cislom, ked ma pivo rad, preco nie ;) hlavne to nejako zaujimavo zbalit a vybrat znacku, ktoru ma rad, pripadne skocit do domacich potrieb a kupit pollitrak s uskom k nim ;)

evicka3692
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
28. nov 2021

@evicka3692 myslím že už je dávno po narodeninách