Čo obliecť družičkám na svadbu v kostole?

simonka3
30. jan 2019

Potrebujem poradit ohladom svadby.Za mesiac ideme na svadbu rodine a nevesta chce aby moje dcery boli male druzicky v kostole.Kedze je to v zime,co by ste im obliekli na šaty? Ked v kostole byva zima .Ďakujem za rady.

bobula46
30. jan 2019

@simonka3 ahoj, my sme mali svadbu v januári minulý rok, družičky mali normálne kabáty, bundičky. Niektoré (tie menšie) mali také ružové kabátiky, väčšie slečny normálne bundy v ktorých chodia pravdepodobne aj do školy. Prišlo mi to úplne normálne, ide aj o zdravie dievčat, je jasné že pod tým budú šaty a tak sa treba poriadne naobliekať, v kostoloch vie byť pekná zima.

simonka3
autor
30. jan 2019

@bobula46 dakujem za radu.Ved to,ze ide o zdravie dievcat,radsej kabatik,nech im nie je zima.Keby to bolo na jar,v lete...staci bolerko prehodit

bobula46
30. jan 2019

@simonka3 samozrejme, veď teraz sú tie kabátiky nádherné a v sále ukážu svoje šaty v celej paráde. A normálne aj obuť čižmy zimné, v sále sa prezujú do sandálok, prípadne nejaké balerínky. U nás to tak robili všetci, či starší alebo deti.

simonka3
autor
30. jan 2019

@bobula46 presne tak,v sale ich chcem prezut z čižmičiek do balerinok

titla
31. jan 2019

@simonka3 Podľa mňa môžu ísť kľukne v kabátiku - za chorobu to nestojí.
Alebo, ako my so sestrou pred 25 rokmi keď sa nám vydávala sesternica - začala hrať hudba, mama nám vyzliekla kabáty a my sme max minútu kráčali uličkou len v družbovských šatách. Medzitým mama dobehla bočnou uličkou (kým sme my s nevestou išli stredom) na naše miesta do prvého radu a už nás tam čakala aj s kabátmi :D

landsmanka
31. jan 2019

@simonka3 jednoznačne im treba obuť čižmičky a na vrch dať kabátik alebo bundu. snáď nevesta nechce od nich, aby mali šaty a bola im zima.