• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo ponúknuť návšteve na Štedrý deň?

22. decembra 2007 
Ahojte všetci, z názvu viete o čo sa jedná. Proste, máme taký zvyk, že na Štedrý deň sa stretávame s rodinou a dávame si darčeky/potom ako sa naje naša rodinka a užije si darčeky/. Vždy sa stretneme u rodičov, ale tento rok je to u nás, kvôli malému, aby sa v kľude vyspal.
No a neviem, čo im ponúknuť, koláčov má každý, myslela som niečo také, keby boli už po večeri trošku hladný, niečo ako syrovo-šunkovú roládu, ale tá sa mi zdá už otrepaná, proste niečo s chlebom, rožkom, žemľou.
Díky za rady!
22. dec 2007 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, tak ja si myslim, ze na Stedry den bude mat kazdy plne brucho, hlavne navecer, /predpokladam, ze pridu az po veceri/, takze by mozno stacil nejaky lahky salat, alebo nejake zaujimve jednohubky.
22. dec 2007 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dominica, my skoro vzdy pre navstevu urobime syrovo-cesnakovu natierku: nastruhany syr, prip. taveny, maslo, cesnak, mozes pridat aj trosku kyslej smotany alebo jogurtu (zvlacni to chut), ochutit - vsetko poriadne premiesat, prip. vyslahat do jemnej peny (ale nie moc, lebo sa to moze seknut). Potom to vzdy natrieme na nakrajane kolieska z bagety alebo rozka a na vrch dame vlassky orech ... mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. dec 2007 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bude to po večeri, spravím ten ovocný šalát z inej témy čo tu je, ale my vždy ešte niečo takéto pojedáme, len všetko je už otrepané, chcela by som niečo nové, čo ich prekvapí.
22. dec 2007 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tú cesnakovú nátierku robíme aj my, ale na chlebíčky, ktoré potom s hocičím obložím/salám, paprika, rajčina, olivy, atď./, ale musú tam byť čerstvé hrozno, ja to zbožňujem - chuť cesnakovej nátierky a sladké hrozno - mňááám
22. dec 2007 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok