Čo si obliecť na 1. sv. prijímanie ako krsná mama?

zmurkaz
26. feb 2011

Ahojte maminky 😉 ....OPRAVA : KRSTNÁ MAMA :/
...Tento rok mám moje krsniatko 1. sväté prijímanie a tak ma napadlo, čo sa tak "dnes nosí" ? ...aby som nevytŕčala z davu 😅 ...Slávnostnejší kostým? Šaty? - dlhé? - krátke? .... viem, záleží od typu postavy. No nie som typ, čo by musel mať "poslednú módu" a viem, že takáto udalosť je hlavne o INOM ... ale aj tak ... napíšte mi prosím - hlavne tie, ktoré boli aspoň minulý rok na takejto slávnostnej udalosti .... 🙂
Ďakujem 😉

sssimi
26. feb 2011

Myslím, že kostímčekom nič nepokazíš.

traktor
26. feb 2011

zmurka u nas je to kostym...tym nic nepokazis 😉

maggie2
26. feb 2011

Je to slávnostná udalosť, ale nie typu tancovačka, či diskotéka, či bál, takže žiadne flitrované šaty alebo extrémne minišaty, či dlhá róba. Dávajú si i kostýmy /a príšerné kostýmy/ niektoré ženy, ale to je dosť také - no - veď nejdeš do práce, ani na pohovor. Je to oficialita istým spôsobom - ale na druhej strane je to v rámci rodiny a ide o dieťa, takže ja nie som zástancom takých odevov. Ale niektoré kostýmčeky čo nemajú také "hranaté" strihy sú fajn, keď sa oživia nejakým doplnkom.

Ja by som ale volila nejaké kvalitné šaty dĺžkou po kolená. Výstrih kľudne môže byť ale nie hlboký aby všetko nevytŕčalo. Alebo sukňu + kvalitnú blúzku, resp. na to nejaký cardigan. Nezabudnúť na pančušky /ale v tomto ročnom období je to samozrejmé/ Topánky kľudne i s opätkom, tzv. lodičky, ale isto nie ihličky o výške 14 cm.

beruska.zuzanka
26. feb 2011

@zmurkaz ahojky decentné koktailky po kolená, alebo do polovice kolien a k tomu sačko? pekné, elegantné, nie výstredné 😉 k tomu zaujímavé doplnky a je to 😉

ivett1
28. feb 2011

@zmurkaz pozrela som dvd z 1. sv . prijímania mojej neterky z minulého roka a prevládali kostýmčeky......u mladších ročníkov bledé farby u starších tmavšie....😉

lucka1987
1. mar 2011

u nas sa nosi kostymcek.. (vyvarovala by som sa ciernobielemu s bielou bluzkou 😅 to posobi ako keby ides do prace) ja sama mam krsniatko a ked bola slavnost ci krst mala som elegantne nohavice s peknym opaskom, a fialove sacko.. a doplnky ako gorale okolo krku to len okraslili. a taktiez su aj krasne saty. take decentne po kolena, jednofarebne najlepsie, so sakom, velmi dobre sa vybera s katalogu bonprix ci quelle, tak maju tych siat a kostymov sa super ceny a na kazdu prilezitost.. kukni na inspiraciu ak ches http://www.verino.cz/spolecenske-kostymy