Čo si obliecť na krst?

lienka.
28. feb 2007

Poradite?Ako obliest maleho?Treba biele?A ja? aka farba je dobra?Nakolko nenosim sukne,uvazujem nad nohavicami,nejaku bluzku,top,sako?vdaka.

sasiki
26. máj 2009

diddi tiež pravda 😀 ale nuda je svinka 😀

danu
9. mar 2010

murcos • 3d • Dnes o 09:53
Povazujte moju otazku prosim, skor za zistovanie situacie na trhu 🙂

Ak by sa naskytla moznost vo vasom okoli zapoziciavania exkluzivnych saticiek pre najmensich - myslim ty saticky na krst, alebo inu sviatocnu prilezitost - vyuzili by ste ju???

jedna sa o velkosti od 56 cm do ca 110 cm.

murinka • 1d • Dnes o 09:57
je to reklama? 😒

tatolu • 3d • Dnes o 10:00
Murcos, myslím, že u takého malého bábätka by som to nevyužila.

murcos • 3d • Dnes o 10:09
nie, nie je to reklama. pytam sa, ci by ste si z prilezitosti krstu miminka vedeli predstavit zapozicanie saticiek....presne tak, ako si nevesta poziciava saty na svadbu, alebo vacsia slecna chce vyzerat ako mini nevesta na prvom
prijmani....

jasminet • 1d • Dnes o 10:11
za par eur sa daju kupit pouzite na mmb, takze myslim, ze nie.

tatolu • 3d • Dnes o 10:12
Murcos malé bábo sa krstí aj v perinke, väčšinou. Možno namiesto šatičiek by si niekto požičal perinku 😒 . U nás v rodine koluje taká ručne vyšívaná 😉

murcos • 3d • Dnes o 10:14
tatolu, dik za odpoved. viem, ze napr. u nas su deti malo v perinkach....nehovoriac o tom, ze rodicia nechavaju krstit deticky ktore sa do periniek uz nevlezu.

jasminet • 1d • Dnes o 10:17
murcos, my ideme krsit bud. tyzden a malej som kupila slavnostne ruzove saty za asi 10€. vyuzije ich aj na krst aj na leto. ale viem, ze niektore kamosky pre dcerky poziciavali ked krstili - hlavne pre take malinke babatka.

murinka • 1d • Dnes o 10:20
ja by som na krst nic take nezapoziciavala nakolko krstna kupuje do krstu oblecko 😉

murcos
9. mar 2010

no dakujem,presmerovala to, ale co uz. aha, som nevedela, ze je to uloha krstnej.

jasminet
9. mar 2010

murinka - u nas to teda nie je uloha krstnej. niekde krstna kupuje sviecku a kosielku, niekde ani to nie..

murcos
9. mar 2010

no u nas kupovala retiazku.
ale aj tak ma zaujima vas nazor. viem ze salony ponukaju satky na prijmanie, svadbu....a pre mrnousov nic.
chackujem, ako to na sk prip. v cz chodi

susik77
9. mar 2010

ja som teraz kupila pre malu na beremese.cz krasne saticky na krst-slavnostne ruzove za 380 Kc. Nove mi pride luto-stoja okolo 1500 Kc take ake by som chcela. Mala bude mat okolo 10 mesiacov.

murcos
9. mar 2010

...ja som sa vsak pytala, ci by ste vyuzili napr. ponuku z pozicovne pre takuto slavnostnu udalost?

monkula
9. mar 2010

neviem, či riešite, čo si má obliecť dieťa, či vy...
Jarko mal takú modrú súpravičku, krátke nohavice na traky, biele tričko, mal osem mesiacov, keDˇsme ho krstili
a Chiara mala biele šaty s volánikmi, krstiil sme ju ako dva a pol ročnú...
Ja som mala čiernu sukňu, bielu blúzku a vestu...

murcos
9. mar 2010

monkula polozila som otazku a hodili ju sem.....to je o tom, ked sa temy aj ked su trosku pomimo uzamykaju a hadzu len tak hocikam.
sondujem, ako to vyzera so zaujmom o poziciavanie si siat pre ratolesti ku krstu, a nielen tam (velkosti 56 az 104)
nejedna sa o ziadnu reklamu,_ ved momentalne nie je na co 😀

dalimira
31. júl 2011

suhlasim s danielou1983, uvedenie do zivota je komunisticky vymysel, akoze nahrada krstu bez farara, bez krsnych rodicov, bez svatenej vody...no comment...cudujem sa ludom ze v dnesnej dobe stale idu na urad aby si zahrali to komunisticke divadielko...

rainee
8. feb 2012

@jasminet ahoj, pozeram ze tvoja mala je v podobnom veku ako moja a my ideme krstit tiez asi az na jar/v lete, to bude mat 2,5 roka. teraz spekulujem co jej obliect na krst, mam take slavnostnejsie ruzove kvietkove satocky ale neviem ci to bude vhodne na krst (ci by neboli lepsie biele saty) a vraj treba kupit nejaku kosielku a sviecku??? tu kosielku jej tam akoze navlecu, nejak tomu nerozumiem. na krste som bola akurat tak na svojom ked som bola babo 😀 tak sa radsej opytam 😀 a kde krstite? my sme mali velky problem zohnat farara lebo nemame svadbu v kostole, ale nakoniec sa podarilo....

jasminet
8. feb 2012

@rainee ahoj. no, my sme krstili ked mala natalia 9 mesiacov (v marci 2010) 😀 😀 😀 ale mala ruzove saty, sveter a hnedu bundu a absolutne nikto to neriesil. ved tam bola zima, takze bola cely cas naobliekana. vobec biele nemusia byt. hlavne ciste, slusne oblecenie. kosielka je len symbolicka. neoblieka sa, farar iba prilozi k dietatu, rovnako sa sviecka iba zapaluje.
krstili sme v kuchyni na zahori. vy?

rainee
9. feb 2012

@jasminet aha som si nejak neuvedomila ze tvoj prispevok je kapanek starsi 😀 dik za info. my by sme mali krstit v grobe....

mgabriskova
22. jan 2013

Mamičky, ponúkam nafotografovanie krstu/birmovky a iných osláv. Cena dohodou 🙂

zdenka2053
4. nov 2014

Dobry den chcem sa spytAt co by som mohla obliect malej na krst uz mame 3 mesiace v erinke nechce byt ani nahodou ci mam nieco na rychlo kupit alebo ci jej staci obliect to co nosime dupacky svetriky a pod....dakujem

konik26
9. mar 2020

Chcem sa opýtať či by my niektorá z vás vedela poradiť na čo sa mám pripraviť na krstnu náuku ktorú máme teraz v sobotu čo sa má bude farár pýtať nvm vôbec na čo sa mám pripraviť až máme s toho aj s priateľom zimomriavky