Čo si obliecť na krst?

lienka.
28. feb 2007

Poradite?Ako obliest maleho?Treba biele?A ja? aka farba je dobra?Nakolko nenosim sukne,uvazujem nad nohavicami,nejaku bluzku,top,sako?vdaka.

melory
2. mar 2007

juj a tie marcipanove srandy tie mozeme aj ked kojime lebo to je salko, na to sa tesiiim

viamka
2. mar 2007

u nas povedal dve velmi mile vety krsny otec a bolo to mile, nenutene a malo to nadych slavnostnej atmosfery. bolo nas do 10 a vsetci sme si taki blizky, ze sme sa nemuseli na nic hrat. 😀

sisa79
13. mar 2007

Ahojte!
Chcem si to len ujasnit... Takze krstny rodic moze byt aj len jeden? Robili ste normalnu hostinu po krste, alebo ste vymyslali aj nieco originalne, napriklad gril party, alebo cosi take? Koho kazdeho ste pozyvali? Dik za odpovede. Slavka
😉

marfusaklimca
13. mar 2007

sisa, no kľudne môžeš vymyslieť aj niečo origoš, na tom nežáleží, my sme normálnu hostinu, polievka, dajaké mäso, torty...
a krstný môže byť len jeden, veď radšej jeden poriadny ako dvaja....
ale popravde ja som sa nestretla iba s jedným, väčšinou bývajú dvaja, ale dnes opýtam fafára, aj tak s ním stretnem, dám ti vedieť...ale až večer.
a tá gril párty sa mi páči..pzvi si koho len chceš, hlavne ľudí, ktorých máš rada a nie pozvať ich z "povinnosti" 😉

marfusaklimca
13. mar 2007

sisa, takže pýtala som sa farára na toho krstného rodiča, takže môže byť aj len jeden a musí mať birmovku.
aj on tvrdil to čo ja, radšej jeden poriadny, ako dvaja...(neporiadni)

sisa79
19. mar 2007

Dakujem ti marfusaklimca! Este mi viete aj povedat, ze do akeho casu treba male pokrstit? Diki. Papa... Slavka

marfusaklimca
19. mar 2007

no do akého času? na to má každý iný názor, staré babky by dali okrstiť hneď po príchode z nemocnice, my sme krstili keď mali deti 3-4 týždne, niekto krstí keď má dieťa rok, dva, ale teraz v sobotu u nás krstil farár dieťa, ktoré chodí do tretej triedy....je to skôr individuálne, vieš, po príchode z nemocnice sa maminka chce zotaviť, a potom sa začne premýšľať kedy presne krst. ale do tých 4 týždňov sa zvykne. ale zasa ak je dieťatko choré krstí sa aj v nemocnici....pomohla som???

lara1znk
19. mar 2007

takze ak rodicia nie su zosobaseni v kostole a krsni rodicia nemaju birmovku, krst nehrozi?

vavka33
19. mar 2007

my sme krstili v sobotu a presne to u nas bolo ao pises a Lea je okrstena

marfusaklimca
19. mar 2007

ja neviem, ale prvá otázka ktorú kládol farár že či majú krstní rodičia birmovku, a či sú sobášení v kostole...
jasné že sa dá všetko, záleží od farára..ale tí naší kňazi sú predpisový

ikke
19. mar 2007

sisa, do akeho casu? nuz...do...konca zivota 😉 pokrstit mozes rovnako novorodenca (v ohrozeni zivota dokonca moze pokrstit hocikto pokrsteny priamo v tej minute) ako aj dospeleho cloveka 🙂

lara1znk
19. mar 2007

my sme obidvaja krsteni ale birmovku nemame a krstni rodicia nie su ani krsteni, tak uvidime, skusime co na to nas farar,
dakujem

marfusaklimca
19. mar 2007

nie som farár, ale krstní rodičia musia byť aspoň okrstení- to je základná podmienka,aby mohli krstiť..ale daj vedieť ako ste dopadli, celkom ma to zaujíma, 😉

viamka
19. mar 2007

sisa79, nas syn ma "len" jedneho krsneho, lebo dotycny nebol este zenaty. vsetko ok, nikomu nic nevadilo. druhy ma krsneho a jeho manzelka nema sviatosti, takze ona nie je krsna, ale svedok krstu. da sa to, ak je normalny farar. 😉

ikke
19. mar 2007

baby, krstni rodicia URCITE musia byt pokrsteni, ved to je ako keby vas anglictinu ucil niekto, kto po anglicky nevie ani ceknut 🤐
/ale mozno je vo svete iny kraj-iny mrav.../

sisa79
20. mar 2007

Ahojte a pekne ranko!
Dakujem pekne za odpovede. Pomohli.Chceme mat za krstneho mojho brata a ten je este slobodny a bez vazneho vztahu, takze preto som sa pytala, ze ci moze byt aj sam. Pekny den zelam. Papa. Sisa

psyxooo
5. apr 2007

krsti sa aj na urade, vola sa to Uvitanie do zivota 🙂
My asi nebudeme krstit v kostole, nemam rada to prostredie, ani nie sme sobaseni v kostole, lebo manzel bol rozvedeny, navyse ani krsti rodicia nie su krestania, su tusim evanjelici, ale do kostola nechodia.

leva
9. apr 2007

mi sme krstili malu v evanielickom kostole,manzel je evanjelik.nejsme zosobaseny v kostole a to bol u katolickeho farara velky problem.krsny otec je moj brat ktory je pokrsteny ale nema birmovku.niekto povie ze krstny rodic ma bit velmi veriaci clovek,myslim ze je dolezite aby bol zodpovedny.

mirka
15. apr 2007

ahojte, chcem sa pýtať, čo môžem obliecť polročnému dieťatku na krst?

andy.a
20. apr 2007

kočky,ktoré máte už viac ako jedno dieťa,chodili ste aj pred krstom druhého dieťaťa na tzv.predkrstové poučenia?

lidka619
20. apr 2007

andy ahoj, my akurát ideme zajtra na predkrstnú náuku už 5-ty krát 😅 . My s manzelíkom máme 2 detúrence a kmotrovcom pribudol tretí potomok, takže chodíme po náukach, ako na hodiny klavíra 😀 😀 😀

digysa
22. máj 2009

Co si obliect na krst??? Tak, neodporucam plavky, ani lyziarsku vystroj...nie je to praktice....

To co je za temu??? 🙄 🙄

majcik
24. máj 2009

Digysa - 😀

Ja som si na krstiny obliekla to, do coho som sa zmestila, krstili sme 3 tyzdne po porode, pocas tehu som pribrala vyse 20 kg, takze asi tak ..

daniela1983
25. máj 2009

psyxoo to co bola za poznaka ze krstni rodicia nie su krestania, su evanjelici???? to je teda sila 🙄 😠 😠

digysa
25. máj 2009

psyxoo: Uvitanie do zivota nie je KRST. Je to nejaka chujacina, bajacina, blbost, volovina.... 😅 😕 🙄 ako moze krstit niekto, kto nie je knaz?? psyxoo mas dobre meno....tvoj odkaz by mal byt ako jeden z najhumornesich v sieni slavy.

daniela1983: ja som si az teraz vsimla, co ona napisala...ohladne krstu a evanielikov...

majcik: ja som krstila az ked mali obaja vyse pol roka...aby som sa mala do coho obliect 😉

sasiki
25. máj 2009

😀 😀 😀
uvítanie do života veru nemá s krstom nič spoločné 😀 😀 😀
A inak, nahá by som na krst asi nešla 😀

daniela1983
25. máj 2009

uvitannie do zivota bola predsa komunisticka haluska, aby odviedli ludi od umyslu krstit, ze aha aj my mame nieco pekne a slavonostne pre vas a ani Boha nepotrebujeme asi tak 😠 a ako to niekto moze nazvat, ze aj na urade robia krst, no pomoc. asi nevie co to je krst

majcik
25. máj 2009

Digysa - suhlasim az na to, ze krstit mozu aj ini, nielen knaz ... napriklad diakon uplne v pohodke a za zvlastnych podmienok aj hocikto z nas ... musi mat umysel pokrstit a splnit podmienky krstu - liat vodu a dodrzat tie formulky. Kamoskin otec sam osobne pokrstil svojho syna v porodnici, ktory sa narodil s vaznym zdravotnym postihnutim a nebolo jasne, kolko bude zit...

Daniela - uplne suhlasim ... dobre si to napisala.
Zial, vyznam krstu a jeho vyznam sa akosi dost posuva uplne niekde inam a riesia sa pri nom veci, ktore su nepodstatne

majcik
25. máj 2009

Ikke - presne tak je to s krstnymi rodicmi ... vsak oni su tam v prvom rade od toho, ze slubuju, ze budu rodicom dietata pomahat vo vychove podla evanjelii ... ak nie su pokrsteni alebo neveriaci, tak asi by im to islo dost tazko, no nie? 😒

diddi
25. máj 2009

tie prispevky na ktore reagujete su 2 roky stare 😉 ....a za urcitych okolnosti moze krstit hocikto...aj matka svoje dieta