Čo vás inšpirovalo pri výbere mena?

symoneta
27. feb 2017

Čo vás najviac ovplyvnilo pri výbere mena pre dieťa?
Páčilo sa vám.
Je moderné.
Podľa seba alebo otca.
Podľa starých, krstných rodičov alebo iných príbuzných.
Podľa dobrých priateľov.
Vybral ho niekto iný.
Podľa celebrity, hrdinu z knihy alebo filmu.
Niečo iné.

mon895
27. feb 2017

My sme pri vybere mena mali viac kriterii a najhlavnejsie bolo aby ho nemal nikto v rodine, aby sa nam pacilo a aby nebolo v kalendari v blizkosti terminu porodu. A zhodli sme sa ze cakame Lucasa.

aniko92
27. feb 2017

Ja som mala vybraté meno pre syna už od malička tak že keď som sa dozvedela že budeme mať syna už som ani o mene nediskutovala 🙂 a dcéra sa mala volať po mojej mame no aj svokra sa volá rovnako ako moja mama tak sme to zavrhli a vymysleli podobné 🙂

jance333
27. feb 2017

my sme práve v procese výberu 🙂
najviac ma ovplyvnilo to, že som celý život nespokojná so svojim menom, takže dosť rozmýšľam, aké meno dáme bábätku. po rodičoch ani starých rodičoch nechceme, aby dieťatko nebolo ten-a-ten mladší, druhý.
našťastie sa nám obidvom, manželovi aj mne, páčia naše slovAnské mená, tak vyberáme z tých. sú to krásne mená, ktorých význam je každému hneď jasný, podčiarkujú naše korene a to odkiaľ sme a kam patríme 🙂

monicm
27. feb 2017

Určite sme nechceli po nikom z rodiny a už vôbec nie po nás. Prvé meno vybral manžel, to si vysníval a mne neostalo iné, len sa s ním zmieriť. Ale teraz by som ho nemenila ani za svet. A ďalšie proste intuitívne, ktoré som mala pocit, že patria do našej rodiny. Dúfam, že deti budú spokojné, zatiaľ sa nesťažujú. 😀

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkava77
27. feb 2017

Kresťanské motívy.

tyelde
27. feb 2017

Ja som mala vybraté odmalička, ale priateľovi sa nepáčilo tak som vybrala najbližší ekvivalent a sme spoko 🙂

uzanka16
27. feb 2017

my sme vybrali podla toho ze sa nam pacilo + chceli sme take meno aby nebolo bezne slovenske, sme skor na zahranicne mena

n0mi
27. feb 2017

Ja som nemala vybrate meno, resp nevedela som sa zhodnut na mene cele tehotenstvo. Na porodnej sale som povedala meno, s akym som v zivote neratala :D

nimika
27. feb 2017

Vybrali sme to, čo sa nám páčilo a chceli sme mená, ktoré nebudú znieť na Slovensku výnimočne. To že sú momentálne veľmi obľúbené sme vôbec neriešili.

lentilkapb
27. feb 2017

prvý syn je po mužovi Michal a mladší je Martin (obidvaja na M, typické slovenské mená)

mamutka
27. feb 2017

na koncerte Prodigy, podla Maxim Reality 😀
chlap sa proste odvtedy roky drzal toho, ze junior bude Max. Aj mne sa to meno pacilo, takze som nemala problem.
Meno sa mu hodi, ide na max, nepostoji, neposedi, vrtula v zadku a je mega aktivny.
Svokra si mysli, ze sme meno vybrali podla svateho, tak jej nekazim radost 😇

mimla
27. feb 2017

1. Je v našom kalendári
2. Bez diaktritiky
3. Nie a prvých troch priečkach v zozname najčastejších mien

Staršieho som pomenovala ja podľa nápisu na tričku, ktoré som vtedy nosila a mladšieho si nazval muž, vylučovacou metódou, ktoré meno ho najmenej iritovalo. Moje vysnívané meno neprešlo ani na prvý ani na druhý pokus. Keby som mala tretieho syna, už si ho vydupem.

sunny8
27. feb 2017

Podla najlepsej kamaratky z detstva doteraz. Cize cca 20rocne kamaratstvo.

monise
27. feb 2017

Spojila som zaciatok mojho mena s manzelovym a vzniklo meno pre chlapceka

kikataldikova
27. feb 2017

Prosím vám poraďte nejaké prvé meno ale nie dlhé k menu Natanael/Nataniel 🙂

cokololadka
27. feb 2017

No my sme chceli aby bolo hlavne slovenské . Tak máme všetci krásne slovenské mená,a podarilo sa nám dokonca aj to,že všetci máme rovnaké iniciály. Tak sme teda rodina M&G. 🙂

vroni
27. feb 2017

1) paci sa nam
2) nikto v rodine ani blizkom okruhu kamaratov sa tak nevola
3) zhodne alebo aspon velmi podobne existuje toto meno v slovencine, nemcine a francuzstine
Ani pri jednom dietati sme nenasli vela na vyber, dcera bola jasna, synov povodny umysel byt Filipom zrusil vyskyt zohto mena v At (tusim 80% novonarodenych chlapcov je tu Filip alebo Lukas)

lobic
27. feb 2017

Ja uz som dlhsie tuzila po jednom mene a to Erika ale ked som malu porodila a mala som ju na rukach, tak som automaticky zmenila meno na Emmka, neviem preco, len mi to zrazu vyhrklo

sense
27. feb 2017

Ked som mala 18 a po detoch netuzila, som to meno pocula a ostalo mi v hlave tak o x rokov neskor som povedala muzovi ak budeme ma dceru musi sa volat takto a ak to bude chlapec meno moze vybrat on...meno sa mu pacilo obaja sme boli presvedceni ze to bude dievca tak chlapcenske sme vybrane ani nemalu

lenuska134
27. feb 2017

Presla som kalendar a jedine dievcenske meno co sa mi pacilo bolo meno nasej dcery. Manzel si tiez vybral, no nakoniec velkoryso ustupil a mame Kláru.

libawet
27. feb 2017

..podľa otca - Martin.

terez24
27. feb 2017

Mne sa páčia mená, ktoré majú v sebe písmeno R 🙂
A syn má meno po otcovi.

roomaa
27. feb 2017

ja keď som vyberal meno pre malú, tak som mala veľa mien, lebo svokra, mamina a niektorí z rodiny sa ma vypytovali či nechcem dať malej také meno a podobne ale som im povedala, že nech výber mena nechajú na mňa a partnera, lebo to bude naše dieťa a meno mu dám aké nám sa bude pozdávať a páčiť. Našej dcére sme dali nakoniec meno Elizabet, lebo sa obom páčil a chceli sme niečo nezvyčajné. Mená, ktoré sú často používané sme nechceli dať pre bábo

jana_eyre
27. feb 2017

vsetky sa mi velmi pacili..

Prve Edgar som raz citala niekde v blogu a tak som si ho zapisala, ze tak sa raz bude volat moj syn - este sme deti ani neplanovali.. pripisala som k nemu Egbert, ale Edgar sa mi pacil viac..

meno Elma som prvy krat pocula od manzela, ked vravel, ze jeho talianskemu kolegovi sa narodila mala Alma, napadlo ma, ze taka Elma je uplne dokonale..

Elias bol vyber manzela, chcela som aby mali vsetky deti mena na E, tak som si pri tretom babatku vybrala vela vhodnych kandidatov z internetu a manzel sa rozhodol, tak to tak ostalo.. 🙂

andreasorocinova
27. feb 2017

Meno pred dcéru sme vybrali,ešte nebola ani plánovaná 😊. Pri synovi sme dali na netradičnosť a to,že v našom okoli ani meste sme nikoho takého nepoznali😊. A teraz tretie som vybrala meno ja 😊

vevesh
27. feb 2017

u nas a vyberalo podla:
1. aby sa meno nevyskytovalo v rodine ci v blizskom okoli, a zaroven bolo aj trochu nezvycajne
2. podla povodu a aby pasovali k zahranicnemu priezvisku
3. podla vyznamu
- deti nemaju ziadne prezyvky, volaju ich tak ako sa pisu, akurat tak moja rodina sem tam "-icka, uska ", ked sa im ujde...

eliskaad
21. okt 2022

@vevesh ake mena? 🙂

eliskaad
21. okt 2022

@n0mi ake to bolo meno? :D