Dali ste svojmu dieťaťu meno Bonifác?

janulka24
3. okt 2013

Ahojte, dali ste niekto svojmu synovi take meno? Alebo vasi znami? Paci sa nam to meno, ale bojime sa reakcie rodiny.

katy1979
3. okt 2013

ked sa vam paci tak ho dajte. rodina si zvykne a znamy tiez. My sme dali sebastian a tiez to kazdy ofrflal ale aj tak nic nezmohli 😀

katkas1
3. okt 2013

ja nie, ale je to kazdeho osobna vec ake meno da dietatu 😉

emilyz
3. okt 2013

Mne sa to meno paci - celkovo to obdobie Pankrac, Servac, Bonifac, tak asi preto - mozete ho potom volat Boni 😉

len_henus
3. okt 2013

..keď sa vám páči, tak prečo nie 🙂 a ako napísala emilyz, môžte ho volať Boni, a keď bude veľký, tak Bono, ako Bono Vox 😀 😉

shopoholocka
3. okt 2013

ja by som nedala urcite....Je to meno za ,ktore by Ti Tvoje dieta urcite nepodakovalo....na 100percent by sa mu za to deti smiali a to predsa nechcete

barcelona94901
3. okt 2013

budu sa mu posmievať a on s tým bude musieť žiť,nie vy..

hajajanka
3. okt 2013

@janulka24 Kasli na reakcie rodiny a dajte si meno, ktore sa vam paci. Rodinu do toho nic, nie je to ich dieta. A pravdupovediac, kazde cudo trva tri dni 🙂 🙂 🙂
Bude mat jedinecne meno. My sme dali nasmu synovi tiez nezvykle meno, ktore ziadne ine dieta na Kramaroch nedostalo a aj hla, tak sa zapacilo, ze aj u nas v skolke je o par mesiacov mladsi chlapec s rovnakym menom a dalsi maly chlapcek v meste, vrrrrr 🙂

evelynm
3. okt 2013

nepoznam ziadneho Bonifaca. Pamatam si, ze kedysi boli "atrakciou" mena Jakub, Dorota a podobne, dnes su bezne pouzivane. Takze je to len na vas. Reakcie rodiny by som do uvahy nebrala. Urcite zalezi aj na priezvisku, aby sa meno k nemu hodilo. Poznam mladeho muza, ktory sa vola Alfonz, co dnes tiez nie je uplne bezne meno 🙂 , je to fesi a verim, ze toto meno ho robi atraktivnym este viac 🙂 .
mne sa nepacia vselijake extravagantne mena, som skor za klasiku a toto meno je teda v slovenskom kalendari uplna klasika 🙂

cmulinko
3. okt 2013

Jedno je iste...bude jediny Bonifac siroko daleko na okoli.Mne sa pacia mena na ktore sa uz pomalicky pozerame ako na nezvycajne ci ojedinele mena a pritom su to mena este z obdobia nasich prarodicov.Smelo do toho...hlavne ak sa to paci vam ako rodicom.Snad sa nedas ovplivnit odradzujucimi nazormi zo strany rodiny ci nebodaj tu na koniku.

janulka24
autor
3. okt 2013

Manzelovi sa to meno strasne paci, hlavne, ze je take nezvycajne. Volali by sme ho Bonko, Boni.

kimmie
3. okt 2013

@janulka24 Urcite nie, v dnesnej dobe ludia cestuju, nic v zlom, ale ak skusis to meno vyslovit v anglictine, tak nic moc. 😒 Aby nebol raz na vas nastvany.

aduskatt
3. okt 2013

toto bolo prve, co povedal moj manzel.....osobne by som ho asi nedavala( mne sa teda bohvieako nepaci), ale myslim si, ze vy ho sice budete volat Bono, ale blaznivi poubertaci v snahe ublizit mu asi skor budu hovorit Facino☹ alebo tak nejako - a aj to bol dovod, preco som nesuhlasila s danym menom

janulka24
autor
3. okt 2013

Myslim, ze ked mi rodicia vybudujeme v dietati sebavedomie, tak sa mu mozu smiet kolko chcu... A moj manzel je v tom expert, takze toho vysmievania sa az tak nebojim. Skor ked budem musiet po narodeni povedat meno Bonifac ako budu na man pozerat sestricky....

cmulinko
3. okt 2013

@barcelona94901 preco by sa mu mali posmievat...co je smiesne na mene Bonifac?Lebo len hlupak a neinteligent sa dokaze smiat na takom niecom.To je blbost ,ze sa mu deti budu smiat.To je potom velka chyba v rodicoch.Tu kde zijem ja maju deti mena od africkych az po cinske ,su pehate,rysave,cernozske ale nikdy som od mojho syna nepocula nic podobne ako vysmesky a posmesky pre meno ci vyzor...lebo nie je k tomu vedeny...a tak isto ani jeho spoluziaci.Svoje dieta ucim ,ze ludia su z roznych ras a krajin a ucim ho k tolerancii.

cammeronka
3. okt 2013

u nás majú dve susedy kocura Bonifaca, ale aj kamos ma psa Bruna a Brunov je dnes neurekom...tiež boli nie tak dávno raritou..takže ak sa Vám to meno páči, kludne ho dajte, hlavne aby ste boli spokojní vy..podla mna nie je o nic zvlastnejšie ako Benjamin, Bruno ...veľa šťastia pri výbere 🙂

iwesska
3. okt 2013

Neviem preco, ale to meno samotne vo mne evokuje cosi vtipne 🙂 Kazde meno uz podla toho ako znie v cloveku nieco evokuje - niektore su tvrde, niektore zneju detsky, niektore "silno"...atd. Ale uz prezyvka Boni, znie fajn. Ja som napr. minule videla chlapceka a volal sa Cyprian. V zivote som nikoho s tymto menom nestretla a v ten moment mi to znelo tak pekne, vznesene a zaujimavo. Len neviem ako ho volaju skratkou 😒

hajajanka
3. okt 2013

@janulka24 Nebudu pozerat inak, ako ked by si mu dala meno Janko. Musim povedat, ze Bonifac je krajsie ako hocijaky Nicolas Mrkvicka, Christian Maly, Marco Simek a podobne exoticke kombinacie 🙂 Na kazde meno sa najde nadavka, takze ci sa bude volat Bonifac alebo Jano, je uplne jedno. Slovac dokaze zhovadit hocico.

katkas1
3. okt 2013

@janulka24 mne to Bono a Bonko pripada ako meno pre psa, nic v zlom

stanislavao
3. okt 2013

@janulka24 nedajte take meno dietatu, pri ktorom mozete predpokladat, ze sa mu budu deti v skole posmievat. urcite su ine mena, ktore su vhodnejsie, ako Bonifac. ako by ste ho volali? bonifacko. budu mu hovorit facko. alebo bony? boli to tuzexove peniaze. dieta okol opuberty bude velmi nestastne ze ma take meno. mne osobne sa pacia take normalne mena, ako Martin, Marek, Tomáš, Lukáš, Ján, Peter, Šimon a Matúš a pod.

hajajanka
3. okt 2013

@katkas1 Moje meno ma x psov, lestiaci prostriedok na podlahy, hotel a co ja viem, co este. A ver tomu, ze som sa uz aj otocila, ked niekto povedal moje meno a bolo to urcene psikovi 🙂 Aj tak by som nemenila.

cmulinko
3. okt 2013

@kimmie priam naopak.Moj syn je Pavol.V skole ho volaju tak ako aj my doma Palko.Uz nie jedna mamicka mi vravela,ze ake krasne meno je to Palko a pre nich to znie ako exotika a uz mi dokonca aj pani ucitelka v skolke povedala,ze druhemu synovy da meno Palko 😀 a na Slovensku sa Pavol dava maximum len preto,lebo otecko je tiez Pavol a trva si na svojom 😀

janulka24
autor
3. okt 2013

Aj my mame Palka, ale preto, ze je to po ockovi. Ale osobne si myslim, ze Pavol je nadherne meno.

kimmie
3. okt 2013

@janulka24 Ty mas problem, ze ako sa na teba budu pozerat sestricky v nemocnici, ked im povies meno Bonifac a to chuda, tvoj syn, bude s tym menom zit cely zivot? Ved mu to dajte ako prezyvku😉.

@cmulinko Je rozdiel medzi menom Pavol a Bonifac, nech uz zijes kdekolvek. Deti dokazu byt zlomyselne vsade😉.

karabashka
3. okt 2013

@janulka24 ja si myslím že by ste mu mali dať také meno aké sami chcete, akurat by som brala do úvahy dĺžku mena a priezviska...že ked ma dosť dlhé priezvisko tak asi kratšie meno ale aj to je každého vec..ja som mala za slobodna meno s priezviskom 17 písmen, co je dosť a teraz mám až 18 🙂 a to s tými prezývkami..no decká v školke alebo škole si dokázu vymyslieť prezývku z mena alebo priezviska nech je akékoľvek..a napr. co tu jedna z vás písala meno Sebastian, je to pekné meno a synovec pozná jedneho a vravia mu sebo-jebo...takže tak..a mne sa velmi páci ak davaju take menej frekventovane mena..ja mam tiež velmi ojedinele meno a skoro každý mi vravel si jediná koho poznam alebo okrem teba iba jednu a tak..a ked som niekomu volala alebo tak stacilo povedat krstné meno a hned vedeli ze som to ja....a aj ta skratka Bono z Bonifáca znie dosť dobre 🙂

kalianka
3. okt 2013

Pokojne mu daj meno Bonifác 🙂 Je krásne. A žiadne dieťa sa mu posmievať nebude. Deti nevidia rozdiel v menách. Vidia ich iba rodičia a čo dieťa počuje, to potom hovorí dalej. Možno znie tak netypicky práve tá koncovka "Fác" ale meno je bez pochýb krásne. Mne sa páči aj meno Teodor a tiež znie tak všeljak, ale naozaj je to len o zvyku. Kamarátka má Mojmíra, tiež to znelo "exoticky" ale to meno je tiež nádherné 🙂 detto, meno Albert ad, vsetko je to len o tom, čo máme naprogramované v hlave 🙂

maribell
3. okt 2013

@janulka24 ,,ahoj je len a len na vas ake date dietatu meno a moze ti byt fuk ako to vezme okolie a rodina ...oni vsetci maju urcite tiez deti a dali im mena ake uznali za vhodne..na druhej strane ale musis uznat ze slovensko nije zrovna idealni stat co sa tyka tolerantnosti a nesuhlasim @cmulinko ze by sa nemali preco vysmievat ...deti hlavne v dnesnej dobe su velmi zle a krute...nevravim ze vsetky..ja viem ty mozno vedies deti aby to nerobili aj ja urcite budem ale nije vsetci rodicia to robia ...niektorym rodicom je jedno co ich deti robia ... a @janulka24 si musi uvedomit ze kazde "extravagantne" /nezvycajne meno sa moze stat tercom posmeskov... ale aj nariek tomu je len a len na vas ake meno dietatu date 😉

katkas1
3. okt 2013

@hajajanka ved ja to nemyslim v zlom 🙂 kazsy nech si da meno ake che, ja som si do mien mojich deti tiez nedala blabotat a vlastne ja si nedam do nicoho kibicovat 🙂

d296
3. okt 2013

Ja som mala nezvyčajné meno (na tú dobu) a ako dieťa som bola nešťastná, že sa nevolám ako všetky dievčatá: Janka, Katka, Evička, Danka a pod. Až ako dospelá som začala byť hrdá na svoje meno............ Ako matka som dala svojmu dieťaťu u nás málo používané meno. Myslím, že to prežívalo podobne ako ja, ale teraz, keď je dospelé, je so svojím meno spokojné......

elje
3. okt 2013

@janulka24 Ja nie, ale ty ho pokojne daj. Je to len na vas dvoch a rodina by pri rozhodovani nemala hrat ziadnu rolu podla mna. Paci sa mi, ze je aspon slovenske a urcite lepsie ako plna trieda Sebastianov, Nicolasov a Christianov.... brrr tieto telenovelove mena su hnus ! Urcite sa mu nikto posmievat nebude, deti v skolke sa este neposmievaju a kym pridu do toho veku, kedy uz by mohli byt posmesky, tak bude na Bonifaca kazdy zvyknuty... A sestricky v nemocnici uvidis maximalne 4 dni, to nech ta netrapi....synovi davas meno na cely zivot.
Ako som napisala - osobne by som ho nedala, ale kazdemu sa paci nieco ine, kazdy ma iny vkus a tebe by sa mozno zas nepacilo moje... na to vobec nepozeraj 😉

barcelona94901
3. okt 2013

@cmulinko presne tak ako píšeš,je to chyba rodičov,okolia, programov,spoločnosti..všetkych..a je uplne jedno kde TU žiješ,deti sa posmievaju všade..a za všetko,mamine s tatinom sa meno páči..fajn,ale oni s tým menom nebudu chodiť na trh,do školky,školy,práce,nebudu s tým menom deno-denne žiť
je jedno čo si myslí rodina,aké bude mať reakcie,spoločnosť ich má posmešné a netvárte sa,že tu a tam ,kdekoľvek to neexistuje
opýtaj sa Kornéliusa ,Sandokána ,jablčka ,ako sa im s ich menom žije ,je jedno koľko kočiek,mamín sem napíše v pohode meno..no nie je to jedno tomu dieťaťu ,ktoré to meno nosí

páči sa mi Bonbon,tak si tak pomenujem psa,škrečka,mačku,rybku,ale nie dieťa 😝